Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Read-only arhiva vesti:

Sveze vesti i informacije mozete citati u forumu Internet ~ Novosti ~ Provideri!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: nVidia GeForce 7600GT - ASUS EN7600 GT  (Pročitano 821 puta)
30. Apr 2006, 05:04:52
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
GeForce 7600GT je naslednik veoma uspešnog modela GeForce 6600GT, dok je model 6800GS bio samo privremeno rešenje. Kako se ovaj novi mainstream akcelerator nosi sa konkurentskim Radeon X1600 XT-om i koliko će ga ugroziti Radeon X1800 GTO, pročitajte u testu ASUS Extreme N7600GT kartice.

Druga nedelja marta meseca tekuće godine, bila je za nVidiu posebno važna, jer su na najvećoj i verovatno najznačajnijoj svetskoj IT manifestaciji, predstavljena dva nova grafička procesora. Ne toliko nova da bi ih smatrali narednom generacijom, ali za matičnu kompaniju bitna iz više razloga. Na prvom mestu, G71 i G73 bi trebalo da preuzmu lidersku poziciju od najjačeg Radeona, modela X1900XTX, a kada je srednja klasa u pitanju – GeForce 7600GT i GS su tu da ponove uspeh prethodnika, GeForce 6600GT i 6600 akceleratora. Nekoliko meseci pre nego što je GeForce 7600GT bio spreman za isporuku partnerima, nVidia je kao privremeno rešenje, predstavila GeForce 6800GS, koji je bio zanimljiv korisnicima koji žele nešto više od modela 6600GT, ali ne toliko da bi im odgovarao GeForce 7800GT. Pošto se GeForce 6800/GT retko gde mogao pronaći u PCI-E izvedbama, model 6800GS je stigao kao “kec na jedanaest”, jer je ponudio dosta visoke performanse u svojoj klasi, isti set mogućnosti kao i naredna generacija i mogao je solidno da se ubrza iznad specifikacije... Ovako nešto ATI, pre nego što su modeli za srednju klasu iz X1K serije bili spremi, sa Radeon X800GT i GTO nikako nije uspeo da postigne – bez obzira što su ove kartice nudile dosta za uloženi novac, kupce je odbijala činjenica da se radi o starijoj arhitekturi, te da kartica za koju daju oko 200 dolara, ne može da radi sa sve brojnijim igrama koje “koriste” duže shader programe (Shader Model 3.0). Sa druge strane, GeForce 6800GS je bio jednostavan i za partnere – kartica koristi štampanu ploču za GeForce 7800GT i postojeći GPU, koji se, zahvaljujući usavršavanju proizvodnog procesa, mogao podići na znatno više frekvencije nego kod PCI-E verzije modela GeForce 6800 (vanilla). Bez obzira na to što ima manji broj pipeline jedinica, ova kartica je zahvaljujući višim klokovima, dostigla i prestigla model GeForce 6800GT, koji je u proizvodnji, a i u prodaji, bio skuplji. Pojedini vendori su predstavili i modele sa bržom memorijom i boljim rashladnim sistemima, pa ni performanse do nedavno najbržeg – GeForce 6800Ultra, nisu bile nedostižne. Za 199 dolara, koliko je kartica nakon sniženja koštala (sa 249$), ovo je svakako bio instant best-buy, međutim, nVidia nije menjala planove, pa je sada za isti novac ponuđen po karakteristikama sličan, ali sa aspekta manufakture dosta drugačiji model – GeForce 7600GT. Nova kartica je tu da ponovi uspeh GeForce 6600GT-a, čiji je pravi naslednik, dok je 6800GS bio samo prelazno rešenje. Stoga, ne treba da iznenadi ako performanse modela 6800GS ne budu (bitno) prevaziđene. Bez obzira na više radne učestanosti novog mainstream modela, “na strani” 6800GS-a je i dalje šira memorijska magistrala, što može da znači više performanse u višim rezolucijama, ili pri aktiviranim anisotropic  i antialiasing  “filterima”





Za nVidiu, gaming  postaje više od ubrzanja grafike preko klasičnog video akceleratora. SLI sistemi će, zahvaljujući sve većoj zastupljenosti odgovarajućih ploča, biti još brojniji, a akceleracija fizike, preti da još jednom redefiniše i poboljša igre. Kalkulacija fizike pomoću video kartica u Dual ili QuadGPU sistemima, svakako će uticati na prodaju ovih sistema. Nesumnjivo, na SLI Physics će odgovoriti i ATI, jer je poznato da sirove matematičke kalkulacije, R5xx procesori obavljaju efikasnije od G7x GPU-ova. U prethodnim GeForce 7900 testovima smo pisali o daljoj ekspanziji SLI koncepta: QuadSLI je namenjen za najjače igračke mašine i radne stanice, na kojima bi developeri mogli da razvijaju i testiraju igre koje će se pojaviti u vreme kada SingleGPU akceleratori budu imali snagu sadašnjih SLI i QuadSLI sistema. Predstavljen je i SLI za notebook računare – naravno, radi se o desktop replacement rešenjima, velikim prenosnim računarima, koji bas nisu zgodni da ih stalno nosite sa sobom, ali ih lako možete poneti na neki LAN događaj… Takođe, videćemo i kako će se cela priča sa SLI-fizikom odvijati. Da li će posebni akceleratori za fiziku preovladati, ili će ATI i nVidia ponuditi efikasna “Physics on GPU” rešenja, kako ni dodatne kartice od 150 (128 MB) ili 200 (256 MB) dolara ne bi bile isplative?

GeForce 7600GT GPU, odnosno G73, koristi se i na još jednom akceleratoru – GeForce 7600GS, koji radi na nižim učestanostima (400 MHz za jezgro i 800 MHz za memoriju) i stiže sa jeftinijom DDR2 memorijom. Ovo rešenje, koje bi trebalo da ponudi performanse slične GeForce 6600GT karticama (uz nižu proizvodnu i tržišnu cenu), ima uglavnom pasivan hladnjak i biće dobar izbor za tihe Media Centar PC računare, pogotovo ako se uzme u obzir koliko je PureVideo napredan sistem za reprodukciju HD video formata bez opterećenja centralnog procesora. Kada su performanse u pitanju, najveća prepreka za GeForce 7600GT jeste Radeon X1800 GTO, koji za sličan novac ipak nudi više performanse. Kod ovih kartica (tačnije, nekih primeraka) je moguće i uključivanje neaktivnog Quad Pipeline Unit-a, te postizanje nivoa performansi koje nudi Radeon X1800 XL – high-end model prethodne generacije. Ostaje pitanje tržišne dostupnosti, kao i mogućnosti smanjenja cena, koja je u slučaju GeForce 7600GT-a dosta realnija. G73 kartice koriste izuzetno jednostavan PCB, rashladni sistem i naponsku jedinicu, dok je X1800 GTO u proizvodnji praktično jednako zahtevan kao i X1800 XL.

Izvor: Benchmark
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.