Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ombre\gradient frizura i sareni krajevi kose  (Pročitano 6026 puta)
27. Jun 2012, 14:11:17
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovih dana prolazim kroz svoj drugi pubertet  Smile, tako da sam odlucila da prvi put u zivotu stavim neku agresivnu hemilkaliju na kosu... Smiley))

Sve je pocelo sa mojim preturanjem neta... na kome sam nasla dva zanimljiva tutorijala:

Krajevi u boji - trajnija varijanta



Postupak:

Trebace vam: blans, cetkica za farbu, po dve nijanse boja\boje  koje zelite da upotrebite, folija, sampon, regenerator, posudice za mesanje, cesalj, fen

1. Blansom ili drugim sredstvom za izbeljivanje izbelite krajeve kose do duzine koju zelite... ukoliko zelite da izgleda prirodnije, koristite cik-cak liniju ili se igrajte tako da linija ne bude potpuno ravna
2. Uvijte u foliju i ostavite da sredstvo deluje u skladu sa uputstvom
3. Isperite blans i stavite regenerator
4. Dobro osusite kosu. Ukoliko je kosa mokra boja se nece dobro "primiti"
5. Stavite kosu na foliju i podelite na tri dela... Najblizi korenu kose treba da ostane plav (izbeljen)
6. Zatim drugu trecinu od vrha obojite u svetliju varijantu zeljene boje
7. Za kraj, sam vrh obojite u tamniju nijansu zeljene boje. Uvijte u foliju i sacekajte da boja deluje. Prilikom ispiranja je preporucljivo da perete pramen po pramen...deo po deo.. kako bi se izbeglo mesanje boje.
S vremenom i uticajem spoljnih faktora boje postaju prozracnije i pastelne..


Ideja i tutorijal su pronadjene na ovom linku: http://thebeautydepartment.com/2011/07/tipped-out/

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Druga varijanta je malo jednostavnija... i kratkotrajnija...







Postupak


Potreban vam je cesalj, bocica sa vodom, stari peskir, presa za kosu (ako je imate) ili figaro (opciono) i meki pastel...

Meki pastel se moze naci u svim prodavnicama slikarske opreme i skolskog pribora. Nikako ne uzimajte uljani pastel, posto ga je tesko isprati iz kose.

1. Stavite peskir na ramena ili neku staru majicu koju vam nece biti zao upropastiti...
2. Razdvojite kosu na pramenove, nakvasite je malo (posebno ako ste tamnokosi) i uvrnite
3. odaberite boje koje zelite da upotrebite i krenite da "farbate" kosu pastelom
4. Ukoliko imate presu ili figaro, upotrebite ih kako bi "fiksirali" pigmente za kosu. Kada se osuse, boje ce biti intenzivnije.
5. Iscetkajte visak pastela iz kose i nastavite dalje.

Ova varijanta je privremena i traje do prvog pranja... Neugodna stvar je sto ce vam mozda ostajati tragovi na odeci ili posteljini, tako da izbegavajte da nosite odecu boja na kojima ce se videti tragovi li formirajte neku podignutu firzuru:



Ova ideja i tutorijal su preuzeti sa sajta: http://thebeautydepartment.com/2012/01/chalk-it-up/

Takodje, objasnjenje je detaljnije i ima jos par saveta koji ce vam omoguciti da boje budu intenzivnije i efekat lepsi...
« Poslednja izmena: 27. Jun 2012, 14:19:25 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
E, sad... dolazimo do price sa pocetka... Djavo mi nije dao mira i pocela sam da vrsljam dalje... i naisla na ono sto bi me u sustini zanimalo... i sto bi moglo da predstavlja resenje na duze staze...

Ombre frizura...

U sustini se radi o tome da se se kosa boji od tamnije na vrhu do svetlih i sasvim svetlih krajeva... Na takve krajeve je moguce staviti trajniju ili svetliju varijantu ili ostaviti ne ofarbano, samo izbeljeno...

Dva tutorijala koji mi izgledaju.. hm... najrazboritije Smiley





Ukoliko ne zelite da slusate cicu koja ocigledno voli boju svog glasa, premotajte na 11 minut Smiley


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
I za kraj.. par pitanja:

a) koju boju za posvetljivanje da kupim, a da ne spalim kosu
b) manic panic, n-rage ili moze da prodje i ona domaca Fani boja
c) ukoliko mi se ne dopadne, da li znate nekog dobrog frizera u Beogradu (mesecima trazim nekoga da se osisam)?
d) da li sam normalna Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
Mmmm.. nije ispalo lose... Prvi put posle 20 godina imam onu boju kose...  Smile
Takodje, otkrila sam da sam ginger plavusa... jos samo da spalim proklete krajeve... nisu se dali... Za jedno 2 nedelje... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.