Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:21:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odnosi u Braku  (Pročitano 9482 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 117
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia C6
Sa ovim se nikako ne slažem. Koliko god želeli sa nekim vezu nema nikakvog razloga da ta veza postane brak ako dete nije na putu. Svi ostali razlozi za ulazak u brak su farsa. Znači u brak ulaziti SAMO ako je dete na putu.

Jedan od razloga moze biti i taj sto ti je zivot brakom "olaksan" u smislu da je sve u drzavi podredjeno parovima koji su u braku. To parce papira olaksava funkcionisanje u drustvu, i to je prosto tacno. Od nebuloznih stvari da npr kad smo imali vize ako ste u braku jedan partner moze sve da zavrsi a ako niste svako za sebe do mnogo "slozenijih" stvari. Naravno nista nije obavezno, stvar je izbora.  Smile
IP sačuvana
social share
Bogat sam. Imam oči. Ruke. I pune džepove dobrih reči.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Kod nas ima onih koji se zalazu za homoseksualni brak, ali malo je onih koji bi da se vrate tradiciji i korjenima - vjerovali ili ne serijatsko pravo vazilo je u Srbiji i u XIX vijeku, tako da su poligamski brakovi mnogo blizi nama nego svi ostali.

Ja sam zato da se dozvoli sklapanje zajednica koje bi imale 2-4 ucesnika, ipak je 4 tradicionalno odredjeno kao magicna granica, pa nek se oni dogovore koliko ce kojih ucestvovati, kako ce se druziti i poslove djeliti. Drzava bi morala malo da se pomuci da dobro osmisli kako se dodjeljuje soc. pomoc i zastita, kako funkcionise nasljedno pravo i sl. Inace to sto drzavu mrzi da se bakce je glavni razlog sto nema poligamnih brakova, svaki drzavni aparat je najinertniji dio drustva.

Ja znam nekoliko ljudi koji su godinama i decenijama imali 2 porodice, znaci to postoji, sto ne legalizovati, tako bi se izbjegla sva ona drama na sahranama  Smile

Za one koji jedva cekaju da imaju 2-4 zena, nek znaju da islam predpostavlja finansijsku sigurnost, tj. onaj koji hoce jos jednu mora da prilozi finansijsku garanciju. S obzirom na nasu fin. situaciju, vecini bi ona jedna bila oduzeta.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple Iphone 8+
sve ima svoje za i protiv, pravo ti se bazira na nekim etickim i moralnim nacelima, koji su preuzeti iz religijskog verovanja.

po meni nek ima covek i 5 zena ako moze da ih nahrani i napuni... ali koliko ce kvalitetan svaki taj brak biti...

zar ne mislite da je sastavni deo braka i prepirka i svadja... ne govorim o svadji konstantnoj, to je vec bolest. moje shvatanje je ako covek ima vise zena, (i negde licno iskustvo, ne u braku ali u vezama, jer sam imao cesto tih paralelnih veza), on sa svakom prica i radi ono sto mu prija i ne stize da se posvadja ili bilo sta, sad cete me odma napasti. to je mozda ok, ali po meni je to velika farsa, jer onda glumis samo nesto da jesi sto nisi...

po meni, tj moje licno iskustvo i osecanje da si muskarcina kad zadovoljis jednu zenu, i to iz dana u dan.

sad da bi se definisao brak i odnosi u njemu, mora da se i ljubav definise i njeno shvatanje...
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Sudeći po ovom mom koji je sa 25 imao snage za 4 žene ali nije imao pare ni za jednu a sad ima nešto para ali nema snage sve više sumnjam u poligamije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Ajde kada se vec prica o tome, imate dobru seriju na tu temu

http://www.imdb.com/title/tt0421030/

Dobro je opisana materija poligamnog braka kroz nju
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Citat
zar ne mislite da je sastavni deo braka i prepirka i svadja... ne govorim o svadji konstantnoj, to je vec bolest. moje shvatanje je ako covek ima vise zena, (i negde licno iskustvo, ne u braku ali u vezama, jer sam imao cesto tih paralelnih veza), on sa svakom prica i radi ono sto mu prija i ne stize da se posvadja ili bilo sta, sad cete me odma napasti. to je mozda ok, ali po meni je to velika farsa, jer onda glumis samo nesto da jesi sto nisi...

naravno od silnog seksa nema vremena za raspravu . cim oseti raspravu ode kod one druge kojoj nece biti problem "nedostatak zajednickog vremena" Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8

8 muškaraca za koje se ne smete udati


Nekonvencionalni sveštenik celi život savetuje ženama za kakve muškarce se ne bi trebale udati – pogledajte spisak.

Otac Pat Connor nije običan sveštenik. On je misionar, stručnjak za bračne parove i prvi sveštenik koji se ikada našao u časopisu Glamour. Osim toga, on zna i odgovor za kakve se muškarce žene nikad ne bi trebale udavati.

Connor je do sada venčao više od 200 parova, a o zamkama udaje za pogrešnog muškarca čak predaje i srednjoškolkama. Osim toga, ne veruje da postoje srodne duše, već samo partneri kojima se možemo obavezati.

>> Želite dobar brak? Spavajte odvojeno

Njegova središnja teza je da možete biti jako zaljubljeni u osobu s kojom ne možete uspešno funkcionisati u braku. Otac Connor zato savetuje da nekoliko godina ispitujete karakter vašeg budućeg supruga. Evo i njegovih osam muškaraca koje treba izbegavati:

1. Mamini sinovi
2. Muškarci koji ne znaju s novcem
3. Muškarci koji nemaju prijatelja
4. Muškarci koji vas ponižavaju u javnosti
5. Muškarci koji su bezobrazni prema konobarima
6. Muškarci koji se ne znaju šaliti na svoj račun
7. Muškarci koji ne žele podeliti odgovornost
8. Muškarci koji nikad ne traže nešto čemu se vi protivite

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.53
Munkin predlog o poligamiji moguć je u praksi koliko i anarhija. Dakle, nije.

Da bi to moglo da funkcioniše (a ima i negativnih strana, recimo, šta ako jedan zakači hlamidiju, onda je svi imaju  Smile ), potrebno je da celokupno čovečanstvo prevaziđe svoj ego, koji je obično daleko veći od njihove stvarne vrednosti. Potrebna nam je, dakle, prirodna selekcija kao posledica evolucije, gde bi ljudi koji su ostali evoluirali do nivoa polu-bogova koji prevazilaze svoje bedne zemaljske okvire.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ja sam definitivno bedni crv.Ne trpim ni kućnu pomoćnicu u kući, a kamoli drugu ženu. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:21:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.