Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:13:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Obrada slika sa svadbe & DVD zastita  (Pročitano 8292 puta)
25. Dec 2009, 14:06:37
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ova tema ce biti podeljena na dva dela:

I
Imam neke slike sa svadbe i hteo bih da ih obradim da izgledaju malo "fancy" kao sa ovog albuma (u attachment-u). Dakle da na jednoj strani bude vise slika koje imaju razne efekte. Pozeljno je ako imate preporuke za neki program (shareware/freeware) da nije Photoshop i sl... Kontam da ima manjih/jeftinijih programa koji bi dosta posluzili ovoj svrsi.

II
Dosta sam vec trazio, ali bez uspeha. Obicno se daju slicni odgovori ("Ako Holivud nije uspeo da da neku zastitu koja se ne moze provaliti, ne moze niko", "Spilberg bi dao levo jaje za takvu zastitu"  Smile......).
Medjutim, vecina takvih previdja cinjenicu da ljudi i ne znaju bas dobro oko racunara i ako DVD ne mogu da iskopiraju starom dobrom metodom "copy-paste" ili Nerom, onda odustaju od daljeg cimanja.

Dakle moje pitanje je: da li postoji neki freeware program ili neki shareware a da nije $$$$$$$ koji bi mogao da mi posluzi svrsi? Da stavi najobicniju zastitu od kopiranja video sadrzaja?

Cuo sam vec za metod "busenja" DVD-a, ali bih pokusao sa nekom "vise softverskom" metodom.

Takodje sam cuo za neku opciju sa dummy file-ovima (navodno kada se prekopira disk umesto 4.4 GB kopija bude 5 GB, pa se ne moze narezati). Ako bi neko mogao da mi baci link za tutorijal za ovaj metod, bio bih zahvalan  Smile Trazio sam, ali bez uspeha i oko dummy file-ova. Moguce je da ima negde i gotov ISO fajl sa nekom od ovih zastita, a ja samo treba da dodam ostatak  Smile

Hvala svima na odgovorima  Smile  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.JPG
(22.09 KB, 434x613)
2.jpg
(41.38 KB, 842x604)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
sto se tice fenseraje : photoshop + actions  Smile

Samo otvoris photoshop kliknes na desnoj paleti play i to je to

How to :

http://www.taylormade-designs.net/2008/11/actions-in-photoshop.html

Recourses :

http://browse.deviantart.com/?qh=&section=&q=ps+actions
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Znao sam da ce neko da preporuci Photoshop  Smile Mada "actions" nisam probao.  Smile Isprobacu. Hvala na linkovima. Mislio sam da mozda ima neki program cija je bas namena tako nesto - svadbe i cudesa  Smile

A za ovaj drugi deo kontam da ce biti manje odgovora jer ljudi nisu bas zainteresovani da stavljaju zastite vec da iste razbijaju  Smile

Bilo kako bilo, ako neko zna bilo kakav nacin, neka napise  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Bas cudno sto se pored stalnog gosta Diarna nisu javili i Master Coda, Light i ostali.  Smile

Bilo kako bilo iskopao sam "dobru" verziju aplikacije WTM CD Protect v2.35. Navodno radi i sa DVD-ovima. Jel' neko imao iskustva? Program uopste nije user friendly... Radi i sa Dummy file-ovima

Bio je i jedan projekat Copy Protector u beta fazi (neki italijanski lik ju je pravio), mada takav DVD nije citljiv u kucnim playerima...

Nasao sam i neku wedding aplikaciju, kada je istestiram, javljam u ovoj temi utiske. Sugestije su svakako dobrodosle

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Alcatel ot991
Ja sam vecinu takvih video sadrzaja prekopirao na komp sa DVD Shrink-om koji je free a i lak za koriscenje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ej bre  Smile

Pa tema nije kako provaliti zastitu, prekopirati disk itd itd. To znam da radim  Smile

Nego preporuci nesto da se zastiti taj disk  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Sony xperia
Iskreno, ne javih se, jer nisam ni video temu.  Smile

Elem, Sony DVD Architect, profi program za pravljenje DVD-ijeva, ima u sebi mogucnost postavljanja CSS, CGMS ( generacijska zastita, koliko kopija se moze napraviti od tog diska ) i Macrovision zastitu.
Sve ove zastite se koriste kod profi izrade DVD-a, i u samom Hollywood-u.

Sve su provaljene, e sada koliko njih zna za to .... ne znam.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Dec 2009, 14:57:07 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Hvala Lightsoft  Smile Znam da si ti ekspert za te stvari  Smile

Samo mi reci to da li su takvi DVD-evi citljivi u kucnim playerima...  Smile

(onaj program koji sam iskopao gore nekako menja ISO strukturu/sektore pa navodno neki playeri citaju, a neki ne...)

Hvala jos jednom, vec ga skidam  Smile  Smile

edit:
Citat
Sve su provaljene, e sada koliko njih zna za to .... ne znam.
Ma ja se nadam da vecina nisu korisnici koji ce da se mnogo bakcu oko toga. Ako Nero (zar ima ijedan drugi  Smile ) nece da ga kopira, onda ljudi najcesce odustaju.

« Poslednja izmena: 27. Dec 2009, 15:45:48 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Sony xperia
Da, Nero ga ne kopira.
Naravno da je citljiv. U bilo kojim player-u i na kompu. Pruza raznorazne mogucnosti. Bukvalno uradis profi DVD sa svim mogucim menijima, submenijima, uvodnim klipom, ... ma sta pozelis.
Drugo, moguce je da klip u njemu prepravis pozivajuci Vegas, i kada se odradi u Vegasu sta zelis, automatski se azurira u Architectu. Mozes odrediti isto koji program da je pozivajuci za prepravku slika, opet sa autoazuriranjem.. Samo ne zaborvi da je to bas profi program.  Smile

« Poslednja izmena: 27. Dec 2009, 16:14:13 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
Ima da se kupe i rezaci koji postavljaju nekakvu zastitu  Smile, nisam bas upucen pogledaj na net-u...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:13:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.