Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:13:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Obogatio se od muke  (Pročitano 1667 puta)
25. Nov 2008, 07:51:40
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Zoran Ćurčić otišao u Italiju zbog kockarskog duga od 5.000 maraka, a vratio se kao vlasnik tri firme


KRAGUJEVAC - Zoran Ćurčić iz Drače kod Kragujevca pre devet godina otišao je u Italiju da zaradi i - vrati kockarski dug. Nagomilalo se 5.000 maraka, sve po srpskim kafanama. Nigde tada u Srbiji ni za hleba nije bilo za čoveka s pet razreda osnovne, a kamoli da se vrati što se vratiti mora. Danas je Zoran zvani Rainac gospodin čovek. Ima tri firme, sve legalne, i pošten posao.

- Kockao sam se po Srbiji gde god sam stigao, za noć nesta sve. Samo gaće i pocepane cipele na meni. A dug nije vrljika! Kako došle, pare tako nestajale! Nisam platio struju, ni za parče hleba nije bilo. Ni majci nisam imao dinara da dam. Nema druge - pravac Italija - kaže Zoran, tih i miran čovek sitne građe.

A komšije kažu: veliki je Zoran, nema ga nadaleko!
U Srbiji tih devedesetih sve stalo. Majka Mila služila po selima, nadničila, kopala. Samo da prehrani decu.

- Otišao sam u Italiju u pocepanim cipelama. Čistio sam italijansko đubre i ni sam ne znam kako, tek počeo sam pomalo da radim sa auto-delovima. Kupiš na jednom - prodaš na drugom mestu. Pomogao mi Dejan iz Beograda i sad sam, eto, vlasnik tri firme - priča prostodušno Zoran i nazdravlja prijateljima, grli majku Milu.
Jedan brat je ostao s majkom, drugi je u Beogradu. I obojici je Zoran pomogao.

-    Para je zajebana stvar. Nisam znao ni šta znači dok nisam svojim znojem počeo da zarađujem. Nisam cenio novac. Zaradiš prvih 5.000 maraka, ali nije dosta. Hoćeš više. I tako ja ostadoh u Italiji duže nego što sam planirao. Sad se bavim trgovinom automobila, i to ovih novih. Naravno, „Fijatov“ „punto“ - objašnjava Zoran.
Radio je, kaže, sa stotinu ljudi. Sad ostalo samo dvadesetak onih najodanijih i najiskrenijih prijatelja. Onih koji su verovali u njega. Za njih je krajem leta, kako to i priliči, Zoran Ćurčić pripremio ručak. Pesma šumadijska, a pred kućom u Drači automobili s beogradskim, čačanskim, kragujevačkim tablicama. Slobodan Betulić zapevao sa orkestrom. Plaču gosti, kumovi Zoranovi, majka Mila.

-    Nije bio problem ni to što nemam školu ni što sam iz Srbije. Spavao sam nekoliko meseci ispod mosta u Vićenci. Hladno. Ušao sam ilegalno, ne znam nigde nikog. Ali, nikad se nisam bavio kriminalnom. Nikad nisam krao. S Dejanom iz Beograda počeo sam da trgujem i zajedno smo uspeli - priča Zoran Rainac.

Ponavlja da bez poštenog rada ne možeš u svetu uspeti. Ne može ni u Srbiji, al’ ovde se malo radi.
- Najveći uspeh je moja mlada. To moram da kažem. Bez Valentine sam bio ništak. Dok sam bio sam, po 30.000 do 40.000 maraka za noć znao sam da potrošim. Ona mi je stavila „dizgine“, dovela u red finansije. Nisam ja promenio ništa u radu, ali u trošenju para jesam - ozbiljno će Zoran.

MAJKA  MISLILA DA JE KRIMINALAC!

Kad su stigle prve pare iz Italije, Zoranova majka je ćutala, jer se plašila i da pita odakle mu.
- Ceo život bile su muka i patnja. Siromašni smo bili, otac Zoranov rano je umro. I ja sam iz sirotinjske kuće. Po tuđim kućama sam radila, sve na nadnicu da decu ishranim. Jedva se kraj s krajem sastavljao, ali za slavu i za kuma moralo je da bude. Nisam verovala šta to radi moj sin u Italiji. Mislila sam, kriminal ga uhvatio. Ništa od njega nema. I one pare, mislila sam, što je slao, da su od zla. Hvala bogu, nije bilo tako - priča Mila Ćurčić.




Izvor: Kurir

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:13:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.