Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Olakšajte potragu za pravim (partnerom)  (Pročitano 2169 puta)
08. Dec 2008, 19:22:10
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Olakšajte potragu za pravim



Za razliku od većine drugih članaka koje možete na brzinu pročitati za ovaj će trebati više vremena jer zahtjeva i vašu aktivnost. Sastoji se od nekoliko faza i trebat će dosta razmišljanja, a imat ćete i neku vrstu zadaće. Ipak, nema profesora koji će vas ocijeniti, zbog toga vježbama možete posvetiti vremena koliko želite i biti aktivni onoliko koliko smatrate da je dovoljno.

Proći ćete kroz šest vježbi koje se nalaze na dnu teksta. Budući da je kompletan formular samo za vaše oči trebali biste biti potpuno iskreni. Ove vježbe pomoći će vam ubrzati proces pronalaska savršenog partnera i unaprijediti ljubavni život.

Pri postizanju bilo kakvog cilja veliku pomoć može pružiti vizualizacija. Vrhunski sportaši vizualiziraju sebe kako prolaze kroz cilj prvi, kako preskaču određenu visinu ili zabijaju gol na prepunom stadionu. Možda će vam biti teško vizualizirati ljubavni uspjeh, posebno ako veze ili prijašnja iskustva nisu dobar uzor za ono kako bi veza trebala izgledati. Zbog toga prije definiranja i mogućnosti vizualizacije ljubavnog cilja trebali biste proći kroz proces samootkrivanja. Na taj način ćete uspjeti detektirati neke pogrešne stavove koje su ometali vašu potragu za partnerom u prošlosti.

Prvi korak je napisati „popis želja“, odnosno karakteristika koje bi vaš idealni partner trebao imati.  Kada postanete svjesni onoga što želite, vrlo brzo ćete to i dobiti.

Čak iako ste zadovoljni dosadašnjim izborom partnera ove vježbe će vam pomoći kako bi se stvari slijedeći put razvijale u pravom smjeru i kako ne biste ponovili iste pogreške koje su dovele do raskida.

Možda mislite kako će to što postanete svjesniji ljubavi učiniti je manje romantičnom. Međutim, kada prava ljubav uđe u vaš život, kemija preuzima stvar u svoje ruke, što znači da će i u tom trenutku popis koji napravite „odletjeti kroz prozor“. Vježbe će vam samo pomoći pronaći pravu ljubav prije, a neće promijeniti je.

Stoga nije važno počinjete li vježbu s popisom svih karakteristika koje bi trebao imati vaš savršen partner ili tek s nekoliko natuknica, važno je da počnete s nečim i da započnete sada. Jedini zahtjev koji se stavlja pred vas je da vaš savršeni partner bude VAŠ savršeni odabir, a ne vaše obitelji, prijatelja ili onoga što vam nameće filmska industrija.  Nikad nemojte zapisivati nešto samo zbog toga što mislite da se uklapa u društvena očekivanja, npr. „djevojka ne bi trebala biti mlađa od mene“ ili „partneri bi trebao zarađivati više od mene“.

Pokušajte se radije koncentrirati na unutarnje (psihičke) kvalitete nego na fizičke atribute poput izgleda ili socijalnog statusa.

Ispod se nalazi šest vježbi koje biste trebali proći, nemojte žuriti, svakoj vježbi posvetite dovoljno vremena.

Vježba 1: Moj idealan partner


 - Izgled:

 - Karakteristike osobnosti:

 - Druge kvalitete:

Što ste zapisali? Prema dosadašnjim iskustvima i muškarci i žene teže osobama sličnog socijalnog statusa i vršnjacima, s nekoliko dodatnih osobina poput dobrog smisla za humor, osim toga žene često navode financijsku sigurnost, naravno to ljepše uobličuju pa se često na popisu nalazi visoko obrazovan ili ambiciozan.

Muškarci često žele sexy ženu, ali želju izražavaju ljubaznije riječima dobrog izgleda ili privlačnu.  Razlog zbog kojeg žene žele financijsku sigurnost, a muškarci dobar izgled je biološki. Trebali biste pokušati „ubiti“ u sebi taj instinkt.

Prvo upozorenje muškarcima: dugonoga plavuša s velikim grudima može vas mučiti cijeli život samo zbog toga što je prekrasna, može spavati do podne svaki dan, biti veoma samokoncentrirana bez imalo interesa za vas i vrlo skupa za „održavanje“.

Istovremeno upozorenje ženama: Uspješan političar, odvjetnik, nogometaš ili glumac čija vas moć privlači sigurno nije oličenje osjećajnosti. Svijet je okrutan, te da bi netko bio uspješan mora biti i sam okrutan, gotovo bezosjećajan. Osim toga nikad neće imati vremena za vas.

Vjerojatno vam svi u vašoj okolini govore kako se bolje udati bogato, jer svi su muškarci isti, pa je bolje bar biti materijalno osiguran. Problem je u tome što se u ovom slučaju ne udajete za muškarca nego bogatstvo. Iako bogati muškarci često znaju biti na prvi pogled iznimno šarmantni, njihov šarm je uglavnom tanak kao novčanica od 1000 kn. Ako se probijao sam kroz život i sam je stekao bogatstvo naučio je biti okrutan i vjerojatno je radoholičar, s kojim će vam biti nemoguće živjeti. Ako je pak odrastao u bogatoj obitelji vjerojatno je razmažen i duboko u sebi nesiguran. U svakom slučaju, budete li se okretali za novcima, na teži način ćete shvatiti pravo značenje one „novac ne može kupiti sreću“.

Vjerojatno sada ponovno razmišljate što biste u stvari htjeli od partnera. Koje osobine? To i jeste svrha prve vježbe.

Vježba 2: Zbog čega sam ja toliko sjajna/sjajan


 - Moje dobre osobine:

 - Druge moje kvalitete:

 - Aktivnosti kojima se bavim:

 - Posebne vještine koje imam:

U vježbi 2, popišite dobre kvalitete koje vi imate ponuditi partneru. Ako imate problema s pravljenjem popisa, zatražite pomoć prijatelja. Ili se sami prisjetite što vam inače dobri prijatelji hvale i što ističu kao vaše dobre osobine. Možda mislite da to što kuhate dobru tjesteninu i nije neka stvar koja bi mogla privući partnera, ali je zapišite jer to je ono što u stvari vas čini osobom takvom kakvom jeste.

Vježba 3: Zbog čega nisam najbolji partner?

Kada pronađemo nekoga tko će nas voljeti zbog pozitivnih osobina koje imamo, naravno da očekujemo kako će se morati nositi i s našim lošim osobinama. Sugerira li vam to još nešto?  Naravno! Kada pronađete g. ili gđu. Savršenu, naravno da neće biti savršena. Nastavite li čekati savršenstvo, možda ga pronađete s 80 i nešto kada vam vid i druga osjetila oslabe.

Nesavršenost je ono što morate očekivati. Ključno je pitanje s koliko nesavršenstva ste se spremni nositi?

Odgovor na ovo pitanje je ono čega biste se trebali držati. Neka vam to postane standard za hodanje i veze. I što prije postavite te standarde to bolje. Budete li čekali da vas neka osoba u potpunosti razočara i da se izgubi i najmanja privlačnost prije nego što prekinete odnose, samo gubite dragocjeno vrijeme. Možda se čini okrutno kada se glasno izrekne, ali na taj način ćete ubrzati svoju selekciju i prije ćete detektirati pravog.

Vježba 4: Pet stvari koje ne volim kada partner radi ali mogu ih podnijeti i nositi se s njima

1-?  2-?  3-? 4-? 5-?

Vježba 5: Pet stvari koje ni pod kojim uvjetima ne bih mogla tolerirati


1-?  2-?  3-? 4-? 5-?

Zadnji korak je nešto zabavniji. Umjesto da gledate ono što ne biste mogli podnijeti, sada je vrijeme da razmislite o dobrim osobinama vašeg potencijalnog partnera - ovo je u stvari najvažniji korak.

Možda ćete ponovno pogledati kvalitete koje ste nabrojili u vježbi 1, najbolje bi bilo da prvo napišete i ovaj popis pa da se testirate, koliko se slažete s onim što ste naveli u vježbi 1?

Vježba 6: Moram imati - pet stvari, osobina bez kojih ne bi mogla/mogao živjeti


1-?  2-?  3-? 4-? 5-?

Kada ste gotovi s vježbama imate svoj privatni vodič za izbor partnera. Popisi vam mogu pomoći na mnoge načine. Na primjer, upoznate li nekog tko vam se čini zainteresiranim za vas, imat ćete osnove prema kojima ćete ga moći skenirati, te ćete koliko-toliko unaprijed moći procijeniti uklapa li se u vaše želje i vaša očekivanja. Na taj način ćete ubrzati postupak selekcije. Možda se čini smiješnim kada se izgovori na takav način, ali više nećete gubiti vrijeme na ono što znate da nema budućnosti.  Budu li se vaša očekivanja s vremenom mijenjala, nemojte se brinuti. Slobodno bacite stare popise i napravite nove.

Izvor:
Covermagazin
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Pet stvari koje ne volim kada partner radi ali mogu ih podnijeti i nositi se s njima.


Kad nesto ne volim da radi onda to ne mogu ni podneti ,niti truditi se nositi ...


Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Kad nesto ne volim da radi onda to ne mogu ni podneti ,niti truditi se nositi ...
Kljuc uspeka svake veze je u kompromisima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4


Pet stvari koje ne volim kada partner radi ali mogu ih podnijeti i nositi se s njima.


Kad nesto ne volim da radi onda to ne mogu ni podneti ,niti truditi se nositi ...


 Smile
Pa ono ..

Tako neces daleko dogurati Smiley
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pravi partner,uz njegov svestran trud..a bogme i nas vlastiti,lako moze da postane onaj koji nije pravi Smile

mrzim to pravi,idealni i potragu ili lov na istog...

ljudi se jednog trenutka vole,pa se prestanu voljeti...

svaki muskarac u nekom trenutku je i onaj koji je pravi,
a samo sa jednim se odlucujemo i ostati i pokusati napraviti nesto trajno...

i onda,to je djavolski tezak posao...ljubav nije dovoljna... Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Tako neces daleko dogurati .


sta ,da se pretvaram da me to odusevljava ? Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Ne, ali da poradis na toleranciji bi recimo bilo prihvatljivo Smiley

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Bi , slazem se

Smile

P.S. javicu svoj prvi primer tolerancije ...nemojte samo  posle da me zezate  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tako neces daleko dogurati .


sta ,da se pretvaram da me to odusevljava ? Smile Smile

lolana,

gledaj da u diskusijama i naglasis kome se obracas...

ucinilo mi se da si se obratila meni...pa mi bi nejasno... Smile Smile

« Poslednja izmena: 09. Dec 2008, 22:48:55 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


sesiricu dragi , ja sam zapravo citirala cesu ali me mrzelo da odradim sve sto treba - tako da si se ti nasukala , ni kriva ni duzna  Smile Smile



sve ok , gledacu ubuduce da me ne mrzi da citiram  Smile
« Poslednja izmena: 09. Dec 2008, 22:52:23 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.