Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi Sad prestonica - Uprava policije u Kragujevac - Generalštab u Niš  (Pročitano 7981 puta)
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Zavisi koje institucije.  Imas li neki primer?

Ja koliko vidim tema je o tri "institucije" prestonica, generalstab i uprava policije  Smile


Све лепе идеје, али ништа од тога, знате ли људи колике би онда зградетине требало изградити широм Србије и колико света раселити из Београда  Smile што опет тражи нове стамбене зграде. Огромни трошкови да се све то одједном одради.

A sto mislis da je problem napraviti nove zgrade ?...  i zar nije sjajno malo rasteretiti Beograd, gde bi se malo cene smanjile i tako gomila podstanara trajno resilo pitanje stanovanja, a stanodavci presli na malo lukrativnije poslove   Smile Kod stanogradnje nema velikih ulaganja, nisu to "kapitalni" objekti to dolazi kasnije  Smile , to je samo talas koji se polako preliva i ako je zamajac pozitivan ispuni se sve sto se zelelo   Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Pa mozemo da razmestimo jos neke "institucije"

Ja da se pitam, ja bi kada bolje razmislim strpao nesto i po manjim gradovima.  Zasto samo veliki gradovi da imaju vazne stvari?

Na primer Fakultete bi proredio iz Beograda i postavio u manje gradove, em bi bila manja skolarina, em bi bilo jeftinije naci smestaj, i to bi otvorilo neke nove mogucnosti.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
E sad fakulteti u "razvijenom svetu"  idu na ukrunjavanje-pravljenje kampusa izdvojenih iz porodicnih i radnickih naselja, osim toga to je kategorija stanovnistva koja bas i nije za mala mesta i treba joj pristup kulturi, institutima, bibliotekama ..... grupa (studenti, samci, mladi ljudi ) koja nije spojiva sa porodicnim naseljima .... smetali bi jedni drugima ali bi za Beograd i Nis bilo jako dobro da se fakulteti izmeste na jedan deo grada u Novom Sadu je to delimicno odradjeno  Smile to bi bio ogroman potencijal za razvoj malih poslova koji prate stvaranje "kamusa"  Smile

E sad za institucije koje prate finansije i kulturu bi mala mesta bila pogubna jer kod njih kvantitet pravi kvalitet....

dok je za generalstab i upravu policija jako bitan kvalitet koji ne mora da podrazumeva nepotrebni balast gomile ljudi.....

Prestonica bi mogla da bude odvojena tema  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.13
prestonica Stokholm, generalstab Berlin/Bern/Bec, policija Moskva

I izmestiti SANU na Island
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.52
E sad fakulteti u "razvijenom svetu"  idu na ukrunjavanje-pravljenje kampusa izdvojenih iz porodicnih i radnickih naselja, osim toga to je kategorija stanovnistva koja bas i nije za mala mesta i treba joj pristup kulturi, institutima, bibliotekama ..... grupa (studenti, samci, mladi ljudi ) koja nije spojiva sa porodicnim naseljima .... smetali bi jedni drugima ali bi za Beograd i Nis bilo jako dobro da se fakulteti izmeste na jedan deo grada u Novom Sadu je to delimicno odradjeno  Smile to bi bio ogroman potencijal za razvoj malih poslova koji prate stvaranje "kamusa"  Smile

E sad za institucije koje prate finansije i kulturu bi mala mesta bila pogubna jer kod njih kvantitet pravi kvalitet....

dok je za generalstab i upravu policija jako bitan kvalitet koji ne mora da podrazumeva nepotrebni balast gomile ljudi.....

Prestonica bi mogla da bude odvojena tema  Smile
Jao brate ko da studenti i sada provode toliko kvalitetnog vremena po centrima za kulturu.  Danasnji centrovi za kulturu su kafici, klubovi i tako te lokacije, a o magistrali da ne govorimo.

Ma nek se pokusa, onda ce manji gradovi da se razviju, tako sav biznis ne bi bio samo u Beogradu.
Imas fakultet, znaci novi kafici i klubovi mogu da se otvore.  Nova mesta za dobru klopu i sta ti ja znam.  Sve to ima potencijala.  Kada uspeva u retardiranoj americi sto ne bi i kod nas.
Moj faks na kojem sam bio je mali, u ruralnom mestu gotovo, ali zato je bio jeftin, i veoma ugodan za studente.  U gradu su otvorene nove radnjice tipa Coffee Shop sa WIFI, pojedini restorani za studentski budzet, a i ako to nije bilo dovoljno, veci grad je bio na 40 minuta, tako da imas sve sto ti gotovo treba kao studentu.

prestonica Stokholm, generalstab Berlin/Bern/Bec, policija Moskva

I izmestiti SANU na Island
Bolje na Greenland, Iceland je suvise dobar za njih Smiley
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0

Jao brate ko da studenti i sada provode toliko kvalitetnog vremena po centrima za kulturu.  Danasnji centrovi za kulturu su kafici, klubovi i tako te lokacije, a o magistrali da ne govorimo.


jeste bas je tako bilo i bice........... stvarno ti je prizeman pristup.... a to ti je i bio cilj.... sada zasto pises tako to pojma nemam, mozda sto nisi zavrsio faks ??? .......
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.52

Jao brate ko da studenti i sada provode toliko kvalitetnog vremena po centrima za kulturu.  Danasnji centrovi za kulturu su kafici, klubovi i tako te lokacije, a o magistrali da ne govorimo.


jeste bas je tako bilo i bice........... stvarno ti je prizeman pristup.... a to ti je i bio cilj.... sada zasto pises tako to pojma nemam, mozda sto nisi zavrsio faks ??? .......
Prizeman ali realan.  Ne kazem, ima studenata koji stvarno uce, i zele uspeh, ali kada pogledas stanje u drustvu sta vidis?  Jel vidis tu inteligenciju primenjenu na bilo sta pametno? Jel vidis vise razumevanja, bolje komunikacije, bolje ljude kao rezultat toga? Ne vidis.  Ja jedino sto vidim je raskol, razvrat i mnozenje gluposti.  Ako se dobro secam, pre bolonje, koliko je bilo osoba na svakom predavanju, a koliko je hvatalo zjale i jurilo ribe po gradu. 
Mozda treba da odes to par centara kulture, muzeja i tako tih stvari, i pitas koliko ljudi to jest studenata posecuje te lokale.  Ali zato baci pogled na kafice, garantujem ti da ces da vidis vise studenata tu nego u studentskom gradu. A i mozda su u pravu, koji ce im skola kada od nje nemaju nista.
I na odgovor na tvoje pitanje, ja sam zavrsio 3 godine faksa, i cim budem imao kinte nastavicu, jer neki od nas moraju da rade, a mama i tata im ne placaju da se jebavaju po gradu, voze skupa kola i prave face.

Ja ne znam zasto se ti osecas uvredjenim, ovo se ne odnosi na tebe.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Nokia 6300


Све лепе идеје, али ништа од тога, знате ли људи колике би онда зградетине требало изградити широм Србије и колико света раселити из Београда  Smile што опет тражи нове стамбене зграде. Огромни трошкови да се све то одједном одради.

A sto mislis da je problem napraviti nove zgrade ?...  i zar nije sjajno malo rasteretiti Beograd, gde bi se malo cene smanjile i tako gomila podstanara trajno resilo pitanje stanovanja, a stanodavci presli na malo lukrativnije poslove   Smile Kod stanogradnje nema velikih ulaganja, nisu to "kapitalni" objekti to dolazi kasnije  Smile , to je samo talas koji se polako preliva i ako je zamajac pozitivan ispuni se sve sto se zelelo   Smile

Сјајно је растеретити Београд, али није баш лако направити нову зграду за генералштаб, МУП, као и остале објекте који иду уз институцију "престонице". Погледајте само по којим се све адресама у БГ налазе ове инситуције, све су то огромне зграде, већина старе монументалне из периода пре другог светског рата, неке огромне соцреалистичке структуре, ту су милиони и милиони квадрата. И како оргнизовати исељење слушбеника? Да ли ће држава да им прави станове као у доба социјализма или ће се сналазити како ко уме? А и шта после урадити са старим државним објектима који би остали празни по Београду? Треба ли зграде владе у Немањиној дати неком страном или домаћем инвеститору да ту прави ексклузивне модерне хотеле или шопингмолове?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1461
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Mislim da su price o separatizmu lazne, pa taj argument za izmestanje ovih institucija i ne pije vodu.
No, sto se togs tice, i u Holandiji se postavlja pitanje prestonice - zvanicno glavni grad je Amsterdam, dok je administracija (vlada i kraljica) u Hagu. To opet nije dovelo do "smirivanja" i "odahnuca" Amsterdama.

Iskreno, ne verujem da bi se situacija bitno promenila jer se Beograd nije gradio preko noci, kao sto se nece preko noci izgraditi Nis, Kragujevac i bilo koji drugi grad. Dakle, treba vremena da bilo koji grad bude bar upola kao Beograd.

Sa druge strane, time se realni problemi sa centralizacijom nece resiti. I tada bi se javili neki iz npr. Preseva, Zrenjanina i Pirota sa pricom kako treba izmestiti institucije radi bolje decentralizacije. Imate URS koji su o tome najvise pricali, pa se za resavanje celog tog problema obratite njima. Beograd niko nista nije skrivio da bi bio ovako napadan, kao i mi koji ovde zivimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Problem sa Beogradom je to sto je postao prenaseljen i opterecen sa svim, da vise ne moze efikasno da funkcionise.  Svake godine dolazi sve vise ljudi u BG, i ja nemam problem sa tim, nek ljudi traze svoju srecu, ali to ce na kraju da izadje na problem.  Treba razvijati nerazvijene delove, a ne non stop trpati sve u jednu vrecu.

I ovo naravno nije solucija za buducnost, nego nesto privremeno, ali to je naravno pod uslovom da imamo iole ikoju osobu da je strucna i da ima mogucnosti i zelje da postigne nesto po tom pitanju. 

Separatizam je poceo odavno, i to se govorilo da nece doci za na primer Crnu Goru, i da se nece desiti za Kosovo, pa eto desilo se, na kraju ce postojati 50 manjih drzavica unutar Srbije, jer jebi ga mi karamo sebe jer nas ne sloga satire vekovima, a bice i gore, jer zaboravljamo osnove, zaboravljamo vrednosti. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.