Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li vi ogovarate?
Da
55.6%  (10)
Ne, ja to nikada ne radim
22.2%  (4)
Ne, ali znam ko to radi
22.2%  (4)
Ukupno glasova: 18
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Оговарање, древни људски хоби  (Pročitano 12021 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Imuni na ogovaranje

Ponekad vam je stvarno muka od silnih tračeva koje svakodnevno čujete po firmi ili bližem okruženju. Priče tipa rekla-kazala skoro da su opsele sve životne aspekte. Sitna i krupna ogovaranja srećete gotovo na svakom koraku. Ko je trenutno sa kim u šemi, ko se ulizuje šefu, ko je kupio skupa kola... Malo je onih koji bar jednom u životu nisu bili tema ogovaranja, ili žrtva zlih jezika. Ružne priče se prenose od usta do usta zbog nerešenih konflikata, nesporazuma, pogrešnih informacija ili iz zlobnih namera. Što je trač senzacionalniji, on će se brže širiti. Kod nekih glasina se može prepoznati čak i zaverenički stav kada se od sagovornika zahteva da nipošto nikome ne priča dalje. Žrtve glasina obično veoma kasno saznaju da su glavna tema za „ispiranje“ usta. Tračare se obično ponašaju tako kao da sa nekim dele tajnu. Bečki psiholog Julija Umek savetuje na koji način lakše da podnesete glasine o sebi i kako da se zaštitite od toga da i sami ne postanete tračara.
Veliki mislilac Kant jednom je u svom kategoričkom imperativu rekao „ono što ne želiš da ti neko drugi učini, nemoj ni ti drugome da radiš„. Dobro razmislite da li ćete i vi ispričati neku pikantnu priču o nekom koju ste nedavno čuli od kolega sa posla. Razmislite u čemu vi to učestvujete. Uvek razjasnite nesporazume, jer mogu da izazovu ogovaranja, a nije isključeno da doživite i mobing. Neko ko se drugačije ponaša od drugih ne mora da bude zlonameran. Ispitajte nameru, uvek sebi predočite situaciju, nemojte preuzimati pretpostavke. Ne budite jedan od onih koji šire glasine da će se firma u kojoj radite raspasti ili zatvoriti. U interesu kompanije argumentovano objasnite koliko tračevi mogu da štete jednoj firmi. Stanite u odbranu onih koji ne znaju da se nose sa tračevima.
Razmislite dobro šta želi da postigne onaj ko širi glasine, kome i zašto ta osoba želi da naudi. Ispitajte motiv onoga ko širi glasine i popričajte s njim o tome. Vaš pravilan stav može da spreči konflikt koji može da se pretvori u katastrofu.


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
LG Frizider
Ja nekako previse slobodno shvatam pojam "ogovaranje" ne nuzno negativno, vise kao pominjanje nekoga u smislu primera za objasnjenje nekog loseg ili dobrog ponasanja, postupka itd. Mada najgora ogovaranja su kada se dvoje malte ne ne razdvajaju al se zato okolo kod trecih lica pljuju na sva usta. Ziveo sam sa cimerkom "kamioni, avioni" godinu dana i cega sam se ja sve naslusao o njenoj nekoj najboljoj ortakinji, nerazdvojnoj od malena, da mi se posle takvog kafenisanja pegla tri dana i pijem aspirine pred spavanje. Vise tuzno nego jadno. Kad se vec mrzite koji se qrac druzite ceo zivot nije mi jasno.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2009, 17:25:22 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
prvo da definisemo termin ogovaranje....to je izmisljanje, podsmevanje ili podrugljivanje drugim osobama bez njihovog prisustva i to rade samo ljudi koji su ljubomorni i zavidni...a samo analiziranje postupaka prijatelja bez prisustva istog nije ogovaranje vec samo prosto analiza sto mnogi mesaju sa ogovaranjem...ako ljudi nece da razgovaraju o ljudima,ko ce? To je nesto najnormalnije....
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
LG 
U sustini sta god nekom ikad rekao pa i najvecoj tajnosti se uvek sazna pa onda imajte u vidu kako ce osoba o kojoj govorite se osecati i kakvu ce to reakciju izazvati.

Ne tracarim nikako ali sigurno kako markkko kaze analiziram tudje ponasanje a posebno osoba koje su bahate i nisu korektne.Naravno da im to ukoliko potraje i kazem u lice.Mrzim sitne duse i lazne ljude i prijatelje...Glumci sede na 10 stolica i vode racuna samo o sebi i sve rade iz "dobre namere i pravih razloga".

Opasna je mrznja i plasirana informacija sa ciljem da se nekome naudi.Neka vrsta propagande koja je u poverenju cuvajte se onih koji lako pljuju druge ti ne drze do sebe a zasto bi i do vas...
« Poslednja izmena: 20. Apr 2009, 01:29:37 od pravednii »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.