Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:32:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Od Pepeljuge do princeze  (Pročitano 1173 puta)
18. Jul 2006, 23:10:48
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Od Pepeljuge do princeze
Ova italijanska grofica i svetski putnik, nedavno je boravila i u Beogradu    

Legendarna italijanska grofica i zvezda džet seta Marta Marcoto, prilikom posete Beogradu (povod je bila premijera baleta „Volfgang Amade” u Madlenijanumu), podelila je sa nama svoju neobičnu životnu priču.

Da li bajke žive samo u mašti pisaca? Ako je sudeći po životu ove neobične žene, one se zaista dešavaju. Tako je nekada siromašna Marta, skromna, zanosna, mlada manekenka, baš kao u pravoj bajci, postala grofica, udajom za grofa Umberta Marcota, sa kojim je dobila petoro dece.

Danas je njen sin Mateo vlasnik čuvenog brenda „Valentino” i „Hugo Bos”, a ponosna je i na ćerku Paolu, priznatu kreatorku u svetu visoke mode. I sama se bavi dizajnom nakita, dajući tako oduška svom temperamentu i neobičnom stilu. Kao i sve ostalo u životu, Marta modu doživljava kao lepu avanturu:

– Mnogo sam putovala i oblačila se u skladu sa mestima koja sam obilazila. Ne patim od firmiranih stvari. Volim sve ono što nije „normalno”, što je izvan banalnosti. Obožavam ovaj sat, sa potpisom Eltona Džona: u celom svetu ima samo 200 ovakvih komada. Prelep je, jer je drugačiji. I moja odeća je takva: menjam materijale, boje, stilove, nosim i stvari koje su gotovo tinejdžerske... ne opterećujem se – kaže Marta pokazujući svoje neobične ravne antilop čizme sa štrasom, dugu šarenu haljinu i efektan sedefasti nakit koji je sama dizajnirala.

Svetsku putnicu koja obožava saudijsku pustinju i mesta poput Marakeša, Šarm el Šeika, Pariza, Rima, Kortine... i za naše krajeve vežu lepe uspomene:

– Davno sam bila u Jugoslaviji, kao Titov gost kad je pravio veliki bal u čast Elizabet Tejlor. Uvek sam mnogo volela ovu zemlju – seća se Marta sa osmehom.

Sem slavnog braka, u javnosti je poznata i njena dugogodišnja veza sa slikarom Renatom Gutuzom, kome je bila velika inspiracija i koji ju je prikazivao kao Ledu, Kleopatru, Madonu... Tako su egzotika i ekstravagancija obeležile jedno veliko razdoblje njenog  života.

Ali svaka bajka ima svoje naličje. Pored burnih i prelepih trenutaka slave, bogatstva i privilegija, traumatična iskustva je nisu zaobišla. Neopisivo siromaštvo koje je osetila u detinjstvu ništavno je u poređenju sa osećajem kada joj je bolest odnela dve ćerke. Sve svoje velike životne prevrate Marta je sažela u živopisnoj autobiografiji: „Pogled na Španski trg”.

Tokom razgovora pitate se da li biste i sami imali hrabrosti da u vrtlogu uspona i padova živite tako moćno, neposredno, brzo i slobodno. Evo dela odgovora na pitanje kako je njoj to pošlo za rukom: – Srećom, za mene pre ili kasnije, sve postaje igra. Čak i danas, kad imam 75 godina. Važno je živeti iz dana u dan, u trenutku. Sutra... nikad ne znam da li idem ili ostajem. Možda ću se predomisliti i otkazati sve obaveze... To je za mene fantastično. Ne uspevaju da me zauzdaju. Imam veliku slobodu, koju sam teškim radom stekla.

Sa ovom aktivnom i vitalnom, nasmejanom i opuštenom ženom, zadovoljstvo da budu u njenom društvu imali su i ljudi poput: Šona Konerija, Žerara Depardjea, Melani Grifit, Džona Malkoviča, Patrika Svejzija... Ovekovečila ih je na fotografijama koje je pravila putujući po svetu, a zatim ih objavila u knjizi: „Marta paparaco”.

Kontroverze i dileme, tragedije i glamur čine fini vez događaja iz života ove neobične žene, koji može da posluži kao inspiracija i ohrabrenje. Život koji tako dugo i intenzivno traje svakako zaslužuje poštovanje. Malo je ljudi koji se mogu pohvaliti da je njihov bio tako ispunjen. Ali njena avantura je u toku. A Marta željno iščekuje nova iznenađenja.

-----------------------------------------------------------

Očekujte neočekivano

Marta Marcoto je bila prva žena u Italiji koja je javno priznala da se podvrgla plastičnoj operaciji. A onda se pojavila na televiziji poručujući devojkama i ženama da to nikako ne rade. Jedino se neočekivano od Marte Marcoto i moglo očekivati. 

Igor Vidović

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:32:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.