Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: О дефектима "посрбљивања" Бога и Цркве  (Pročitano 11955 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Ako tvoja poruka sledi moju, a ne nameravaš da detaljno analiziraš moj post, ne moraš da ga celog citiraš. Tako tvoja poruka deluje nepregledno i još više aljkavo.
ako bi Isus bio mag onda kako je i kazao,sinovi vasi ce vam biti sudije. dakle danas kada Bog cini takva cudesa u vernicima u molitvi,kako to moze biti neki mag koji je nekad ziveo samo i bio mag? to je sud onima koji to danas vide i tako lako odbacuju.
Ovde imamo dva problema:
1. Čudesa u vernicima nisu dokazana, a i za ona koja su analizirana se pokazalo da su sasvim prirodni fenomeni, objašnjivi naučnim principom.
2. Ako su njihova deca njima sudije, kako i zašto te sudije sude nama, kad to nisu naša deca već naši vršnjaci. Ne pratiš sopstveni vremenski niz.
         
i ako ja sa punim oprezoim i iskreno govorim neke prispodobe koje su po meri i nikog ne vredjaju vec razoblicuju materijalni um,ti to oces ustoliciti kao da govorim na ljude. to sa kreketanjem.
Ti si napisao da je čovek bara, a ne ja.

tacno je da sam siromasan duhom,ali i Bog kaze,da je on sebe otkrio onima koji su siromasni duhom. pojam siromasan duhom je kod Boga jedna uzvisenija norma nego sto to svet predstavlja, ja ti o tom duhu i govorim sve vreme,ali tvoj razum je sopstveni ubica tvojeg ega.
Oni koji su siromašni duhom su zavedeni od strane demona smrti kojeg ti nazivaš svojim bogom. To se ne može desiti ljudima jakog duha. To sve vreme pokušavam da ti objasnim.
Visprenog i iskusnog je teže prevariti nego slaboumnog.

ne znam kako donosis zakljucke ali moja vera nije vera smrti vec zivota. govorim da ova smrt nema znajaja za mene,a ni ovaj zivot takodje ,jer je onaj koji dolazi moja opsesija.to je kao sa covekom koji jedva ceka da izadje iz aviona ca napokon sretne voljenu osobu. zar je taj gest nestrpljenja da napusti putovanje neka omaska?
Sam si odgovorio na svoje pitanje. To što uprkos nagonu za samoodržanjem ti jedva čekaš da umreš je dokaz da je tvoja vera vera smrti i jedna strašna nastranost.

omaska je samo kad covek ide ka smrti ognjenog jezera,a u slucaju vernika smrt je dobitak. ti sve tvrdo uzimas umom intelektom bez rezerve,te bi trebao biti doista siromasniji duhom da napokon omeksas u onim stvarima koje govore Bozije dubine. tako da ne cudi zakljucak koji je uvek isti tvrd,ja sam klimav,neuk, slep opsednut itd. kada bi ti video iza te zavese samo jedan sekund ne bi nikad tako vise govoirio.
Neka, ostaću ja razuman i van domašaja tvog boga lažova, koji uz to (ovo pišem da bih se bar malo ''okrznuo'' o temu) nema veze sa Srbima.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 15:42:30 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
 za predragona:Isus je govorio da kad su fariseji rekli njemu dapomocu djavola iygoni demone,da kad to isto budu generacijsski cinili danas u njegovo ime,ne u svoje(sto je odraz vracarenja) onda ce ti sinovi u toj generaciji biti sudije toj svakoj genevraciji,kao sto su apostoli kao sinovi te generacije u ime Isusa cinili mocna cudesa.
         cuda koja sam spomenuo ne moze ni jedan prirodni zakon objasniti,zato je stampa pisala o fenomenima i pisana knjiga od dok. iz n.sadske klinike o fenomenu coveka o kome sam pisao koji je na molitvi bio dignut u zivot.
        problem je uvek u coveku. sto je tako. zato sto covek odbacuje izvor vere Boga.
    ne treba izvrtati smisao reci.vec sam objasnio nije ni Isus rekao ruzno zeni niti sam ja rekao ista ruzno o zabokrecini.ali ako ti oces da to tako tumacis tu ti ne mogu pomoci.
    moja vera nije u smrti vec u zivotu.ja verujem u zivot vecni. a rekao sam kontekst jasan,koji ti izvrces opet. to je kao kad covek zudi da se cim pre sretne sa voljenom osobom,pa mu je put postao pomalo dug.
            Gospod je u sili . sve sto se dogadja jeste da covek u telu i bez vere to ne moze dobiti.kad odes u drugu drzavu ako mislis da komuniciras, vremenom moras nauciti jezik te zemlje. tako je i sa nebeskom zemljom,da bi mogao covek razumeti jezik te zemlje i njenog ambasadora,izaslanika,Bibliju,mora nauciti i razumeti jezik te nebeske carervine! ne govorim ti ruzno,ali ti si u kontekstu ovog stava nem i gluh,nebesko niti se cuje niti razume ovim usima i ovim umnim mislenim jezikom. zato je svakom dobu(crkvenom) u otkrivenju kazano ko ima uho da cuje neka cuje. naravno gledajuc bukvalno to bi neko mogao preveci,ko ima telesno uho,pa ima ga relativno svako,ali ocito da je rec o duhovnom smislu,ko ima uho da cuje sta Duh Bozji govori crkvama. to je duhovno slusanje.
     zato mi mozemo u nedogled ovako. mi se krecemo u dve sfere ti u strogo materijalisti;koj,a ja u duhovnoj.one se ne doticu niti mogu. no,meni ne smeta ovaj dijalog bar  dok sam na forumu,a i to ce biti kratko,jer zimovnik sa stadom postaje tesan a i fali mi "potpuno svez vazduh",jer i selo je postala sodoma,ne samo grad.mir svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
za predragona:Isus je govorio da kad su fariseji rekli njemu dapomocu djavola iygoni demone,da kad to isto budu generacijsski cinili danas u njegovo ime,ne u svoje(sto je odraz vracarenja) onda ce ti sinovi u toj generaciji biti sudije toj svakoj genevraciji,kao sto su apostoli kao sinovi te generacije u ime Isusa cinili mocna cudesa.
Samo što nemamo nijedan nepristrasan opsi tih čudesa. Isus se samo povodio prema onome što je znao da su govorili za druge...

         cuda koja sam spomenuo ne moze ni jedan prirodni zakon objasniti,zato je stampa pisala o fenomenima i pisana knjiga od dok. iz n.sadske klinike o fenomenu coveka o kome sam pisao koji je na molitvi bio dignut u zivot.
Ne veruj svemu što piše u novinama, ubiće te štamparska greška. To što si ti naivan ne daje ti za pravo da takvu naivnost očekuješ od drugih.

ne treba izvrtati smisao reci.vec sam objasnio nije ni Isus rekao ruzno zeni niti sam ja rekao ista ruzno o zabokrecini.ali ako ti oces da to tako tumacis tu ti ne mogu pomoci.
Jedino ti ovde izvrćeš smisao tudjih, ali i svojih reči. Ako je tebi uporedjivanje čoveka sa žabokrečinom nešto pohvalno, to govori puno o tvom mentalnom zdravlju.


    moja vera nije u smrti vec u zivotu.ja verujem u zivot vecni. a rekao sam kontekst jasan,koji ti izvrces opet. to je kao kad covek zudi da se cim pre sretne sa voljenom osobom,pa mu je put postao pomalo dug.
Večni život na taj način je obećanje i varka za naivne...ti žudiš da taj avion sleti na izmišljeno ostrvo i upoznaš se sa ženom o kojoj si samo čuo da postoji od nekih prevaranata.


Gospod je u sili .
A nju uspešno kanališe gospodar Joda.

sve sto se dogadja jeste da covek u telu i bez vere to ne moze dobiti.kad odes u drugu drzavu ako mislis da komuniciras, vremenom moras nauciti jezik te zemlje...
Dva dovoljno inteligentna čoveka se mogu sporazumeti i bez da znaju isti jezik, tako da ti primer pada u vodu.
A ti samo misliš da razumeš božanski jezik...ti samo znaš par reči, ali su ti gramatika, sintaksa i pravo značenje frazala potpuno strani i nerazumni. Zato ne možeš da razumeš ono što ti pričam.

     zato mi mozemo u nedogled ovako. mi se krecemo u dve sfere ti u strogo materijalisti;koj,a ja u duhovnoj.
Kolikoi puta treba da ti ponovim da to što ja bolje razumem materijalni svet ne znači da ne razumem bolje duhovni. Uz to, ti si onaj koji stalno pokušava da navede (neuspešno ) materijalne primere - to je kao bara, avion, mačka.... Za mene je ovo pre svega duhovna rasprava izmedju tebe koji se moliš neznanju i prikrivenom zlu i mene koji se zalažem za znanje i potencijalno dobro.

one se ne doticu niti mogu. no,meni ne smeta ovaj dijalog bar  dok sam na forumu,a i to ce biti kratko,jer zimovnik sa stadom postaje tesan a i fali mi "potpuno svez vazduh",jer i selo je postala sodoma,ne samo grad.mir svima.
To ti i kažem, od kada je tvoj bog dominantan ceo svet ode u majčinu.
« Poslednja izmena: 30. Mar 2012, 14:34:35 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
za predragona:Isus je govorio da kad su fariseji rekli njemu dapomocu djavola iygoni demone,da kad to isto budu generacijsski cinili danas u njegovo ime,ne u svoje(sto je odraz vracarenja) onda ce ti sinovi u toj generaciji biti sudije toj svakoj genevraciji,kao sto su apostoli kao sinovi te generacije u ime Isusa cinili mocna cudesa.
Samo što nemamo nijedan nepristrasan opsi tih čudesa. Isus se samo povodio prema onome što je znao da su govorili za druge...

         cuda koja sam spomenuo ne moze ni jedan prirodni zakon objasniti,zato je stampa pisala o fenomenima i pisana knjiga od dok. iz n.sadske klinike o fenomenu coveka o kome sam pisao koji je na molitvi bio dignut u zivot.
Ne veruj svemu što piše u novinama, ubiće te štamparska greška. To što si ti naivan ne daje ti za pravo da takvu naivnost očekuješ od drugih.

ne treba izvrtati smisao reci.vec sam objasnio nije ni Isus rekao ruzno zeni niti sam ja rekao ista ruzno o zabokrecini.ali ako ti oces da to tako tumacis tu ti ne mogu pomoci.
Jedino ti ovde izvrćeš smisao tudjih, ali i svojih reči. Ako je tebi uporedjivanje čoveka sa žabokrečinom nešto pohvalno, to govori puno o tvom mentalnom zdravlju.


    moja vera nije u smrti vec u zivotu.ja verujem u zivot vecni. a rekao sam kontekst jasan,koji ti izvrces opet. to je kao kad covek zudi da se cim pre sretne sa voljenom osobom,pa mu je put postao pomalo dug.
Večni život na taj način je obećanje i varka za naivne...ti žudiš da taj avion sleti na izmišljeno ostrvo i upoznaš se sa ženom o kojoj si samo čuo da postoji od nekih prevaranata.


Gospod je u sili .
A nju uspešno kanališe gospodar Joda.

sve sto se dogadja jeste da covek u telu i bez vere to ne moze dobiti.kad odes u drugu drzavu ako mislis da komuniciras, vremenom moras nauciti jezik te zemlje...
Dva dovoljno inteligentna čoveka se mogu sporazumeti i bez da znaju isti jezik, tako da ti primer pada u vodu.
A ti samo misliš da razumeš božanski jezik...ti samo znaš par reči, ali su ti gramatika, sintaksa i pravo značenje frazala potpuno strani i nerazumni. Zato ne možeš da razumeš ono što ti pričam.

     zato mi mozemo u nedogled ovako. mi se krecemo u dve sfere ti u strogo materijalisti;koj,a ja u duhovnoj.
Kolikoi puta treba da ti ponovim da to što ja bolje razumem materijalni svet ne znači da ne razumem bolje duhovni. Uz to, ti si onaj koji stalno pokušava da navede (neuspešno ) materijalne primere - to je kao bara, avion, mačka.... Za mene je ovo pre svega duhovna rasprava izmedju tebe koji se moliš neznanju i prikrivenom zlu i mene koji se zalažem za znanje i potencijalno dobro.

one se ne doticu niti mogu. no,meni ne smeta ovaj dijalog bar  dok sam na forumu,a i to ce biti kratko,jer zimovnik sa stadom postaje tesan a i fali mi "potpuno svez vazduh",jer i selo je postala sodoma,ne samo grad.mir svima.
To ti i kažem, od kada je tvoj bog dominantan ceo svet ode u majčinu.

  ako se stranci mogu razumeti zašto ištu prevodioca,pa još najviši predsedinci?ti banalziuješ  i ut dijalog nema meru.
   ne radise o novinskim člancima bez pokrića,već o istinskim događajima.
        Bog je tek u putu da uzme sve ovde pod kontrolu,dotle sotona domiinra i zato stanje jeste ovako.pogresno adresiranje je majstorstvo sotone.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7064
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
ako se stranci mogu razumeti zašto ištu prevodioca,pa još najviši predsedinci?
Da bi sebi ubrzali i olakšali komunikaciju, ali to nikako ne znači da su prinudjeni da govore isti jezik.
Već sam ti kazao...bez obzira što misliš da razumeš šta piše u Bibliji, ti si tek učenik prvog razreda pa je i tvoj ''prevod'' pogrešan. To je sve posledica tvog slabog duha, nemaš kapacitet za pravo razumevanje biblijskih reči.

   ne radise o novinskim člancima bez pokrića,već o istinskim događajima.
Verujem ti, ti si i do sada bio vrlo pouzdan svedok raznoraznih dešavanja.

Bog je tek u putu da uzme sve ovde pod kontrolu,dotle sotona domiinra i zato stanje jeste ovako.pogresno adresiranje je majstorstvo sotone.
Pogrešno si shvatio. Od kada je bog, koga uprkos tome što nije zoveš svojim, krenuo na taj svoj put, situacija je sve gora i gora. Sotona nije ništa drugo nego njegov izgovor i Emanuel Goldštajn.
« Poslednja izmena: 03. Apr 2012, 13:17:30 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: tanak quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.