Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:25:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Odgovoriti na kompliment  (Pročitano 5809 puta)
27. Jun 2008, 09:45:59
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Dešava se da žene ne znaju kako da odgovore na neki kompliment, budu zatečene, iznenađene, pokušaju da ga umanje ili osećaju potrebu da nešto objašnjavaju, i osećaju se potpuno zbunjeno. Nema potrebe za tim - kod većine komplimenata, osmeh i "hvala" su sasvim dovoljni kao odgovor.

Nemali broj žena nije navikao da prima komplimente, i onda kada im neki bude upućen, ne znaju kako da reaguju. Žalosno je što je stanje stvari takvo, jer je kompliment, najčešće, samo stvar učtivosti, što znači da bi ih trebalo i davati i primati skoro isto onoliko često koliko kažete "dobar dan". Zar je toliko teško kazati nekom nešto lepo?

Izgleda da jeste, i onda se mnoge žene iznenade kad im neko uputi lepu reč. Pocrvene, zbune se, nisu sigurne šta to znači, osete da treba da budu učtive, ali ne znaju kako pa odgovorom pokušavaju da umanje kompliment ("Ma, nije to ništa"), da nešto objasne ("Juče sam se farbala, nisam bila sigurna kako će da ispadne"), neke se i uplaše jer su naučene da žensko ne treba da se ističe, mora da su nešto loše uradile kad ih je neko primetio... I šta li znači taj kompliment?

U najvećem broju slučajeva, kompliment je najobičnija učtivost, i osoba koja ga uputi ne misli ništa posebno, samo se lepo ponaša - i prema vama i prema svima drugima, jer je naučena da treba da se lepo ponaša. Trebalo bi da se podrazumeva da će vam neki lep kompliment biti upućen, i da ne morate biti nekakva "fenomenalna riba" da bi vam neko uputio nekoliko lepih reči. Kompliment je kao poklončić - sitan znak pažnje koji ne znači "Udaj se za mene" ili, u nekoj vulgarnoj varijanti "Ej, nisi loša, hoćeš da se malo...". Osoba koja vam ga je uputila izgovorila je nekoliko lepih reči, to je sve.

I, koji je onda odgovor na kompliment? Kao i kod poklončića: nasmešite se i kažete: "Hvala". Osoba koja vam je uputila kompliment takođe se osmehne, zadovoljna što vam se njen "poklončić" dopao, i svako produži svojim putem.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Umanjuju znacenje komplimenata, jer je okolina takva da se uglavnom povezuju sa sexualnim afektima  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Komplimente nije uvek lako primiti. Mada pravilo kaže da se komplimenti ne odbijaju kako se ne bi uvredio onaj ko nas hvali nekad je teško i prihvatiti ih. Pre svega ako se iza komplimenta nazire neki mogući razvoj koji nam ne odgovara.

Moje iskustvo je ipak da kompliment treba prihvatiti sa zahvalnošću. A ako se situacija razvije na neželjen način sve treba okrenuti na šalu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



volim i da dajem i da primam komplimente  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Streetball is my job........AND1

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1574
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia N95
meni kad neko udeli neki kompliment,ja samo kazem 

hvala,ali ja to vec znam.
IP sačuvana
social share
I ja mrzim Grand
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Fuck You in Hell

Zodijak
Pol Žena
Poruke 544
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
VIP 
volim kada mi se udele komplimenti pogotovu od suprotnog pola.......volim i da udelim koji komplient nekome ko je stvarno extra,ali kompliment moze i da uvredi osobu kojoj je namenjen,a da to ona druga osoba i ne zakljuci......svasta ima
IP sačuvana
social share
Dobre devojke idu u raj,a lose gde god pozele!!!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Najvise mi prijaju komplimnti istog pola...
Na komplimente suprotnog pola sam navikla! Smile Na njih odgovorim samo sa Hvala !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Komplimenti osoba istog pola, pogotovu od prijatelja tipa konju, idiote i majmune Smile dobijam jako cesto (konj, a pogotovu majmun su plemenite i inteligentne osobe)

Salu na stranu, na neke sam navikao, neki mi i dan danas prijaju, volim da dobijem kompliment od osobe suprotnog pola (posto jelte mi muskarci nama dajemo retko komplimente)
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Некад ми дође да непознатој особи уделим комплимент.
Свиди ми се како се обукла, каква јој је фризура...
Дође ми криво што не могу да је похвалим, да не бих била погрешно схваћена.
То наравно важи и за мушкарце и за жене подједнако, јер естетику не раздвајам по половима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Некад ми дође да непознатој особи уделим комплимент.
Свиди ми се како се обукла, каква јој је фризура...
Дође ми криво што не могу да је похвалим, да не бих била погрешно схваћена.
То наравно важи и за мушкарце и за жене подједнако, јер естетику не раздвајам по половима.

hahaha, ja sam bila  okarakterisana  kao  osoba naklonjena istom polu kada sam  nepoznatoj  devojci rekla  da  mi se svidja njena  luda
frizura  Smile...pazi kome  dajes  kompliment - moze ti prisesti  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:25:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.