Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Occultism i Magija u natalnoj karti.  (Pročitano 47017 puta)
Zvezda u usponu


abre los ojos

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 2022
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
ne daje neki zadrzan interes za jednu oblast, los fluks misli rusi magiju.
cini mi se da si potpuno u pravu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 


U slučaju da naletite na osobu za koju slutite da se bavi crnom magijom - čuvajte je se, jer u slučaju da ima marsa na vašem ascendentu (podznaku), to što ona radi vas može stajati života. Ovo je, takođe, aspekt atentatora i njegove žrtve, jer atentator (ili ubica), po pravilu, ima Mars na ascendentu žrtve. Ubistvo može biti fizičko ili duhovno, međutim, ukoliko imate veliku zaštitu, ta osoba na vas ne može magijski uticati. Tako, na primer, ukoliko imate Sunce u konjunkciji sa Uranom, a obe planete se nalaze u trigonu sa Jupiterom u osmom polju, niko vam ne može uraditi crnu magiju, a sve što pokuša vratiće mu se petostruko.

Najpodložniji crnoj magiji su osobe koje imaju Mesec u konjunkciji sa Saturnom u prvom ili osmom polju. Ništa manje nisu opasni ni kvadrat i opozicija između Meseca i Saturna. Podložnost crnoj magiji daje i Mesec u kvadratu ili opoziciji sa Plutonom, a najopasniji je položaj Meseca u Strelcu, kao i Mesec položen u osmom ili dvanaestom polju.


Iz horoskopa isto tako možemo videti i svece koji nas štite. Tako na primer, Jupiter u Ribama u trigonu ili sekstilu sa Neptunom, kao i Jupiter u Ribama u trigonu sa Uranom u Raku, predstavljaju svetog Nikolu kao zaštitnika, a ovaj veliki svetac se najčešće poštuje kao porodična slava. Sveti Nikola je zaštitnik moreplovaca, ribara i putnika, o čemu znak Riba, koji vlada morima i okeanima, i govori. Jupiter uvek predstavlja svece, naročito ukoliko se nalazi u dvanaestom polju (koje predstvalja slave) i u trigonu ili sekstilu sa Neptunom ili Uranom.
Blagoslov sveca je jači od prokletstva, ali samo pod uslovom da čovek veruje. Svaka planetarna konstelacija predstavlja po nekog sveca. Ovakva znanja se prenose sa učitelja na učenika, a privilegiju mogu imati samo istinski posvećenici astrologije koji pomažu ljudima, ne stičući materijalno blago na tuđoj nesreći. Danas se svako predstavlja kao astrolog, loveći u mutnom i svodeći božansku nauku na nivo buvlje pijace.
Astrologus


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Rodjen sam 17. 04. 1990. jako me zanimaju okultne nqauke,moze li mi neko nesto reci o tome iz horoskopa?????Please
16:30 h
« Poslednja izmena: 08. Okt 2007, 19:58:10 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja do proslog leta nisam verovala u magiju ni pod razno, a onda je moj zivot poceo da se rusi na svim poljima. A za moju komsinicu preko puta kruze price da se bavi takvim stvarima, i sada nosim crveni konac oko ruke. Neki ljudi koji me jako dobro poznaju nisu mogli da veruju da sam ga stavila. Moze li mi bilo ko reci da li postoji mogucnost da su me "zakacili". Baka mi je pricala kako je kad se udala nalazila crvenu vunicu ispod praga na ulazu kuce, a sa dedom je imala uzasan zivot, tukao je uzasno kad je pijan, a bio je non stop pijan

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

natalna karta milena.gif
(27.48 KB, 670x471)
IP sačuvana
social share


Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 157
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
Par njih koji su mi gledali kartu rekli su mi da cu se u zivotu mozda baviti necim sto ima veze sa okultnim i da imam snovima koji predvidjaju buducnost. Ako je neko zainteresovan da pogleda: 12. 6. 1986. 15:15 Bg Inace, ovo zna snove se vise puta pokazalo kao tacno, a i okultno me zanima, ali to je jos na pocetku...
IP sačuvana
social share
Iskustvo je najbolja škola, samo je školarina vrlo skupa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Čuvajte se vlaške magije!
Etno misterije – dileme koje traju
U novom feljtonu, naš novinar istražuje svet vlaških vračara. U poslu koji je trajao nekoliko godina intervjuisao je gotovo sve poznate vračeve i vračare a takođe, i mnogobrojne žrtve magije. Tekstovi su vredan etnološki zapis iz Istočne Srbije i opisuju fantastičan svet u kojem postoje bića poput zmajeva, karakondžula, vila i veštica


Piše Zlatimir Pantić

Još iz vremena Marka Kraljevića i Miloša Obilića (po epskoj narodnoj pesmi), postoji verovanje da se na planinama u neposrednoj blizini Dunava povremeno pojavljuju misterioza stvorenja. Legenda kaže da je Marko Kraljević bio zmajski sin i da je imao dar da komunicira sa nekim čudnim silama. Tako je i miročkoj vili Ravijojli naredio da iz mrtvih podigne njegovog pobratima Miloša, kojeg je ustrelila. Vila je bez pogovora u planini nabrala lekovito bilje i njime oživela Markovog pobratima. Po kazivanju ljudi iz tog kraja, ali i iz sela u podnožju Miroča, vile koje su se ovde povremeno javljale nisu slučajne gošće, nego su to preobraćene sile, pristigle posle proterivanja zla sa rumunske strane. I u rumunskim planinama, Karpatima i Muncima, priča se o sličnim bićima koja nanose štetu ljudima i njihovom okruženju.
Nedavno smo o toj temi u Negotinu razgovarali sa poznatim rumunskim vračem Katalinom Falceskuom iz čuvene vračarske porodice podno planine Munci. On nam je, između ostalog, rekao i ovo:
“U istočnoj Srbiji sam boravio šest godina i stekao utisak da u podmiročkim i poddelijovanskim selima ima više vračara nego na drugim mestima. Mnoge sam lično upoznao i hteo da uporedim način mađijanja vlaških i srpskih vračara. Ima dosta sličnosti, ali i bitnih razlika. Nije u pitanju samo basma, tekst koji vračara izgovara, nego su mnogo važniji rekviziti, vreme i mesto izvođenja. Na primer, za prizivanje šumske majke i vile, potrebna su čista mesta - proplanci, livade, izvorišta, bistri potoci... dok kod proterivanja veštica, more, čume ili karakondžule treba tražiti isključivo nečista mesta - bunjišta, guvna, groblja, vodenice... Rumunske vračare se i u slobodnom vremenu usavršavaju i istražuju nove metode mađijanja, odnosno vračanja. Cela moja porodica opsednuta je tim pozivom, a pogotovo majka i baba. Još kao dete, ušao sam u sve tajne ovih rabota, pomno pamteći mnoge pojedinosti, jer je to mukotrpan i iscrpan posao.
- Uoči svakog mađijanja ili proterivanja zlih sila na planine susednih zemalja, treba biti fizički i psihički pripremljen, što iziskuje veliki napor. Ako rumunska vračara hoće da uspe, mora da se podvrgne krajnje rizičnim radnjama, a ako hoće da radi samo zbog novca i da se reklamira na razne načine, onda ne mora ništa da vežba, jer ništa i ne zna. Takva proricanja ili mađijanja su bez svakog smisla, bez znanja, moći, volje i unutrašnjeg nagona, bez želje da se istinski pomogne
izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Život u okruženju vila

Katalin Falcesku u svom kazivanju navodi da je život u okruženju vila, zmajeva i veštica veoma opasan i rizičan, pa zato vračare sa obe strane Dunava ulažu dosta napora i vremena kako bi određenu zlu silu proterale ili uništile. Proterivanje se vrši izgovaranjem čarobnih reči i lažnim obećanjem da je na planini sa druge strane velike reke samo med i mleko i da je tamo pravi raj za njihovo nastanjenje i život. Vračare se u tim prilikama skidaju gole, drže u rukama oštre predmete kao što su vretena, šila, daraci, kočevi, šiljci, vile... Nečistu silu, one na svoj način ubeđuju i uveravaju da će joj sve vračare sa tih prostora večito zagorčavati život, sve dok ne napuste mesto boravka i presele se tamo gde ih one upućuju.
Po Katalinu, to je najopasniji posao na svetu, pogotovo kad se zna da je neka đavolja sila nedokučiva i na umu ima samo jedno - da “zakovrlji” čoveku glavu i potpuno uništi ljudski rod. To je strategija Đavola, kao i njegovih izroda u vidu ovakvih sila. Lutajući planinom, nečista sila lako prenosi poslate čini koje se veoma jednostavno preobraze u jednu od mnogobrojnih mračnih i ubitačnih sila. Pored toga što vračara može da je protera, ona može i da je uništi spaljivanjem, probadanjem, potapanjem i vešanjem.
- Moja baba Mihaela - priča Katalin - do svoje osamdesete godine uništila je više stotina tih zlih stvorenja na planini Munci, ali i mnogo dalje, koja su na raskršćima presretala ljude i stoku i tu ih usmrćivala. Kako sam obavešten, i u podnožju vaših planina dešavala su se razna stradanja, a da se nije znalo ko je te ljude ubio ili naveo na samoubistvo. Takvi slučajevi nisu mogli biti rasvetljeni.
- Prava vračara mora da obavi svoju ponoćnu “molitvu” nekom svom pretpostavljenom koji joj daje snagu i volju da uspe i istraje. Ta molitva mora biti izgovorena uvek u određeno vreme, ma gde se ta osoba nalazila. Tu nema izuzetaka i izgovora, inače, još iste noći može da se oprosti sa svojom glavom. Ovde su greške nedopustive i nema ispravki. Treba izaći na guvno, poprskati se vodicom u kojoj su noćivale magijske trave, kleknuti i pognute glave zahtevati dodatnu moć. U tim dodatnim molitvama treba tražiti dodatnu snagu i želju da se uspešno proteraju čini, da se neka osoba omađija i privoli, da se puste “omrazi”, da neko ozdravi... Na drugoj strani, ima takvih molbi u kojima se zahteva da neko poboli i postrada, da nema poroda i uspeha na sudu, školi, putu, sa stokom... To su opake stvari, ali, i to se radi za veliki novac. Ima mnogo takvih, bez obzira na njihove izjave, da se bave samo poštenim radom i pomažu u nevolji. U to sam potpuno siguran, da se oko toga ne bismo lagali i izmišljali svakojake gluposti – kazao je na kraju Katalin.
izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
KAZU DA JE MOJA  INTUICIJA VEZANA ZA URAN NA 19 STEPENU I PLUTON NA 1 U 1 POLJU U VAGI ...desava mi se da tokom razgovora sa osobom koju ne poznajem stvorim sliku (kao i ostali ali moj prvi utisak do sada me nije prevario ...pricala sam sa deckom kojeg ne znam i u toku razgovora odjednom mi se ne znam zasto ..stvorila slika decka koji je prilicno debeljuskast ali i jako razmazen i sve to posle 10min razgovora ..da ne pominjem da sam bila u pravu ...)iako je on tokom price pomenuo da se bavi plivanjem i da trenira ..drugarica mi se smejala,i nije mi verovala  jer je shodno onome recenom o sportu on trebao biti apolon ..ali moj instikt je govorio suprotno..i bila sam u pravu..
ovo je samo jedan od primera inace uran je 120 jupiter0 mesec vodolija (11 stepen )120merkur,venera.sve u vazdusnim
« Poslednja izmena: 25. Okt 2007, 11:25:46 od swarovska »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Imam konj. Saturna i Meseca u 12. kuci Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 113
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
procitala sam celu temu i mogla bih se pronaci negde...
moja natalna je na 21. strani @makison je postavila..
inace imam izuzetno bujnu mastu,intuitivna sam,astrologija mi je izuzetno zanimljiva,retko sanjam a desava se da i kada se probudim zaboravim sta sam sanjala,to je uglavnom kad sanjam gluposti:P
ali recimo pred neki los dogadjaj ja uvek ruzno sanjam,namucim se u snu i danima ne mogu da se otmem utisku...
znam da kada sanjam svoju pokojnu babu da ce se nesto lose desiti,sanjala sam je pred dedinu smrt,tetkinu smrt i sve tuzne dogadjaje u mom zivotu..a recimo pred njenu smrt nisam mogla spavati celu noc,jednostavno mi ne ide san na oci i to mi se desava pred lose dogadjaje..
to bih vec nazvala intuicijom..
aspekti koje bih izdvojila su saturn u sestoj(strelac) u opoziciji sa suncem iz dvanaeste i kvadratu sa mesecom iz devete(ribe) to je kako kazu teska karma..
vladar cetvrte merkur konjukcija sa suncem u dvanaestoj u blizancima
pluton u skorpiji u petoj..u sekstilu je sa neptunom
neptun u jarcu u sedmoj kuci..
vladar osme saturn kao sto rekoh u sestoj
vladar dvanaeste i pete je venera i ona je u prvoj..
zamrsila sam mnogo,bolje pogledajte kartu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.