Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 412 413 415 416 ... 474
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi koronavirus dolazi iz Kine  (Pročitano 221174 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako je pocelo, kako je sada  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_7092.JPG
(115.51 KB, 902x875)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Ја се само питам, у чему је добробит те вакцине која и не ради, то јест ради, али само пар месеци
Nije to problem ... problem je sto ce virus najverovatnije do sledece jeseni-zime izmutirati u soj na koji necemo imati imunitet. Koliko sam citao sta vele ozbiljni naucnici, sve postojece vakcine mogu lako da se "tvikuju" tako da postanu efikasne i za nove sojeve, al jbga ko da napravi toliko vakcina plus logisticki organizuje vakcinaciju celog covecanstva, aj ne za 6 meseci, al npr u godinu dana Smile
Znaci u principu dok oni izvakcinisu Evropu u Africi, Aziji i Juznoj Americi ce virus ubosti dobitnu kombinaciju mutacija, pa idemo jovo nanovo.
Vakcine ce svakako olaksati problem, ali nisam misljenja da mogu da rese pandemiju. To ce resiti najverovatnije majka priroda, kad bude ocenila da je za to vreme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Kako je pocelo, kako je sada  Smile
ne znam dal da se smejem ili da placem.
Koliko li je ljudi tako proslo
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1052
Zastava Šabac
mob
Samsung Galaxy A5 2016
Dobio sam poziv za vakcinaciju Fajzerom danas 08.04 u Šapcu. Prijavio sam se 13.01. Skoro 3 meseca sam čekao. Malo Fajzera stiže u Srbiju, a većina tih vakcina ide u Beograd, a i ja spadam u mlađu populaciju.

Imam internet nalog u Meridian kladionici i dobio sam poruku da ako se vakcinišem do 12. aprila mogu dobiti besplatno piće po izboru. Baš lepo od njih.
« Poslednja izmena: 08. Apr 2021, 05:54:22 od Vince Carter »
IP sačuvana
social share
Firestarter is dead Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ја се само питам, у чему је добробит те вакцине која и не ради, то јест ради, али само пар месеци
Nije to problem ... problem je sto ce virus najverovatnije do sledece jeseni-zime izmutirati u soj na koji necemo imati imunitet. Koliko sam citao sta vele ozbiljni naucnici, sve postojece vakcine mogu lako da se "tvikuju" tako da postanu efikasne i za nove sojeve, al jbga ko da napravi toliko vakcina plus logisticki organizuje vakcinaciju celog covecanstva, aj ne za 6 meseci, al npr u godinu dana Smile
Znaci u principu dok oni izvakcinisu Evropu u Africi, Aziji i Juznoj Americi ce virus ubosti dobitnu kombinaciju mutacija, pa idemo jovo nanovo.
Vakcine ce svakako olaksati problem, ali nisam misljenja da mogu da rese pandemiju. To ce resiti najverovatnije majka priroda, kad bude ocenila da je za to vreme.

Pa, evo... sad se nazire resenje... spusta se niz starosne grupe... Jos nekoliko godina cemo se vakcinisati na godinu dana, dok ne bude imao gde vise da ide... Zato ubrzano razvijaju vakcine za one mladje od 18 godina jer su za bolesti oni superprenosioci. Kada budes imao mogucnost da vakcinises decu, smanjices drasticno mogucnost da neko bude domacin i virus ce da se uspori. Tu je npr. problem Izraela koji mamuza Fajzer da krene sa testovima na deci, jer imaju 30% populacije mladje od 18 godina... Znaci, bez obzira koliko da vakcinisu matore, 1/3 im ne moze da se vakcinise. Za sada.
S druge strane, pooznato je da virus mutira na dve nedelje... razlog je, prosto, globalizam. Nikada pre u istoriji covecanstvo nije bilo toliko povezano.
Vakcina je pocetak puta koji ce da traje... meni je glupo sto to ljudima niko ne objasni.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 358
Upravo suprotno. Virus ce tokom leta nestati i nece se vratiti nikad. Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2021, 14:04:43 od crnobradi25 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Antivakseri na aparatima

Evropski sud za ljudska prava: Obavezna vakcinacija je LEGALNA I MOŽE BITI NEOPHODNA
08.04.2021. 13:09

Evropski sud za ljudska prava presudio je danas da je obavezna vakcinacija legalna i da će možda biti neophodna u demokratskim društvima.

Presuda je usledila nakon zaključka žalbe koju su neke češke porodice podnele sudu zbog obavezne vakcinacije dece.

- Mere bi se mogle smatrati neophodnim u demokratskom društvu - naveo je sud.

Iako se presuda nije direktno bavila vakcinama protiv kovida-19, stručnjaci veruju da bi to moglo imati implikacije na kampanju vakcinacije protiv korona virusa, posebno među onima koji su do sada odbijali da prime vakcinu.

- Ova presuda pojačava mogućnost obavezne vakcinacije pod uslovima trenutne pandemije - rekao je Nikola Ervije, pravni stručnjak specijalizovan za Evropski sud za ljudska prava.

Šta je presuđeno?

U odluci se kaže da su obavezne vakcine koje su propisale češke zdravstvene vlasti u skladu sa "najboljim interesima" dece, prenosi "Dojče vele".

- Cilj mora biti da svako dete bude zaštićeno od ozbiljnih bolesti, vakcinacijom ili imunitetom stada - dodaje se.

Sud je odlučio da zdravstvena politika Češke nije prekršila član 8 o pravu na poštovanje privatnosti u skladu sa Evropskom konvencijom o ljudskim pravima.

Prema češkom zakonu, deca moraju biti vakcinisana protiv devet bolesti, uključujući difteriju, tetanus, hripavac, hepatitis B i morbile.

Slučaj su na sud iznele porodice koje su novčano kažnjene ili čijoj je deci odbijen pristup vrtiću zbog toga što nisu vakcinisali decu.

Presedan

Zemlje širom Evrope i sveta zabeležile su "poplavu" dezinformacija u vezi sa pandemijom korona virusa. Ovo nije samo navelo ljude da budu skeptični prema samom virusu, već i prema vakcinama protiv njega.

Antivakseri, odnosno ljudi koji odbijaju da prime vakcine ili da vakcinišu svoju decu, širili su razne teorije zavere o tome zašto vlade žele da vakcinišu svoje stanovništvo.

Кao rezultat toga, zemlje se suočavaju sa velikim delovima društva koji odbijaju da se vakcinišu, zbog čega kolektivni imunitet može postati nedostižan.

Presuda Evropskog suda za ljudska prava stvorila je presedan po kome obavezna vakcinacija ne sme biti u suprotnosti sa Evropskom konvencijom o ljudskim pravima. To ne znači da će evropske zemlje primorati građane da se vakcinišu, ali bi, u slučaju da to učine, ta odluka u očima suda verovatno bila legalna.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Citat
ШАБАЦ - Директор шабачке фирме „Картонвал” Зоран Петковић понудио је сваком раднику који се вакцинише против корона вируса награду од 30.000 динара, након чега се за вакцинацију пријавило 30 одсто запослених.

Та понуда уследила је након што је претходно Петковић казао радницима да они који одбију да се вакцинишу против корона вируса неће добити ускршњу награду, што је наишло на осуду на друштвеним мрежама, али и у делу колектива.

Петковић је за Танјуг рекао да је имао намеру да подстакне раднике да се имунизација обави што пре, али и да га је изненадила „тиха већина” несигурних, уплашених противника вакцинације у Картонвалу.

„Нама је сваки човек битан у производњи и у страху смо од масовне трансмисије и мислио сам да могу да на такав начин скренем пажњу, али људи су то примили лоше и више се насекирали због губитка награде него губитка посла или колеге. Зато ми је пало на памет да не доделим награду за колективни резултат, већ за колективну одговорност у борби против пандемије”, рекао је он, преноси Танјуг.

Право на награду рекао је имају сви који се имунизују.

Након тога, а поводом „медијске хајке” огласили су се и радници саопштењем у ком подсећају да раде у фирми где је просечна плата 86.860 динара а чији власник је Републици, граду и болницама широм Србије донирао око 11,5 милиона динара.

Како наводе, он запосленима плаћа да сопственим аутомобилима долазе на посао да се не би инфицирали и брине о њиховом здрављу на послу.

Компанија Картонвал основана је пре 22 године и запошљава 270 радника.

https://www.politika.rs/scc/clanak/476583/Ko-se-vakcinise-dobija-30-000-dinara
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Antivakseri na aparatima

Evropski sud za ljudska prava: Obavezna vakcinacija je LEGALNA I MOŽE BITI NEOPHODNA
08.04.2021. 13:09

kul.
Bas me interesuje kako ce neki koje znam da reaguju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 412 413 415 416 ... 474
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.16 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.