Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:12:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oklopni voz  (Pročitano 9889 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pa sta hoces da ga instaliramno pa da krenemo u rutinsko patroliranje  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 418
Zastava Brcko DC
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson K-800i
Na tom sajtu je netacna informacija da je voz kod Gradacca unisten kako kazu najvjerovatnije dejstvom tenka t-55. Voz smo sami digli u vazduh jer se razisla pruga ispod njega. Nikada nije uveden u borbu. Jednostavno smo ga pretovarili celicnim tablama,oruzjem,orudjima,municijom i ljudstvom i to ta stara pruga nije mogla da izdrzi a mi o stanju pruge nismo vodili racuna. Na slici se lijepo vidi kako je nakrenut na lijevu stranu,odvalile se sine od pragova.Cuj unsten 22.20.1992.???
Lakse nam ga je bilo unistiti nego istovarati. . . . opet nasa posla.  Smile
Doduse poskidali smo orudja koja smo mogli demontirati i nesto municije ali vecina je unistena.

E vidis druze,ja se malo raspitao,nazvao neke ljude i pitao za oklopni voz kroz Gradacac,posto sam cuo svakakve price...

Evo je prica 100% istinita od osobe koja je bila na prvoj liniji kota Sibovac(malo mjesto kod Gradacca)kada se oklopni voz spustio u Industrisku Zonu u Gradaccu..

Citiram...Pa kaze!!

Dugo se pricalo o oklponom vozu a svi znamo o cemu se puno prica nista od toga nema.Cilj oklponog voza je bio sverc municije i oruzja da se susjedna braca ojacaju pred kraj rata i da im municije ne daj boze ne zafali.Jedinica za oklopni voz se birala veoma pazljivo,sve sam junak do junaka.Svi redom ponikose i Balijama municju odnesose.Inace sverc na ovoj lokaciji je vec bio poceo,tako da oklopni voz je bio samo jos jedan u nizu od sverc fazona koji je prodefilovao tom rutom...

Kraj citata...

Gospodine krol,mozete ovdje pricati ljudima koji ne znaju koliko god hocete o junackom podvigu oklopnog voza i vas samih,kako ste bili spretni i iznijeli oruzje iz voza a ostatak unistili.De mi gospodine krol odgovorite kako je moguce,gledajuci geografski polozaj tacke gdje ste stali sa vozom,znaci kako je moguce da ste uspjeli sa te tacke iznijeti zive glave a kamoli oruzje iz vagona a ostatak unistiti kada su vas Muslimani imali kao na dlanu,sa okolnih Brda i iz grada,posto je grad na visljoj koti od one na kojoj ste vi bili kada ste zastekali sa vozom????

I de mi recite,koliko je Srpskih Junaka i junacina poginulo u toj akciji,kada su sine zastekale...Ustvari ne morate davati odgovor na to pitanje,ja cu vam ga dati.Ni jedan nije poginuo,ni jedan nije ranjen.Vratili ste se sa punim torbama para odozgo,da bi do kraja rata pisali u usi jadnim i napacenim borcima koji su redom oboljeli u Zemunicama na tom istom ratistu oko Gradacca..

Ako ste zaista bili u tom oklopnom vozu.stidite se toga i stidite se sami sebe i svojih susjeda i svega za sta su poginuli borci na tom ratistu,a bilo ih je dosta,ako ste tu bili to vec znate i bolje od mene...



« Poslednja izmena: 18. Jan 2008, 16:41:51 od Kosta_Kurta »
IP sačuvana
social share
Zivot je jedan i bijedan i zato mu jebi majku.  .  citaj.  . .  .  .
Edit by Ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20071025
Dragi moj kostakurta,
prvo,za odbranu tog voza su izginuli pripadnici bataljona vojne policije iz Banja Luke ciji sam jedan od starjesina i ja bio.Ako treba napisacu ti imena svih izginulih tada,i starjesina i vojnika.Poginulo je sest ljudi (cetiri vojnika i dvojica starjesina) a i mi smo nasli nekoliko mrtvih ( trojicu) pripadnika 3. tuzlanske bojne HVO (mislim da se tako jedinica zvala,ipak je proslo 15 godina).Jednog od dvojice starjesina su mrtvog zaklali,uzeli mu pancir,motorolu,razgovornik i magnum jer su se u jednom trenutku pomijesale nase i njihove snage,cetiri dana je trajala bitka samo da dodjemo do mrtvog tijela a drugi je poginuo od snajperskog metka.
Pojma ti nemas o cemu pises.Sverc sa muslimanima je poceo mnogo kasnije,ovde je u pitanju 1992. godina.
Tvoja prica je balava,neozbiljna i zlonamjerna.
Prijatelju moj dragi,ja se ponosim sa svojim ratnim putem,ne samo oko Gradacca,tog prokletog voza,srednjeskolskog centra i Novalica nego i koridora,Jajca,Bihaca,Kostresa,Broda(i grada i sela pored tog tvog Brckog), Dervente i svih mogucih bitaka u zoni 1 i 2. KK a posebno se ponosim svojim mrtvim i zivim vojnicima.
Sa ovim zavrsavam prepisku sa tobom tako bezobraznim i zlonamjernim.
« Poslednja izmena: 21. Jan 2008, 11:15:00 od krol »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 418
Zastava Brcko DC
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
SonyEricsson K-800i
Pojma ti nemas o cemu pises.Sverc sa muslimanima je poceo mnogo kasnije,ovde je u pitanju 1992. godina.

Hajde ratni putnice reci kada se oklopni voz zakotrljo do Gradacca pa iskocio iz tracnica i  silu municije sjebo i zasto ste uopste  nosili toliko municije uza sebe,kao da cete otici prugom do Sarajeva i sve osvojiti.Interesuje me starjesino datum oklopnog voza...  Smile
IP sačuvana
social share
Zivot je jedan i bijedan i zato mu jebi majku.  .  citaj.  . .  .  .
Edit by Ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
Inace ne komentarisem ovdje na ovom djelu foruma ali
samo mala informacija pojavio se snimak koji se moze naci na svakoj pijaci upravo oko ovog voza i na snimku se vide ljudi koji tovare kamione i kamione tj traktore sa MTS i oruzjem odvlace sa voza i zahvaljuju se slobodanu sto im je poslao toliko oruzja to se dogadja dan nakon zauzeca voza istovremeno se desava i napad cetnika u pokusaju da osvoje voz nazad veoma intresantan snimak.
U svakom slucaju Krol je rekao Sverc sa muslimanima je poceo mnogo kasnije,ovde je u pitanju 1992. godina sto je reci [b]da je rat jedna velika kurva i da nema pobjednika nikad /b] toliko od mene,peace  Smile Smile
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 418
Zastava Brcko DC
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
SonyEricsson K-800i
Inace ne komentarisem ovdje na ovom djelu foruma ali
samo mala informacija pojavio se snimak koji se moze naci na svakoj pijaci upravo oko ovog voza i na snimku se vide ljudi koji tovare kamione i kamione tj traktore sa MTS i oruzjem odvlace sa voza i zahvaljuju se slobodanu sto im je poslao toliko oruzja to se dogadja dan nakon zauzeca voza istovremeno se desava i napad cetnika u pokusaju da osvoje voz nazad veoma intresantan snimak.
U svakom slucaju Krol je rekao Sverc sa muslimanima je poceo mnogo kasnije,ovde je u pitanju 1992. godina sto je reci [b]da je rat jedna velika kurva i da nema pobjednika nikad /b] toliko od mene,peace Smile Smile
Mislim da si kontao zasto sam pisao netacno vrijeme dogadjaja,bas zbog gospodina krola,koji tvrdi da je bio u vozu.Ako je bio u vozu ondak je i sam svjestan zasto se voz spustio sa nenormalnom kolicinom oruzja do Gradacca..

Kao sto si vec naveo..Rat je jedna velika kurva...
IP sačuvana
social share
Zivot je jedan i bijedan i zato mu jebi majku.  .  citaj.  . .  .  .
Edit by Ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:12:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.