Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:00:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O samopotamnjivanju  (Pročitano 1002 puta)
28. Maj 2007, 07:17:35
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
U toku leta - i ne samo leta - mnogi žele da imaju lepu, preplanulu boju. Međutim, nezdravo je čvariti se na suncu, ni solarijumi nisu zdravi, tako da kao najzdravija opcija, ako baš insistirate na preplanulosti, ostaje takozvani ten iz tube.

Danas se u kreme za samopotamnjivanje stavljaju različiti hranljivi sastojci, pa je tako moguće nahraniti kožu slično kao i hranljivim mlekom za telo. Međutim, samopotamnjivanje može da donese druge probleme, estetske prirode - neki delovi tela mogu da ispadnu narandžasti, negde se skupi više farbe, negde se naprave fleke... Zato nije loše znati neka pravila o tome kako da izbegnete ove probleme.

Prvo i osnovno pravilo jeste da je pre nanošenja sredstva za samopotamnjivanje neophodan piling. Na taj način se uklanjaju mrtve ćelije, što omogućava da koža ravnomerno upije sredstvo koje koristite, umesto da se naprave fleke. Posle toga je dobro naneti neki hidrirajući losion za telo, lagane strukture da bi i sredstvo za samotamnjenje moglo da se upije. Hidrirajući losion je naročito bitno naneti na suvlje delove kože, kao što su laktovi.

Nakon toga se nanosi samo sredstvo za samopotamnjivanje, blagim kružnim pokretima, i to detaljno, nemojte ništa zaboraviti. Za teže dostupne delove tela lakše ide ako koristite sprej. Ukoliko potamnjujete i lice (što treba raditi posebnim sredstvom za lice), "uđite" malčice i u kosu, da vam se ne bi napravila bela linija. Nakon nanošenja sredstva, vrlo temeljno operite ruke, posebno deo između prstiju i zanoktice, sačekajte da vaša koža upije sredstvo koje ste naneli, i tek tad se obucite.

Ova sredstva se mogu koristiti i svakodnevno, ali samo ona koja imaju efekat blagog, postepenog tamnjenja. Samo, ne zaboravite da ove kreme ne sadrže u sebi nikakvu zaštitu od sunca, kao i da vam na ovaj način potamnjena koža ne pruža nikakvu dodatnu zaštitu od sunca, pa je i dalje neophodno da redovno koristite sredstva za zaštitu od UVA i UVB sunčevih zraka kao i da se niste "obojili".

Još nešto: ako želite da vam boja duže traje, koristite posebne gelove za tuširanje i kreme koje produžavaju efekat.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Flower power! in the shower

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 649
Zastava Atlantida
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia E61i
A može sve to i daleko lakše. Postoje tablete koje potpomažu samopotamljivanje, šumeće su, različitih proizvođača, cene i ukusa. Uz njihovu pomoć sunčajte se malo, a potamnite mnogo. I ne zaboravite da jedete što više šargarepe, ona je neophodna za "bronzani" ten.

Izvor: moja tetka Smile
« Poslednja izmena: 01. Jun 2007, 03:12:18 od prestol »
IP sačuvana
social share
How do you do?

iMac, thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia najbolji
A može sve to i daleko lakše. Postoje tablete koje potpomažu samopotamljivanje, šumeće su, različitih proizvođača, cene i ukusa. Uz njihovu pomoć sunčajte se malo, a potamnite mnogo.
Verujte mi da nije tako! Svi oni lazu! Imam problematicnu kozu, odnosno jako brzo izgorim na suncu. Probao sam tablete(da ih ne reklamiram) i pokajao sam se sto sam bacio pare. Ciste ludorije!
IP sačuvana
social share
Ako ti se dese dva sranja docice i trece sigurno!!!
Pametniji popusta...  Zato budale vladaju svetom!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

*Trudnica*

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG U400
Ja stalno koristim kreme za potamnjivanje i uvek bude sve super  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Ta prica da je solarijum nezdrav je fama!

Naravno da ne valja preterivati ali to vazi i za sve drugo u zivotu!  Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Flower power! in the shower

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 649
Zastava Atlantida
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia E61i
Sada postoje i stojeći solarijumi, tako da ko ne voli "sarkofag" ima mogućnost izbora. Mada ostaju neosunčana mesta kod linija ovaj, grudi i zadnjice. Smile

Solarijum je svakako manje iritantan od sunca u koliko se koristi razumno, dakle nikada preko pola sata sunčanja, i, naravno, ići samo u solarijume u kojima redovno menjaju lampe.
IP sačuvana
social share
How do you do?

iMac, thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:00:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.