/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Tema: Odbojka: Svetska liga 2008  (Pročitano 8395 puta)

Windows Vista
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Citat
Odbojkaši i drugi put savladali Venecuelu

Odbojkaši Srbije su rezultatom 3:1 (18:25, 25:20, 27:25, 25:20) i drugi put savladali Venecuelu u okviru petog vikenda A grupe Svetske lige i tako su u svojim rukama zadržali sudbinu za plasman na završni turnir u Brazilu.

Gosti su u niškom "Čairu" zasluženo stigli do prednosti od 1:0 u setovima, ali je fenomenalna atmosfera podigla "orlove", koji su u uzbudljivoj utakmici uspeli da preokrenu.

Ista publika će imati priliku da u petak bodri našu reprezentaciju protiv Francuske, a drugi duel iz odlučujućeg dvomeča sa "trikolorima" igra se u beogradskom "Pioniru" u nedelju. Srbiji su za odlazak u Rio potrebne dve pobede.

Bas je extra atmosfera bila,jedva cekam mec sa Francuskom  Smile
Na svetu nista lepse,ne moze da postoji,nego sto je nasa ljubav prema Crno-beloj boji !!!
Ponos Srbije

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Preokretom do pobede

Odbojkaši Srbije pobedili su Francusku 3:2 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 15:8 , u prvoj utakmici šestog vikenda Svetske lige.

U sjajnoj atmosferi niškog 'Čaira' Srbija je do izuzetno važne pobede došla posle gubitka prva dva seta. Izabranici Igora Kolakovića izjednačili su se sada sa Francuzima na drugom mestu u grupi A, i ukoliko pobede istog protivnika u subotu od 20.30 u 'Pioniru', plasiraće se na završni turnir u Rio de Ženeiru. Bila je to jubilarna, 100. pobeda srpskih odbojkaša u Svetskoj ligi.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 18. Jul 2008, 23:00:24 od dzux_de_lux »

U trileru na korak do Rija

Jedna pobeda deli odbojkašku reprezentaciju Srbije od plasmana na završni turnir Svetske lige. Spektakularnim preokretom u maratonskih pet setova "plava četa" je u niškom Čairu savladala Francuze - 23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 15:8, u prvom meču poslednjeg vikenda takmičenja po grupama.

Bili smo na ivici ambisa, dva seta u minusu, pre nego što su Stanković, Nikola Grbić i fenomenalna niška publika uspeli su da pokrenu "plave" ka 100. pobedi u Svetskoj ligi.

Skoro dva sata žestoke borbe bilo je potrebno da se "trikolori" polože na kolena i da se stigne na korak od "kranevala" u Riju.

Odbojkaški reprezentativci uoči poslednjeg meča poslednjeg vikenda Svetske lige pred finalni turnir u Brazilu (od 23. do 27. jula) imaju sudbinu u svojim rukama. Potrebno je da još jednom u subotu u beogradskom "Pioniru" polože na pleća Francuze, koji sada imaju identičan skor kao "plavi" 6-5.

U ovoj grupi se još takmiče odbojkaši Brazila, koji su po dva osnova, i kao pobednici grupe i kao domaćini, već obezbedili učešće na završnom turniru Svetske lige, i nacionalni tim Venecuele.

Francuska je otvorila meč vodjstvom od 1:0 i 2:1, ali je potom na servis Ivana Miljkovća naš tim vezao tri poena i stekao prednost - 4:2. Kombinacijom odličnih servisa i dobrog bloka srpski reprezentativci držali su razliku, no Francuska je uzvratila i na polovini prvog seta povela sa 13:11.

Srbija je ponovila seriju od tri poena sa početka meča i povela je sa 14:13, pa je prvi set ušao u neizvestan finiš. Francuska se bolje snašla i posle odličnog servisa i bloka na Ivanu Miljkoviću ponovo je došla do dva poena prednosti – 18:16. Gosti su čuvali prednost do rezultata 22:20, da bi posle servis greške Starovića došli do najveće, ispostaviće se i nedostižne prednosti u prvom setu – 23:20.

Iako je Srbija uspela da smanji razliku na 24:23, Francuska je posle nešto manje od pola sata igre u prvom setu iskoristila drugu meč loptu i povela sa 1:0.

Početak drugog seta je pripao Francuzima, koji su lako poveli sa 4:1, da bi dominaciju u uvodnim minutima drugog seta začinili vodjstvom od 8:3. Pet poena prednosti Francuska je čuvala do 16:11, ali su u naredna četiri poena Francuzi uzeli samo jedan, pa je tim Igora Kolakovića smanjio na 17:14. Usledio je sjajan poen, koji je posle nekoliko razmena preko mreže, na žalost, završio u našem polju - 18:14 za Francusku.

U finišu drugog seta Francuska je povećala prednost (23:17) pa je do kraja rutinski odradila posao i povela sa 2:0 – 25:18.

Francuska je u odlučujućem trećem setu uspela da rano stekne dva razlike (5:3), ali su naši odbojkaši uspel ida se vrate u gru i dodju do izjednačenja – 6:6. Usledile su obostrane razmene poena, a Francuska je uz dosta sreće prva stigla na dva razlike (14:12). Iako je naša reprezentacija imala priliku i da ranije povede, "plavi" su barem uspeli da vrate seriju i dodju do izjednačenja (15:15) posle čega su preuzeli kontrolu na terenu.

Posle servisa Dragana Stankovića Srbija je došla u vodjstvo od 18:17, a posle sjajnog bloka i do dva poena prednosti. U izuzetno dramatičnom finišu trećeg seta naš tim je uprkos manjim greškama stigao do tri poena prednosti i set lopte (24:21), a na poen Ivana Miljkovića Srbija je smanjila na 2:1 – 25:21.

Ponovo su Francuzi prvi stigli do osetnije prednosti u četvrtom setu, ali su posle vodjstva gostiju od 9:6, odbojkaši Srbije uspeli da smanje na razliku na dva (13:11, pa 14:12) i održe kakvu takvu neizvesnost. Za razliku od prethodna tri seta, servis naših odbojkaša nije bio baš na nivou, a onda je Miljković asom popravio statistiku i doneo izjednačenje - 15:15! Baš kao i u trećem setu Srbija je posle izjednačenja bila tim koji je dominrao.

Usledila je paklena završnica u niškom "Čairu", i poen za poen oba tima – 18:18. Blokom Dragana Stankovića Srbija je otvorila seriju od pet poena (na servisu bio Marko Podraščanin) koja su joj donela prednost od 23:18 i najavila odlučujući, peti, set. Francuska je uspela da smanji na 23:19, ali nije bilo mesta za njihov preokret pa je Srbija došla do izjadnačenja u setovima – 25:19.

U odlučujućem petom setu, poveli smo sa 4:2, a momci Igora Kolakovića delovali su sve bolje, nasuprot indisponiranim Francuzima. Kao plod takvog odnosa na terenu Srbija je stekla veliku prednost (7:3, pa 10:5) i došla na prag velikog preokreta. Fenomenalni odbojkaši Srbije zadržali su prednost do kraja susreta i rezultatom 15:8 rešili meč u svoju korist!

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

SonyEricsson K770i
Posle onakvog meca sinoc,veceras ocekujem sigurnu pobedu.

Svedok stvaranja istorije

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.0.1
SL: Odbojkaši idu u Rio!
Odbojkaška reprezentacija Srbija će igrati na završnom turniru Svetske lige, u Rio de Ženeiru, od 23. do 27. jula.

Grbić, Miljković i drugovi su sa pet uzastopnih pobeda u finišu takmičenja u grupi A izborili to pravo.

U subotu je u prepunoj beogradskoj hali "Pionir", kao i dan ranije u niškom "Čairu", Srbija savladala direktnog konkurenta u borbi za brazilsku vizu, Francusku, i potvrdila da zaslužuje da bude učesnik "karnevala".

U "Pioniru" su "trikolori" lakše položeni na pleća negu u "Čairu" gde se igralo pet setova - 3:1 (25:20, 25:22, 12:25, 25:17).

Od početka prvog seta je Srbija imala prednost, sredinom tog dela igre je ona "narasla" i do četiri poena, a onda su "orlovi" usporili. To je iskoristila Francuska, postepeno smanjivala razliku dok nije stigla i do izjednačenja - 20:20.

Međutim, posle tajm-auta koji je zatražio selektor Igor Kolaković, srpski reprezentativci su osvojili pet uzastopna poena - 25:20.

U drugom setu start je bio drugačiji, jer su "trikolori" počeli bolje i dugo čuvali dva razlike, sve dok Srbi nisu popravili servis i blok i anulirali prednost gostiju - 12:12.

Vodila se izjednačena borba, a onda je set prelomio Nikola Kovačević. Prvo blokom, a onda i odličnim servisom doveo Srbiju u vođstvo 19:17 što je bilo dovoljno da se set rutinski privede kraju - 25:22.

U trećem setu Francuzi su deklasirali domaćine. Prednost su povećavali iz minuta u minut, a kad su stigli do 11:6, "orlovi" su skupili krila.

Gosti su nastavili da "melju" i taj deo igre rešili u svoju korist ubedljivo - 25:12.

Videvši da je vrag odneo šalu, reprezentativci Srbije su u četvrti set ušli ozbiljnije. Popravili su se u svim elementima igre u odnosu na prethodni i nijednog trenutka nisu dozvolili da se pobednik dovede u pitanje.

Nošeni podrškom oko sedam hiljada navijača, dotukli su Francuze - 25:17.

Na kraju, tabela grupe A Svetske lige izgleda ovako: Brazil 22 boda (10 pobeda i 2 poraza), Srbija 19 (7-5), Francuska 18 (6-6), Venecuela 13 (1-11).

Srbija će u Riju igrati u grupi sa SAD i Poljskom, dok će u drugoj grupi biti Brazil, Japan i Rusija. Po dve reprezentacije iz obe grupe nastaviće takmičenje.

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Poruke 4377
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Nokia N73 Music
svaka im cast, extra su igrali!!!
jedino me je iznerviralo sto publika nije njih dizala nego obrnuto! cim im pocne kriza, publika nestane, dok oni ne povedu... jadno sa nase strane...
al u svakom slucaju, svaka cast momci!

Opera 9.51
Kolaković: Izdržali pritisak

Selektor Srbije Igor Kolaković istakao je posle meča da su njegovi izabranici "izuzetno napredovali kako je takmičenje u Svetskoj ligi odmicalo" i dodao da su najveći aduti srpskih reprezentativaca bili "jednak stepen požrtvovanja i hramonije u timu u svakom trenutku".

Kolaković je ocenio da je Srbija u poslednjih šest kola igrala "pod imperativom" jer je morala da dobije pet utakmica što se na kraju i desilo.

"Nosili smo se sa tim teretom i pritiskom, a naročito u drugom meču protiv Francuske gde smo se postavili znatno bolje nego u Nišu. Dugujem zahvalnost i predivnoj niškoj i beogradskoj publici za podršku koju su nam pružili, imali smo šansu i realizovali smo je. Čestitke svim igračima na upornosti i borbenosti koju su pokazali", rekao je Kolaković.

Kapiten Srbije Nikola Grbić izjavio je da je njegov tim bio svestan da Francuzi "neće odigrati mnogo lošije nego u Nišu".

"Predostrožnost je bila maksimalna, što se pokazalo u prva dva seta. U trećem setu na ruku rivalu je išla serija odličnih servisa i malo naše opuštanje. Drago mi je da smo se vratili u igru u četvrtom setu i priveli posao kraju", kazao je Grbić.

Srbija će na završnom turniru u Rio de Žaneiru igrati u grupi sa SAD i Poljskom, dok će u drugoj grupi biti Brazil, Japan i Rusija. Po dve reprezentacije iz obe grupe nastaviće takmičenje.

Upitan da prokomentariše šanse Srbije na finalnom turniru, Grbić je rekao da su ekipe u Riju trenutno vrh svetske odbojke.

"Ni jedan protivnik, osim možda Japana, nije slabiji, svi smo ujednačeni i svako svakog može da pobedi. Biće pitanje inspiracije, adaptacije na zonu. Imamo šansu da se plasiramo u polufinale, trudićemo se da je iskoristimo", istakao je Grbić.

Grbiću je duel protiv Francuske bio, možda, i poslednji meč u reprezentativnoj karijeri pred publikom u Srbiji.

"Osećam se loše, već duže razmišljam o tome, moja reprezentativna karijera je pri kraju. Moguće je da je ovo moja poslednja utakmica pred domaćom publikom. Drago mi je da su obe hale pune pune. Ne strahujem, jer ima momaka koji će nas naslediti, a ima i ljubitelja odbojke koji će nastaviti da prate šta se dešava", rekao je Grbić.