Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:33:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nuklearka u Kostolcu  (Pročitano 6377 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Tu u krskom je pravio Westinghouse,a da nam treba nuklearka treba,ipak je to kroz kasniju eksploataciju najeftiniji vid energije
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Vidim da ovde mnogi misle da Srbija treba da se bavi samo razvojem poljoprivrede i stočarstva. Pogledajte samo koje zemlje i od kada poseduju nuklearne elektane, posebno obratiti pažnju na zemlje u našem okruženju: http://www.johnstonsarchive.net/environment/nuclearplants.html

Nema tu Srbija šta da razvija, niti može sama da izgradi takvu elektranu. To nije mogla ni SFRJ u najboljim vremenima. Zna se koje su firme u svetu sposobne za tako nešto.
Slažem se da nam je ovakva elektrana potrebna (800-1000 MW). To je za sada najjeftiniji i najefikasniji izvor električne energije. Problema sa nuklearnim otpadom ne može da bude, ako se strogo poštuju propisi u vezi njegovog skladištenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
A posto je gorivo za te elektrane i ko ga prodaje? Smile
A sto se tice propisa u ovoj zemlji ni jedan propis nikada nije bio dom kraja postovan - a sa zracenjem nema zajebancije.

Pitanje je koliko je sve to jeftino i cisto, jer ako od zracenja rikne stotine ljudi (dugogodisnje ozracenje okoline usled nemarnosti - nevidljivi ubica, ili incident tipa cernobila ili jos gore) meni je to onda ipak mnogo skupo - sve zavisi do cega nam je stalo.

Nuklearna energija trazi ozbiljnost i svest - tu ne sme biti greske, ali greske se desavaju i desavace se.
Ipak onima koji su ozbiljni i svesni sta rade te greske se redje desavaju, no kada se dese razlozi u tom trnutku nisu ni vazni, vazna je opasnost tj. vazno je kolike su posledice.
Razlozi sluze za ucenje, poput eksperimenta - skupog eksperimenta.

Jednoga dana nuklearna energija ce biti posvuda, a kad se desi nezgoda onda ce podosta ljudi da ode na vecna lovista, no sve ce da se zaboravi - jednom kada nas bude mnooogo vise i to razasutih kojekude po suncevom sistemu.

Bice interesantno kada klici budu sa Titana isli na Zemlju kod bake, da "promene zrak" Smile
Mali kucni reaktori dobiju se zajedno sa kucom za stanovanje, ili orbitalnom kapsulom-vilom sa imanjem i rade neprestano 99,99 godina do prve generalke, pa onda tako dalje...

Licno sam protiv toga i voleo bi da na zemlji ostanu samo Srbi, Grci, mogu i Bosanci i cuvaju iletiste tj. park kad nije sezona godisnjih odmora ovih po ostalim planetama, orbitalnim stanicama itd, peku prasice, jagnjice, jarice, veprove, zecove, ispijaju rakiju, vino, pivo,uzo, metaxu, cepaju luka i slanine, fete, girosa, cevapa, bureka, jogurta, baklava, kafa i kahva i jebe ih se za ceo svemir - sem u vreme sezone. Onda vodaju sve te zemaljsko-mesecarsko-marsovske i titansko-jo-ganimedanske gastose kao vodici da vide nesto normalno jer su tamo nacisto popizdeli od silnog posla i svemirskog napretka.
Ti ubogi turisti morali bi prvo da vezbaju godinu dana da bi normalno hodali, brzo bi se umarali (sto bi stvaralo dodatne pauze i sansu za nesto s nogu) i najvise spavali po hotelima.

Sve bi ja sa zemlje (osim ove meraklijske ekipe) poslao u svemir - svi mars na ples u orbite velike i male. Amere bi poslao najdalje i to na nesto nasel;jeno nekim mikrobima i sluzavim gigantima pa nek tamo vezbaju komandose da pucaju i nukuju i njih i sebe.

Tada ce nuklearka biti ko danas mobilni, cak ces moci da narucis mali nuklearni agregatic prego interstelarnog telefona, a oni ga samo posalju te on sam doleti kroz space, nadje koordinate i instalira se sam u objekat, pri tome ti kaze i "dobar dan" predstavi se (serijski broj, osobine, garancijski rok) i ne zaboravi da ti u ime firme pozeli sretan rodjendan ako je to slucajno tada. U najmanju ruku zazeli ti sretnu novu lunarnu, marsovsku, titansku i svu ostalu rotacionu godinu ili kako ce li se to vec zvati.

Ima svemir da prsti od komunikacije: "nasem sinu Sretenu Lee-u Matumbe-u" zelimo sretan oporavak nakon sudara rudnih transportera u topionicarskom bazenu Saturn Delta-c (3. pod-rbita,kod sljunkare, lamela B) i brz povratak na Titan u bazu Donje Kriptonishte, pesmom 'Sinoc mi se nuklearka pregrejala', njegovi: majka Elektra i otac Lunko, sestre Protonka,Elektralda i Zaklina, brat Megapuc i strina Fuzina i stric Venerko. Pozdrave salju i deda Desimir Matumbe i zaovina pastorcad sa Fobosa: Milenko i Kometinka"

Ajd' laku noc! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Nuklearna energija jeste najjeftinija, posto na jednu onu cev uranijuma moze struja da se pravi nekoliko godina. Jes da bi morali da uvozimo uranijum, ali sta sad. Ne bi bili ni prvi ni poslednji. Danas skoro svako ima nuklearku, jer proizvodi mnogo struje i jer je jeftino. Sad zagadjenje, rizik postoji, jednom je bio i cernobil. A kako smo odgovorni sa odpadom iz Vince, ne pise nam se lepo. Mada jedna elektrana ne bi mnogo povecala odpad koji ovi iz Vince generisu. Ipak se oni mnogo vise zezaju. A mi se necemo zastititi ako budemo jedini sa jos 2 zemlje koje nesto ne budu imale. Ako propadne zemlja, probada i Srbija sa njom. Priroda sve pokusava da regulise, ali kad ne moze, jednostavno to utice na globanu atmosveru. Ne mozes kiseonik da podelis granicama.  Smile

Mislim ne znam, ali principi na kojima radi nuklearna elektrana se sad uce u 4. razredu gimnazije, nije to nikakva tajna, niti ista tu treba razvijati. Kod nas ima masa nuklearnih fizicara koji prodaju po pijacama, ja mislim da im treba pruziti priliku da rade u struci
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
Tel.Me Your.Number
Nisam sve pročitao ali pričate o tom Černobilju ko da se dešava na svakih godinu dana jbt Smile
Mislim da bi trebali da napravimo tu nuklearku sad ili nikad... jer će se za nekoliko decenija potrošiti resursi uranijuma. Ono o čemu trebaju da misle velike sile su alternativi vidovi energije... koje podrazumevaju sunčevu svetlost i vetar... a sad što mi ne ulažemo u to to je druga stvar.

(ostalo ću pročitati sutra, sad nisam baš najsvesniji Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma procitaj, veselo je Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Da da samo kako je krenulo jeste da ce mo u srbiji skladistiti sav evropski otpad kao uslov za ulazak u evropsku uniju, a posto skladistimo sav taj otpad, kao poklon Vestinghaus ce nam izgraditi jednu od 800 MW da se kaze da smo i mi nuklearna nacija........ u svakom slucaju mi necemo placati jeftiniju struju! A ako moram da biram izmedju toga da se hvalim pred Rumunom da imam nuklearku u dvoristu i da mi dete ima trece oko,  ili da ostanem jedna od onih drzava koje ne zele n i s t a nuklearno...... biram ovo drugo!
« Poslednja izmena: 11. Okt 2008, 09:35:56 od widuljewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
E da ako hocete da kazete da je nuklearna energija bezbedna ja necu da se odmah uhvatim za Cernobil vec za jedno  Stotinak drugih koje su mogle da lete u vazduh Smile Smile Smile http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_civilian_nuclear_accidents   Sta sad ovo vas nisu ucili u skoli ili ste gledali na televiziji
« Poslednja izmena: 11. Okt 2008, 09:44:24 od widuljewic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Na toj listi koja prati celu istoriju nuklearnih elektrana, jedino je Černobilska katastrofa imala posledice većih razmera.
Ako se havarija desi bilo gde u našoj široj okolini, ne može niko da nas zaštiti, jer radijacija ne poznaje granice. Tako da je svejedno da li se havarija desila u Srbiji ili u Ukrajini.
Dok mi kukamo, ostali svet obezbeđuje sebi el. energiju za budućnost, a mi ćemo izgleda u bliskoj budućnosti da uvozimo istu od njih.
Termo elektrane na ugalj su veliki zagađivači, a rezerve uglja nisu neograničene. Hidro potencijal Srbije je u velikoj meri iskorišten, a izgradnjom velike hidro centrale se opet narušava životna sredina regiona na kojem se gradi. Prelezak sa uglja na prirodni gas je opet neizvestan po pitaju isporuke gasa i njegove cene.
Elektrane na solarni ili neki durgi alternativni izvor energije koje danas postoje, ne mogu nikada da obezbede potrebnu snagu tokom 24/7 kao što to mogu termo ili nuklearne elektrane. One mogu da dopunjuju glavne električne centrale i ništa više.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
OK upravu totalno sto se tice iskoriscenosti energije na nasim prostorima......... ali i ja i ti znamo da srbija nema para da napravi ni beton za tu elektranu......... s toga......... koju mi to medvedju uslugu treba da ucinimo kako bi dobili tu nuklearku hoces u 100 marke da ce srbija postati jedan od vodecih uvoznika nuklearnog otpada.......                             
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:33:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.