Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:58:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi Sad  (Pročitano 33299 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Sony 
kazi mu bre  Smile

da ovo za devojke si pogotovo u pravu...atmosfera u gradu je toootalno drugacija u odnosu na recimo Beograd.Ljudi su otvoreniji,opusteniji...meni je to bitnije od samog izgleda grada...a naravno ima se i sta videti
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Novi sad je stvarno grad koji je zasluzio temu na ovom mestu ...grad u kome se tradicija i istorija preplicu sa sadasnjim vremenom.
Grad gde svaka ulica i svaka kuca u uzem centru grada ima svoju pricu , i svoj trag ...
Svaka kafana ima draz koju samo mozes osetiti u Novom Sadu!
Da li neko moze da zamisli da kada setate starim ulicama grada i prolazite pored stare kafane Lipe da su tu pre vise od sto godina sedele znamenite srpske glave i pijancile do kasnih jutarnjih casova uz zvuke tambura!
Laza Kostic , J.J.zmaj , ...i ostali i pricaju o osnivanju Srpskog Narodnog Pozorista!
A na mestu danasnjeg modernog Kafica Modene na samom cosku Jovine i Modenine ulice se nalazila Kafana Kamila u kojoj je redovni gost bio i prvi novosadski gradonacelnik Svetozar Miletic!


Svakako je Novi Sad grad koji odise duhom!

 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 1264
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
vala, kad prodjes centrom, da se onesvestis! ne sto je grad toliko lep, koliko ima lepih devojaka na jednom mestu!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Za to postoji posebna tema ...pretrazi malo sex ,erotika ,lepotice!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Japanac se ubio jer je voz kasnio 30sec.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 391
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson 
Novi Sad je po mnogo cemu specifican grad. Ljudi su mnogo prijatniji i predusetljiviji, opusteniji itd. U svakom segmentu bilo da je saobracaj, administracija, kafana postoji specijalan odnos nekako kao velika porodica koja zivi po tim pravilima koja im pruzaju gospodski neki osecaj, a opet s druge strane ih ne ugrozavaju. Kultura zivljenja je potpuno drugacija od drugih gradova i u nekim momentima zaista ne morate puno da se trudite da bi vam bilo prijatno. Alternativa u svakom pogledu koja se spontano ustolicava u bilo kom segmentu je mozda i najfascinantnija stvar. Razni punk-rock pokreti realizovani u raznim koncertima, subkulture koje fantasticno egzistiraju i na kraju Exit kao kruna te ideje...
Medjutim, ni NS nije ostao imun na dogodovstine iz 90-tih godina usled kojih danas u NS se populacija skoro udvostrucila gde mozete videti sto kaze Balasevic "ulicne pisace" na raznim funkcijama ili kao obicne ljude kojima je jako lepo u tom gradu ali ne zele da se asimiliraju i usvoje neke vrednosti kako bi NS mogao da nastavi da bude sve ono sto sam opisao. S druge strane starosedeoci sto iz kulture, sto zbog uspavanog mentaliteta su se povukli u ilegalu i ostavili prostor previse ljudima koji danas pretvaraju NS u selo prepuno plitkih vrednosti ogovaranja, globalizacije granda i zategnute sredine gde biti u svom svetu vise nije pozeljno. Prave vrednosti su danas pomalo zaboravljane, zivot se ubrzao, Exit iskomercijalizovao, saobracaj zgusnuo, a ljudi se zatvorili u emotivne ljusture nalik velikim metropolama...
Mislim da ce taj trend se nazalost nastaviti i da ce NS od celine postati pustinja sa nekoliko oaza u njoj.
Ja sam se doselio sa 5 godina iz Panceva i realno mogu da dozivim sve prednosti i mane Novog sada i njegovog stanovnostva, ali dan danas kad prodje sva galama se osetim fantasticno samo boraveci u nekom od delova grada koji su odisali tom drugacijom NS-atmosferom...(ukoliko se taj deo ne gradi i pretvara u gomilu zgrada sa izlozima u prizemlju). U svakom slucaju od jednog sistema sve je spalo na ljude tako da bi doziveli pravi NS morate iste i da poznajete, a ja ih na svu srecu i dalje znam i negujem ta prijateljstva Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
@batamile

Procito sam tvoj post jos sinoc , nisam hteo odma da te repliciram jer ipak nekako smatram da je bolje da se misljenje slegne preko noci , dobro razmisli, pa tek onda kaze!

Donekle bi se slozio sa tobom,...Donekle!

Kolko sam shvatio po tebi je osnovni problem velika demografska ekspanzija samog grada,  i dolazak ljudi koji ne menjaju svoj mentalitet , i svoje obicaje i navike odakle su dosli...da li iz ne znanja , ne zeljenosti ili ko ce ga znati sve!

Tu se ne bih slozio stobom!

Porast broja stanovnika je zaista velik problem ne samo ove male sredine kao sto je Novi Sad nego je to postavljeno pitanje sveckih razmera, problem koji zahvata citavu planetu ali to je vec neka druga tema!
To je pitanje koje ti kao novosadjanin ne mozes da promenis , mozes jedino da ga prihvatis onakvog kakvo je ...,kao i ljude koji dolaze !
Slazem se za mentalitet i navike ...mislim da bi trebao biti tolerantniji i dati ljudima malo vremena...Ljudi se menjaju... ali ne preko noci!

Cinjenica je da se broj stanovnika u Novom Sadu za poslednjih neppunih desetak godina mozda cak i udvostrucio  (nisam pratio statistiku) ...ali slozices se samnom tu je veliki broj prolaznika koji se ne zadrzavaju dugo vec samo dok traju studije, odredjeno radno vreme i slicno!
To su ljudi na koje si verujem kivan i ne zadovoljan!Ali na njih ne bi trebalo da obracas paznju oni dodju i odu!

Kad govorimo o ljudima... u Novi sad su dolazili mnogi koji su svojim intelektualnim radom , talentom i slicno ostavljali Novom Sad pecat i trag svog postojanja kakav Novi sad I zasluzuje.
Kad ovo govorim mislim iskljucivo na Duska Trifunovica sada vec pokojnog pesnika koji je prognan iz rodnog Sarajeva,svoje mesto pronasao u Novom sadu!
Mislim da Novi Sad svakako ne bi dobio jos jednu potvrdu svoje duhovnosti i kulture da nije bilo njega!
Dakle jos jedan dodjos koji je prosao ulicama kojima i ti!
I koji je zadnje dane svog zivota pronasao u Novom Sadu u drustvu Pere Zubca u kafani Staklenac (koje naravno od prosle godine vise nema) i u drustvu svojih pesama!
Jos jedan dodjos novosadske varosi je i Sinisa Mihajlovic isto covek koji se svuda u svetu hvalio gradom u kojem je ziveo i ako nije rodjeni novosadjanin!

U kulturoloskom smislu Novi Sad je ostao isti kao i nekada i mislim da kolko god ljudi dodje i kolko god ode on osaje grad kakav zelis , kakav pamtis i sto bi reko Balasevic grad u koji se vracas!

Primetio sam u tvom postu da spominjes devedesete godine kao nesto sto je takodje promenilo grad!
I tu se nebih slozio sa tobom!
Upravo te devedesete su i doprinele tome da se u gradu pocne da razvija jedan novi kulturni bunt i neki novi talas pokreta, koji se realizovao kroz pomenuti Koncert godine!
Jeste da su devedesete svima donele boli i jada ali to je neka druga tema u to vreme su pod uticajem okolnosti, mladi se vise druzili okupljali , stvarali naviku da piju ispred prodavnice do kasnih jutarnjih casova i da ih panduri teraju !
Nisu imali kompijutere kao mi sada nego su u podrumima svojih zgrada uz pivo pisali pesme ,osnivali bendove i td.
To je bilo nesto...a i neko vreme sto je isto dalo veliki trag Novom sadu i isticala njegovu posebnost!

I kada sednem ...razmislim ... rezimiram Ljude , slike iz zivota , dogadjaje ...shvatim!
Novi sad je takav kakav jeste jel se vrlo uspesno prilagodjava i prihvata razlicitosti!
To je grad kojeg stvaraju ne ljudi nego okolnosti!

I da ne zaboravim najvaznija stvar koja je uticala i koja je izbrisala jedan deo mogh detinjstva i adolescenskog doba i secanje na ta vrenmena je rusenje mosta Zezeljevog za vreme bombardovanja!
Ne is tog razloga sto mi je zao mosta ...most se moze sagraditi...nego iz razloga sto to nije bio most u koji se gledalo vec most sa koga se gledalo (sto bi reko tvoj i moj zemljak Balasevic koga sam primetio i ti volis da citiras)
...nema coveka , deteta i bilo koga,... ko nije prosao i nije se popeo na zezeljeve betonske  lukove i sa samog vrha mosta gledalo u Dunav,...i uvek kada to uradim , kada prodjem zezeljevim lukom ,uvek sam se smatrao vecim novosadjaninom nego malo pre ...!

Uf ....sad sam otrkio emocije! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Novi Sad najlepsi grad na svetu.Svaka cast na temi.Za provera  Smile Smile Smile i puno  Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Japanac se ubio jer je voz kasnio 30sec.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 391
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson 
@Zorbos

Ne nisam kivan na ljude koji studiraju u novom sadu nisam ni kivan na "okolnosti" koje su dovele do kolonizacijeiako je to sve bilo planski...
Kivan sam na ljude koji svoj senzibilitet ne mogu da prilagode gradu i na novosadjane koji te iste ljude prihvataju i usvajaju njihove vrednosti kao da svoje nikad nisu imali (to je odlika Vojvodjana), a takodje sam pomalo kivan i na ljude koji su se povukli u ilegali zbog gomile vec pomenutih ljudi koji jednostavno nemaju osecaj da su deo necega vec sve spontano i vecinski prilagodjavaju sebi pa i nazalost novosadjane...

Inace grad cine ljudi a ne okolnosti, okolnosti su tu da bi ih ziveli ili uskladili sa svojim principima i tada se nazivaju problem a pred problemom je najlakse zazmureti ili ga ne konstatovati ili menjati sebe kako bi mu se prilagodio u svakom slucaju iluzija ljudi kao po definiciji destruktivnih licnosti koje ih dovode do teskih trenutaka u zivotu, a kad to preneses u drustveni okvir dovedu do momenta da NS sve vise lici na neku varosicu gde se dalje od plitkih ljudskih motiva na kojima moze dobro da se zaradi ne vidi....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

divisione fcv

Zodijak
Pol
Poruke 4363
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
provera  Smile Smile Smile Smile

Novi Sad, jedan jedini !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4839
Zastava Srbija - Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5800XpressMusic
Hvala puno svima što imate tako lepo mišljenje o mom rodnom gradu, moj Novi Sad jedan jedini
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:58:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.