Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:19:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi trend – ekološko venčanje  (Pročitano 1015 puta)
06. Apr 2007, 22:29:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Novi trend – ekološko venčanje
Na zelenim ili „eko” svadbama na meniju je makrobiotička ili vegetarijanska hrana, viljuške napravljene od krompira i svadbeni ukrasi od soje

Proleće pravo vreme za venčanje



Kada odlučimo da stanemo na „ludi kamen”, neizbežne su i pripreme za venčanje. Ima tu dosta posla, od izbora venčanice, dekoracije restorana, spiska zvanica, pa do organizovanja medenog meseca. Međutim, kod nas još uvek niko nije izračunao koliko će zvanice koje dođu na veselje zagaditi čovekovu okolinu svojim automobilima.

U svetu se o tome već vodi računa, a na svadbenom meniju, umesto sarmica i pečenja, služi se makrobiotička ili vegetarijanska hrana.

Za Kejt Harison vizija idealnog venčanje bila je da pozove više od 150 prijatelja i rođaka na farmu organskih proizvoda dan pred venčanje i napravi piknik i obilazak krajolika oko farme. Ona je izračunala tačne distance koje će svaki od gostiju morati da pređe, zagađujući pri tom okolinu ugljen-dioksidom iz svog auta. U skladu sa tom računicom uplatiće dobrovoljni prilog organizacijama koje se bave zaštitom čovekove okoline. Iskoristiće samo lokalno cveće koje je na farmi dostupno za sve svadbene dekoracije umesto da dostavljači cveća dodatno zagađuju čovekovu okolinu benzinom svojih kombija. Na meniju će biti samo organska hrana koja je na farmi dostupna. Umesto skupocene venčanice koju će obući samo jednom nosiće staru i iznošenu haljinu.

Sveće od soje kao dekoracija

Kejt Harison i njen budući suprug pripremali su „zeleno” ili eko-venčanje, pa su započeli detaljnu pretragu interneta i časopisa kako bi svaki detalj bio savršen u skladu sa eko-standardima.

Veliki broj proslava pod sloganom „Meni je stalo”, a čija je prosečna cena organizacije između 25.000 i 30.000 dolara, svakodnevno se dešava širom sveta. Modni časopisi i veb sajtovi su prepoznali ovaj trend i svoje stranice posvetili „eko mladoženjama i mladama”. Martini Braten, urednik modnog časopisa kaže da je interesovanje za „zelene” svadbe veliko u poslednjih pet godina. To podrazumeva meni sa makrobiotičkom ili vegetarijanskom hranom kao i sve drugo što doprinosi očuvanju životne sredine, kao što su svadbeni ukrasi ili sveće napravljene od soje, a ne voska.

Ali, da li venčanja u doba globalnog zagrevanja zaista mogu da naprave razliku pogotovu ako mladenci posle venčanja sednu u „boing” kako bi otišli na medeni mesec?

Viljuške od krompira

Džošua Hudek i njegova verenica Krist planiraju venčanje za 250 gostiju.

– Venčanje će se obaviti na farmi za organsku ishranu i apsolutno sve će biti organske prirode, uključujući pivo i vino, ali i burme koje su rezultat 100 odsto reciklaže, tako da imamo, što bi se reklo ekološko zlato – ističe gospodin Hudek.

Umesto tradicionalnih poklona Hudek i Krist će od gostiju tražiti potpisivanje peticija za pošumljavanje, kao i donacije za razne ekološke grupe. Ovaj par ne smatra da traži puno od svojih gostiju.

– Nekoliko ljudi bilo je zapanjeno kada smo pričali o viljuškama koje su napravljene od krompira jer su mislili da je to potpuno nemoguće – kažu budući supružnici.

Dakle, „zelena” ili eko-venčanja postaju trend u svetu. Ako uskoro planirate svoje venčanje razmislite i o tome koliko možete da doprinesete zaštiti čovekove okoline.

Milica Stojanović

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Get rich, or die tryin'

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 364
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC Legend
Tesko da jedan ili dva para promene ekolosku situaciju na zemlji. Lepo je to sto rade, ali brate, nista bez meze i rakiju. Nego pitam se, kako li ce gosti da dodju? Mozda u automobilima na solarnu energiju! Smile
IP sačuvana
social share
Bio sam mlad, nista nisam znao, sad sam stariji, opet nista ne znam. Tek sad znam da nista ne znam!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:19:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.