Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi trojanac napada mobilne telefone  (Pročitano 2515 puta)
27. Jan 2006, 04:41:17
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Novi trojanac napada mobilne telefone

Više antivirusnih kompanija izvestilo je o pojavi tri nova virusa koji napadaju "pametne" mobilne telefone sa operativnim sistemom Symbian.

Radi se o trojancima Bootton.E, Pbstealer.D i Sendtool.A, koje su registrovali stručnjaci kompanija Symantec i F-Secure. Trojanac Bootton.E je najopasniji pripadnik ove družine, jer ne samo da restartuje telefon, već i oštećuje softver, tako da se često dešava da aparat postane neupotrebljiv. Trojanac Pbstealer.D šalje Bluetooth vezom inficiran spisak sa adresama, kalendar i listu poslova drugim korisnicima koji se nalaze u dometu zaraženog telefona, dok treći trojanac takođe uz pomoć Bluetooth veze šalje drugim korisnicima različite zlonamerne programe.

Istraživači kompanija Symantec i F-Secure smatraju da se novi trojanci neće raširiti u većoj meri zbog toga što, za razliku od računarskih crva koji se šire sa računara na računar bez znanja njihovih korisnika, korisnicima mobilnih telefona stižu kao prilog uz poruku u kojoj se pozivaju da ih preuzmu.

Stručnjaci dveju kompanija smatraju da, bar u ovom trenutku, korisnicima mobilnih telefona nije potreban antivirusni softver, ali upozoravaju proizvođače da se spreme za nove varijante mobilnih virusa i crva koje će sigurno biti opasnije nego današnje. (G.B.)

Izvor: Mikro Vesti

(01. May 2007, 10:51:59)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Serbian By Nature

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 359
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N95 8Go
Hvala, na vest.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 278
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia n70
sve je to ok dok se ne pojavi virus koji ce sam pozivati brojeve telefona u inostranstvu a onda ce biti  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7441
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
E, a ja bas pre dva dana poceo da drzim ukljucen bluetooth i ni jedan virus mi nije stigao. Drug mi pre tri dana kupio 6630 i odmah sutradan dolazi on kod mene, kaze, brzo mu se trosi baterija. Smile
IP sačuvana
social share
Nabijem na kurac ceo ovaj forum i zelim svima sve najgore i da bog da svi imali retardacije i da bog da vam se svima desilo isto ko i meni sto se desilo
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Android™

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 739
Zastava https://t.me/pump_upp
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson Galaxy Note
ma nece ovo kod nas skoro..i onako kasnimo u svemu.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
ma nece ovo kod nas skoro..i onako kasnimo u svemu.. Smile
Ovo je dobro! Smile
Mada, da ne bi došlo do "zaraze" najefikasnija zaštita telefona je ne primati vec odbijati svakojake fajlove koji pristižu sa nepoznatih izvora u telefon, preko bluetooth-a ponajviše i td. i samim tim potreba za antivirusnim softverom u telefonu je odbačena kao i mogućnost zaraze istog.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Android™

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 739
Zastava https://t.me/pump_upp
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson Galaxy Note
kazem ja... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Nikad ne veruj zeni koja laze!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 890
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia ZTE
kad bude doso(trojanac) kod  nas (sumadija) ima sam da pobegne glavom bez obzira  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bootton.E je najopasniji pripadnik ove družine, jer ne samo da restartuje telefon, već i oštećuje softver, tako da se često dešava ...blablabl..

ljuudii ja mislimm da sam imala...iii izgleda da imam josh..
daklem telefon mi se jedno vreme ressatovaoo jako cesto...posebno u sred razgovora,msn-a...i to jako jako jako cesto..ondaa je jednog dana resio da se resatuje..ii reshio da se nikad ne upali vishe?????
fras me umalo nije strefio..but...ovii u mob centru su mi namestili ..rekli kao bio virus...e sad zanima me kako jee mogao uci u fon...jerr nisam bluetooth palila...i tak..nisam ga mogla nigde zakaciti..
dalje...telefon mi se ii dalje resaatyje...cudno radi,od kad su mi ugradili novi softver pola programa ne radi...mene svakoga dana hvata fras...and HELPP???what can i do??
inache u pitanju je 6670......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Idi lepo u servis i razbij izlog barabama. Sa 90% sigurnošću mogu da tvrdim da su ti loše flešovali telefon pod izgovorom bio virus/nije virus i td. To je danas serviserima najčešća fraza kod problema sa telefonima koji imaju operativni sistem!
P.S. najopasniji virus za Symbian OS je "CardTrap" u više varijanti!

Probaj i popularni "stonoga" reset: "drzis pritisnute zeleni taster, zvezdicu i 3 i onda upalis telefon. Tastere ne pustas dok ti se na telefonu ne ispise formating...telefon se vrati u stanje u kojem je bio kao kad je izvadjen iz kutije"!

Ili ovu foru: (softverski format) *#7370# (Svi brojevi telefona koji se nalaze na istom će biti izbrisani kao i svi setinzi i parametri za GPRS I MMS)!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.