Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Objasnjavanje nekih strucnih pojmova  (Pročitano 3040 puta)
23. Sep 2002, 19:55:43
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Posto polako ulazim u problematiku flash-ovanja i operacija vezanih za to hteo bih da saznam o tome  svemu sto vise pa bih zamolio one koji zele da mi pomognu da to i ucine i objasne mi neke pojmove.

Sta je to:

-REPAIR BIN, kako si i kada koristi?

-MAP FILE , sta je, kako se pravi, cemu sluzi i kako se koristi?

-EEPROM korisito sam ga, snimao i citao ali opet ne znam tacno cemu on sluzi, mada pretpostavljam
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Repair bin sluzi za popravku telefona,to je ustvari prvo izdanje softera i sa tim bin fajlom uvek mozes da popravis telefon,da vratis eeprom i full flash.
Eeprom je deo u kom telefon pamti tvoja podesavanja,melodiju grafiku (logo) koje su ubacene na za to data mesta.vrsi pravilnu funkciju telefona izvrsava naredebe,ustvari eeprom je mozak  tu je smesten i KOD telefona kad aje kodiran.
Map file je deo koji "softwera' telefona i sluzi sa dekodiranje telefona.Za pravljene map fajla koriste se map creatori softwer koji uz pomoc log file koji se iscitava preko read softwera i uz pomoc njega (log-a) radi se map file sa kojim se dekodira tel.

pozdrav



Uto Sep 24, 2002 11:49 pm
IP sačuvana
social share
Pedjulino
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Znaci repair bin je samo flash u *.bin formatu v05 sa kojim se radi obican flash telefona ali sa nekim flasher-om tipa UniSiemens zato sto je u *.bin ektenziji i zato sto kada bi se flash-ovao sa WinSwup-om, doslo bi do ostecenja telefona zbog dowgrade-a sa visih verzija? Jesam dobro shvatio? BTW, kakav je Ziemens i da li je bolji ili losiji od UniSiemens-a?

Za MAP fajl. Znaci sa nekim programom, BTW kojim programom, se iscita iz nekog telefona *.log file. Sada, prvo, sta se nalazi u *.log file-u i cemu on konkretno sluzi? Drugo, kako se prebacije *.log file u *.map file i kako se on upisuje u telefon. I na kraju nekapiram u kojoj vezi je taj *.map file sa dekodiranjem? Znaci ako je telefon zakljucan onda se preko njega otkljucava, ali kako, da li sa svih verzija i tako dalje?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Anonymous
Gost


E-mail
Nezelim da odgovaram na isti sadrzaj poruke ovde i na ES!!! Smile
Ti dobro znas da ja postujem i saljem ljudima  samo najbolji i proveren softwer,kakav bre zimens workshop je sranje za flashovanje nekada nece ni da pokrene kada je sjeban eeprom.

pozdrav
IP sačuvana
social share
E-mail
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa niko od tebe ni netrazi da postujes isti sadrzaj i ovde i na ES, samo se nadam da nisi toliko daleko otisao da trazis da ja prestanem da postujem na ES ili da ga cak posecujem da bi ti ovde davao odgovore. Kazem, nadam se da nije tako i zelim da verujem da nije tako.

Mislim da niko nece imati nikakve steta ako ja isto pitanje psotavim i na ES, jer na taj nacin uvecavam broj potencijalnih odgovora i mislim da tu nije nista lose. Eto najbolji primer ti je Artz o kome ja imam najbolje moguce misljenje a mislim i ti i kome jednostavno odgovara ES i on nece nigde drugo da ide. Cak sam ga i zvao da dodje ovde ali on kaze da je postao moderator na ES- dekodiranje i da nemoze da ide na druge forume. I sta sda, ja znaci nesmem da pitam njega nista zato sto nije na ovom forumu? Meni je takodje ovaj fourm drazi, tu sam moderator i tako dalje, ali ipak mislim da je malo preterano da bilo ko bilo kome drugom kaze koji forum sme a koji ne da posecuje i da time ucenjuje svoje dlaje ucestvaovanje.

P.S.Pedja, ocekujem tvoj odgovor na mail u vezi znas vec cega.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.