Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:14:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oliver Mandić  (Pročitano 5685 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-D600 1.0
Pitanje koliko su te stvari tacne.Lud nije on je kontraverzash.Druzio se sa Arkanom a detalje ne znam.To je licno njegova stvar sto nece da peva.U ostalom ne zabavljajmo se toliko tracevima mada ja bolje znam o njemu od svih vas on mi je sugradjanin,zemljaci smo i on je ujak moje devojke.Bolje da pisemo o njegovim pesmama i muzici koju je radio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
OVCOUBICA!
Gnevni meštani sela Zaovine na Tari prete linčom slavnom pevaču Oliveru Mandiću, koji ih, kako kažu, već godinama teroriše
Nekadašnja pop-ikona novotalasnog Beograda Oliver Mandić najomraženiji je stanovnik sela na obroncima planine Tare. Zvezda kultne emisije "Beograd noću", inače vlasnik kuće na obali jezera Zaovine, proteklih godina se toliko zamerio meštanima da oni ozbiljno razmišljaju o tome da mu sruše i zapale kuću! Streljanje ovaca snajperskom puškom, potezanje pištolja na prvog komšiju, šenlučenje usred noći, samo su neki od incidenata koje je Mandić izazvao u poslednje vreme.

Da stvar bude čudnija, penzionisanu pop zvezdu stanovnici ovog rajskog kraja poznaju od malih nogu, kada je dolazio u selo Mandiće, kod svog dede, gde je provodio skoro svaki školski raspust. Međutim, sredinom devedesetih, posle povratka sa ratišta, gde je često išao i na prvu liniju sa Arkanom i njegovim "tigrovima", Oliver, do tada prijatni komšija, pun razumevanja za svoje zemljake, počeo je da u selo da dolazi naoružan, da šenluči i maltretira seljake.Tragom ove priče, reporter Kurira je posetio Zaovine i na licu mesta se uverio da je netrpeljivost između seljaka i Mandića dostigla vrhunac. Radivoje Božić iz zaseoka Bjeluš, jedan od Oliverovih prvih komšija, priseća se:

 
Kuća Olivera Mandića u planinskom raju Tare
 
- Ovuda je redovno prolazio kada je išao đedovoj kući. Znao je da se zaustavi, pita: "Kako je seljaci, fali li vam štogod?" Nekoliko puta sam mu pozajmljivao po kantu goriva za kola, uredno je vraćao. Jednom ga pozovem na kafu, a on se obrecnu na mene, veli mi: "Vi seljaci svi redom zovete na kafu, a niko da pozove na jagnjetinu" - priča Radivoje.

Sa komšijom je, nastavlja, ostao u dobrim odnosima sve dok Mandić, bez ikakvog povoda, na njega nije potegao pištolj:
- Kad je počeo da gradi onaj njegov objekat na obali jezera, ja mu jedno veče, po komšiji, pošaljem flašu rakije, a nekoliko dana kasnije siđem do njega. Stoji Oliver sa radnicima i još nekoliko komšija. Kad me ugleda, veli onim ljudima: "E, ovo je moj najbolji komšija."

- Ja im priđem, poželim srećan rad, kad on skoči na mene: "Gde ti je kilo rakije, pička ti materina, gde ti je kilo rakije?" Nađoh se u čudu, velim mu: "Poslao sam ti kilo rakije pre nekoliko večeriju, i da sam znao, ponio bi' ne kilo, nego ceo balon." On navalio: "Gde ti je kilo rakije, sad ću da te ubijem." Izmače se, odnekud izvuče pištolj, repetira i okrenu u mene. Oni ljudi stali, gledaju u čudu, niko ne mrda. Mislim da je čak i škljocnuo, onako u prazno, na mene.

 
Radivoje Božić, prvi komšija
 
Božić kaže da nije tužio Mandića zbog napada, ali i da su ga ostale komšije sprečile da se razračuna sa pevačem:
- Tog dana sam se jedva iščupao. Narednih dana, onako sav iznerviran, hteo sam da mu napravim zasedu, pa - vrzinom po glavi, ali su me komšije sprečile - priča on.

Drugi Mandićev komšija Jovo Đurić ne razume razloge Mandićevog ponašanja, i priseća se događaja koji je izazvao najveći revolt među meštanima:
- Ceo kraj zna priču kad je Oliver otišao do Ostoje Karaklića, gore u brdo, i tražio mu jagnje na ime toga što Ostojine ovce pasu na livadi Oliverovog oca. Ostoja mu kaže: "U redu, daću ti jagnje, ali ne mogu danas."

- "Ima da daš", rekao mu je Oliver, "inače ću sve ovo ovde da ti pobijem." Na to je izvukao pištolj i počeo da puca okolo. Pričalo se da je tada Ostoji pobio pet ovaca. Desilo se tu i dete Ljuba šumara, palo od straha, jedva ga povratili. Posle je dolazila i policija i tražila Olivera - kazuje Đurić, i dodaje da cela ova priča neće izaći na dobro.

Seljaci su besni, a po onome što smo čuli, ima dosta onih koji vrebaju prvu priliku da se obračunaju sa poznatim pevačem i kompozitorom. S druge strane, naši pokušaji da na ovu temu dobijemo komentar Olivera Mandića ostali su bez uspeha. Telefonski pozivi i SMS poruke ostali su bez odgovora.

Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-D600 1.0
I ja sam cuo za sve ovo.Ali naravno niko od nas ovo nije video.Rekao je on da nikada u takvim situacijama ne bi upotrebio pistolj.To je jednostavno njegovo experimentisanje,performance...Posle se izvinuo seljacima i pokupovao te ovce vrativshi im.Mislim da on iz dana u dan zeli da razbije monotoniju ucmale i stalno iste svakodnevnice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:14:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.