Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:05:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Od kecelje do aktovke  (Pročitano 5177 puta)
28. Mar 2012, 20:19:10
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
Prvo mala napomena-nisam pojma imala gdje ovo da otvorim,pa neka neko od modova/admina premjesti gdje treba.


E sad,ono što me natjeralo da otvorim temu su 2 razloga. Jedan je što bih htjela da zajedno napravimo neku hronologiju,a drugi nemam obraza da vam kažem  Smile
ali poenta je da mi je stvarno stalo da razradim ovu naizgled ispričanu priču. Ipak,iako djeluje kao nešto o čemu se zna sve,bilo bi lijepo dodati neke činjenice,imati na jednom mjestu istoriju jedne pojave,kao i njene trendove sada i u nekoj bliskoj budućnosti.

Kao što se iz naslova prilično lako zaključuje,riječ je o ženama kao zaposlenim licima.
Kako je sve počelo,koji su ključni momenti,kakva je zastupljenost po djelatnostima,zašto žene sve više učestvuju na tržištu rada...Čega se odriču svjesno,a čega nesvjesno da bi radile i kakvo je njihovo učešće u nekim poslovima na vrhu? Možemo se i dotaći diskriminacije,kako zbog pola,tako i zbog godina,izgleda... sve me to zanima i biće mi drago da učestvujete,ali bez za*ebancije.
znači-u obzir dolaze članci koje nadjete,poput onog koji je Raner okačio o 8.martu,kao i sve one informacije koje će uvećati naše znanje o ovoj temi.
Bilo bi lijepo da ubacimo i priču o feminističkom pokretu,kao i feminizmu danas i da žene daju svoje mišljenje o tome.

uglavnom,hvala svima koji budu ozbiljno učestvovali  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.54.16
mob
I-mate 30 Pro
Pocele su da rade mahom posle drugog svetskog rata(glavni razlog je sto je to jos polovina trzista,glavne organizacije koje se bore za prava zena finansirale su najvece americke kompanije,to nema nikakve veze sa plemenitoscu)...mogu da rade 95% poslova koje rade i muskarci...daleko lakse je raditi sa zenama,iz mnogo razloga...i u stvarima koje zahtevaju strpljenje i preciznost su primetno bolje... Smile

Eto... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
fala  Smile

(stvarno,jer mi znače konkretni odgovori,nebitna je dužina posta,samo da izvučemo poentu i sklopimo kockice)
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
ne mogu nigde da nadjem onaj klip kada lisa simpson zeli da podje sa bratom na vojnu ademiju i onaj oficirov govor  Smile

sto se mene tice nemam nista protiv,ja mislim da bi cak i bilo bolje kada bi bilo vise zena u vrhu ove drzave i kada bi se zene vise pitale

+genijalan naslov teme  Smile
« Poslednja izmena: 28. Mar 2012, 20:44:50 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
Sofi hoće da nas navuče da joj pišemo seminarski.  Smile

 Smile

Da li se sve ovo odnosi samo na našu takozvanu ''zapadnu'' civilizaciju? Pretpostavljam da je tako.

Ne znam baš hoće li iko imati da ti ponudi tačnu hronogiju ili neke ozbiljnije članke u većoj količini jer ljudi ovde ipak dolaze pretežno da se zabave, opuste, sprdaju, ne znam baš da li vole da za druge kopaju istorijske i naučne članke.  Smile

Moj ti je savet da kreneš od tog osmog marta, o tome sigurno ima mnogo tekstova, a onda kad nađeš neki ozbiljniji rad pogledaj spisak referenci i onda Googlaj preko Google Scholar-a. Ako ćeš negde na netu, besplatno i bez silnih pretraživanja baza podataka kojima se pristup danas uglavnom naplaćuje, naći nešto da valja, onda je to Google Scholar. Barem je moje iskustvo takvo.

Ja sam na faksu imala jedan izborni predmet prilično bizarnog naslova - ''Istorija vaspitanja žena'', ali sam, srećom, odabrala neko drugo izborno sranje iz pedagogije koje smo morali da imamo na prvoj godini.  Smile

Googlaj malo i o Mariji Kiri i tako tim uberženama, tu isto možeš naći neke reference, čak i na Wikipediji ima dobrih. I u mitologiji imaš jako dobrih ženskih likova s mnoštvom simbolike, pa eto nečega odakle bi se moglo početi. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
fala Krejze  Smile

Bambi  Smile gnusna..istina  Smile (to je moj sramni drugi razlog   Smile)

pazi  ovo,predmet iz kog radim sem.je lagan,nije toliko bitan,ali sam sama birala temu i baš sam insistirala na njoj. želim da malo razradim tu materiju,da je potkrijepim podacima. da vidim kako se to odvijalo kroz vrijeme.
 (e sad će svi da se razbježe kad sam rekla što mi treba  Smile )

Bambi,iskopaću to,da malo upakujem u taj prvi dio rada . fala i tebi 
« Poslednja izmena: 28. Mar 2012, 20:58:30 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Bambi  Smile gnusna..istina  Smile (to je moj sramni drugi razlog   Smile)

zla zla sofija  Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Citat
Kako je sve počelo,koji su ključni momenti,kakva je zastupljenost po djelatnostima,zašto žene sve više učestvuju na tržištu rada...
Zato sto su se promenile uloge. Nekada je uloga zene bila da vodi brigu o domacinstvu. Muskarac rmbaci po polju a zena po odredjuje sta ce da se radi po kuci. Danas je drugacije vreme. Danas su polne uloge izjednacene pa imas situaciju gde i muskarac i zena rade svoje poslove i zajedno vode brigu o domacinstvu. Jednostavno je drugacije rasporedjen sistem po kome su se delili poslovi pa danas ima vise zena koje ucestvuju na trzistu rada nego npr. pre Drugog Svetskog Rata.

Citat
Čega se odriču svjesno,a čega nesvjesno da bi radile i kakvo je njihovo učešće u nekim poslovima na vrhu?
Pa u sustini, svodi se na isto ono cega se odrice muskarac tj. odricu se vremena da bi zaradili tu neku paru koja im je potrebna za zivot. Ovako bi to svoje vreme utrosile na ko zna sta. Jedino je razlika u tom radjanju deteta, i tu se slazem sa onima koji smatraju da je uticaj majke dosta znacajan po malo dete i da treba da provede jedan deo vremena posle porodjaja sa detetom pre nego li se vrati na posao(naravno uz odgovarajucu naknadu u smislu porodiljskog bolovanja).

Citat
Možemo se i dotaći diskriminacije,kako zbog pola,tako i zbog godina,izgleda...
Ima je, ali se svodi na neke primere pred kojima se stvarno treba boriti kao npr. pominjano porodiljsko bolovanje i cinjenica da neki poslodavci zahtevaju od zena da znaju da li planiraju da ostaju trudne.

Ovo na osnovu godina i izgleda je malo preterano. Kada se trazi radnica za rad u prodavnici normalno je da se trazi profil mladje i atraktivnije radnice jer ces tim potezom privuci musterije i to je jednostavno tako. Jeste diskriminacija donekle, ali je legitimno pravo tog privatnika da zaposli koga on zeli.

Citat
Bilo bi lijepo da ubacimo i priču o feminističkom pokretu,kao i feminizmu danas
Feminizam datira od jos pre nekoliko vekova

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_feminism

i ima svoje prednosti jer je obezbedio(i treba da obezbedjuje) zenama mnoga prava koja su i trebale da imaju. Nazalost, u danasnje vreme feminizam se uglavnom svodi na ultra-feminizam gde zene veruju da treba da budu iznad muskaraca a to je isto sto i sovinizam samo je u pitanju drugi pol. Feminizam je borba za jednaka prava, nije nesto sa cime ce neka devojka da kaze "Ja sam zensko, i mora da bude kako ja kazem jer sam zensko."  Smile

Ako nadjem jos neki link, stavicu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
Bambi  Smile gnusna..istina  Smile (to je moj sramni drugi razlog   Smile)
Zar te nisu učili da ne smeš da lažeš psihologa i da ne sediš na 'ladnom betonu?  Smile

Kad god sam morala da pišem nešto što mi se sviđa i kad sam imala slobodu da to napišem kako hoću (jer su nas uglavnom jebavali visoko strukturisanim seminarskima, ali tek sad vidim da ni to nije loše), uvek sam započinjala nekim fensi citatima koji bi otvorili temu, pa onda neki istorijski pregled sa nekim pikanterijama koje iskopam od negde da su zanimljive, pa malo kenjam o tome kakvo je danas stanje, na kraju opet neki pompezni citati.  Smile

Najmanje dva seminarska sam napisala tako što sam postavila temu ovde na forum pa posle vadila odgovore sa teme i navodila http://forum.burek.com kao izvor podataka, tako da se nemoj obeshrabriti da ti niko neće pomoći. Možda jedino da postaviš malo konkretnija pitanja ili jedno po jedno - na primer, da pitaš kako je kod nas u okruženju po pitanju zapošljavanja žena, kako je u našoj profesiji, kako je bilo u školi, faksu, koje predmete žene preferiraju, da li i šta su radile naše mame, bake i tako to što mogu ljudi da ti ponude iz svog okruženja ili primera. To je samo moj savet, a ne moderatorska intervencija  Smile, tako da imaš apsolutnu slobodu da odlučiš da li ćeš ga primeniti. Wink

Kažem, neki veći broj ozbiljnih članaka sasvim sigurno nećeš dobiti, ali je zato ovo odlično mesto za prikupljanje što raznolikijih mišljenja i stavova, nešto što je bez neta i posećenog foruma nemoguće ispitati zbog proste geografske udaljenosti, da ne spominjem druge faktore. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
Marko ,odlično  Smile

Bambi,preciziraću malo  Smile

Tako da,

Ljudi,ono što bi me malo konkretnije zanimalo je (pored tih tekstova vezanih za istoriju i sami nastanak):
-Šta žene žrtvuju zarad karijere ,a šta zbog posla u svrhu boljeg budžeta? Mislim da nismo svi karijeristi,ali da želimo nešto što će nas dodatno ispuniti,ali i da to nešto bude dodatni izvor prihoda naše porodice.
-Šta žene gube,a šta dobijaju težnjom da budu na visokim pozicijama?
-Recite mi nešto o sledećem: Koliko je poslodavac u pravu kad odbije ženu za neki posao,jer ona tamo negdje može da zatrudni? Pa treba li ta ista žena sjutra da rodi nekog ko će u nekom tamo ciklusu raditi i stvarati?
Koliko je posao bijeg od privatnih problema i šta posao doija,a šta gubi,kad je zaposlenA  u nekom problemu lične prirode?

naravno,poželjna su vaša iskustva ili iskustva iz okruženja. pokrenite i neke druge priče iz prvog posta ako vam odg.,ovo mi je sad palo na pamet
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 19:05:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.