Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:01:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: koji avion treba da nabavi srpska vojna avijacija

Glasanje završeno: 02. Feb 2010, 20:08:51

MIG-35
28.3%  (13)
F-16/18
4.3%  (2)
MIG-I2000
0%  (0)
Chengdu J-10
8.7%  (4)
JAS 39 Gripen
13%  (6)
Dassault Rafale
4.3%  (2)
Sukhoi Su-35
41.3%  (19)
Nesto drugo
0%  (0)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: novi srpski vojni avion  (Pročitano 40309 puta)
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
dosta aviona smo skinuli

O cemu ti Berkute??Ko te to slagao!??! Smile


Citat
Da li ti razumes razliku izmedju Su-35 i Gripena?Sta da uzmemo 3 komada pa za pola godine da kukamo da nam trebaju resorsi za odrzavanje.Oni su bre rupa bez dna simple as that i ne kostaju 45 mil, vec bi nas kostali posle 2 godine 90 mil.Gripen ne.Zato i kazem da je realnije da kupimo aparat koji cemo kolko tolko uspeti da odrzavamo.

Slazem se.Cinjenica je da je Su-35 mnogo bolji avion,ali mi jednostavno nemamo dovoljno novca.Gripen je sasvim solidan avion.Imamo iskustva i od Madjara,a ostali bi neutralni.Ne bi isli ni zapadu ni rusima,i jednostavno im pokazali da se moze i bez njih(ko fol).A dobili bi dobar avion,za prilicne pare,ali za odrzavanje nemamo problem!Dobar je to avion.Mi jednostavno nemamo kes za Su-35(kupovinu,odrzavanje,obuka)


@woodpecker



Moderni lovci nisu samo potrebni da bi rastao ugled drzave,vojske,da bi par klosara kao mi komentarisalo avione.Potrebni su i zbog zastite vazdusnog prostora.Cinjenica je da kao sto kaze BF to moze i sa MiG-21,kao sto se to i radi,da nam ova 3 MiG-29 sluze za aero-mitinge(kojih nema previse) i za bacanje mamaca na istim!

Cinjenica je i

    * MiG-29 crashed on 7 July 2009, killing Lieutenant Colonel Rade Randjelovic and a soldier on the ground.
    * G-4 Super Galeb crashed on September 28, 2008
    * Soko J-22 Orao crashed on May 21, 2008
Izvor Wiki.

Cinejnica je i da bi bilo vise nego lepo da se kupi jedan komplet od 12/16 aviona.Moze i MiG-29 polovan,sto je sjajan avion.To sto ga izbacuju drzave poput Rusije(kojoj stize Pak Fa),poput Indije(koja ima Su-30),poput Malezije(koja ima Su-30 i F-18),to nama ne smeta da kupimo polovne aparate od tih drzava.Msm da su Malezijski MiG-29 u prilicno dobrom stanju!Imaju 18 komada!
Tako da ...Sto da ne...
Nov komplet od 12/16 Gripen-a,bi prosto bio bozji dar sa neba.
« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 21:06:08 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 6267
@sasa92..........slazem se ja sa tobom i ja bi voleo i te kako bi voleo da imamo modernu i tehnicki opremljenu vojsku,sa novim modernim avionima jos kad bi bili domace proizvodnje,sreci nikad kraja...........ali............ono cuveno ali.........odakle to da stvorimo.Zaduzenja drzave sve veca i veca,dinar sve slabiji i slabiji,narod jos malo pa nece ni leba imati da kupi pored silnih otkaza i pored svega toga mi da dajemo za nove avione.Tesko i jako ne izvodljivo,jedino neko da nam ih pokloni.Nemamo ni za odrzavanje ovih sklopocija koje sad imamo i koje spadaju u jeftino odrzavanje,sta da radimo tek sa nekim boljim i skupljim.Tek ti bi nam sluzili za izlozbu,al na zemlji.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
@woodpecker

Slazem se.
Ali opet...Vojni budet ili taj neki specijalni iz kog bi mi kupili avione,nema veze sa gladnim narodom.Ja koliko vidim nas narod pred ove praznike samo o hrani prica,svima puni stomaci...Samo raja kuka kako ne moze vise da zivi od krmetine,kojekakvih sto ruskih sto stranjskih salata.Tako da...Za cigare,pice,drogu i 'ranu,vazda ima para.

Mi avione necemo kupiti za kes,vec na neki lizing...Ako kupujemo te polovne,onda to nije neka preterana lova,i moze da se kupi iz redovnog godisnjeg budzeta vojske koji iznosi 800 miliona evra.Naravne necemo jedne godine dati pare na avione,a vojska ce prste da jede,nego..Da ne tupim,snacicemo se vec nekako!

Grcka duguje 300 milijardi $,a opet imaju F-16.
 Smile
« Poslednja izmena: 07. Jan 2010, 21:29:18 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson C702i
Berkut-e
Ne pocinji ovde pricu o obaranju aviona za vreme bombardovanja postoji tema za to
http://forum.burek.com/dejstva-avijacije-jugoslavije-1999-t472363.190.html

Poruke Berkuta, Ramona i Ujkaalberta prebacene na vec navedenu prigodniju temu za pricu o Bombardovanju

http://forum.burek.com/dejstva-avijacije-jugoslavije-1999-t472363.190.html
« Poslednja izmena: 08. Jan 2010, 00:09:05 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
ostavi mo proslost iza nas.
sto se tice aviona koj mi treba da nabavimo negde sam procito ali neznam gde mislim da je bio forum (ubiteme neznam koji) da bin nam rusi prodali migove 29 Smt uz neku smesnu cenu uz ugovor o kupovini Sistema S300 .sto mislim da bi bilo najbolje odlican PVo sistem i solidna avijacija a nebi ni bilo toliko skupo i zastita sa svih strana i sa zemlje iz vazduha bi bili sigurni
« Poslednja izmena: 08. Jan 2010, 00:53:49 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
To teško da si mogao pročitati obzirom da nikakvih zvaničnih ponuda iz Rusije nije bilo još od raspada SFRJ.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N70
Citat
da bin nam rusi prodali migove 29 Smt uz neku smesnu cenu uz ugovor o kupovini Sistema S300 .

To bi bio kec na jedanaest!
MiG-29SMT  +  S-300
Fiju...Gde je NATO!??! Smile Smile


Jesu li malezijski(nadam se da se tako pise) MiG-29 SMT verzija??
« Poslednja izmena: 08. Jan 2010, 01:21:24 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Malezija poseduje 14 aparata MiG-29N,kao i dva MiG-29NUB. Smile

Malaysia to phase out troublesome MiG-29 fighters

Malaysia has announced plans to phase out its RSK MiG-29N fighters over the next few years, with the fleet having been plagued by problems since it bought the type in the early 1990s.

"I have decided that from next month, the aircraft will be phased out and we should find a way to sell them to certain companies or countries approved by the United Nations," Malaysia's new defence minister Ahmad Zahid Hamidi told the official Bernama news agency.

The minister did not say what would replace the MiG-29s, which are operated in an interceptor role. The Royal Malaysian Air Force is scheduled to receive its last six of 18 Sukhoi Su-30MKMs by year-end, and already operates eight Boeing F/A-18Ds and 13 BAE Systems Hawk 208s that are used in a light attack role.

Industry sources say Malaysia has encountered problems in obtaining spares for its 14 MiG-29s, and that maintenance has been an issue for a long while. A mid-life upgrade had been mooted as a possible solution to the problems, but sources say it would be cheaper over the long run to buy new fighters instead.

Kuala Lumpur already has a pending requirement for another 18 fighters. Observers believe that it could begin a competition in a few years and assess the Su-30, Boeing F/A-18F Super Hornet and potentially Saab's Gripen. The air force could now ask the defence ministry to increase the number of fighters it buys through this tender to replace the MiG-29s.

http://www.flightglobal.com/articles/2009/06/03/327276/malaysia-to-phase-out-troublesome-mig-29-fighters.html
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N70
Citat
have decided that from next month, the aircraft will be phased out and we should find a way to sell them to certain companies or countries approved by the United Nations

Znaci,zele da ih prodaju nekoj drzavi.Zasto to ne bi bili mi? Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
ostavi mo proslost iza nas.
sto se tice aviona koj mi treba da nabavimo negde sam procito ali neznam gde mislim da je bio forum (ubiteme neznam koji) da bin nam rusi prodali migove 29 Smt uz neku smesnu cenu uz ugovor o kupovini Sistema S300 .sto mislim da bi bilo najbolje odlican PVo sistem i solidna avijacija a nebi ni bilo toliko skupo i zastita sa svih strana i sa zemlje iz vazduha bi bili sigurni

odakle tebi takve informacije...?
samo mi reci kad ti padaju na pamet?

mi nemamo para ni za plate vojske ti pricas o poslu od najmanje milijardu dolara... alo srbine... jesi bio ti u vojsci, jesi nosio cizme koje proizvodi gepard novi sad... e to prvo preba zameniti!!!!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:01:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.