Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:12:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi fosili dolaze u Beograd!  (Pročitano 1918 puta)
09. Sep 2008, 15:28:30
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Tako je dobro vidjteti te opet, staviti ruku na tvoja ramena...", ponovo će se pevati u Beogradu ova i mnogi drugi hitovi zagrebačke pop grupe Novi fosili.

Sanja Doležal, Rajko Dujmić i ekipa pevaće u beogradskoj Areni, najavili su organizatori.

Datum koncerta biće obelodanjen na konferenciji za novinare u petak.

Fosili su nastali daleke 1969. godine, a veliki uspeh i proboj u vrhove tadašnje jugoslovenske muzičke scene napravili su 1976. godine kada se grupi priključio Rajko Dujmić.

Posle uspeha sa pesmom "Diridonda" na festivalu u Splitu 1976. godine, kasniji albumi zagrebačke grupe prodavani su u milionima primeraka širom SFRJ.

Prva pevačica Đurđica Barlović napustila je grupu 1984. godine, a nasledila je Sanja Doležal.

Neki od najvećih hitova su "Za dobra stara vremena", "Milena", "E, moj Saša", "Šuti moj dječače plavi", "Bilo mi je prvi put", "Još te volim", "Košulja plava"...

Na Pesmi Evrovizije 1987. godine Fosili su predstavljali Jugoslaviju sa pesmom "Ja sam za ples" i osvojili su četvrto mesto.

Nekako sa raspadom zemlje, raspala se i grupa, a potom se ponovo okupila ali bez Vladimira Kočiša Zeca i Sanje Doležal, koja je u međuvremenu postala voditeljka talk-show emisije "Sanja".

Prema najavi iz Arene, u petak će na konferenciji za novinare biti: Sanja Doležal, Rajko Dujmić, Marinko Colnago, Vladimir Kočiš Zec i Nenad Šarić.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Novi Fosili u oktobru u BG, ponesite maramice
Petak, 12. septembar 2008. 15:41    

Poslednjeg dana oktobra ponesite brdo maramica u beogradsku Arenu, jer će tada koncert održati jedna od najpopularnijih pop grupa bivše Jugoslavije, zagrebački Novi fosili.

Posle tačno 18 godina (poslednji put su u Beogradu bili u predvečerje raspada SFRJ, za doček nove 1991. godine), Sanja Doležal, Rajko Dujmić, Marinko Colnago, Vladimir Kočiš Zec i Nenad Šarić, ponovo će u srpskoj prestonici pevati hitove zbog kojih ih je volela publika u Srbiji i celoj bivšoj Jugoslaviji.

"Biće to veče sete i pravih emocija. Veselimo se što smo opet ovde", rekla je Sanja Doležal, koja je davne 1984. godine ušla u grupu nasledivši dotadašnju pevačicu Đurđicu Barlović.

Iako se grupa raspala gotovo u isto vreme kada se dogodio i raspad bivše SFRJ, hitovi koji su izašli iz radionice jednog od najplodnijih kompozitora ovog prostora Rajka Dujmića i danas izazivaju veliku emociju.

Na konferenciju za novinare u beogradskoj Areni došli su nasmejani, ali pomalo i zbunjeni. Isto kao i novinari.

Stvarno je dobro videti ih opet, a to su oni rekli i nama. Na molbu jednog od novinara da nešto zapevaju, dileme nije bilo. Pesma "Za sva vremena" i refren: "Kako je dobro vidjeti te opet, staviti ruku na tvoja ramena...", odjekivala je prostorijom u kojoj je održana konferencija za novinare.

U međuvremenu, ta pesma je postala i svojevrsna himna, čak su je i fudbalski navijači pevali! Rajko Dujmić ima objašnjenje za nju: "To je pesma sa pozitivnim predznakom. Sve naše pesme su manje-više takve, ali ova pesma posebno i pogotovo u ovim vremenima".

Grupa praktično odavno ne postoji,ali se okupljaju s vremena na vreme kako bi publiku podsetili na neka "dobra stara vremena" i neke, stvarno dobre pesme, koje godine nisu pregazile.

"Ovo je naša prva oproštajna turneja", našalio se Vladimir Kočiš Zec, a Rajko Dujmić dodaje da ova ponovna okupljanja na neki način znače pozdravljanje sa publikom i podsećanje na "najlepše trenutke nečijih života, ljubavi, simpatije...".

"Ne možemo i ne želimo da krpom izbrišemo sve uspomene i sva divna mesta na kojima smo pevali. Zato i jesmo ovde", dodao je Kočiš.

Iako na licima imaju mnogo više bora i na glavi (samo) sede vlasi (ne računamo Sanju Doležal, koja i dalje pleni lepotom), pesme su im i dalje slušane, a znaju ih i oni koji se nisu ni rodili kada su nastale ili kada je grupa bila na vrhuncu slave.

Jedno od pitanja je bilo: da li možda znaju koliko je beba napravljeno zahvaljujući njihovoj muzici, a odgovor raspoloženog Kočiša bio je: "Ne samo da je rođeno mnogo beba, nego znam i za mnogo brakova koji su se raspali!" (smeh u sali).

Svih ovih godina jedno od narazjašnjenih pitanja bilo je i otkud ime Novi fosili. Jeste da im sada ne treba prefiks "novi", što su i sami duhovito primetili. Malo je poznato da je jedan od kumova grupi bio Arsen Dedić.

"Te 1969. godine kada smo osnivali grupu već smo imali podosta godina. Pa, 27 godina nije malo! To nas je dovelo do imena fosili. Slučajno smo, stojeći kraj šanka, gde nam je uzgred bilo radno mesto, o tome pričali, kada je Srsen dobacio: 'Pa, nazovite se Novi fosili. Ionako će vas stalno pitati zašto to ime grupe'. Tako je i bilo", ispričao je Marinko Colnago.

Fosili su nastali daleke 1969. godine, a veliki uspeh i proboj u vrhove tadašnje jugoslovenske muzičke scene napravili su 1976. godine kada se grupi priključio Rajko Dujmić.

Posle uspeha sa pesmom "Diridonda" na festivalu u Splitu 1976. godine, kasniji albumi zagrebačke grupe prodavani su u milionima primeraka širom SFRJ.

Prva pevačica Đurđica Barlović napustila je grupu 1984. godine, a nasledila je Sanja Doležal.

Neki od najvećih hitova su "Za dobra stara vremena", "Milena", "E, moj Saša", "Šuti moj dječače plavi", "Bilo mi je prvi put", "Još te volim", "Košulja plava"...

Na Pesmi Evrovizije 1987. godine Fosili su predstavljali Jugoslaviju sa pesmom "Ja sam za ples" i osvojili su četvrto mesto.

Raspad grupe dogodio se devedesetih godina, a od tada se povremeno okupljaju. Sanja Doležal je u međuvremenu postala voditeljka talk-show emisije "Sanja".

Grupa je objavila dvadesetak albuma, a ni sami ne znaju koji repertoar da odaberu za Arenu. "Svađali smo se kada smo se dogovarali koje pesme da izvedemo. Od 200 pesama-hitova, teško je odabrati 30-ak", rekla je Sanja Doležal, a Dujmić se nadovezao: "Neke pesme ne možemo da zaobiđemo, jer su one zapravo mi".

Cene karata biće poznate naredne nedelje.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Za Nove fosile od 1.800 do 2.500 dinara

Za koncert zagrebačke pop grupe Novi fosili 31. oktobra u beogradskoj Areni treba izdvojiti od 1.800 do 2.500 dinara.

Jedan od ovlašćenih prodavaca karata Eventim saopštio je da su cene ulaznica: 1.800, 2.000, 2.200 i 2.500 dinara.

Novi fosili će nastupiti u originalnom sastavu: Sanja Doležal, Rajko Dujmić, Marinko Colnago, Vladimir Kočiš Zec i Nenad Šarić .
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
"Novi fosili" uskoro u Beogradu


Neveni žuti, žuti
Koje nosio si meni
Kad smo bili zagrljeni
Kad smo bili zaneseni

Neveni žuti, žuti
Sad su sneni prevareni
Umorni su, uveli su
Kao ljubav ta u meni.

Hrvatska grupa "Novi fosili", jedna od najpopularnijih pop grupa s prostora bivše Jugoslavije, održaće koncert 31. oktobra u Beogradskoj areni, i to u originalnom sastavu. Sanja Doležal, Rajko Dujmić, Marinko Colnago, Vladimir Kočiš Zec i Nenad Šarić otpevaće nam dobro poznate hitove "Bilo mi je prvi put", "Šu-šu", "Za dobra stara vremena", "Okreni se i idi", "E, moj Saša", "Ja sam za ples", "Milena", "Sedam dugih godina", "Dobre djevojke" i mnoge druge.

Grupa "Novi fosili" nastala je 1969. godine u Zagrebu, kada se zvala samo "Fosili", a pridev "novi" dodat je kasnije, na predlog Arsena Dedića. Diskografski uspeh grupa beleži tek po dolasku Rajka Dujmića u grupu 1976. godine. Posle uspeha s pesmom "Diridonda" na festivalu u Splitu 1976. godine, kasniji albumi prodavani su u milionima primeraka širom bivše SFRJ. Prvi album - "Da te ne volim", grupa izdaje 1978. godine i pre odlaska prve pevačice Đurđice Barlović 1984. grupa snima još tri studijska albuma - "Nedovršene priče" (1980), "Budi uvijek blizu" (1981) i "Za djecu i odrasle" (1982).

Barlovićevu nasleđuje Sanja Doležal, koja u grupu donosi mladalačku vedrinu, radost i entuzijazam. Prvi album s novom pevačicom - "Poslije svega", izlazi 1983. godine i postiže ogroman uspeh, a gotovo sve pesme s njega postaju hitovi. Vođa i osnivač grupe, Slobodan Momčilović Moka, umire 1985. godine samo mesec dana nakon završenih turneja po Sovjetskom Savezu i jadranskoj obali od kratke i teške bolesti. Njega u grupi zamenjuje Nenad Šarić za bubnjevima.

Usledili su albumi "Tvoje i moje godine" iz 1985, s koga se izdvojila pesma "Još te volim", "Za dobra stara vremena" iz 1986. godine, s kog se pored naslovne izdvojila i pesma "Momo, zašto plačeš", i "Dijete sreće" iz 1987. godine, na kom smo slušali pesme "Okreni se i idi" i "Dobre djevojke". Na Pesmi Evrovizije 1987. godine "Novi fosili" su predstavljali Jugoslaviju pesmom "Ja sam za ples" i osvojili četvrto mesto.

U oktobru 2001. godine "Novi fosili" objavljuju prekid saradnje posle 30 godina na estradi. Ipak, 2005. izlazi retrospektivni album "Za dobra stara vremena 2005", a zatim i "The platinum collection" 2006. godine.

Ulaznice za beogradski koncert po cenama od 1.800, 2.000, 2.200 i 2.500 dinara mogu se kupiti od polovine septembra na dobro poznatim mestima.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:12:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.