Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: О дефектима "посрбљивања" Бога и Цркве  (Pročitano 11950 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Hvala ti Makrose što si odmah izleteo sa ovim...planirao sam opet da ga navučem na tanak led, da se uplete u sopstvena objašnjenja.

sotona je nazvan starom zmijom.
Sotona je nazvan starom zmijom u hrišćanskim knjigama...kod jevreja je zmija bila zmija...ili neko slično biće, pošto nije baš jasno. Jevrejima hrišćanske knjige nisu obavezujuće, već su svetogrdje.

kretala se logicno uspravno.
Eto, kad neko ko ne poznaje logiku pokušava da je koristi. I posle mene optužuje da dodajem stvari.
Otkud znaš da se kretala uspravno? Možda se kretala poput psa ili je letela. Ti si odlučio da se ona kretala uspravno i to mora da bude tako, zar ne?
       
Opet si demonstrirao sopstvenu ograničenost. I onda tvrdiš da ti demon nije osakatio razum.

vera je iznad znanja.
Kakva notorna glupost...pa znanje je vrednije od vere. Ti možeš da veruješ u te i druge budalaštine, ja znam da nisi u pravu.

ako koristimo drsku mesto ostrice da secemo hleb ne bi li to neko nazvao nerazumnoscu. ako verom ocemo nesto dobicemo vise nego i umisliti mozemo,ali ako ocemo znanjem,ostacemo iznenadjeni jednog dana kako smo "sekli drskom"i "jeli bananinu koru".jer sve je verom tako jednostavno.a znanjem tako komplikovano.kako se dalje vidi,otvorenih ili zatvorenih ociju? um ce reci odmah ne dvoumec i razmisljajuc puno,otvorenih! ali vera ce reci,zatvorenih!!
Pa oni koji znaju koriste sečivo za sečenje, a dršku za držanje. Ti si u sopstvenom primeru onaj koji veruje, uprkos svim dokazima, da je bolje seći drškom ili da će se hleb sam preseći, ako bog da.. Zato zažmuri i istrpi malo bola od raskrvavljenih prstiju. To je sve za Hrista. I on je za tebe morao da se bruka sa najstarijim trikovima.

Inače, ništa konkretno a bitno nisi kazao o zmiji, ali to nije ništa novo.
Slobodno napiši sve na šta te demon inspiriše, razumem ja tebe bolje nego što ti razumeš sebe.
Ali ti predlažem da otvoriš temu pod nazivom : Sve što ste znali o zmiji u Edenu, a bilo vas je sramota da se smejete vernicima.
« Poslednja izmena: 26. Mar 2012, 20:27:37 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Linux
Browser
Chrome 15.0.874.121
@Predragoon u duhovnom svetu ne vaze zakoni logike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
@Predragoon u duhovnom svetu ne vaze zakoni logike.
Dokaži da u duhovnom svetu ne važe zakoni logike.
Biblija je puna primera kada se traži da se iz dve premise izvede zaključak. Npr:

Rečeno je da će Mesija (navodno) da uradi to i to.
On je (navodno) uradio to i to.
Dakle...on je Mesija.

A kad neko ko raspravlja o svom verovanju kaže: To je logično...na njegovo razmišljanje se moraju primeniti ti zakoni.
Licemerno je koristiti logiku samo kad nam to odgovara, a kada ne izmišljati nova "pravila igre".
Hrišćani su od starta uvideli da ne mogu da se nose ni sa jevrejima ni sa paganima, pa su odlučili da im je dozvoljena apsurdnost u razmišljanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
@Predragoon u duhovnom svetu ne vaze zakoni logike.
Dokaži da u duhovnom svetu ne važe zakoni logike.
Biblija je puna primera kada se traži da se iz dve premise izvede zaključak. Npr:

Rečeno je da će Mesija (navodno) da uradi to i to.
On je (navodno) uradio to i to.
Dakle...on je Mesija.

A kad neko ko raspravlja o svom verovanju kaže: To je logično...na njegovo razmišljanje se moraju primeniti ti zakoni.
Licemerno je koristiti logiku samo kad nam to odgovara, a kada ne izmišljati nova "pravila igre".
Hrišćani su od starta uvideli da ne mogu da se nose ni sa jevrejima ni sa paganima, pa su odlučili da im je dozvoljena apsurdnost u razmišljanju.
         svako ko hoce daa razume ,kao sto ti je covek vec odgovorio, duhovni svet ne moze se gledati logikom.naravno da za coveka koji je u tvojem umisljanju to je smesno,neverovatno itd. ali tu se ne moze puno. ja ti uvek podvlacim,da mi govorimo ovde kao prijatelji i da pokusavamo raziumeti jedni druge. ja razumem tvoj stav,on me ne iznenadjuje,nije nesto novo,za tebe je svet duhovnog definitivno zakljucan na takav nacin. mi po tom pitanju svaku temu mozemo odmah zatvoriti.
         kako bi ti mogaologikom objasniti da kod isusa navina na molitvi sunce stane ili da se zidine jerihona sruse na nacin na koji su sruseni,ili da se otvori crveno mora? logicari kazu dunuo je jak vetar,to i Biblija kaze. ali kako je dunuo bas tad kada je trebalo da jedan narod predje a potom kako je to "trebalo" da se more vrati i potopi misirske vojske? tako je i sa zmijom u edemu. ti hoces da postavljas pravila Bogu,trazis ono sto je nebitno za spasenje,a ono sto je tako jasno ti odbacujes. u duhovnom svetu postoji i zakon ispitivanja,kanalisanja.zakon tipova ljudi.sotona ne voli upravo knjigu postanka,stvaranja(1.mojsijevu) i nju zestoko napada preko evolucionista,i ne voli zadnju knjigu Biblije,otkrivenje,koju napada preko teologa. u prvoj je otkriven njegov pad i njegovo postojanje koje pokusava da sakrije od ljudske pale rase,dok u zadnjoj pokazuje mrznju i prezir jer je pokazan u njoj njegov kraj u ognjenom jezeru.
               covek jednostavno ili hoce verovati ili nece.imali smo halabuku oko Biblije do kumrana,sad kad je potvrdjeno da nije napakovana u 4.veku,jer knjiga isaije proroka na "nesrecu" protivnika je sasvim sacuvana i ona je dovoljna da pokaze verodostojnost cele Biblije a i Hrista. ali ko ce mrtvaca probuditi?
              ja sam video ljude koji su culi kad sam dosao do smrtnog odra i rekao im,rekao im viziju koja je dosla od Boga da ako bi uradili to i to,sto je u viziji zapovedjeno,bili bi dignuti u zivot. rekli su,mi to ne mozemo.sve bi jos bilo mozda za razumeti dalicno isti ti nesrecni ljudi nisu videli godinu dve ranije slican slucaj,gde je samo vizija prihvacena u tom slucaju i dusa je bila iz sigurne smrti vracena u zivot i dan danas je ziva.dakle,to sto vazi za jedan slucaj,nije vazilo za drugi. vera je nesto sto se ne kupuje,ne poklanja,ne ugurava na silu na levak.da mrtvi pocnu ustajati iz grobova za sigurno logicari bi rekli ma pusti to,kakav Isus i kako vaskrsenje. to vam je to.duhovno doista ne mose se logikom dosegnuti i prici je kraj. neka tolici na neko neracionalno misljenje ali to ce ostati tako do kraja i kraj ce to pokazati sasvim jasno svima.onoga dana kada svako od nas napusti ovaj zemni zivot imace brzu "Biblijsku analizu stvari". to sto danas necemo verovati hteli ili ne,tad ocemo. do tada mnogi se mogu ogradjivati recima da je to sve glupost itd. ali to nece moci uciniti neku vrstu promene u onom drugom vremenu.vremenu iza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2

         svako ko hoce daa razume ,kao sto ti je covek vec odgovorio, duhovni svet ne moze se gledati logikom.naravno da za coveka koji je u tvojem umisljanju to je smesno,neverovatno itd. ali tu se ne moze puno. ja ti uvek podvlacim,da mi govorimo ovde kao prijatelji i da pokusavamo raziumeti jedni druge. ja razumem tvoj stav,on me ne iznenadjuje,nije nesto novo,za tebe je svet duhovnog definitivno zakljucan na takav nacin. mi po tom pitanju svaku temu mozemo odmah zatvoriti.
Čudno je da čovek koji razgovara sa izmišljenim prijateljom meni kaže da umišljam.

         kako bi ti mogaologikom objasniti da kod isusa navina na molitvi sunce stane
Nikako...pošto bi da je priča istinita Zemlja morala da stane. Vidiš, ono što ti i tvoja braća po veri ne znate je da se Zemlja okreće oko Sunca, a ne obratno. Jel kapiraš sad koliko daleko ide tvoja zabluda?

ili da se zidine jerihona sruse na nacin na koji su sruseni,ili da se otvori crveno mora?
Ove dve stvari su ratni trikovi, ali nije ni vreme ni mesto da ti o tome sada pričam.

Ostatak poruke ti se ponovo svodi na propoved i na tvoje ničim opravdano tumačenje spisa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0

         svako ko hoce daa razume ,kao sto ti je covek vec odgovorio, duhovni svet ne moze se gledati logikom.naravno da za coveka koji je u tvojem umisljanju to je smesno,neverovatno itd. ali tu se ne moze puno. ja ti uvek podvlacim,da mi govorimo ovde kao prijatelji i da pokusavamo raziumeti jedni druge. ja razumem tvoj stav,on me ne iznenadjuje,nije nesto novo,za tebe je svet duhovnog definitivno zakljucan na takav nacin. mi po tom pitanju svaku temu mozemo odmah zatvoriti.
Čudno je da čovek koji razgovara sa izmišljenim prijateljom meni kaže da umišljam.

         kako bi ti mogaologikom objasniti da kod isusa navina na molitvi sunce stane
Nikako...pošto bi da je priča istinita Zemlja morala da stane. Vidiš, ono što ti i tvoja braća po veri ne znate je da se Zemlja okreće oko Sunca, a ne obratno. Jel kapiraš sad koliko daleko ide tvoja zabluda?

ili da se zidine jerihona sruse na nacin na koji su sruseni,ili da se otvori crveno mora?
Ove dve stvari su ratni trikovi, ali nije ni vreme ni mesto da ti o tome sada pričam.

Ostatak poruke ti se ponovo svodi na propoved i na tvoje ničim opravdano tumačenje spisa.

                 pise da je sunce stalo. sunce nije zaslo toga dana tako je razjasnjeno sav taj dogadjaj.
          ne radi se o suvisku objasnjenja i to ti mozes zvati propoved,ali ja ti pokusavam najjednostavnijim zivim dogadjajem kome sam sam prisustvovao reci sustinu sudara logiike i duhovne svere.zastto covek tako nesto ne moze uzeti ako svojim ocima vidi da se nesto doista dogadja i nikako se ne moze poreci,kao ni stvarnost,a ipak covek materijalnom dokazu kaze ne? jasno je zasto,logika ga drzi van ma kakve teoretske mogucnosti da to uzme.jednostavno,ne da on to ne bi,vec ne moze. kako objasniti to? covek sigurno uumire,kaze mu se jedna jednostavna stvar da se uzme i zivece,i on kaze ja to ne mogu.i ako sigurno zna da je slucaj tezi od njega zbog Bozjeg posluha vracen u zivot.vidis,to je jednostavno nesto sto se zove duhovna svera i bez te vere to je doista toliko nemoguce,da produzavanje sunceve dnevnice je jos nista na spram toga.doziveo sam to uzivo i ne mogu ti opisati moja osecanja. zeleo sam da zivi,gledao sam njegovog decaka,njegovu majku,a najgore znao sam gde odlazi zbog svojih greha koji su bili teski. I Gospod je dosao u viziji i rekao,ako bi ucinio tu stvar danas dicicu ga.shvatio sam po ko zna koji put kako je strasno biti rob sotone,i biti uhvacen ziv za njegovu volju.
              u takom kontekstu ja razgledam i tvoje postove i razumevam sve to sto ti se cini realnim logicnim,a ipak je sve to tako besmisleno. blago coveku koji se okrene na put Gospodnji to je sve sto mogu da kazem. za taku milost na sebi ne mogu objasniti svoja osecanja. sav svet da bi mi covek davao odbacio bih kao smece. ne znam za sta covek onda u opste zivi,cemu? ne mislim ovaj zivotni ciklus,to u redu,vec krajnja sustina? mi smo tu radimo,dizemo decu,zidamo,i naravno gledamo da na zidove stavimo i krov i kada to sve dovedemo kraju,zasto se tad bar ne pitamo sta dalje sa zivotom,cemu sve to onda? zasto se covek kida,muci nadima ako ce sutra umreti samo i kraj. smesno.za slobodnog coveka duha to je totalni apsurd. to je tek nestvar.to se u duhovnom protivi svakom culnom zakonu cak,o duhovnom da ne pricamo.
             covek bez Boga je cak i materijalno prazan i sa tacke duhovne pun bespuca,zadaha koji stvara neugodnost,nemir i tragicni osecaj bescljia.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2

 pise da je sunce stalo. sunce nije zaslo toga dana tako je razjasnjeno sav taj dogadjaj.

Ne kapiraš (gle čuda). Da Sunce ne zadje, mora Zemlja da stane, a ne Sunce. Zemlja mora da bude nepokretna da bi Sunce bilo konstantno na nebu. Ovo samo dokazuje koliko si spreman da pričaš gluposti.

,ali ja ti pokusavam najjednostavnijim zivim dogadjajem kome sam sam prisustvovao reci sustinu sudara logiike i duhovne svere.
Koliko puta treba da ti se ponovi da tvoje lično osećanje nije nikakav dokaz, a s obzirom kako si malo naučno znanje ovde demonstrirao, tvoje tvrdnje treba uzeti sa dubokom rezervom.
Ako jedan Isus može da te obmane sa par vašarskih trikova, zamisli kakvo čudo za tebe predstavljaju kompleksnije stvari.


             
u takom kontekstu ja razgledam i tvoje postove i razumevam sve to sto ti se cini realnim logicnim,a ipak je sve to tako besmisleno.
Ničim, osim sopstvenim osećajem, nisi dokazao da je bilo koja moja ili ičija tvrdnja, besmislena.
Uz to, nisi uspeo da dokažeš da te demon ne opseda.

zasto se covek kida,muci nadima ako ce sutra umreti samo i kraj. smesno.za slobodnog coveka duha to je totalni apsurd. to je tek nestvar.to se u duhovnom protivi svakom culnom zakonu cak,o duhovnom da ne pricamo.
To što ti ne poznaješ smisao života ti ne daje pravo da tvrdiš da je u Bibliji, nakaradnoj kakva jeste, dato objašnjenje njegove svrhe.
             

covek bez Boga je cak i materijalno prazan i sa tacke duhovne pun bespuca,zadaha koji stvara neugodnost,nemir i tragicni osecaj bescljia.
Dokaži.
« Poslednja izmena: 27. Mar 2012, 22:56:41 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0

 pise da je sunce stalo. sunce nije zaslo toga dana tako je razjasnjeno sav taj dogadjaj.

Ne kapiraš (gle čuda). Da Sunce ne zadje, mora Zemlja da stane, a ne Sunce. Zemlja mora da bude nepokretna da bi Sunce bilo konstantno na nebu. Ovo samo dokazuje koliko si spreman da pričaš gluposti.

,ali ja ti pokusavam najjednostavnijim zivim dogadjajem kome sam sam prisustvovao reci sustinu sudara logiike i duhovne svere.
Koliko puta treba da ti se ponovi da tvoje lično osećanje nije nikakav dokaz, a s obzirom kako si malo naučno znanje ovde demonstrirao, tvoje tvrdnje treba uzeti sa dubokom rezervom.
Ako jedan Isus može da te obmane sa par vašarskih trikova, zamisli kakvo čudo za tebe predstavljaju kompleksnije stvari.


             
u takom kontekstu ja razgledam i tvoje postove i razumevam sve to sto ti se cini realnim logicnim,a ipak je sve to tako besmisleno.
Ničim, osim sopstvenim osećajem, nisi dokazao da je bilo koja moja ili ičija tvrdnja, besmislena.
Uz to, nisi uspeo da dokažeš da te demon ne opseda.

zasto se covek kida,muci nadima ako ce sutra umreti samo i kraj. smesno.za slobodnog coveka duha to je totalni apsurd. to je tek nestvar.to se u duhovnom protivi svakom culnom zakonu cak,o duhovnom da ne pricamo.
To što ti ne poznaješ smisao života ti ne daje pravo da tvrdiš da je u Bibliji, nakaradnoj kakva jeste, dato objašnjenje njegove svrhe.
             

covek bez Boga je cak i materijalno prazan i sa tacke duhovne pun bespuca,zadaha koji stvara neugodnost,nemir i tragicni osecaj bescljia.
Dokaži.
                  ne bih dokazivao.udji u sebe iskreno. to sa suncem prepusti Bogu. Bog ne laze.koliko puta je nauka nazvala stvar nemogucim,a pa se ujela za rec. covek je jedna ustajala bara u kojoj mesto zaba krekecu ljudske mudrosti.
             kako bi ja sopstvenim osecenjem mogao uciniti take stvari koej sam naveo vidljivim ljudima ako ih Bog ne bi pokrenuo. ti ne verujes logicno ni onom juce ni ovom dnaas. ti verujes samo onom u sebi,koje se krece ka ambisu.
         moj zivot ima smisao svakako. onaj pre bez Hrista sam prokusao,mogu reci da sad kad imam zivot doista ono pre je bio jedan smrad  tek.zivot je u sustini kao jedna staza koja se racva na kraju njega,i kadamisli covek da je stigao na kraj staze,on tek tad uvidja da ona ima jos jednu stanicu vise,a sama staza se racva,jedan krak vodi u raj,drugi u pakao. vozilo ne staje na zalost do sledece stanice,i svak na toj stanici slazi,jedan za pakao,drugi za raj.nema putnika koji tad ne bi premestio tracnice za raj,ali je tad vec kasno.
        mi sad ovde zivimo zivot s ove strane zavese.zavesa se providi samo duhom.umom se na zalost ne vidi nista.
 reci umom,ta iza zavese nema nista je ta kobna prevara.otkuda onda zavesa tu,bar to da se pita umni covek.otkuda tragovi u ljudskim ponasanjima,covek je religiozan za razliku od zivotinja.zasto covek ostavlja u svom kratkom zivotu toliko tragova religioznog dozivljaja?sta ga muci i koga trazi? samog sebe mozda?moze li covek sam sebe lagati? moze biti samo psihologija. ali kako mozemo govortii o peteljci a ne govorti o plodu?zasto su cak i najveci ateisti na kraju rekli,da?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
ne bih dokazivao.
Ali si spreman da tvrdiš bez dokaza. Granice do kojih doseže tvoj nemoral su neverovatne.

udji u sebe iskreno.
Jel ti misliš da sam ja neiskren čovek, a za svaku stvar tražim potvrdu? Meni je istina bitnija nego što je tebi, tebi su bitna tvoja ubedjenja.


to sa suncem prepusti Bogu.
Demon tebe tera da slepo veruješ, ja ne mogu da tvrdim da nešto jeste kad nije.

koliko puta je nauka nazvala stvar nemogucim,a pa se ujela za rec.
Ali je za razliku od tebe priznala grešku. Ti si u prethodnim redovima pokazao da ne prihvataš da si pogrešio i da svet mora da se oblikuje prema tvojim zamislima. Ti tvrdiš da se Sunce okreće oko zemlje, samo jer je to u skladu sa nekim spisom u koji si odlučio da veruješ. Da si rodjen par stotina godina ranije, ti bi umesto internet propovednika bio inkvizitor.

covek je jedna ustajala bara u kojoj mesto zaba krekecu ljudske mudrosti.
Baš poštuješ boga kad ovako karakterišeš njegovu najsavršeniju kreaciju.

kako bi ja sopstvenim osecenjem mogao uciniti take stvari koej sam naveo vidljivim ljudima ako ih Bog ne bi pokrenuo. ti ne verujes logicno ni onom juce ni ovom dnaas. ti verujes samo onom u sebi,koje se krece ka ambisu.
Iskreno, ili izmišljaš ili si nešto pogrešno shvatio i tako ga nakaradno prenosiš dalje. Već ti kažem, ako nisi shvatio da je Isus obični madjioničar, kako ćeš razumeti bilo kakvu kompleksniju pojavu?
         
moj zivot ima smisao svakako. onaj pre bez Hrista sam prokusao,mogu reci da sad kad imam zivot doista ono pre je bio jedan smrad  tek.zivot je u sustini kao jedna staza koja se racva na kraju njega,i kadamisli covek da je stigao na kraj staze,on tek tad uvidja da ona ima jos jednu stanicu vise,a sama staza se racva,jedan krak vodi u raj,drugi u pakao. vozilo ne staje na zalost do sledece stanice,i svak na toj stanici slazi,jedan za pakao,drugi za raj.nema putnika koji tad ne bi premestio tracnice za raj,ali je tad vec kasno.
Ti smisao života tražiš u smrti...zato je tvoja vera vera mraka, neznanja i umiranja. Grozno.

mi sad ovde zivimo zivot s ove strane zavese.zavesa se providi samo duhom.umom se na zalost ne vidi nista.
 reci umom,ta iza zavese nema nista je ta kobna prevara.otkuda onda zavesa tu,bar to da se pita umni covek.otkuda tragovi u ljudskim ponasanjima,covek je religiozan za razliku od zivotinja.zasto covek ostavlja u svom kratkom zivotu toliko tragova religioznog dozivljaja?sta ga muci i koga trazi? samog sebe mozda?moze li covek sam sebe lagati? moze biti samo psihologija. ali kako mozemo govortii o peteljci a ne govorti o plodu?zasto su cak i najveci ateisti na kraju rekli,da?
Pitaš, otkud zavesa, a nisi dokazao ni njeno postojanje niti funkciju. To je kvazi-logika kojom se služiš.
Da verujem da ti možeš shvatiti i prihvatiti objašnjenje, iscrpno bih ti dao odgovor na pitanje religioznosti. Ovako, zašto trošiti puno reči? Nisi spreman za istinu niti ćeš ikada biti.

Božji čoveče, previše si siromašan duhom da osetiš šta je dobro i ispravno, previše si neuk da spoznaš istinu i previše ohol da prihvatiš da grešiš. Zato si ovako površan, klimav u argumentima i nepostojan kad se od tebe traži konkretan odgovor. Sumnjam da se ikada možeš spasiti, ali se nadam da tvoje okruženje neće potpasti pod zlokobni uticaj tvojih stavova. Ejmen.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2012, 13:53:11 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ne bih dokazivao.
Ali si spreman da tvrdiš bez dokaza. Granice do kojih doseže tvoj nemoral su neverovatne.

udji u sebe iskreno.
Jel ti misliš da sam ja neiskren čovek, a za svaku stvar tražim potvrdu? Meni je istina bitnija nego što je tebi, tebi su bitna tvoja ubedjenja.


to sa suncem prepusti Bogu.
Demon tebe tera da slepo veruješ, ja ne mogu da tvrdim da nešto jeste kad nije.

koliko puta je nauka nazvala stvar nemogucim,a pa se ujela za rec.
Ali je za razliku od tebe priznala grešku. Ti si u prethodnim redovima pokazao da ne prihvataš da si pogrešio i da svet mora da se oblikuje prema tvojim zamislima. Ti tvrdiš da se Sunce okreće oko zemlje, samo jer je to u skladu sa nekim spisom u koji si odlučio da veruješ. Da si rodjen par stotina godina ranije, ti bi umesto internet propovednika bio inkvizitor.

covek je jedna ustajala bara u kojoj mesto zaba krekecu ljudske mudrosti.
Baš poštuješ boga kad ovako karakterišeš njegovu najsavršeniju kreaciju.

kako bi ja sopstvenim osecenjem mogao uciniti take stvari koej sam naveo vidljivim ljudima ako ih Bog ne bi pokrenuo. ti ne verujes logicno ni onom juce ni ovom dnaas. ti verujes samo onom u sebi,koje se krece ka ambisu.
Iskreno, ili izmišljaš ili si nešto pogrešno shvatio i tako ga nakaradno prenosiš dalje. Već ti kažem, ako nisi shvatio da je Isus obični madjioničar, kako ćeš razumeti bilo kakvu kompleksniju pojavu?
         
moj zivot ima smisao svakako. onaj pre bez Hrista sam prokusao,mogu reci da sad kad imam zivot doista ono pre je bio jedan smrad  tek.zivot je u sustini kao jedna staza koja se racva na kraju njega,i kadamisli covek da je stigao na kraj staze,on tek tad uvidja da ona ima jos jednu stanicu vise,a sama staza se racva,jedan krak vodi u raj,drugi u pakao. vozilo ne staje na zalost do sledece stanice,i svak na toj stanici slazi,jedan za pakao,drugi za raj.nema putnika koji tad ne bi premestio tracnice za raj,ali je tad vec kasno.
Ti smisao života tražiš u smrti...zato je tvoja vera vera mraka, neznanja i umiranja. Grozno.

mi sad ovde zivimo zivot s ove strane zavese.zavesa se providi samo duhom.umom se na zalost ne vidi nista.
 reci umom,ta iza zavese nema nista je ta kobna prevara.otkuda onda zavesa tu,bar to da se pita umni covek.otkuda tragovi u ljudskim ponasanjima,covek je religiozan za razliku od zivotinja.zasto covek ostavlja u svom kratkom zivotu toliko tragova religioznog dozivljaja?sta ga muci i koga trazi? samog sebe mozda?moze li covek sam sebe lagati? moze biti samo psihologija. ali kako mozemo govortii o peteljci a ne govorti o plodu?zasto su cak i najveci ateisti na kraju rekli,da?
Pitaš, otkud zavesa, a nisi dokazao ni njeno postojanje niti funkciju. To je kvazi-logika kojom se služiš.
Da verujem da ti možeš shvatiti i prihvatiti objašnjenje, iscrpno bih ti dao odgovor na pitanje religioznosti. Ovako, zašto trošiti puno reči? Nisi spreman za istinu niti ćeš ikada biti.

Božji čoveče, previše si siromašan duhom da osetiš šta je dobro i ispravno, previše si neuk da spoznaš istinu i previše ohol da prihvatiš da grešiš. Zato si ovako površan, klimav u argumentima i nepostojan kad se od tebe traži konkretan odgovor. Sumnjam da se ikada možeš spasiti, ali se nadam da tvoje okruženje neće potpasti pod zlokobni uticaj tvojih stavova. Ejmen.
                  ako bi Isus bio mag onda kako je i kazao,sinovi vasi ce vam biti sudije. dakle danas kada Bog cini takva cudesa u vernicima u molitvi,kako to moze biti neki mag koji je nekad ziveo samo i bio mag? to je sud onima koji to danas vide i tako lakoodbacuju.
          i ako ja sa punim oprezoim i iskreno govorim neke prispodobe koje su po meri i nikog ne vredjaju vec razoblicuju materijalni um,ti to oces ustoliciti kao da govorim na ljude. to sa kreketanjem.
           tacno je da sam siromasan duhom,ali i Bog kaze,da je on sebe otkrio onima koji su siromasni duhom. pojam siromasan duhom je kod Boga jedna uzvisenija norma nego sto to svet predstavlja, ja ti o tom duhu i govorim sve vreme,ali tvoj razum je sopstveni ubica tvojeg ega.
            ne znam kako donosis zakljucke ali moja vera nije vera smrti vec zivota. govorim da ova smrt nema znajaja za mene,a ni ovaj zivot takodje ,jer je onaj koji dolazi moja opsesija.to je kao sa covekom koji jedva ceka da izadje iz aviona ca napokon sretne voljenu osobu. zar je taj gest nestrpljenja da napusti putovanje neka omaska? omaska je samo kad covek ide ka smrti ognjenog jezera,a u slucaju vernika smrt je dobitak. ti sve tvrdo uzimas umom intelektom bez rezerve,te bi trebao biti doista siromasniji duhom da napokon omeksas u onim stvarima koje govore Bozije dubine. tako da ne cudi zakljucak koji je uvek isti tvrd,ja sam klimav,neuk, slep opsednut itd. kada bi ti video iza te zavese samo jedan sekund ne bi nikad tako vise govoirio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: quot tanak

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.