Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:07:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: oboreni avioni  (Pročitano 26317 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
pa,sta sam ja pogresno rekao?  Smile  Smile


ma nista...nego,samo da objasnim izvor....jer snimak ne postoji,bar ja ne znam za njega!!!!

a pogodjeno je mnogo vise aviona,nego to oni priznaju....neki su sleteli....neki su padali po oklnim drzavama!!!

Iljo nije nista srusio!!!

a jel ste slusali "Grofa" kod marica u emisiji na kosavi???sta je rekao da kraju!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Dosta dobra emisija,ako izuzmemo retarda Marica koji je katasrofalno lose vodio emisiju. Smile
Ako je neko snimio emisiju bilo bi fino da postavi.Ima zaista sta da se cuje o nasim herojima.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
recite nesto vise o tome,molim vas...
i ja sam s vremena na vreme pomisljao na to da je mnogo vise aviona palo,ali su zataskani(kao i broj unistenih Abramsa u Iraku),ali reko,sigurno bi se videlo i proculo...
ima zaista sta da se cuje o nasim herojima.
zaista pravi heroji i zaista pravi maheri...
gamad su likovala i slavila kada bi njihovih 1000 Rafala,F-ova,Miragea i ostalih skenjalo (po) jednu nasu 29ku...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Oboreno je ono sto je objavljeno i nista vise. I ja bih voleo da su padali po okolnim zemljama ali nisu sem par ostecenih koji su sletjeli na "prijateljske" aerodrome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7

Роми из Буђановаца разочарани америчком „стелт” технологијом
Иако нису профитирали од остатака америчког Ф-117А, данас ће на десетогодишњицу обарања авиона угостити ветеране на челу са командантом Золтаном „Ђанијем”
Роми су остацима „невидљивог” покривали свињце и тоалете, али је убрзо дошла војска и одузела им делове Ф-117А (Фото Ј. Слатинац )

Буђановци – Данас ће мештани сремског села Буђановци, где је у поље пшенице 27. марта 1999. године у 20.42 часа оборен Ф-117А, „невидљиви”, дочекати госте – припаднике Трећег дивизиона 250. ракетне бригаде бивше Војске Југославије, који су са радарске станице у Шимановцима открили авион и оборили га са испаљене две ракете „нева”. Те ноћи, већ далеке 1999. године, над Буђановцима се појавила огромна ватрена лопта, а онда је на крај села, у атару, у поље пшенице мештанина Боре Божића, пало „чудо технике”, авион Ф-117А, понос америчке авијације, за који се тврдило да је „невидљив” и да га радарски системи не могу открити. Међутим, пошло је то за руком Трећем ракетном дивизиону, којим је тада командовао Золтан Дани, данас пуковник у пензији и познати пекар у Банату.

– Видео сам ужарену куглу која је падала. Нисам знао шта се дешава, био је то трећи дан НАТО бомбардовања. А онда је стигла вест да је оборен „ноћни соко”, авион који је „невидљив”. Шта сам могао друго него опанке на ноге, па да видим и то чудо – прича данас Аца Сремчевић, из Буђановаца.

Буђановчани данас дочекују госте, а главна званица биће Золтан Дани, човек који је командовао Трећим дивизионом, на позицији у Шимановцима, који је открио и скратио крила „ноћном соколу”. Прво ће да погледају филм „21 секунда”, а онда фешта и прича.

У тој причи су и Саша Лепотић и његова мајка Живка који су пилотску маску, после силних молби, продали људима из кинеске амбасаде и за те паре купили шпорет „смедеревац”. Заправо, Саша Лепотић је нашао пилотску маску. Кинези су то, некако, сазнали и данима долазили тражили да купе ту маску. Лепотићи су прво частили Кинезе и одбијали да продају маску, а онда се Живка сетила:

– Изгорео ми „смедеревац”, продаћемо маску и купити други – нов шпорет. Кинези избројише 500 марака, два шпорета сам могла купити. И тај „смедеревац”, што смо купили је готов, ваља ми куповати нови шпорет – прича Живка.

Буђановачки Роми су одмах после пада авиона кренули у скупљање старог гвожђа, али су се тешко разочарали:

– Ми мислили ето посла, кад оно нико неће да купи ту пластику, па смо онда с тим таблама пластике прекрили свињце, а комшија Славко Јовановић, уместо црепом, свој пољски ве-це покрио крилом од „невидљивог”. Правили смо од алуминијских делова антене за телевизију. Углавном, нисмо имали користи од свега тога, дође једног дана војска и све покупи и однесе – каже Радослав Јовановић.

Славко Јовановић, старина од 73 године, као да је и данас љут на Американце, али и на нашу војску:

– Какав им је то авион, нигде плеха, ни динар нисмо зарадили ми Цигани, а зна се, наше је да скупљамо старо гвожђе. Кад сам видео да је све нека пластика, јесам крилом покрио ве-це, нисам имао паре да купим цреп, кад оно дође војска па и то однесе. Никакве вајде ми Цигани нисмо имали од тог америчког чуда – закључује Славко.

Данас ће, како рекоше, из ормара извадити нове шешире и сакое, упарадити се, па у сеоски дому културе, да поздраве јунаке са, како кажу, „Ђанијем” Золтаном на челу. Биће то народно весеље, уз паприкаш, домаћу ракију, вино, али и бећарце, које су о обореном авиону спевали буђановачки тамбураши.

– Ваља то прославити, не поновило се, али и даље, сваке десет године Буђановчани ће приређивати весеље, да се зло никад не заборави – каже мештанин Срета Љубинковић.


Smile Smile Smile Smile za tekst. Romi legende.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7

Dosta dobra emisija,ako izuzmemo retarda Marica koji je katasrofalno lose vodio emisiju. Smile
Ako je neko snimio emisiju bilo bi fino da postavi.Ima zaista sta da se cuje o nasim herojima.

imam ja emisiju........postovacu ovih dana...jbg...500mb...treba vremena za upload!!! Smile Smile Smile

inace ti ljudi su zaista legende i imao sam tu cast da ih upoznam!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Dosta dobra emisija,ako izuzmemo retarda Marica koji je katasrofalno lose vodio emisiju. Smile
Ako je neko snimio emisiju bilo bi fino da postavi.Ima zaista sta da se cuje o nasim herojima.

imam ja emisiju........postovacu ovih dana...jbg...500mb...treba vremena za upload!!! Smile Smile Smile



inace ti ljudi su zaista legende i imao sam tu cast da ih upoznam!!!!!!!!

Svaka ti cast sto si upozno tako velike i hrabre ljude. Smile Smile Smile
Havala sto ces postaviti emisiju Smile :flower:Zaista zasluzuje da je vidi sto veci broj ljudi. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8

Dosta dobra emisija,ako izuzmemo retarda Marica koji je katasrofalno lose vodio emisiju. Smile
Ako je neko snimio emisiju bilo bi fino da postavi.Ima zaista sta da se cuje o nasim herojima.

imam ja emisiju........postovacu ovih dana...jbg...500mb...treba vremena za upload!!! Smile Smile Smile



inace ti ljudi su zaista legende i imao sam tu cast da ih upoznam!!!!!!!!

Svaka ti cast sto si upozno tako velike i hrabre ljude. Smile Smile Smile
Havala sto ces postaviti emisiju Smile :flower:Zaista zasluzuje da je vidi sto veci broj ljudi. Smile

eh...da nam je vise takvih kao sto su oni......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
Oboreno je ono sto je objavljeno i nista vise. I ja bih voleo da su padali po okolnim zemljama ali nisu sem par ostecenih koji su sletjeli na "prijateljske" aerodrome.
Nažalost ovo je tačno. oboreno je ono što dokažeš da si oborio a to je, dva aviona  Smile











Par slika onoga što je pogađano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Ne mogu da verujem da je F-18 imo tako ludu srecu da prezivi sa jednim motorom. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:07:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.