Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:32:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ocajan jer nisam upisao faks  (Pročitano 12617 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Motorola 
Nisi spomenuo koji je fakultet,dobro bi bilo da odes na profesionalnu orijentaciju i mozes i tamo da vidis sta te sve interesuje od zanimanja.

Nije kasno,znam decka koji je studirao stomatologiju razocarao se i sa 23 upisao dif i zavrsio u roku sa visokim prosekom i sad radi kao fitnes instruktor. Takodje moj komsija je upisao jednu visu skolu tek sa 24 godine i zavrsio u roku,nekada pauza moze da bude motivacija da sto pre zavrsis i da se zaposlis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
nikada nije kasno...stvarno nije kasno za ovo o cemu ti govoris.

vazno je naci pravi nacin da se izboris sa pritiskom i okoline...i  sa time sto sam sebe negdje pritiskas...

mislim, pritisak nuzno nije losa stvar...ali, granica kad on predje u nesto sto moze i hoce da te zakoci i navede...mozda na pogresnu stranu...cesto je mala.

potrebno je izletjeti pod hitno iz svoje koze...bas da se vines...iznad...

e sad...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Znaš šta mene zanima. Zanima me ne šta želi tata, mama, deda, tetka nego šta želiš ti da radiš u životu. Jedino ti ćeš živeti svoj život. Svi ostali su svoje odluke u životu već doneli i sad možda vrše na tebe uticaj iz najbolje namere sa stanovišta onog što bi oni sebi želeli. Oni te vole ali nekad ljudi greše iz najbolje namere.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
HTC One
Zdravo,


Moj problem je sto posle ovog ispitnog roka nisam primljen na fakultet - ni na budzet ni na samofinansirajuce.  Ocajan sam i tuzan zbog toga, kao i moja porodica.  Prvi sam u svojoj familiji sa mogucnoscu da se skoluje na fakultetu, i sada trpim veliki pritisak. .  ne od njih, jer me oni podrzavaju u mnogim stvarima i nista mi ne namecu, vec od sebe.  Nisam plakao godinama, evo danas sam zaplakao kad sam video listu.
Mozda ce neko pomisliti da sam los djak. . .  hmm, nisam, prosek mi je uvek bio vr.  dobar - odlican.  I prijemni sam uradio solidno: na prvom testu 37 od 40, a na drugom 10 od 20 bodova.  Problem je nazlost bila ooogromna konkurencija, tako da je bukvalno svaka decimala odlucivala.  Radio sam i trudio sam se da spremim prijemni dobro mesecima unazad, i sa te strane sam zadovoljan. . . .  ali ne znam sta cu sa sobom, jer sam ocekivao da cu upasti, i to me tisti, cao dan sam u depresiji :(
U drugom upisnom krugu slobodnih mesta ostane samo na Masinskom, Hemijskom, Fizickom, PMF-u, Poljoprivrednom. . .  bez namere da umanjujem vrednost ovih fakulteta, ali mene te oblasti jednostavno ne zanimaju!
Opcija da cekam sledecu godinu je takodje trula. . .  jer sam pre nedelju dana napunio 21.  godinu, odnosno vec "kaskam" 2 godine za svojom generacijom koja je upravo zavrsila 2 godinu na fakultetu. . .  i malo bi mi bilo glupo da se sledece godine upisujem sa klincima koji ce imati 19, a ja 22. . .  ipak je to kasno. . .  :( a i ne znam sta bih radio godinu dana bez ikakvog smisla u zivotu. . .  verovatno bi se u meni ugasila zelja za ucenjem, za studiranjem kao sto je zarko imam sad. . .  a i dosta mi je sto sam 2 godine morao da trpim poglede komsija, "poznanika" "rodjaka" koji kao da su govorili "vidiii, onaj nije upisao fakultet, pogledaj kakav je" - kao da imam 3 ruke sa po 17 prstiju. . . .  :(


Mnogo sam se povukao u sebe, i ne mogu da verujem da mi se ovo desilo. . .  a tako sam se radovao da cu od oktobra biti student :((((  poceo sam da razmisljam i o samoubistvu jer stvarno nikakvo drugo resenje ne vidim  moj zivod je postao beznadezan i besmislen    :(   :(   :(


Sad bih ti nalupao samare za ovu glupost o samoubistvu.  Smile

Sta lupteas, cemu drama, zivot je dragocen.

I sta mator sa 22? Ja sam posle srednje upisao ekonomski i dao sam samo sociologiju i batalio, nije me zanimalo. Znaci - "bacio" sam godinu. Onda sam presao na visu poslovnu, zavrsio je sa prosekom 6 jer me nije zanimalo, ali tu jesam bacio 2 godine i nikad nisam trazio posao u toj struci niti ikad pominjem da sam to zavrsio, ni u CV-ju, jednostavno je to nesto sto ne smatram vrednim paznje.

Onda sam odsluzio vojsku i posle tolike pauze sve ukupno, nisam izgubio volju da ucim, bas naprotiv. U 24. sam upisao FPN, zavrsio sa visokim prosekom, sad zavrsavam master studije i planiram doktorske.

Moze se reci da sam baci sve do 24. sto se studiranja tice. I sta mi fali? Nista. Jel mi bilo dosadno? Naravno da nije, uvek u zivotu ima sta dase radi i da si zadovoljan i da ti je lepo.

Naravoucenije - ne drami bez razloga, ne opterecuj se godinama i cudima. Uzivaj u zivotu, koristi sta ti se pruza, zacrtaj cilj i drzi ga se. Ako se necega dovoljno ozbiljno dohvatis, to ces i sprovesti u delo. Vazna je samo volja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Au brate... kakvo samoubistvo zbog tamo neke škole... ne opterećuj se time čoveče Smile

Kao što ti je rekao Coolrunner... život je tek pred tobom... imaš 21 godinu a ti govoriš kako već "kaskaš". I zašto da te bude sramota ako ideš sa generacijom mlađom od tebe? Pa imaš ljudi koji završavaju faks i sa 35-40 godina, ništa strašno Smile

Ne razmišljaj o tome... mada, proći će to tebe kroz par dana ili nedelja, videćeš. Naći ćeš posao ili bilo kakvu zanimaciju i na to ćeš ubrzo zaboraviti. A svakako da ti nije poslednja šansa propala jer nikad nije kasno ni za šta Smile

Možda čak i nisi strpljiv pa hoćeš sve na brzinu...
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Motorola 
@coolrunner svaka cast sa ovim postom,bas me podstakao pogotovo kad si rekao da si zavrsio i visu poslovnu i da te to nije zanimalo i na kraju si imao volje za fpn. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia krntija
Aj bacimo opkladu... ja kažem da je u pitanju ETF.  Smile


Inače, u mojoj generaciji na faksu je bilo dva čoveka koji su stariji tipa 7,8 godina, žena koja je starija nekih 15 i još jedan tip koji je pregazio četrdesetu.

Nikad nije kasno da se upiše i završi fakultet.

IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ovo shto osecas je trenutno razocharenje, neka prevelika ochekvivanja i prevelik pritisak na samog sebe, a to je dodatno loshe nego kada sve to isto vrshi okolina...

Rachunaj da postoji mnogo faktora za polaganje. U pitanju je samo jedan dan - dan ispita/prijemnog. Odatle polazi kakvu koncentraciju imash tog dana, koju kolichinu srece, koliko treme i naravno znanja koje igra ali ne bash toliku ulogu u odnosu na sve ostale faktore koji ti utichu na prolaznost.

Ideja o samoubistvu je sumanuta. Verujem da ces se brzo pokajati shto si to napisao i da te to u nijednom trenutku nije obuzelo pa da treba da te prolazi. Zamisli shta sve imash a drugi nemaju i vec si na konju.

Nije strashno upisati studije sa par godina zakasnjenja u odnosu na generaciju, znam par likova koji idu sa mnom i da nisam video indexe nikada ne bih ni provalio da su stariji. Uklopili su se super i nishta im ne fali.

Ne morash da bacash godinu ako ti se ne baca, uchi van nje. Da, ozbiljan sam. Ako si reshen da upishesh taj fax i ako te samo i iskljuchivo on zanima - uchi paralelno sa tvojom generecijom... Unapred. Nemash shta da izgubish osim da poboljshash shanse da se vishe ne nadjesh u ovakvoj situaciji i kada tvoje pravo studiranje pochne.

A i da se ne odluchish na takav potez, ne osecaj grizu savest. Jednostavno, ne dozvoli da ti godina prodje uzalud, okupiraj sebe novom pripremom za prijemni (ne budi lenj) i pochni tada kao da se ovo nikada nije ni desilo.

Nekada je i bolje napraviti vecu pauzu kada je uchenje u pitanju. Prezasiti se chovek svega pa i uchenja, narochito kada su u pitanju ti stresni prelazi gde se uchi za svaku decimalu a ne striktno iz lichnog zadovoljstva.
« Poslednja izmena: 30. Jun 2011, 23:17:05 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
kako svi ovi "novi" clanovi sto otvaraju ovakve TROLOLOLOLOLO teme, isto kucaju, pridrzavaju se znakova interpunkcije, zarezi, sve pod konac, svi imaju isti sistem pisanja, slicne smajlije ... reko bi covek... vise na forumu stalno  Smile

Mislim, dosadilo je posle par stotina puta ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
jer sam pre nedelju dana napunio 21.  godinu, odnosno vec "kaskam" 2 godine za svojom generacijom koja je upravo zavrsila 2 godinu na fakultetu. . .  i malo bi mi bilo glupo da se sledece godine upisujem sa klincima koji ce imati 19, a ja 22. . .  ipak je to kasno. . .
E prike, da samo znas kakvi se sa mnom nisu upisivali faks.  Smile

Nista strasno, spremi bolje prijemni za sledecu godinu, upisi nesto u narednom roku, sto rece Simi upisi privatni. Opcije su mnoge ako zaista zelis da studiras i godine uopste nisu neka prepreka. Nemoj samo da upisujes nesto sto te ne interesuje, napravices gresku u startu...

Inace, samo 8% stanovnistva ima zavsen fakultet. Sta ovi drugi treba da urade? Da se samoubiju? Cak i da ne upises, nije to nista toliko strasno. Zivot nam deli svakakve uloge, ko zna kakva je tvoja. Mozda nadjes super posao i bez faksa, mozda osnujes neki svoj biznis. Jedino sto ces propustiti je to neko druzenje sa ljudima, ali to imas i da ne odes na faks.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:32:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.