Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: O ljubavi i sreci muskarca i zene, razmisljanje misticno  (Pročitano 8907 puta)
13. Jun 2010, 03:48:05
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Intro
Znaci ovo je jedna od onih noci kad covek ne moze da spava vec se vrti u krevetu i razmislja. Tada obicno uzmem da citam neku knjigu preko telefona i obicno se umorim od raznih misli i ideja (i lakse zaspim), ali 'ajde da probam nesto drugo. Ovo o cemu mislim sada (a i pre sam o ovome razmisljao) cu da napisem na forumu.

Ovaj ce post biti potpuno filozofski i mistican.  Smile Nije zasnovan ni na kakvim razumskim nacelima, vec iskljucivo neke duhovne/emotivne prirode. Skup nekih misli usmerenih na temu. (*)

Stoga i ne ocekujem neke racionalne/razumske odgovore (stoga EyepheelYU moze slobodno da zaobidje temu), vec iskljucivo odgovore kada se "tune-ujete", nastimate, na vibracije misli ovog posta, kao i ono sta ostali osecaju po pitanju ovoga. Who feels - knows it, kaze Bob Marley.

Uvod
U cemu ce se ogledati ova mistika? Pa u skupu nekih pretpostavki (moram da napomenem da ovo nisu moja misljenja, vec neka misticna razmisljanja koja sam hteo da podelim sa vama)

Prva pretpostavka je da sigurno postoji Tvorac koji je stvorio muskarca i zenu (kreacijom, zakonima evolucije, ..., // sto nije ni bitno za ovo razmatranje)

Druga prepostavka je da je taj isti Tvorac definisao zakon da je jedino moguce uspostaviti potpunu srecu i potpunu ljubav izmedju muskarca i zene koje Kreator spaja. Sve ostalo je prolazno i znatno manjeg intenziteta.

Pisanija
Od cega polaze ljudi? Polaze od nekakvih spisa i istrazuju, spoznaju. Date su im nekakve "nerazumljive" izjave tipa "dok nas smrt ne rastavi" (kada posmtramo racionalno, vrlo smesna izjava...) i kako je brak "sveta tajna". Takodje im je data slobodna volja da sami veruju u Kreatora, da istrazuju, da razmisljaju, da spoznaju.

I ko napokon spozna, doci ce do rezultata da je ljubav pojava koja je beskrajna. Da je ljubav jedina pojava koja nas veze sa Kreatorom. I da je ljubav jedino moguca izmedju muskarca i zene koji su "svesni" Kreatora kroz ljubav, nadu, veru. I da je tada moguca i sreca. Uocimo da je takva sreca potpuno nematerijalna i potpuno duhovna (jer je takva sreca jedino i moguca). I tada, kada se spoznaju ove stvari, ima smisla pricati o "svetoj tajni" i slicnim "izjavama".

Takva ljubav vezuje ! Takva ljubav ceni svog partnera. Takva ljubav obasjava sve sto zivi okolo takvih ljudi. To je ljubav koja se neprestano radja, kada je pustimo, ona nam se vraca dvostruko jaca! Kada je dajemo, osecamo srecu. I takva ljubav, u svom najlepsem licu moguce je dati muskarcu/zeni (ako ste zena/muskarac). I takva ljubav za posledicu ima srecu. Ljubav koja tera na dodir, na poljubac. I ko je nadje, nista mu vise nece biti kao pre. Sve ce se nekako ciniti kao da je sveto i kao da sve ima neku svoju magijsku svrhu i kao da sve slavi Kreatora.

Da li se cudite ljudima kako neke stvari ne vide iako su im pred nosom? Kako su toliko ocigledne? Kako ne vide srecu kada im se nudi... Kako ne povezuju nista... A ne povezuju jer ne shvataju da su svi povezani unutar jednog Kreatora. Obicno je ljudima potrebno nesto krupno da se desi u njihovim zivotima da se postigne neki radikalni preokret u zivotu. Neki radikalni pogled na svet! Mozda neki veliki gubitak, neko veliko razocarenje...

A ljudi nikada nece moci otkriti takvu ljubav ukoliko beze od sebe, ukoliko se brane...

U cemu je tajna ovog misticnog razmisljanja?  Smile
--> Sreca je ziveti za druge (u ovom slucaju partnera).

Graditi zajednicu. Zajednica i ziveti za zajednicu, za partnera... Tu je sreca. Sreca nije u EGU! U jos jos jos jos. Sreca je u velikom poznanju voljene stvari! Tek kada se postojece potpuno razume, covek je spreman za sledeci korak. Za nesto vece.
Druga mistika: svaka zena/muskarac koji shvate tu misticnu tajnu zivota - da je poenta srece ziveti za partnera (i za decu kao najlepsi plod te srece) [a na kraju i voleti sve ljude, sto je mogao samo Hristos] - se svesno odrice sebe u svojim egoisticnim porivima i "uzivanje" (u nekom plemenitom smislu) svog partnera dozivljava kao SVOJE potpuno ispunjenje i srecu. Takva osoba potpuno se odrice sebe i potpuno je predana partneru. Nikada ne treba pricati o zadovoljenju jednog ili zadovoljenju drugog. Uvek treba naglasiti slobodnu "zajednicu" ljubavi. Takav nacin zivota i takva filozofija predstavlja (po ovom misticnom misljenju) pun pogodak i predstavlja odricanje od svoga JA! (bolje da sam se ovde izrazavao kao "kontrolisanje svoga JA", jer ga se nikada ne mozemo potpuno odreci).

Kreativnost se radja misleci na drugog! Sve se radja misleci na drugog! Naucnik se odrice sebe i daje se nauci (nauka je zenskog roda haha  Smile ) i to je posebna vrsta duhovnog odnosa, koja nije za ovu pricu. Ne znam ni sto mi ovo pade na pamet.  Smile

Mistika i praksa
Zasto ovo tesko moze biti primenljivo u praksi? --> Ljudi (po ovoj mistici) mogu ziveti i ziveti u zabludi, ne trudeci se nikad da unaprede sebe! Jer protiv sebe se najteze boriti! Ko ne vodi rat sa sobom, vodice rat sa drugima. A ljudi idu linijom manjeg otpora i prihvataju stvari kakve jesu (stoga izbegavaju da se bore protiv sebe)! E pa bas zbog toga se desavaju zahladjenja u vezi, braku, bilo cemu. Sto jedno ima jak ego. Sto drugi partner i eventualna njegova sirina ne moze da se vidi od sebe....

Kod takve ljubavi ne postoji uticaj sredine, ne postoji moral! Ne postoji nista osim spoznaje i ljubavi dvoje ljudi! Ego je protivnik ljubavi! "Ljubav je samozaborav i samoisceznuce", tako kazu Sveti Oci. To je ime ljubavi! To je ime svetlosti!

--------
Haha uspavah se od ovoga (cilj je postignut  Smile ). Laku noc  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jun 2010, 03:49:33 od ThePhilosopher »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Ljubav je povezanost roditelja (majke) i deteta i svaka druga ljubav, iako moguca i prisutna, ne moze dostici nivo te ljubavi. Ta je ljubav ona koja ispunjava, koja daje, koja uzima i koja uzdize da covek bude bolji, da raste i razvija se i da bude blizi "Tvorcu". Tom istom tvorcu koji je to svesno napravio da bude tako i koji je coveka ucinio gresnim i koji je coveku dao instinkt i koji je zivotu dao svrhu - biolosku ili duhovnu reprodukciju. Dajuci coveku takav mozak i takvu svest, on mu je dozvolio i mogucnost izbora. Zato ni jedan od ova dva nije pogresan.

Sa kreatorom nas veze mnogo vise od ljubavi, ona je samo jedna kockica u mozaiku. Svako je bice deo Kreatora i povezano je sa njim na nacine koje je On odredio, postojeci po pravilima koja je on doneo i sproveo. To sto sam ja jedan sklop, sasvim unikatan, a razvijala sam se iz skupa osobina karakteristicnih za citavu vrstu, to je povezanost sa Tvorcem na najcistiji nacin. Dato nam je da budemo nesto na sta mozemo da uticemo, ali u granicama. Ne mozemo vise nego sto mozemo. A nemamo svest o tome gde je granica, ipak i da imamo, preovladava svest o smrtnoj spoljasnjosti.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2010, 04:21:44 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
Citat
Takva ljubav vezuje ! Takva ljubav ceni svog partnera. Takva ljubav obasjava sve sto zivi okolo takvih ljudi. To je ljubav koja se neprestano radja, kada je pustimo, ona nam se vraca dvostruko jaca! Kada je dajemo, osecamo srecu. I takva ljubav, u svom najlepsem licu moguce je dati muskarcu/zeni (ako ste zena/muskarac). I takva ljubav za posledicu ima srecu. Ljubav koja tera na dodir, na poljubac. I ko je nadje, nista mu vise nece biti kao pre. Sve ce se nekako ciniti kao da je sveto i kao da sve ima neku svoju magijsku svrhu i kao da sve slavi Kreatora.

Filozefe ti znas da volis. Blago onoj zeni koju ti budes voleo .

Ali (jbg uvek ima ali) treba naci nekoga ko ce ovakvu ljubav znati da ceni i sto je najbitnije znati da uzvrati. Neko ko razmislja kao ti, neko ko se nesebicno daje ,neko ko je spoznao sve sto znaci ljubav.
Nazalost retko se nalazi neko sa istim senzibilitetom.
Ljubav majke prema detetu je bezuslovna ljubav, najjaca ljubav , sa najcvrscom sponom jer je to dete tvoja krv. Deca, cesto, zaboravljaju ljubav svojih roditelja.

Stvarno je osecaj ljubavi nesto sto te ispunjava, sto ti daje elan,sto ti pomaze da pronadjes resenja .
Ljubav koju nosis u sebi treba ceniti i negovati jer je to nesto najvrednije sto nam je Kreator "usadio".



edit:Jose jednom...Blago onoj koju ti volis  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
филозофе...ти си срамота за деатх метал Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Bosch ima centrifugu
Suvishe lebdis u pojmovima Mi, partner, Kreator, ljubav - slikas pejsaz izolovanih ostrva koja pate pokusavajuci da shvate misteriju zivota kroz razvoj medjusobnih linkova i razumevanja. Ipak u tome sve ostaje nedostizno sve dok ne odbacis sve umne pojmove individualnosti i shvatis da nema niti ikada moze biti bilo kakve razlike izmedju subjekta i objekta - izmedju tebe, partnera, tvorca, ljubavi i bilo cega drugog sto ti padne na pamet, ne mozes dostici taj imaginarni ideal postojanja. Svaka rec koja ti sine u pameti je beskorisna u shvatanju jedinstva koje uvek postoji i kojeg mi uvek previdjamo jer gledamo stvari iz individualne ego perspektive. Svaki put kada pogledas cvet nemoj ga gledati nego budi taj cvet - svaki put kada probas da volis - prestani da probas i budi ljubav jer ti to zaista i jesi. Sve osim toga je laz i iluzija koju sam kreiras. 
« Poslednja izmena: 15. Jun 2010, 06:56:39 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Svidja mi se post ali

1) Dajes prevelike zasluge tzv Tvorcu . Cak i da nas je on stvorio ipak mi sami vodimo nase zivote i odlucujemo o njihovom putu. nije Tvorac "kriv" ukoliko mi propustimo ili ugrabimo neku priliku u zivotu vec nas licni izbor u tom trenutku. Nisam duboko religiozan ali verujem da su neke stvari kao sto su zivot i smrt u rukama Tvorca ali svako od nas ima svoje "puteve" kroz koje se odlucuje sta i kako sa svojim zivotom

2) Ogranicavas ljubav. Ljubav nije ogranicavajuca samo na vezu i na brak vec i na porodicu pa i dobre prijatelje. Takodje postoji i ljubav prema sebi a to znaci da moras voleti i ceniti sebe a kasnije i druge. To ne znaci da moras biti egoista ali ne mozes stavljati potrebe drugih ispred svojih ako su dijametralno suprotne osim naravno u nekim slucajevima i ako je u pitanju npr porodica (roditelji, zena, deca)

Sa ostalim se slazem  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Svaki put kada pogledas cvet nemoj ga gledati nego budi taj cvet
Ovo je interesantno razmisljanje. Probao sam par puta da budem drvo  Smile

Citat
nije Tvorac "kriv" ukoliko mi propustimo ili ugrabimo neku priliku u zivotu vec nas licni izbor u tom trenutku.
Naravno da nije kriv. Zbog toga i jesam pomenuo slobodnu volju.

Citat
Ogranicavas ljubav. Ljubav nije ogranicavajuca samo na vezu i na brak vec i na porodicu pa i dobre prijatelje
Mislim da nisi dobro shvatio Wink Nisam pricao o ogranicavanju, vec samo o "najvecem intenzitetu". To sto si ti rekao, takodje postoji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80

 
« Poslednja izmena: 15. Jun 2010, 14:46:33 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pročitao sam post, ali onda pogledao u koje doba dana (noći) je pisan. tzv "gluvo doba" najdeblja noć. tu negde nastaje prekretnica i očekivanje svanuća. pojavi se praskozorje koje nije dan ali ima dovoljno videla i kada nije mesečina za pažljivo kretanje "vreme za lopove", pa zatim polako, kao da se muči, kreće zora. u jednom trenutku (zaista je to trenutak) dan nadjača noć "izjutrilo".

Zašto baš ovo pišem? Često nismo svesni šta sve utiče trnutno na naše misli i raspoloženje "odakle nam dolazi" u dušu i misli.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Nokia 
Nemojte mi zamjeriti ali nekako mi naslov koji potpuno podržavam nameće jo nekoliko tema :

O ljubavi i sreći muškarca i Yamahe Super Tenere ?

O ljubavi i sreći muškarca i ženA ?

O ljubavi i sreći muškarca i roštilja i piva?

O ljubavi i sreći muškarca i Subaru Impreze Turbo ?

Ovaj svijet je doista prepun ljubavi !
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.