Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oj Religijo, pa zar: Greed is good? Pohlepa je dobra?  (Pročitano 11992 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Moj razum mi kaze da je religija pogresna, a vera isprazna jer se klanjam bozanstvu koga nije briga.
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Moj razum mi kaze da je religija pogresna, a vera isprazna jer se klanjam bozanstvu koga nije briga.
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
Baš tako.Religija danas više liči na političku partiju. Još više na komunističku partiju.U ono vreme ako nisi bio član komunističke partije,nagrabusio si.
Danas ako nisi pripadnik vodeće religijske institucije u državi, nagrabusio si.Ako se iznjašnjavaš kao vernik u Boga a da nisi pripadnik njihove institucije, opet će te tretirati kao osobu koji je na pogrešnom putu pa ćeš nagrabusiti.
« Poslednja izmena: 02. Apr 2008, 23:24:55 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
Smile jel to sa americke tv.U Srbiji mozes da budes sve osim Pravoslavac.Danas je najteze biti pravoslavac u Srbiji.Verovao ili ne Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
U Srbiji mozes da budes sve osim Pravoslavac.
Jeste,možemo biti šta hoćemo,ali pod etiketom sektaš.I neda Bog da izađeš na ulicu i da ovi podivljali pubertetlije saznaju.Ima da te izbode nožem,ili da te toliko izudaraju da ostaneš bogalj do kraja života. Ja sreća bio pod kirijom.Kada je komšija zapazila neke knjige kod mene i počela da širi glasine da sam sektaš,posle dva meseca morao sam da bežim,i da nađem drugi stan.
A taj komšija inače veliki Pravoslavni vernik. Smile
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Jeste,možemo biti šta hoćemo,ali pod etiketom sektaš.
Za utehu i ja sam sektas za neke

Citat
I neda Bog da izađeš na ulicu i da ovi podivljali pubertetlije saznaju.Ima da te izbode nožem,ili da te toliko izudaraju da ostaneš bogalj do kraja života. Ja sreća bio pod kirijom.Kada je komšija zapazila neke knjige kod mene i počela da širi glasine da sam sektaš,posle dva meseca morao sam da bežim,i da nađem drugi stan.
I za mene su govorili da sam sektas kada su videli knjige i trebalo je vremena da ja sve objasnima.Ali i meni nije lako sa ljudima jer verujem u Boga

Citat
A taj komšija inače veliki Pravoslavni vernik.
Sta znaci biti veliki vernik?
Nije to nikakav vernik a nisam ni ja Smile

Citat
širi glasine da sam sektaš,
Jesi li sektas?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
I za mene su govorili da sam sektas kada su videli knjige i trebalo je vremena da ja sve objasnima.Ali i meni nije lako sa ljudima jer verujem u Boga.
Jeste,samo što kod mene ima dosta knjiga iz različite svere nauke i religije.Ja proučavam sve što mi padne u ruke.I teško neke stvari objasniti ljudima,pogotovo kada nežele da slušaju,niti da shvate.

Citat
Sta znaci biti veliki vernik?
Nije to nikakav vernik a nisam ni ja
Koji sebe smatraju velikim vernicima? Obično fanatični crkveni vernici koji striktno,slepo i strogo se pridržavaju crkvenih običaja i zapovesti.

Citat
Jesi li sektas?
Ja niti sam sektaš,niti se osećam kao sektaš.Ali za neke ljude ako veruješ u Boga, i ako nisi pripadnig državne religijske institucije,onda po njima jedino možeš da budeš sektaš ili sluga đavola.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 106
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
Smile jel to sa americke tv.U Srbiji mozes da budes sve osim Pravoslavac.Danas je najteze biti pravoslavac u Srbiji.Verovao ili ne Smile

pogledati današnju zvanično/nezvaničnu religijsku statistiku Srbije (ali ne uzimajući u obzir šta god se to radilo u ime srbije i srba na balkanu u bliskoj nam prošlosti (neće mi to biti nikad jasno al kako god bilo i prošlo)) - pa onda ako smiješ reci-kaži da su svi Pravoslavci.....


Religions:   
Serbian Orthodox 85%, Catholic 5.5%, Protestant 1.1%, Muslim 3.2%, unspecified 2.6%, other, unknown, or atheist 2.6% (2002 census) 

uzeti u obzir da svi oni tj. skoro svi (zbog boemskih 1-2%) vjeruju u Boga Jednog Jedinoga, samo što se u očitovanju vjerovanja razlikuju, jer svega ma u Božijoj bašti i ne bi ni bilo interesantno da smo svi isti, skim bi se onda raspravljali itd.......... definitivno se vidi vrijednost pravila..........
« Poslednja izmena: 03. Apr 2008, 00:28:43 od sirah »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Jeste,samo što kod mene ima dosta knjiga iz različite svere nauke i religije.Ja proučavam sve što mi padne u ruke.I teško neke stvari objasniti ljudima,pogotovo kada nežele da slušaju,niti da shvate.
Takodje

Citat
Koji sebe smatraju velikim vernicima? Obično fanatični crkveni vernici koji striktno,slepo i strogo se pridržavaju crkvenih običaja i zapovesti.
ž
Onaj ko se prdryava yapovesti nije takav kao sto si ga opisao.Danas nazalos je mali broj onih koji se prdryavaju yapovesti

Citat
Ja niti sam sektaš,niti se osećam kao sektaš.Ali za neke ljude ako veruješ u Boga, i ako nisi pripadnig državne religijske institucije,onda po njima jedino možeš da budeš sektaš ili sluga đavola.
Gresis...Ja sam pravoslavac i mene neki nayivaju sektasem.Cak i na ovom forumu su neki mislili da sam sektas kada sam poceo da pricam o Bogu i spasenju


sirah
Ne razumem sta si hteo da kazes Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Moj razum mi kaze da je religija pogresna, a vera isprazna jer se klanjam bozanstvu koga nije briga.
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
Baš tako.Religija danas više liči na političku partiju. Još više na komunističku partiju.U ono vreme ako nisi bio član komunističke partije,nagrabusio si.
Danas ako nisi pripadnik vodeće religijske institucije u državi, nagrabusio si.Ako se iznjašnjavaš kao vernik u Boga a da nisi pripadnik njihove institucije, opet će te tretirati kao osobu koji je na pogrešnom putu pa ćeš nagrabusiti.
To sam osetio na svojoj kozi.  Smile
Citat
A u Srbiji ne dao bog da budes nesto drugo sem pravoslavac, ima da propisas krv. Toliko o ljubavi.
Smile jel to sa americke tv.U Srbiji mozes da budes sve osim Pravoslavac.Danas je najteze biti pravoslavac u Srbiji.Verovao ili ne Smile
Ne to je iz licnog iskustva. Ubili su Boga u meni jer mi je Baba bila Jehovin Svedok i sto sam ja istrazivao njihovu bibliju. Mene su zvali Sektas skoro 5 godina pre nego sto sam otisao u SAD. Najteze je biti pravi Pravoslavac, ali imamo dosta zaludjenih i navodno ispravnih.
U Srbiji mozes da budes sve osim Pravoslavac.
Jeste,možemo biti šta hoćemo,ali pod etiketom sektaš.I neda Bog da izađeš na ulicu i da ovi podivljali pubertetlije saznaju.Ima da te izbode nožem,ili da te toliko izudaraju da ostaneš bogalj do kraja života. Ja sreća bio pod kirijom.Kada je komšija zapazila neke knjige kod mene i počela da širi glasine da sam sektaš,posle dva meseca morao sam da bežim,i da nađem drugi stan.
A taj komšija inače veliki Pravoslavni vernik. Smile
Evo ti me razumes. Sahrane te nacisto. Najgore je kad cela skola to govori, cak i nastavnici. MOja razredna je rekla nesto mom odeljenju i posle toga su me masovno prebijali. NE DAO im bog da se ikad vratim, ne oprastam vise ko mene kamenom ja njega sahranom. Sve im kosti polomio, znam ih sve napamet.  Smile


IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Katolička crkva u Njemačkoj koristila se robovskim radom u vrijeme Trećeg Reicha

BERLIN - Katolička crkva predstavila je u utorak u Mainzu publikaciju "Prisilni rad i Katolička crkva 1939.-1945." koja sadrži do sada najopširniju dokumentaciju o tome povijesnom poglavlju Katoličke crkve u Njemačkoj.
"Ovo znanstveno djelo, koje obrađuje zaboravljeno povijesno poglavlje Katoličke crkve, ne treba shvatiti kao točku na i, nego kao doprinos na putu ka konačnoj pomirbi", rekao je u prigodi predstavljanja publikacije bivši predsjednik Njemačke biskupske konferencije i biskup Mainza Karl Lehmann.
Lehmann je istodobno upozorio da se Crkva i u budućnosti mora suočavati s "povijesnim teretom" zapošljavanja radnika na prisilnu radu u vrijeme tzv. Trećeg Reicha.
"Činjenica da je Katolička crkva zapošljavala prisilne radnike, povijesni je teret s kojim će se naša Crkva suočavati i u budućnosti", rekao je. Kardinal Lehmann, koji je u veljači iz zdravstvenih razloga dao ostavku na položaj predsjednika Njemačke biskupske konferencije, upozorio je i na činjenicu da se Katolička crkva u Njemačkoj tek nakon 2000., i to nakon televizijske emisije o zloporabi prisilnih radnika, ozbiljnije pozabavila tom temom. "Mi smo bili slijepi na jedno oko", rekao je Lehmann, navevši da je broj prisilnih radnika koje je zapošljavala Katolička crkva u Njemačkoj bio "razmjerno malen", ali da je ipak "velik teret".
Katolička crkva je od 1939. do 1945. zapošljavala oko 5.000 prisilnih radnika i oko 1.000 ratnih zarobljenika mahom iz Poljske i tadašnjeg Sovjetskog Saveza i uglavnom su radili na poljoprivrednim i šumskim dobrima.
Njemačka Katolička crkva je za oko 500 preživjelih radnika do sada platila odštetu od 1,5 milijuna eura. (Hina)

Glas Slavonije
monitor.hr

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=2&ID_VIJESTI=90189
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.