Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Occultism i Magija u natalnoj karti.  (Pročitano 47024 puta)
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ja mislim da su u okultnom presudni aspekti, neptuna , plutona i meseca, moj neptun  je u 5. u skorpiji , mislim da je kod mene to glavni uticaj na vidovitost, vasi primeri vasih iskustava su u odnosu na moje blagi, cesti kod mnogih ljudi i mislim da je to veci deo intiuicija nego sto je stvarni deo vecih okultnih iskustava.Mogla bih ispricati neki svoj, al su price duge , ne znam kako da ih skratim, a lose kucam pa mi treba puno i vremena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Per Aspera ad Astra

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Take your time ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Citat
Pa ja mislim da su u okultnom presudni aspekti, neptuna , plutona i meseca

točno !

od polja treba gledati 8 i 12.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Ericsson T-68
Citat
Pa ja mislim da su u okultnom presudni aspekti, neptuna , plutona i meseca

točno !

od polja treba gledati 8 i 12.

Da, to je tako prosto. Tri planete 2 polja. A znak Skorpiona, Jarca, Strelaca, Ribe
 i ostale magijske znake ?
Pa onda Uran, takodje bitan, pa Saturn isto bitan.

Imas pluton u 12 kuci, ako ti se prosrecilo znaces da gledas u solju, to i nije neki occultism.

I da, od presudnog je znacaja, da planete Intelekta i polja intelekta vucu ka occultismu, ne radja se covek kao Mag/vestac/shaman sam od sebe.
« Poslednja izmena: 26. Apr 2007, 22:38:59 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
moje dvije drugarice koje imaju mjesec u 8oj kuci extra gataju u solju
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Per Aspera ad Astra

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ja imam mesec u 8. , ali nisam drugarica...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Motorola V3r
Ja vec godinama proucavam Tarot, Ji Djing i raznu okultnu literaturu, posebno sam zainteresovana za univerzumske entitete. Odakle mi sklonost ka svemu tome...nisam bas sigurna.

Pluton mi je u 11.-oj kuci, na 4*05 Vage, pravi kvadrat sa Merkurom i Saturnom, koji su u konjukciji u 9.-oj kuci u raku, zatim Pluton-sekstil Neptun u 2.-oj kuci (2.-a kuca na 27* Skorpije, Neptun u Strelcu). Pluton u trigonu sa Part of Fortune i sekstilu sa sredinom neba.

Uran u 12.-oj, na 23*55 takodje Vage - u trigonu sa Suncem i Juznim Mesecevim cvorom u osmoj kuci u Blizancima, u konjukciji sa ascedentom, pravi kvadrate sa Marsom i Lilit.

Sunce je na 16* Blizanaca , u 8.-oj kuci, u trigonu sa Uranom, opoziciji s neptunom.

Molila bih vas da pogledate moju natalnu kartu, koja je u index-u, na 18.-oj strani i da mi kazete nesto vise o potencijalu za bavljenje okultnim.

Hvala unapred.
IP sačuvana
social share
Moje astroloske karte:
NatalSinastrijaDavisonov
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da i uran je bitan naravno, al on vise utice na slanje negativnih vibracija prema drugim ljudima ili manipulacijom slabih i neznih dusa( tzv. urokljive oci), naravno u svoju korist podcinjavanje, to je moje licno misljenje a evo nesto strucnije


Astrologija 
Čuda zapisana u zvijezdama   

 

  U kartama čudotvoraca na prvom je mjestu utjecaj tako zvanih transcendentalnih planeta. Uran, Neptun i Pluton omogućavaju im kontakt s višim nivoima svijesti koji za posljedicu ima ovladavanje nepoznatim moćima.


 

 
Već od davnih vremena, vremena kad su ljudi tek stvarali prve civilizacije, ono što ih je najviše fasciniralo bila su čuda. Neki istaknuti pojedinac mogao je savršeno pametno govoriti i svojim riječima ljudima približavati božansku mudrost, no ako on uz to ne bi učinio nešto posebno i začudio okupljeni auditorijum, sve bi bilo uzalud. Čak je i Isus Krist za vrijeme svog boravka na zemlji hodao po vodi i oživljavao umrle. Ta stalna potreba za prisutnošću čuda ostala je konstantom i ovih naših modernih vremena. Čudotvorci su jednako aktualni danas kao što su bili i prije par tisuća godina.

Nisu sva čuda jednaka, baš kao ni svi čudotvorci nisu jednaki. Neka od njih nastaju božanskom a druga đavolskom milošću. Iz tog razloga je svakome tko ne posjeduje određene parapsihičke sposobnosti vrlo teško procijeniti tko kamo pripada. Pođemo li u prošlost najdetaljniju razradu različitih čuda naći ćemo u starim indijskim tekstovima. Unutar sustava yoge čudesne moći nazivaju se sidhijima. Sidhiji tamo nisu cilj duhovnog razvoja i njima se ne treba pridavati velika pozornost. Oni samo svjedoče o postizanju određenih viših nivoa svjesnosti, pa ih stoga treba tretirati samo kao popratnu pojavu. Najveća greška, po toj tradiciji, je vezivati se uz čuda i na taj način snažiti svoj ego.

Indijska tradicija čuda dijeli po elementima. Poznato je da je čitava kreacija zasnovana na kombinacijama četiri elementa: vatre, zraka, vode i zemlje. Iz tog razloga možemo razlikovati čuda vatre, čuda zraka, čuda vode i čuda zemlje. Ovladavanje pojedinim elementom prati određena inicijacija čija je pak posljedica dostizanje određenog nivoa svjesnosti, a time i sposobnosti da se čine čuda na tom nivou. Za trenutno stanje kolektivne svijesti čovječanstva možemo ustvrditi kako veliki dio nas zna hodati po zemlji, dok se tek učimo hodati po vatri. Hodanje po vodi i lebdenje u zraku je privilegija tek nekolicine izabranih.

U klasičnim astrološkim tekstovima postoji izraženo mišljenje da posebne moći donose naglašeni vodeni znakovi i vodene kuće (četvrta, osma i dvanaesta). No, takav način promišljanja doživljava čuda samo na nivou jednog elementa. Naglašeni vodeni element daje sposobnost jasnoviđenja i putovanja po astralnim nivoima, dok ćemo materijalizaciju, levitaciju, mijenjanje oblika tijela ili paralelno pojavljivanje na različitim mjestima svakako trebati potražiti drugdje. Ukoliko baš želimo istaknuti neku određenu pravilnost u kartama čudotvoraca, to je istaknut položaj Urana, Neptuna i Plutona. Kao transcendentalni planeti oni u sebi kriju tu onostransku dimenziju i izazivaju čuđenje u ovom našem svijetu. Pri tome je vrlo važno uočiti različitost čuda vezanih uz svaki od tih planeta.

Uran kao planet okultizma označava princip svetog znanja (gnosis). Tu nije riječ o knjiškom znanju, nego o znanju nastalom iz direktnog iskustva. Čuda koja Uran daruje vezana su uz element zraka i pri njihovom izvođenju dolazi do izražaja naša slobodna volja. Neptun, za razliku od Urana, ne stavlja u prvi plan našu slobodnu volju. Ovaj planet mistike traži od nas da se podredimo nekoj višoj volji i čuda koja tako nastaju posljedica su našeg djelovanja u funkciji medija. Element neptunovog djelovanja je voda. Pluton kao planet magije povezan je s najdubljima slojevima kolektivnog nesvjesnog. Njegovo djelovanje dodatno pojačava Uranova i Neptunova čuda. Kako bi se sve konkretiziralo na nivou materijalne stvarnosti nužno je da u čitavu priču bude uključen i Saturn. U njemu prepoznajemo vladara elementa zemlje i glavnog krivca za postojanje čitave materijalne stvarnosti. Vjerojatno ste primijetili da u ovoj raspodjeli nedostaje vladar vatrenih čuda. To nikako nije Sunce, a ni planet Mars. Vladar ovog osnovnog elementa krije se najvjerojatnije negdje iza Plutona i tek čeka trenutak svog otkrića.

Najpoznatiji svjetski čudotvorac trenutno živi u Indiji i zove se Sai Baba (23.11.1926.), dok u našim lokalnim okvirima najveću pozornost ima velečasni Zlatko Sudac. Zanimljivo je pogledati njihove natalne karte i pokušati uočiti sličnosti i razlike. U Sai Babinoj karti dominantan je element vode. Sva tri transcendentalna planeta smještena su na jakim mjestima: Neptun je na MC-u, Pluton u konjunkciji s Mjesecom, a Uran iz pete podržava stelij u prvoj. Taj stelij se grupirao oko 30. stupnja Škorpiona koji se inače smatra jednim od najjačih stupnjeva čitavog Zodijaka. Uz to Mjesec se našao u bliskoj konjunkciji sa zvijezdom Sirijus koja se u pravilu ističe u kartama duhovnih vođa.

Gledajući natalnu kartu Sai Babe čovjek se ne može oteti dojmu da je čitav život te osobe bio unaprijed određen. Prisutnost tako snažnih energija na jednom mjestu ne ostavlja mogućnost nekih većih lutanja. Neptun koji dominira čitavom kartom i s visine udara kvadratima po ascendentu i steliju u prvoj kući uklanja bilo kakvu mogućnost da netko sa strane jasno odredi pravo značenje misije ovog duhovnog vođe. On je neka vrsta tuđinca u ovom svijetu koji izaziva čuđenje kod svih koji dođu u direktni ili indirektni kontakt s njim. Teško je da će itko od onih koji ga okružuju uspjeti doznati njegov pravi identitet i razloge zašto je tu. Sai Babinu sposobnost materijalizacije predmeta pronalazimo u kvadratu Neptuna i Saturna. Ovaj aspekt, kad je tako istaknuto postavljen, vrši kristalizaciju ideja s viših nivoa i uvlači ih u konkretni fizički svijet

Velečasni Zlatko Sudac (24.1.1971.) za razliku od Sai Babe nema ništa u elementu vode. Njegov najnaglašeniji element je vatra. Nakon te različitosti dolazi veliki broj sličnosti. Posebnost Sudčeve karte je vrlo uska konjunkcija Marsa, Jupitera i Neptuna, pa za njegova čuda možemo reći da su Neptunove prirode. Ovaj zagonetni planet pomaže Sudcu da dođe u direktni kontakt s nekim drugim stvarnostima i postane provodnikom za izražavanje te više volje. Baš kao i Sai Baba, i Zlatko Sudac ima snažan kontakt Mjeseca i Plutona, s tom razlikom da Sai Baba ima konjunkciju a Sudac kvadrat. U prvi tren može biti jako čudno da dvije tako duhovne osobe imaju ove aspekte koji se povezuju s vrlo snažnim emocijama, emocijama koje variraju od oštrog fanatizma do gotovo sentimentalizma. No, kad se bolje promisli dolazi se do zaključka o opravdanosti te koincidencije. Riječ je o aspektima koji ne dozvoljavaju kompromise u snažnoj unutrašnjoj borbi dobra i zla. Kako bi neko dosegao svetost, on mora istovremeno upoznati i najdublju tamu.

Zanimljivo je da kod većine znanih čudotvoraca glavnu ulogu igra planet Neptun a podršku mu najčešće daje Pluton. Uran kao da je dobio tek sporednu ulogu i pojavljuje se tek u kartama izumitelja, revolucionara i vođa kultova. Možemo se upitati zašto je tako. Jedan od mogućih odgovora je da još uvijek živimo u eri Riba koja je po svojoj strukturi najbliža Neptunu. Predstojećim dolaskom ere Vodenjaka lako je moguće da će neki budući ljudi svjedočiti brojnijim Uranovim čudima.

© Sva prava pridržana; Igor Ognjenović

« Poslednja izmena: 28. Apr 2007, 18:46:01 od Santjen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Što je Magija?!

Mnogi istražuju što Magija Vještica, Vještičarenja i Čaranja jeste ili nije. Umjesto toga, mi vam nudimo ovo kratko, sažeto i jasno objašnjenje, koje na vrlo jednostavan način rastjeruje pomisli na neke religije, stara praznovjerja i naravno Hollywood koji je u ljude pokušao usaditi uvjerenje što je to magija.

Magija je tvoja veza s prirodom i sve je to prirodno, u pokretu i premješta se dalje u svemir. Ona povezuje sve što postoji. Magija je egzistiranje u ravnoteži sa strujom života i upućuje da si ti životna snaga unutar te struje. Magija je svugdje! U drveću, kiši, zvijezdama, i u moru. Posrijedi je iskra koja potiče da sjeme izlazi iz zemlje.

Magija je smijeh, ono što pruža užitak, ono što je čudnovato i istina u svijetu oko nas! Posrijedi je nježna čarolija koja nas podsjeća da ne protratimo niti jedan trenutak u ovom daru kojeg mi nazivamo životom!

Magija nije pohlepa, ili snaga, ili pretvaranje... Posrijedi je stvarnost. Ona postoji. I to funkcionira. Magija je misterija koja leži u zagonetki duše u svijetu. Posrijedi je srž stvaranja. Što mi zamislimo, mi osnažujemo u stvarnosti.

MAGIJA JE UNUTAR VAS... Sa njom možete ostvariti svoje snove, iscjeljivati vašu okolinu, zavoljeti svoj život i pronaći mir koji živi unutar svakog ljudskog srca.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla
 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.