Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:33:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Od kecelje do aktovke  (Pročitano 5176 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Predlazem ti da pises o nekim vaznim zenama u istoriji (ono tipa Amelia E. koja je prva preletela Antlantik ili o Agati Kristi nisam siguran ali mislim da je ona jedna od onih sto su se zalagale za jednakost polova)

Jel ti je profesor ili profesorica (sto je retkost ali ko zna Smiley ) ? Mnogi od tih profa ocenjuju veoma subjektivno pa pazi malo i na to (tema je takva) Mada nije iskljuceno ni da ja sad lupam gluposti  Smile

Ja bih i spomenu onog Henrija sto je ubijao svoje zene i neke drzave u kojima su zene i danas ugrozene.

Probaj da napises to sa vise razlicitih gledista.

Ako se setim neceg pametnog napisacu ti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
ja sam baaaš insistirala na temi,mogla sam milion i jednu knjišku da odaberem ali nisam htjela.
imam za moju zemlju nove podatke,nije više sami rad problem,nego me zanima materija. kako to mi vidimo,kako jeste... tako to  Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Samsung 111111
Samo treba imate meru u toj ugrozenosti.Obicno to ode iz jedne krajnosti u drugu.
Zene jesu ugrozene,ali ne sve zene i ne sve zene sveta,i ne sve po istom pitanju.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
To si u pravu,evo možemo i u tom pravcu da razradimo (pošto u prvom dijelu mogu o stanju u svijetu,kroz vrijeme)
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Aaaaaaaaaaa pa ti bi da ti bas ja kazem moje skromno misljenje.  Smile iskreno nisam nikada bas nesto preterano razmisljao o tome (sem o nekim ekstremima koje sam spomenuo)

Ja licno ne verujem da bi sve zene mogle obavljati iste poslove kao muskarci (pre svega mislim na one fizicke) mada dobar deo poslova bi mogle. Cini mi se da se u poslednje vreme cela ta prica oko jednakosti polova krece kako zenam odgovara Smile tipa one bi da rade mnoge stvari kao muskarci ali bi i da im ostanu sve dobre stvari koje su imali. Rekao bih da to malo dovodi do zabune i uopste se vec ne zna gde je tacno cije mesto. (rekao bih da tako dobijes milion i jednu temu na psihologiji pod nazivom "kako da smuvam devojku koja mi se svidja" "sta da joj kazem" "kako da joj pridjem" bla bla truc.) A da, pricamo o poslovima, ups  Smile pa i u radnom odnosu je bitno da se zna gde je cije mesto. Za neke muskarce (soviniste ili kako god) je ponizavajuce da ima seficu (naravno, problem je u njima) sto ponekad moze da zakomplikuje stvari. Tema je dosta opsirna, zaista ne znam sta bih ti rekao...


Edit          Usmeri me malo, nisam citao celu temu, a i ne nameravam (uporedo pisem sastave za pismeni iz engleskog koji imam sutra pa...)
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 22:30:44 od nesa1126 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
Naidjoh na ovaj tekst


Emancipacija žena - plus ili minus ???
Žena je nekada bila sve ono što odavno više ne želi da bude...Izvrsna kuvarica koja je umela da napravi jelo od svega nekoliko namirnica kojima je raspolagala. Pažljivo biće koje je bilo u stanju da postavi sto i servira hranu čim bi se začuli koraci njenog supruga. On je za nju bio Bog zahvaljujući čijoj snazi se osećala zaštićenom poput belog medveda. Njihove uloge su bile podeljene i tačno se znalo šta se to zahteva i od ženskih i od muških ruku. Žena je bila nenametljiva, uglavnom pristojno obučena i najviše vremena je provodila u kuhinji ili u senci svoga supruga. Muškarac je bio dominantna figura, ruku ogrubelih od želje za opstankom, u svome domu nezamenjivi vladar koga su svi članovi porodice gledali sa strahopoštovanjem. Amerikanke su bile prve žene koje su se pobunile protiv takvog načina života. Šezdesetih godina se borba za ženska prava doselila i u Evropu, i taj talas  nijedna muška ruka više nije uspevala da zaustavi. Prvi svetski rat je samo još više pogurao žene u pravcu njihovih želja. Dok su se muškarci borili, žene su ih negovale i spašavale, ali istovremeno i preuzimale neka tipično muška područja i zanimanja. Tada su počele da upravljaju tramvajima, da organizuju proteste za povećanje plata, da izrađuju granate u fabrikama oružja, opčinjene i same svojom duboko uspavanom snagom. Prvi svetski rat bio je pravi okidač za borbu koju su žene nastavile i posle njegovog završetka. Ta borba traje i dan danas samo menja svoje prioritete i formu, jer od tada žene više niko nije mogao da ućutka kao što je to bio slučaj vekovima unazad. One se danas bore svim raspoloživim sredstvima da u svakoj sferi života budu ravnopravne sa muškarcima. Kuhinja im je postala najomraženija prostorija u stanu u koju zalaze samo ako im žeđ zapreti prstom. Ako se i odluče da zasnuju porodicu u svog supruga ne gledaju kao u Boga, već mu najčešće upućuju 'komplimente' kao što su budalo, bezveznjakoviću, smotanko i slično. Deca iz takvih porodica odrastaju poprilično zbunjena, jer rođendane proslavljaju sa drugarima i dadiljama, a ukoliko imaju sreće na slavlju se pojavi i jedan od roditelja. Pa ko onda u celoj toj priči ostaje na gubitku??? Deca? Žene? Muškarci?
A možda i kompletna porodica...???
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Nokia 
Rezultati jednog istraživanja:


Nepovoljan položaj žena na tržištu rada je usko povezan sa nepovoljnijim statusom žena u porodičnom
životu i još uvijek tradicionalnim shvatanjem uloge žene u porodici, koja podrazumijeva da najveći broj obaveza »pada« na ženu i da je briga o kući i djeci obaveza žena, bez obzira da li je zaposlena, koliko je opterećena na radnom mjestu, koliko zarađuje i sl. Najbolja ilustracija navedenog je razlog koji se često navodi a to
je uzrok neaktivnosti u traženju posla – samo u 10% slučajeva muškarci kao razlog navode brigu o djeci ili odraslim nezbrinutim osobama, u 90% slučajeva taj odgovor navodi žena.
Kršenje prava žena je najvećim dijelom vezano za nedostupnost pojedinih radnih mjesta (bez obzira na obrazovanje i iskustvo), teže napredovanje u karijeri i uslove rada  – radno vrijeme duže od zakonskog maksimuma, nemogućnost dobijanja odmora, nepoštovanje obaveze slobodnih dana za vrijeme državnih i vjerskih praznika, otkazi zbog trudnoće i sl.


Na pitanje da li Vam je lično ikada povrijeđeno neko radno pravo tokom rada, pozitivan odgovor je dalo 20% žena i 16% muškaraca. Na povredu prava vezanu za prestanak radnog odnosa žali se 18% žena i 12% muškaraca, dok su prilikom zapošljavanja lična prava, po mišljenju ispitanika, bila povrijeđena kod 8%
muškaraca i 12% žena.Takođe, 72% zaposlenih, koji su bili obuhvaćeni ispitivanjem, smatra da su žrtve
seksualnog uznemiravanja na poslu žene, a samo 1% da su to muškarci. Ostatak ili ne zna za slučajeve uznemiravanja (18%) ili smatra da su žene i muškarci podjednako žrtve (9%)



Mora se reći da zabrinjava stav ispitanika vezano za to kome je lakše da dođe do posla  – 81% ispitanog stanovništva i 84% poslodavaca obuhvaćenih istraživanjem smatra da muškarci lakše dolaze do posla! Razlozi ovakvog razmišljanja su da postoji veći izbor poslova za muškarce, opterećenost žena porodičnim obavezama i
postavljanje uslova ženama koje se odnose na broj djece, bolovanja, trudnoću i sl


U najvećem broju slučajeva žrtve diskriminacije u pogledu zapošljavanja i uslova na radnom mjestu su žene slabije ekonomske moći, samohrane majke, žene sa bolesnom djecom i sl. Naime, žene u takvim situacijama nemaju previše izbora  –njima je neophodno bilo kakvo zaposlenje i prihvataju i veoma nepovoljne uslove rada, jer je to jedini način da obezbijede egzistenciju svoje porodice.

Evidentno je da se poslodavci, iako je to zakonom zabranjeno, odlučuju da ženama u drugom stanju prekinu radni odnos  – 22% uzorkovanog stanovništva i 18% poslodavaca zna za slučajeve gdje je žena dobila otkaz kada je poslodavac saznao Za trudnoću ili je žena po povratku sa porodiljskog bolovanja bila raspoređena na lošije radno mjesto.

Kada se govori o položaju žena i muškaraca na radnom mjestu, nezaobilazna temaje zastupljenost žena na rukovodećim funkcijama i pitanje koliko žene učestvuju u političkom i javnom životu? Na osnovu rezultata istraživanja, očigledno je da žene i muškarci nisu jednaki kada je u pitanju obavljanje rukovodećih funkcija, kako u preduzećima, tako i u javnim i državnim ustanovama. Ovdje se pojavljuje teza o postojanju tzv »staklenog plafona«  – žene mogu da napreduju u karijeri do određenog nivoa, ali su mjesta direktora, top-menadžera, ministara i sl, najvećim dijelom rezervisane za pripadnike muškog pola. Žene najčešće zauzimaju pozicije
najbližih i glavnih saradnika rukovodilaca, jer, po mišljenju poslodavaca, to su radna mjesta u kojima je potrebna odgovornost, analitičnost, preciznost, odgovornost, strateški pristup i žene su uspješnije u obavljanju tih poslova

Jedno od najznačajnijih i najvažnijih pokazatelja ravnopravnosti polova na radnom mjestu jeste: kolika su prosječna primanja pripadnika oba pola? Kada je u toku istraživanja to pitanje postavljeno ispitanicima, 59% uzorkovanog stanovništva i 61% intervjuisanih poslodavaca je odgovorilo da muškarci više zarađuju od žena. Potvrdu da muškarci imaju veća primanja od žena dali su i statistički podaci. Naime, prema tim podacima prosječna zarada žena u Crnoj Gori u martu 2010. godine je bila 637€, a muškaraca 740€, odnosno, prihodi žena su na nivou 86% u odnosu na prihode koje ostvaruju muškarci. Naravno, na visinu zarada utiču i obrazovanje, radno mjesto, dužina radnog staža, ali je, ipak, pripadnost muškom i ženskom polu od
značaja za iznos prihoda koji će se ostvariti.


IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 17.0.963.83
Pomislih Sofi cutati,nekako cim napisem slovo odmah nesto polomim...ali evo trudim se ostati uravnotezen barem na ovoj temi...

Mislim da sam naslov govori dovoljno za sebe, pa eliminisemo iz daljnje diskusije ogromnu vecinu covjecanstva kao sto su zene bez faksa i muskarci bez istog.

Prvi kamen spoticanja u karijeri zene je njena odluka izmedju braka i karijere.Jer svaki brak sa sobom donosi i odredjene obaveze,dok "slobodarski" zivot pruza mnogo vise mogucnosti u svakom pogledu.Odluka?

Drugo vrlo bitno za karijeru zene je odabir partnera ako se vec odlucila na brak.Zelja svakog od nas bilo zene ili muskarca je pronaci idealno ili blizu toga,i recimo da tako nesto dodje u nas zivot.Znaci imamo karijeru,imamo idealnog partnera,sta sledece dolazi? Planiranje porodice rekao bih.Zene tada odlucuju koji vrhunac karijere izabrati,jer godine prolaze i dijete treba doci na svijet zahvaljuci njoj.Kao sto znamo pauze mnogo uticu na karijeru,a zena tu pauzu mora napraviti ako zeli imati djecu.Odluka?

Sve u svemu teske odluke za zenu, jer treba biti neumoran robot postaviti sve stvari na svoje mjesto a pri tome nista ne zrtvovati.
I idealan muz zeli sex,takodje vremenom postane ljubomoran na njene sastanke ili poslovni rucak-vecera.Mozda se varam,ali tesko je pronaci nekoga ko voli a pri tome nema odredjenu dozu ljubomore u sebi .Dalje,nikada otac ne moze zamijeniti majku njihovoj djeci,i ta djeca su zeljna majcine ljubavi i vremena...Sve su to odluke koje globalno nisu rijesive,jer svako je licnost za sebe i zasebno reda prioritete.



IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
eto mene,a sa mnom i mojih nečasnih namjera po pitanju ove teme  Smile

moram da završim seminarski do iduće srijede,nadam se da ćete mi izaći u susret i učestvovati    
« Poslednja izmena: 02. Maj 2012, 14:01:20 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:33:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.