Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: О миру Божијем и миру човечијем...  (Pročitano 1493 puta)
15. Feb 2011, 13:11:35
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Мир Божији није исто што и мир човечији. Један је мир који долази одозго а друго је мир који долази одоздо. Без мира Божијег не можемо ништа чинити. А ја за благодат говорим. Боље је од Бога тражити боловање неког органа, неголи болест живаца. Ничег горег нема од тог немира. Заразан је. Све болести које се догађају једнима не преносе се другима, али немир је таква болест која кад се једном појави брзо се одрази и на другога увлачећи га у своју јаму. Боље да испашта један део човека неголи цео човек. Шкргут зуба је много гори од многих операција, и немир пред операцију гори од самог акта операције. Најтежи је немир којег ништа не узрокује но човек сам себе повређује. Има и оног којег други повређује а човек ћути са изгризањем свога бића. И један и други су немир истог порекла али у другачијим пројавама. Човек без мира је човек без здравља. Ко има мир сви се за њега отимају, а ко га нема сви од њега беже. Ово искуство показује у свим друштвеним делатностима. Мир није тамо где постоје утрнуће и званичност, но љубав и радост Духа Светога. Немирни људи траже спокојне да би отпочинули у њиховом друштву од страсти које их раздражују у многим релацијама са пословима и односа са људима. Неретко и од свог унутрашњег човека који је најнемирнији у целој причи. Јер када би имали мира он би се одразио на све са чим улазимо у додир.
IP sačuvana
social share
Ако не можеш неког да волиш, немој ни да га мрзиш. (св. Максим Исповедник)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Unutrasnji Nemir proizilazi iz kajanja za ucinjenim i necim sto ne moze da promenimo i stida od bliznjih i okoline u kojoj zivimo.

Ne moj da uradis nista zbog cega bi se posle kajao ,ne pravi sranje pa ces imati mir.

Postoje ljudi koji su jednostavno nesposobni da ostvare dobre ljudske kontakte i odnose.
A postoje i ljudi koji imaju dubokih socijalnih problema brinu i ne vide izlaz i resenje.
Takvi ljudi se okrecu religiji i molitvi Bogu u nadi za utehu i spas ,
Takvi ljudi se nadaju nadgrobnom zivotu u kome nece imati ovozemaljske probleme ,
Takvi ljudi se nadaju spasenju od vise sile jer nicega drugog nemaju.
Hvala Bogu pa postoji religija za takve ljude kojima pripada 80% sveta jer da ne postoji
i da se ne pridrzavaju bozijih zakona onda bi poceli da otimaju i kradu od onih sto imaju sve
i sto zive u raskosi i bogatstvu.
Jer ljudi na ovom svetu nisu svi jednaki ,to nisu nikada bili a tesko da ce ikada i biti
uprkos tom obecanju u zadnjim recenicama Jovanovog Otkrovenja

22 :12
Slusajte ,Ja dolazim uskoro!Ja cu doneti moje nagrade samnom,i Ja cu isplatiti svakog od vas za ono sto ste uradili .
22:13
Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Poslednji,Ja sam Pocetak i Kraj.
22:14
Srecni su oni koji peru svoje kosulje da bi mogli da prime pravo da jedu voce sa drveta zivota i oni mogu proci kroz kapije u grad.
22:15
Izvan grada su zli ljudi ,oni koji se bave zlom magijom,oni koji grese seksualno,oni koji ubijaju,oni koji se mole idolima i oni koji vole lazi i pricaju lazi.
22:16
Ja Isus sam poslao svog andjela da vam kaze ove stvari za crkvu.
Ja sam potomak iz porodice Davida i Ja sam svetla Jutarnja zvezda.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Unutrasnji Nemir proizilazi iz kajanja za ucinjenim i necim sto ne moze da promenimo i stida od bliznjih i okoline u kojoj zivimo.

Ne moj da uradis nista zbog cega bi se posle kajao ,ne pravi sranje pa ces imati mir.

Postoje ljudi koji su jednostavno nesposobni da ostvare dobre ljudske kontakte i odnose.
A postoje i ljudi koji imaju dubokih socijalnih problema brinu i ne vide izlaz i resenje.
Takvi ljudi se okrecu religiji i molitvi Bogu u nadi za utehu i spas ,
Takvi ljudi se nadaju nadgrobnom zivotu u kome nece imati ovozemaljske probleme ,
Takvi ljudi se nadaju spasenju od vise sile jer nicega drugog nemaju.
Hvala Bogu pa postoji religija za takve ljude kojima pripada 80% sveta jer da ne postoji
i da se ne pridrzavaju bozijih zakona onda bi poceli da otimaju i kradu od onih sto imaju sve
 i sto zive u raskosi i bogatstvu.
Jer ljudi na ovom svetu nisu svi jednaki ,to nisu nikada bili a tesko da ce ikada i biti
uprkos tom obecanju u zadnjim recenicama Jovanovog Otkrovenja

22 :12
 Slusajte ,Ja dolazim uskoro!Ja cu doneti moje nagrade samnom,i Ja cu isplatiti svakog od vas za ono sto ste uradili .
22:13
Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Poslednji,Ja sam Pocetak i Kraj.
22:14
Srecni su oni koji peru svoje kosulje da bi mogli da prime pravo da jedu voce sa drveta zivota i oni mogu proci kroz kapije u grad.
22:15
Izvan grada su zli ljudi ,oni koji se bave zlom magijom,oni koji grese seksualno,oni koji ubijaju,oni koji se mole idolima i oni koji vole lazi i pricaju lazi.
22:16
Ja Isus sam poslao svog andjela da vam kaze ove stvari za crkvu.
Ja sam potomak iz porodice Davida i Ja sam svetla Jutarnja zvezda.



Ne bih bas toliko generalizovao, i jos manje bih se pozivao na Novi Zavet - da ne budemo kao sektasi koji tako rade, i da ne tumacimo sve crno-belo.
Ok, ima nas raznih, kao i raznih faktora koji uticu na projavu nasih reci, misli i dela - nekad kako hocemo, a nekad kako necemo pa opet cinimo.
Ne treba zaboraviti da i konflikti sa drugima mogu biti mogucnosti vrline, pa time i mira, jer iako je paradoksalno ne znaci da ne moze biti tako.
IP sačuvana
social share
Ако не можеш неког да волиш, немој ни да га мрзиш. (св. Максим Исповедник)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Hriscanstvo je takodje sekta pogledaj definiciju jedne,
I trenutno postoji 38.000 hiljada razlicitih hriscanskih denominacija.
Posto ocigledno verujes u Biblijskog boga ali ne u novi zavet uprkos pominjanju Isusa Hrista hteo bih da te upitam Kojoj crkvi ti pripadas?

Tacno je da ima raznih faktora koji uticu na nasa dela ali u principu ukoliko je covek probudjen to jest svestan
svoje okoline on zna sta je dobro a sta lose i za to mu nije potrebna nikakva knjiga ili religija.

Naravno da konflikti postoje medju ljudima covek je socijalno bice ,problem je sto covek ne radi uvek ono sto mu savest nalaze i ono sto je ispravno.
Na primer Ti vidis tvog Poslodavca da hvali i prodaje produkt za vise od onog sto on vredi osobi koja je na primer stara bakica koja jedva krpi kraj sa krajom jer nema puno para.
Mi mozemo da ga smatramo nemoralnim ali On je vec oprostio sebi jer je opravdao svoj postupak sa mislju da su vremena teska i da njegova deca isto treba da jedu.
Da li ces ti uraditi pravednu stvar i reci mu da je to pogresno i vratiti razliku u parama staroj osobi.
Da li ces to uraditi od svijih para ? Ti znas sta je ispravno i sta je pravda tvoji roditelji su te odgojili sa visokim moralnim standardima ali Da li ces uopste kazati nesto i rizikovati svoj posao i hleb na stolu tvoje dece?
Svet tako ne funkcionise i svi znamo da ce u 99% slucajeva incident ce da se precuti ,
Dakle covek konstantno vidi nepravdu u zivotu oko sebe ali mu je izbor ne mesanje i pravljenje kompromisa,
Taj kompromis vodi osecanju krivice i kajanju i jedina uteha je u molitvi ili meditaciji do tacke oprostaja samom sebi , Dakle ukoliko mozes sam sebi oprostiti i opravdati tvoje ponasanje onda greha nema,
ali da bi dosao do te tacke moras razloziti i posmatrati celu situaciju iz svakog ugla i konstantno pitati i postavljati pitanja dok ne dodjes do zadovoljavajuceg odgovora ili takoreci ciste savesti.
Ukoliko nema zadovoljavajuceg odgovora onda neces imati mira i "krst na ledjima "ce ti biti sve tezi.

Naravno ukoliko si niskih moralnih standarda i ukoliko te licno ne afektuje
tako nesto te nimalo nece muciti i vrlo ce brzo pasti u zaborav
Ignoratnost se krije na videlu iza reci "Cutanje je Mudrost"


« Poslednja izmena: 20. Feb 2011, 22:13:25 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Bosch ima centrifugu
Oh vaskolike slike hriscanske patje i covekove podvojenosti od Boga koji sedi na nebesima i mase stapom i bije nas po glavi. Nema Boga do tebe prijatelju. Ne trazi ga u nebesima - jer da je tamo ptice bi bile blize njemu nego ti. Trazi ga u srcu jer tu jedino moze biti. Tu je sve sto ti treba - sav mir koji trazis i koji mozes naci. Izbaci baljezgarije uma iz glave i gordost ega iz srca - priznaj da si prazan i da ne znas nista i dopusti miru da progovori iz tebe. On strpljivo ceka da zavrsis sa svojim decijim igrama, petparackim pricama, jurenjem za slavom i moci, borbama sa vetrenjacama. Kad sve to stane mir i tisina dobijaju svoj glas.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 04:41:54 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Hriscanstvo je takodje sekta pogledaj definiciju jedne,
I trenutno postoji 38.000 hiljada razlicitih hriscanskih denominacija.
Posto ocigledno verujes u Biblijskog boga ali ne u novi zavet uprkos pominjanju Isusa Hrista hteo bih da te upitam Kojoj crkvi ti pripadas?

Tacno je da ima raznih faktora koji uticu na nasa dela ali u principu ukoliko je covek probudjen to jest svestan
svoje okoline on zna sta je dobro a sta lose i za to mu nije potrebna nikakva knjiga ili religija.

Naravno da konflikti postoje medju ljudima covek je socijalno bice ,problem je sto covek ne radi uvek ono sto mu savest nalaze i ono sto je ispravno.
Na primer Ti vidis tvog Poslodavca da hvali i prodaje produkt za vise od onog sto on vredi osobi koja je na primer stara bakica koja jedva krpi kraj sa krajom jer nema puno para.
Mi mozemo da ga smatramo nemoralnim ali On je vec oprostio sebi jer je opravdao svoj postupak sa mislju da su vremena teska i da njegova deca isto treba da jedu.
Da li ces ti uraditi pravednu stvar i reci mu da je to pogresno i vratiti razliku u parama staroj osobi.
Da li ces to uraditi od svijih para ? Ti znas sta je ispravno i sta je pravda tvoji roditelji su te odgojili sa visokim moralnim standardima ali Da li ces uopste kazati nesto i rizikovati svoj posao i hleb na stolu tvoje dece?
Svet tako ne funkcionise i svi znamo da ce u 99% slucajeva incident ce da se precuti ,
Dakle covek konstantno vidi nepravdu u zivotu oko sebe ali mu je izbor ne mesanje i pravljenje kompromisa,
Taj kompromis vodi osecanju krivice i kajanju i jedina uteha je u molitvi ili meditaciji do tacke oprostaja samom sebi , Dakle ukoliko mozes sam sebi oprostiti i opravdati tvoje ponasanje onda greha nema,
ali da bi dosao do te tacke moras razloziti i posmatrati celu situaciju iz svakog ugla i konstantno pitati i postavljati pitanja dok ne dodjes do zadovoljavajuceg odgovora ili takoreci ciste savesti.
Ukoliko nema zadovoljavajuceg odgovora onda neces imati mira i "krst na ledjima "ce ti biti sve tezi.

Naravno ukoliko si niskih moralnih standarda i ukoliko te licno ne afektuje
tako nesto te nimalo nece muciti i vrlo ce brzo pasti u zaborav
Ignoratnost se krije na videlu iza reci "Cutanje je Mudrost"



To sto su ljudi iscepkali Hriscanstvo, to ne znaci da je Sam Bog podvojen na isto toliko nivoa. Poistovecivati iskonsko Pravoslavlje sa sekstastvom meni dovoljno govori o domenu tvojih saznajnih sposobnosti - da ne kazem spekulacija.
Biblijski Bog je Bog Starog i Novog Zaveta, tako da ne navijam samo za jednu stvarnost jer obe cine Otkrovenje Bozije. Pripadam Pravoslavnoj Crkvi.
Nakon preskoka metaforicnih primera, odgovorio bih da Bog nije podario coveku moc da prasta sebi nego je to Njegov domen buduci da bez posredovanja Duha Svetoga ni o kakvom oprostaju ne moze biti rec.
Krstonosnost je sastavni deo svacije istoricnosti ali ne i konacno stanje - do eshatona.
Nije svako cutanje mudrost, niti je svaki progovor istina.
IP sačuvana
social share
Ако не можеш неког да волиш, немој ни да га мрзиш. (св. Максим Исповедник)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Ne budi smesan, Pravoslavna crkva nije tako sebicna a ni glupa i dozvoljava ljudima da se bave drugim stvarima i da istrazuju i unapredjuju svoju misao.,Ne mozes ti da polazes i drzis monopol nad Bogom sa pravoslavljem i biblijom .Stara Biblija a i sveto pismo je pisano od vise pisaca na vise jezika u razlicitim vremenima .Otkrovenje svetog Luke je pisano na dva jezika u dva razlicita stila u velikom vremenskom razdoblju ali je kombinovano u jedan tekst.
To sto su samo ta cetri otkrovenja izabrana za Bibliju od mnogih postojecih je zbog toga sto se samo u ta cetri pominje Vaskrsenje u svim drugim originalnim spisima iz vremena kad je ziveo Isus i od ljudi koji su ga poznavali On je prezentovan sasvim normalno.
Radove od Filipa ,Tome,Marije i Jude jasno prikazuju Isusa sa svojim slabostima i manama i blizi su vecini ljudi jer su verodostojni.
Hriscanstvo je sa svojih 39.000 razlicitih dominacija samo jedna od 5 hiljada religija na ovom svetu a 90% njih je starije od hriscanstva i sadrze prelepe tekstove literature ,umetnicke radove ,arhitekturu kao i duze periode Mira nego sto je to hriscanstvo pruzilo ljudima ovog sveta .
Svi imaju jednako pravo na veru u Boga i svi dozivljavaju Boga na drugi nacin i Bog ima mesta za sve jer svi su deo Boga.
Licni odnos koji covek ima sa Bogom ne pripada ni jednom religioznom sistemu.
Hrisanstvo nije prva monoisticka religija.Vecina ideja u Hriscanstvu su uzete is drugih religija I spisa.
To se sve moze dokazati ,dakle od devicanskog rodjena pa do 10 zapovesti to nije originalna prica.

To sto dovodis u pitanje domen mojih saznajnih sposobnosti ili mojih takozvanih “spekulacija”me ne uzbudjuje ni malo jer Ja znam koliko neznam ,vec samo pokazuje kako si mali covek i kako nemas razumevanje ,samilost iz tvojih reci se jasno se vidi ljutnja, gordost ,ponos sto su sve suprotne osobine karaktera hriscanstva .
Imas vrlo suzen pogled sto se tice Religiozne Metafizike i Univerzuma u kom zivis.

U Fizici na primer da bi se objedinio mikrokosmos i makrokosmos u jasnoj matematickoj formuli neophodno je imati deset prostornih dimenzija 
I jednu vremensku i ta formula ima pet ispravnih resenja.
Danas je dokazano na osnovu gustine Svemira da materija od koje se Ja i  Ti  i sve planete i sva Sunca sastoje cini samo 4% ovog Univerzuma
73% cini tamna energija a 23% cini tamna materija dakle mi smo u manjini in a osnovu brzine sirenja mi znamo da ce doci kraj i raspad ovog Univerzuma do njegovog zadnjeg neutrona ali covek ce nestati davno davno pre toga jer nam je vec u genima DNK zapisano koliko ce dugo nasa vrsta da postoji .
Prvo recimo da je Bog sveobuhvatna Celina koja se prozima vremenski i prostorno  ,
On je Pocetak i Kraj ili Alfa i Omega i on se nalazi istovremeno svuda i u svakom vremenu.
On je omnopotentan sveznajuci sveobuhvatan i sveprisutan i svemoguci. Dakle polazeci od teorije o Multiuniverzumu kao i  Paralelnim univerzumima svi smo mi samo jedan mali malecni deo jedne neprikosnovene celine koju zovemo Bogom.
I ako je nasa dusa neunistiva poput energije i samo menja oblik sasvim je moguce d ace da postoji u nekoj formi kao deo Boga u nekom drugom univerzumu gde vladaju drugi zakoni fizike.

Sto se tice mira bozijeg imam ga u srcu zbog nacina zivota koji zivim i zbog odnosa sa svojim bliznjima ,
a srce mi se ispuni milinom kad zagrlim moje troje dece.
Znam da nista ne traje vecno u ovom zivotu ,nisam bogat ac ni svetac
ali bar se trudim da koliko toliko mogu da pomognem drugima ,

Sto se pravoslavlja tice slavim slavu ,secem kolac i idem na pricest do manastira ili do crkve da upalim svecu
dajem dobrovoljne priloge ,placam parohiju ,al ne mogu da budem slep pored ociju.
bez modernizacije misli nema progresa ,misao nikada nije finalna ona je proces.

A sto se tice svih drugih stvari i interesovanja koje sam probao i koje jos imam da isprobam to je moje hodocasce koje me duhovno cini bogatijem jer iskustvo je samo iskustvo ukoliko ga osetis na tvojoj kozi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Citat
ta formula ima pet ispravnih resenja
Jedna ispravka. Ed Witten je '95 na kongresu fizicara pokazao da su tih 5 ustvari 5 razlicitih pogleda na istu stvar. Izveo je matematicke formule, objedinio ih i nastala je M teorija. Objedinio je teoriju struna.

Da dodam samo, Garet Lizi je izgleda uspeo unificirati 4 sile u supersimetriji u Takozvanu Lijevu grupu E8 i pokazao da je to nemoguce uraditi u 3 prostorne dimenzije.
« Poslednja izmena: 25. Feb 2011, 14:01:01 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Ne budi smesan, Pravoslavna crkva nije tako sebicna a ni glupa i dozvoljava ljudima da se bave drugim stvarima i da istrazuju i unapredjuju svoju misao.,Ne mozes ti da polazes i drzis monopol nad Bogom sa pravoslavljem i biblijom .Stara Biblija a i sveto pismo je pisano od vise pisaca na vise jezika u razlicitim vremenima .Otkrovenje svetog Luke je pisano na dva jezika u dva razlicita stila u velikom vremenskom razdoblju ali je kombinovano u jedan tekst.
To sto su samo ta cetri otkrovenja izabrana za Bibliju od mnogih postojecih je zbog toga sto se samo u ta cetri pominje Vaskrsenje u svim drugim originalnim spisima iz vremena kad je ziveo Isus i od ljudi koji su ga poznavali On je prezentovan sasvim normalno.
Radove od Filipa ,Tome,Marije i Jude jasno prikazuju Isusa sa svojim slabostima i manama i blizi su vecini ljudi jer su verodostojni.
Hriscanstvo je sa svojih 39.000 razlicitih dominacija samo jedna od 5 hiljada religija na ovom svetu a 90% njih je starije od hriscanstva i sadrze prelepe tekstove literature ,umetnicke radove ,arhitekturu kao i duze periode Mira nego sto je to hriscanstvo pruzilo ljudima ovog sveta .
Svi imaju jednako pravo na veru u Boga i svi dozivljavaju Boga na drugi nacin i Bog ima mesta za sve jer svi su deo Boga.
Licni odnos koji covek ima sa Bogom ne pripada ni jednom religioznom sistemu.
Hrisanstvo nije prva monoisticka religija.Vecina ideja u Hriscanstvu su uzete is drugih religija I spisa.
To se sve moze dokazati ,dakle od devicanskog rodjena pa do 10 zapovesti to nije originalna prica.

To sto dovodis u pitanje domen mojih saznajnih sposobnosti ili mojih takozvanih “spekulacija”me ne uzbudjuje ni malo jer Ja znam koliko neznam ,vec samo pokazuje kako si mali covek i kako nemas razumevanje ,samilost iz tvojih reci se jasno se vidi ljutnja, gordost ,ponos sto su sve suprotne osobine karaktera hriscanstva .
Imas vrlo suzen pogled sto se tice Religiozne Metafizike i Univerzuma u kom zivis.

U Fizici na primer da bi se objedinio mikrokosmos i makrokosmos u jasnoj matematickoj formuli neophodno je imati deset prostornih dimenzija 
I jednu vremensku i ta formula ima pet ispravnih resenja.
Danas je dokazano na osnovu gustine Svemira da materija od koje se Ja i  Ti  i sve planete i sva Sunca sastoje cini samo 4% ovog Univerzuma
73% cini tamna energija a 23% cini tamna materija dakle mi smo u manjini in a osnovu brzine sirenja mi znamo da ce doci kraj i raspad ovog Univerzuma do njegovog zadnjeg neutrona ali covek ce nestati davno davno pre toga jer nam je vec u genima DNK zapisano koliko ce dugo nasa vrsta da postoji .
Prvo recimo da je Bog sveobuhvatna Celina koja se prozima vremenski i prostorno  ,
On je Pocetak i Kraj ili Alfa i Omega i on se nalazi istovremeno svuda i u svakom vremenu.
On je omnopotentan sveznajuci sveobuhvatan i sveprisutan i svemoguci. Dakle polazeci od teorije o Multiuniverzumu kao i  Paralelnim univerzumima svi smo mi samo jedan mali malecni deo jedne neprikosnovene celine koju zovemo Bogom.
I ako je nasa dusa neunistiva poput energije i samo menja oblik sasvim je moguce d ace da postoji u nekoj formi kao deo Boga u nekom drugom univerzumu gde vladaju drugi zakoni fizike.

Sto se tice mira bozijeg imam ga u srcu zbog nacina zivota koji zivim i zbog odnosa sa svojim bliznjima ,
a srce mi se ispuni milinom kad zagrlim moje troje dece.
Znam da nista ne traje vecno u ovom zivotu ,nisam bogat ac ni svetac
ali bar se trudim da koliko toliko mogu da pomognem drugima ,

Sto se pravoslavlja tice slavim slavu ,secem kolac i idem na pricest do manastira ili do crkve da upalim svecu
dajem dobrovoljne priloge ,placam parohiju ,al ne mogu da budem slep pored ociju.
bez modernizacije misli nema progresa ,misao nikada nije finalna ona je proces.

A sto se tice svih drugih stvari i interesovanja koje sam probao i koje jos imam da isprobam to je moje hodocasce koje me duhovno cini bogatijem jer iskustvo je samo iskustvo ukoliko ga osetis na tvojoj kozi.



Nema razloga za uvredu. Nisam aludirao da ikoga omalovazavam. Ne sumnjam da nesto znas ali je pitanje koliko u tome mozemo naci sintezu sa onim sto nazivamo verom. O uticajima na Hriscanstvo ne bih previse govorio. Budizam je stariji ali sigurno nije uticao kao Judaizam sa svojim bogosluzenjima, odezdama i arhitekturom.
Ne mrzim druge vere i znam da Bog nije navijac samo jednog naroda i vere. Ipak On se otkriva prvo jednom Izrailjskom narodu pa tek kasnije svim ostalima. To pokazuje ikonomiju i da nista nije crno-belo. Naucno je dokazano da je Hriscanstvo - iako u manjini - najinteligentnija religija. Dusa jeste unistiva kao i telo, i ne trpi metempsihoze tj. emanacije u neke druge oblike - koliko god ti tome davao neki kosmoloski znacaj. Kosmos ce se takodje izmeniti u eshatonu.
Ne znam gde sam to rekao da vera ili Crkva zabranjuje progres misli. Pazi kako tumacis jer kleveces.
I drago mi je da imas svoje malo carstvo u svojoj veri jer ja ti sigurno necu zavideti na spasenju.
pozzzzzzzzzzzzzzz
IP sačuvana
social share
Ако не можеш неког да волиш, немој ни да га мрзиш. (св. Максим Исповедник)
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 

Dusa jeste unistiva kao i telo, i ne trpi metempsihoze tj. emanacije u neke druge oblike - koliko god ti tome davao neki kosmoloski znacaj. Kosmos ce se takodje izmeniti u eshatonu.
 





Interesuje me nesto...cisto volim misljenja drugih ljudi na neke teme.

- Posto je receno u bibliji "Stvoricemo coveka po izgledu na nas " zasto je koristena mnozina u recima Boga.
On zvuci vise i radije kao da je glavni u vecini svoje vrste nego da je Superioran iznad svega.

-Druga stvar covek je fizicki ocigledno deo materjalne prirode ,koja je sasvim suprotna od one sto je zovemo "tamnom materijom".
Da li je Tamna materija i Tamna Energija koja cini 76% Kosmosa (posto je u suprotnosti sa materijom) deo Boga
posto smo mi stvoreni po uzoru na njega ili metaforicno taj pasus i rec "po Izgledu "znaci nesto drugo i reflektuje ljudsku radoznalost i sposobnost resavanja problema.

-Treca Fizicki je cudo da uopste i postojimo u ovoj prasini Univerzuma,
jedina svrha ljudskog zivota je evolucija i progres vrste u nesto drugo nesto sto jos nismo,
Fizicki ,duhovno ili spiritualno.

-Cetvrta Posto smo mi u velikoj manjini Zar nije logicno i sasvim moguce da u velikoj vecini onoga sto zovemo svemirom postoje i da su se razvile podjednako druge forme svesti kompletno suprotne od nase.

-Peta Ako Svemir "napreduje "ili u njemu dodje do izmene kao sto si naveo zar nije logicno da se dogodi  jos vece smanjenje materjanog dela svemira u cilju napredovanja energetskog ili duhovnog.

-Oslobodjenje duse bi proisteklo od oslobodjenja tela to jest materije ,ali recimo i da nadjemo nacin da prirodnim putem produzimo kopiranje DNK nasoj vrsti,ili vestackim putem kroz manipulaciju gena  ili kroz upotrebu tehnologije i masine gde cemo moci da kopiramo nasu svest do zadnjeg detalja i na kraju  do samo cisto energetskog postojanja, U cemu bi se onda svrha ljudske egzistencije razlikovala od obicnog virusa koji zeli da prezivi i opstane.

-Da li je za sveti duh neophodno imati materjalno telo da bi doslo do njegove manifestacije.
« Poslednja izmena: 26. Feb 2011, 22:28:00 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: religija

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.