Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:55:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oklopni voz "Krajina ekspres"  (Pročitano 18999 puta)
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610
to jeste, ali mogli su jednostavno da miniraju prugu.
У другом св. рату су возови имали, по неколико вагона испред себе напуњених шљунком. Тако да су ти вагони активирали нагазне мине по прузи.

Да је толико лако, никада их нико неби користио у војне сврхе.
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
dobro, ali mislim da oklooni voz nema mnogo šanse da se izvuče iz zasede od par tenkova, i nemože nešto da manevriše.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
oklopni vozovi se i nisu koristili tamo gde bi mogli da se pojave tenkovi ,nego uglavnom za patroliranje prugom (anti-partizanske duznosti) i naravno kao "osnova" za artiljeriju vrlo-velikog dometa i kalibra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 86
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Prostor gde se koristio oklopni voz uglavnom nije bio tenkoprohodan. Cak su i OT tesko prolazili. Voz je imao vatrenu moc kao npr. 10-ak OT i mnogo vecu brzinu. Koristio se kao podrska protiv lako naoruzane pesadije na teskom terenu.
Inace slican voz u Bosni je i unisten od dejstva tenka iz zasede.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6120
slike onog unisteno voz su iz rs, to nije krajina exspres, od njega nije nista ostalo!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
oklopni vlakovi su danas bezvezarija. no, kao i dosta drugih krpljačina služili su u balkanskim makljažama, i to većinom zato što je bilo ljudi na višim instancama koji su ih smatrali dobrima za moral. tatktička vrijednost takve skalamerije je vrlo mala, prvenstveno zbog lako predvidljivih pravaca djelovanja. takav vlak je danas vrlo lako uništiti čim izviri iz skrovišta. to je samo jedan veliki cilj.
1991/2 , kad hv praktički nije raspolagao nekim težim oružjem, niti  zapovjednom strukturom koja bi ga mogla učinkovito upotrijebiti "krajina express" je mogao mirno haračiti. kasnije, nabavom hindova i bespilotnih letjelica od strane hv oklopni vlak je bio razmjerno laka lovina i vjerojatno zbog toga nije ni korišten.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
dobro, ali mislim da oklooni voz nema mnogo šanse da se izvuče iz zasede od par tenkova, i nemože nešto da manevriše.
   slazem se...
oklopni vozovi se i nisu koristili tamo gde bi mogli da se pojave tenkovi ,nego uglavnom za patroliranje prugom (anti-partizanske duznosti) i naravno kao "osnova" za artiljeriju vrlo-velikog dometa i kalibra
  slazem se...
Prostor gde se koristio oklopni voz uglavnom nije bio tenkoprohodan. Cak su i OT tesko prolazili. Voz je imao vatrenu moc kao npr. 10-ak OT i mnogo vecu brzinu. Koristio se kao podrska protiv lako naoruzane pesadije na teskom terenu.
Inace slican voz u Bosni je i unisten od dejstva tenka iz zasede.

slazem se...(isto su ih koristili tad za podlogu/prevoz artiljerija koje su gadjale preko Lamansa...)
oklopni vlakovi su danas bezvezarija. no, kao i dosta drugih krpljačina služili su u balkanskim makljažama, i to većinom zato što je bilo ljudi na višim instancama koji su ih smatrali dobrima za moral. tatktička vrijednost takve skalamerije je vrlo mala, prvenstveno zbog lako predvidljivih pravaca djelovanja. takav vlak je danas vrlo lako uništiti čim izviri iz skrovišta. to je samo jedan veliki cilj.
1991/2 , kad hv praktički nije raspolagao nekim težim oružjem, niti  zapovjednom strukturom koja bi ga mogla učinkovito upotrijebiti "krajina express" je mogao mirno haračiti. kasnije, nabavom hindova i bespilotnih letjelica od strane hv oklopni vlak je bio razmjerno laka lovina i vjerojatno zbog toga nije ni korišten.

i slazem se...                                                                    Smile Smile

i zaboravio sam-kombiondzija lik,naravno... Smile Smile
« Poslednja izmena: 20. Avg 2007, 19:25:38 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 338
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia 3600
Već sam se zabrinuo da se naćeš slagati, dobro pa si nam javio  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ne mlati... 8)cesto se slazem...ovo sam postovao na ovaj nacin,jer ste svi rekli nesto lepo i bio sam raspolozen i rekao moju saglasnost...naravno da nije na meni da sudim/editujem,sta god...,nego sam mislio na to kako umemo da se slazemo...
jednomrecju-bejah raspolozen,i ne mislih nista lose... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 5610
За време НАТО-аресије 1999, у Београду је био воз на коме су били намештена средства ПВО. Два пута сам га видео код Калемегданске тврђаве, крили су га у оном тунелу поред Саве. Жао ми је што тада нисам успео да га сликам.  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:55:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.