Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odrastanje i zrelost: Kada zelje i mogucnosti nisu isto...  (Pročitano 1095 puta)
15. Feb 2008, 19:17:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Imamo top temu, ali ovde zelim da se okrenemo nekim drugim stvarima...

Preambiciozni roditelji ili okruzenje su samo deo problema...
Mada se o tome najvise prica...

Mozda se i na to treba osvrnuti, ali mislim da je najveci problem kada neko sam sebe forsira preko granice...
U poslednje vreme sve vise takvih slucajeva cujem i zaista mi nije jasno sta se tu desava...

Ne mogu da budem realan u ocenama jer me nikada niko, sem mene samog, nije forsirao.. ali nekako mi se cini, da ma koliko visoko postavljao granice i koliko god na tome radio, nikad u tome nisam preterivao toliko da "pregorim" ...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Moram ja biti u svakoj čorbi mirođija...  Smile

Elem... Pa sa jedne strane, ukoliko je roditelj dovoljno samosvestan, ali i svestan sposobnosti i mogućnosti svog deteta, a dete iz nekog razloga ne izražava svoju kompetenciju (zbog lenjosti, recimo), mislim da je u redu da roditelj suptilno "pogura" svoje dete... Tu ne mislim ni na kakva maltretiranja i lečenja sopstvenih kompleksa zbog neostvarenih ambicija, već razuman razgovor, u cilju animiranja deteta. Mislim da je ovo uspešnije dok je dete još malo (ne previše malo, naravno), jer u periodu puberteta se pre mogu očekivati kontraefekti. Najbolji uticaj na dete roditelj ipak vrši svojim primerom.

Sa druge strane, svakako da detetu treba ostaviti slobodu da samo odlučuje i bira svoje ciljeve u skladu sa svojim afinitetima. Tu se, međutim, krije caka: šta ako je dete nerealno u svojim nastojanjima? Ili šta ako izabere recimo zanimanje koje je mnogo ispod nivoa njegovih sposobnosti? Opet mislim da je uloga roditelja veoma bitna, a najpoželjnija je u smislu podrške i saveta.

Opet kažem, sve zavisi i od ličnosti roditelja, i ličnosti deteta, ali i okruženja u kom dete živi, kao i aktuelnim odnosima u toj porodici.

A što se tiče forsiranja samog sebe... Imam u svojoj okolini jedan knjiški primer samoforsirajuće osobe. Posvećivanje stvarima koje ne voli i koje je ne zanimaju, samo da bi drugi stekli sliku o njoj kao požrtvovanoj, vrednoj osobi. Ne samo da je u pitanju forsiranje sebe do krajnih granica, već su i motivi takvog ponašanja po meni... suludi.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
pa mislim da je roditelj tu da pomogne, da posavetuje kad treba ali nikad ne treba da lece svoje komplekse uz pomoc dece!!
ja inace volim da forsiram sam sebe ali uvek treba imati neke granice i znati kad da stanes da ne bi izgoreo  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Ipak, interesantan je fenomen mladih ljudi koji sebe preforsiraju u okruzenju koje je potpuno apaticno, gde se gotovo niko ne trudi ni oko cega...
Motivi su veoma cudni, kao i u primeru koji smo culi iznad...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Isto kao sto i roditelji lece svoje komplekse na svojoj deci, tako bome i deca imaju kompleks neke nize vrednosti pa lece svoje komplekse sami na sebi. Zvuci cudno, ali je tacno i koliko god da je suludo, bolje je i to nego da ih leci na nekom nevinom bicu.
Sto se mene tice svako neka radi sta hoce, na svoju odgovornost. Treba naci balans u svemu, nekad cak i biti najbolji u necemu nas nece ispuniti onoliko koliko se ocekuje.
Ti ljudi koji se forsiraju preko nekih normalnih granica ce uglavnom zavrsiti nesrecno, pa cak i ako postignu svoj cilj jer ce uvek pronalaziti nesto novo u cemu ce hteti da briljiraju. Klasicni upakovani kompleks.
A ko je kriv za to ? Okolina, sto kucna, sto vanjska, slab karakter, sta znam ... veseli mix.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 
taj projekt sto tako zovemo da zivot,sa smrtom postaje celokupan. Iz jednog aspektu cilj je sam sebe smrt. Dosat je zanimljivo da moguce umreti pre smrti, cilj to bi bilo da zivimo do cilja. Iz toga i to bi trebalo da izvire da cilj nikada ne postignemo, odnosno samo postanemo celokupni, umremo.
Postoje u zivotu faze, scime na kraju mozemo doneti sud da li smo ispunili, sa tom sto smo dobili kao mogucnost i sa nasom `genijalnostom`.Moguce i to kad nismo ispunili samo smo pustali da formira od samog sebe, i to moguce da od neki vlasti smo bili silovani, unisteni. A te faze po condicio humanom mozemo meriti, sa tom da sta je covek. O tome uvek smo dobili slike u svakim civilizacijama, i imamo o tome i sami slike.
A to sto urade sa mentalnim bolesnicima je sram iz svakog vida. Serbian borac ako nisi izgoreo onda , blago tebi Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.