Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Нови борбени авиони Србије на – лизинг  (Pročitano 15433 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
okle pare? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Citat
koju stalno pominjesh u tim tvojim zamishljenim dogovorima oko kupovine aviona . ja stvarno ne znam shta mi to mozemo da izvezemo u znachajnijoj vrednosti u zemlje koje proizvode avione ..

Zrna kalibra 7.62,9,11 je nesto sto realno imamo najpovoljnije u Evropi.Em sto je najeftinije, em sto je dobrog kvaliteta.Isto preradjene sirovine za izradu istih su dakako povoljnija cena za evropsko trziste nego njihova domaca.Pa Poljacima se vise isplati da kupe od nas, plate sve dazbine, nego da uzimaju od njihovog domaceg proizvodjaca.Isto tako i za artiljeriju........
Ma , Herros , nemamo mi nista . Kod nas je sve propalo .
I sve ce biti bolje kada na vlast dodju " njegovi " . Samo , ono sto ni meni , ni tebi , a verovatno ni ostalima na forumu nije jasno , koji su to neki novi njegovi koji na vlasti nisu bili do sada , i nisu imali svoj udeo u dovodjenju zemlje do ovog " nemoguceg " stanja u kome se sada nalazi .
Bf , ako jos nisi ukapirao , na ovom delu foruma se nalaze ljudi koji vole vojnu tehniku , ovde nema ni " izdajnika " , ni " patriota " , samo ljudi koji ovu zemlju vole , vole vojnu tehniku , i zele ovoj zemlji i vojsci najbolje . I u tom duhu raspravljaju o tome koji bi avion mogli da kupimo , i kako da ga nabavimo sto jeftinije .
Za politicka proseravanja imas dati forum , pa se tamo lepo i na miru sa drugim usijanim glavama i politickim internet glasnogovornicima pljuj , vredjaj , izivljavaj , koliko ti je volja .
Nas ovde , za promenu , malo ostavi na miru , previse si naporan .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
Bf , ako jos nisi ukapirao , na ovom delu foruma se nalaze ljudi koji vole vojnu tehniku , ovde nema ni " izdajnika " , ni " patriota " , samo ljudi koji ovu zemlju vole , vole vojnu tehniku , i zele ovoj zemlji i vojsci najbolje . I u tom duhu raspravljaju o tome koji bi avion mogli da kupimo , i kako da ga nabavimo sto jeftinije .

Lepo receno! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8

Zrna kalibra 7.62,9,11 je nesto sto realno imamo najpovoljnije u Evropi.Em sto je najeftinije, em sto je dobrog kvaliteta.Isto preradjene sirovine za izradu istih su dakako povoljnija cena za evropsko trziste nego njihova domaca.Pa Poljacima se vise isplati da kupe od nas, plate sve dazbine, nego da uzimaju od njihovog domaceg proizvodjaca.Isto tako i za artiljeriju........

drugim rechima , za kupovinu jednog aviona treba napraviti par stotina miliona metaka ( shto je par hiljada tona municije) i to bez racunanja troshkova proizvodnje ....  Smile Smile


Bf , ako jos nisi ukapirao , na ovom delu foruma se nalaze ljudi koji vole vojnu tehniku , ovde nema ni " izdajnika " , ni " patriota " , samo ljudi koji ovu zemlju vole , vole vojnu tehniku , i zele ovoj zemlji i vojsci najbolje .


na ovom forumu su vecina oni koji se "loze" na vojnu tehniku , shto samo po sebi nije nishta loshe ako neshto i saznaju o istoj . ima par ljudi koji znaju malo vishe ,a li ima i par vas koji ste po svemu sudeci pupchanom vrpcom vezani za DS ili neki od njenih satelita  Smile . i vi ste gospodo skloni da prosipate gluposti iz bljica i drugog dnevnika pa vam je mnogo krivo kad vas potkachim i pokazem da to shto vi prichate ni pas s maslom ne bi pojeo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Ima i nas koji taj DS i njihove satelite ne možemo očima da gledamo, pa opet smatramo da su tvoji komentari pre za recycle bin nego za bilo koju temu na ovom forumu. Naročito zato što ovaj pdf koristiš za političku promociju svoje stranke. Aj da makar znaš nešto o vojnoj tehnici pa da ti se progleda kroz prste za to političenje, ali em ne znaš, em kenjaš o politici. Idi igraj se u pesku rekoh ti to već jednom, i kao poslušao si, nekoliko sati... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Bf , ako ti kazem da je , recimo , Stankovic bio dobar ministar vojske , koji je zaustavio negativne procese i bar neke stvari pokrenuo na bolje , hoces li da kazem da sam DSS-ovac ?
Ja znam da je vama ovcama koji ste navikli da pratite razne ovnove predvodnike nemoguce da neko nije isti kao vi , ali na tvoju veliku zalost , ima nas i takvih . A posto ne mozes u to da verujes , vrati se tamo na politicki forum , pa sa ostalim ovcama i njihovim ovnovima predvodnicima raspravljaj ko je bolji ovan do mile volje .
Moizda mi ovde sanjamo , mozda od kupovine ne bude nista , ali dok do definitivne odluke dodje , pusti nas da raspravljamo o tome na miru , bez politike i ostalih gluposti .
A sad o temi .
Po meni , lepo bi bilo kada bi mogli da dobijemo EF-2000 Tranche 3 po proizvodjackoj ceni . Ako bi uz to mogli i da zgrabimo neki transfer tehnologije i ofset , jos bolje . Pitanje je sta ce nam biti ponudjeno .
Ja licno jedino nisam za F-16 i Su-30 . Prvi jer je nov preskup , a ni polovan i remontovan , uz osavremenjavanje , ne moze da ponudi mnogo . Su-30 , po meni , jednostavno nije avion pravljen za zemlju kakva je Srbija , niti nam treba .
Sto se ostalih aviona tice , svejedno koji uzmemo , svaki ce biti dobro resenje , neki manje , neki vise . Licno bih zgrabio odmah EF-2000 ili Rafale ako bi bili ponudjeni po dobroj ceni . To bi bilo dobro resenje gledano i sa politicke , i sa tehnicke , i sa vojne strane . Ali , u to da ce nam ih ponuditi po razumnoj ceni i sa dovoljno dobrim ofsetom , iskreno , ne verujem . Otkazivanje nabavke Tranche 3 od strane nekih zemalja pruza neku sansu , ali ne verujem da ce mo uspeti da iz toga profitiramo .
Sto se tice ostalih , svaki ima razloge za i protiv . Sto se borbenih osobina tice , sigurno da F/A-18 i MiG-29M2 pruzaju vise , ali ostaje pitanje cene odrzavanja , mogucnosti ofseta , nacina placanja , nabavke naoruzanja i rezervnih delova , itd . A sve ce to odlucivati u paketu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Bf , ako ti kazem da je , recimo , Stankovic bio dobar ministar vojske , koji je zaustavio negativne procese

i ti nekom kazesh da je ovca  Smile Smile Smile Smile ....

ovo nije stvar jednoig ministra , pa chak ni cele vlade , vec celog sistema . ako je celokupna ideologija sistema takva da mi treba da budemo mala polukolonijalna banana drzava , onda ce i vojska kao deo te drzave biti odgovarajuca .

drugi deo posta je valjda neko sanjarenje (poshto para nema)  ,ali pokazuje kako funkcionishe um ljudi kao ti . uzeti skuplji i inferiorniji avion zato shto nam ruski avion "ne odgovara" (iz razloga shto je ruski  Smile )  , sve nadajuci se da ce gazde reci dobra kuca ....  Smile Smile

---------------------------------------

realna situacija u srbiji je da mi ne mozemo da odrzavamo ni ovu sadashnju avijaciju , shto je sasvim jasno iz procenta operativnih letelica . poshto se ekonomska situacija nece popraviti (chak moze da bude i gora) , ostaje samo pitaje kako raspodeliti ono shto imamo . prvi korak u tome bi bio svodjenje metastaziranog MO na pravu meru - tj na kancelariju sa 20-ak zaposlenih . tu bi onda ishlo i proterivanje NATO kadra iz vojske , kao i ponishtavanje svih onih "reformi" koje su dovele vojsku tamo gde je .
 
tek tada moze da se pochne sa nekim radom na modernizaciji , s tim shto bi u sluchaju avijacije to moralo da bude vezano za konachnu odluku o sudbini domace avio-industrije : da li cemo i dalje pokushavati time da se bavimo ili ne . tu onda treba proceniti prvo kakvi nam trenazni avioni trebaju -  da li ce se ici na skuplju varijantu lasta-95 pa G-4 ili je mozda bolje imati neshto poput PC-9 . zatim treba proceniti da li J-22 ima buducnost i dokle , pa onda razmisliti o sudbini lovachke avijacije .  da budemo realni , mi ne mozemo da racunamo na kontrolu vazdushnog prostora u iole ozbiljnijem ratu , upravo zbog toga shto nam je avijacija sistemski unishtavana . prema tome , morace praktichno da se pochne od nule , poshto resursi mig-21 istichu a ova 3 mig-29 su praktichno prizemljena . s obzirom na sve to , ideja moze samo da bude ocuvanje ovog vida vojske kroz nabavku jeftinih i polovnih lovaca da bi se u dogledno vreme imala neka osnova za razvoj .

  sve ovo je opet nemoguce bez sushtinske promene sistema . meni je zao shto su neki ovde u zabludi smatrajuci da se o vojnim pitanjima moze raspravljati bez politike ili ekonomije ,ali shta da vam radim  Smile . ostaje mi samo da vam spomenem chuvenu maximu da je rat vodjenje politike drugim sredstvima ,a ako vam je to teshko da shvatite razmislite da li uopshte treba da pratite ovu temu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
A promenu sistema ces izvrsiti tako sto ces dovesti svog novog/starog ovna predvodnika , umesto trenutnih koji nas vode . I onda ce teci med i mleko .
Na nesrecu , imam dovoljno godina da sam mogao da zivim u svim sistemima od SFRJ na ovamo . Na nesrecu , imao sam prilike da vidim sve ovdasnje " mesije ' , ljude promena , ljude koji ce promeniti sistem , koji ce nas odvesti u " svetlu buducnost " , pocev od Slobodana Milosevica , pa nadalje .
1945.-te godine na vlast dolaze komunisti . Moj pradeda je u to vreme u selu u kome je moja porodica zivela bio nesto kao predsednik opstine ( to se tada zvalo seoski kmet , ili kako vec ) . Seljaci , normalno , su odmah dosli da ga pitaju sta misli o ovim novima . A on im je na to rekao : " Ista korita , samo druge svinje " .
Popodne istog dana je zavrsio u zatvoru nove vlasti koja je trebala " da oslobodi narod od kapitalistickog jarma , promeni sistem i povede ga u svetlu buducnost " . Zvuci poznato , lici dosta na tvoj pamflet iz prethodnog posta , zar ne ?
Elem , seljaci se pobune , jer je moj pradeda , za razliku od svoje porodice , u selu znao da ponesto i resi na dobrobit svih . Ujutro ga pustaju iz zatvora i ostavljaju ga nadalje na miru .
Sto se nase avio industrije tice , zelis da odlucujes o sudbini neceg sto realno , prakticno , ne postoji . Pola fabrika su privatizovane ili u stecaju , druga polovina se noktima drzi na ivici , i prakticno , da nije bilo Laste , sada bi bila u ponoru . A sudbinu te industrije ces resiti tako sto ces izbaciti Lastu i G-4 , kupiti PC-9 , jer je to isplativije . Onda ces odluciti o avionu koji niti je Utva proizvodila , niti je mogla da proizvede pre bombardovanja , a sada bi to mogla samo da sanja . Obnova proizvodnje G-4 u doglednoj buducnosti ili novog trenera zasnovanog na njemu bi za tu fabriku bio ravan odlasku na Mesec , a ti pricas o resavanju sudbine Orla i ponovnom pocetku proizvodnje . I to za avion za koji je jedva odluceno da se ide na produzenje resursa , i to tek sada kada je Utva krenula sa Lastom . DA nije bilo toga , otisao bi u istoriju za par godina . Ta industrija je sada jedva pocela da puzi , i to upravo zahvaljujuci Lasti . Kroz osavremenjavanje G-4 mogla bi da ustane na noge , kroz ponovnu proizvodnju G-4 bi mozda prohodala , a onda mogla da razmislja o ponovnoj proizvodnji Orla , ili aviona koji bi zamenio i G-4 i Orla u naoruzanju . Ali , ti bi , kao pravi reformista , to stopirao i kupio PC-9 .
I da , stopirao bi ti sve reforme , i vratio vojsku na stanje pre pocetka istih . Znaci , imali bi redovno sluzenje , 120000 vojnika u stroju u doba mira . Itd. , itd .
Samo , tu imas jedan jasan problem , mi zivimo u 21.-vom veku . A kod nas je i danas standard pismenosti da umes da citas i pises . Pogledaj procente ljudi koji su i dalje nepismeni , polu pismeni ( jedva umeju da se potpisu , a za citanje jedne strane u novinama im treba dva sata ) . O koriscenju racunara da i ne govorimo . Kako ces da izvrsis obuku te opstenarodne vojske , da ih obucis da uspesno koriste najsavremenije naoruzanje i opremu ?
O ostalim stvarima ne vredi ni pricati . Trenutno vozim polovna kola , trose vise , cesce se kvare , novih delova nema , polovnih je sve manje i pitanje je da li su bolji od onih koji su vec na mom autu . Ja sam za sebe resio , ili cu skupiti pare za novo , ili cu voziti ovo sto imam dokle mogu , a posle cu nastaviti peske . Ali , da uzimam novi krs i da nastavim da se patim kao sa ovim koji imam , ne pada mi na pamet .
Sto se promene sistema tice , pogledaj gornji deo posta .
Ja od ni jednog politicara ne ocekujem nista epohalno , samo da ne uradi gore od prethodnog , ako uspe da zaustavi nesto lose i uradi bolje , ja sam srecan . Ne bitno iz koje je partije . Stankovic je zaustavio neke lose stvari , neke pokrenuo . Da nije bilo njega , MiG-ovi 29 bi vec bili na otpadu . Sutanovac je sada pokrenuo poslove za vojnu industriju , sprecio njeno dalje propadanje i potpuno gasenje ( koje joj se spremalo u najvece , pogledaj izjave pre potpisivanja ugovora koji se sad realizuju , jedan ministar je bio spreman da je za par meseci rasparca potpuno i proda bud zasto ) . Po meni su ta dvojica uradila nesto , ma kako to malo bilo , za razliku od prethodnih koji nisu uradili nista , ili su samo upropastili postojece . I ja to postujem .
Sto se tice toga koji avion treba da uzmemo , neka odaberu bilo koji od onih koji su u konkurenciji , samo da je nov . Nisam alergican ni na ruske , ni na americke , ni na evropske . Realno , svi su oni tu negde , u eventualnom sukobu bi odlucivale nijanse , i koliko je dobar pilot u avionu . I zato mi je bitno koliko je odrzavanje jeftino , koliko toga mozemo da dobijemo kroz ofset poslove , i koliki deo delova mozemo da dobijemo da proizvodimo sami . Sto jeftinij cas leta , imacemo vise casova naleta po pilotu . Sto bolji ofset , vise posla za privredu , vise para za vojsku , vise goriva i rezervnih delova , opet vise naleta . Sto vise delova proizvodimo sami , opet isti rezultat . Sto vise placanja robom , opet isti rezultat .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
A promenu sistema ces izvrsiti tako sto ces dovesti svog novog/starog ovna predvodnika , umesto trenutnih koji nas vode . I onda ce teci med i mleko .

ne , nego ukidanjem tzv parlamentarne demokratije . i nece teci med i mleko nego znoj ,ali mislim da je besmisleno s tobom prichati o tome  Smile



Citat
Ista korita , samo druge svinje

tu rechenicu ponavljaju svi ljudi koji podrzavaju sadashnju vlast . kobajagi , svi su isti , pa zashto onda da se trudimo i neshto menjamo ...  Smile Smile


Citat
Sto se nase avio industrije tice , zelis da odlucujes o sudbini neceg sto realno , prakticno , ne postoji . Pola fabrika su privatizovane ili u stecaju , druga polovina se noktima drzi na ivici , i prakticno , da nije bilo Laste , sada bi bila u ponoru . A sudbinu te industrije ces resiti tako sto ces izbaciti Lastu i G-4 , kupiti PC-9 , jer je to isplativije .

verovatno sam ja kriv shto su fabrike propale  Smile Smile . lasta-95 nema buducnost i to je svakom jasno . ako nasha avio-industrija 65 godina posle 2.sv.rata nije u stanju da proizvede avion u klasi PC-9 , onda objektivno nema shta da trazi na svetskom trzishtu

Citat
. Obnova proizvodnje G-4 u doglednoj buducnosti ili novog trenera zasnovanog na njemu bi za tu fabriku bio ravan odlasku na Mesec , a ti pricas o resavanju sudbine Orla i ponovnom pocetku proizvodnje . I to za avion za koji je jedva odluceno da se ide na produzenje resursa , i to tek sada kada je Utva krenula sa Lastom . DA nije bilo toga , otisao bi u istoriju za par godina . Ta industrija je sada jedva pocela da puzi , i to upravo zahvaljujuci Lasti . Kroz osavremenjavanje G-4 mogla bi da ustane na noge , kroz ponovnu proizvodnju G-4 bi mozda prohodala , a onda mogla da razmislja o ponovnoj proizvodnji Orla , ili aviona koji bi zamenio i G-4 i Orla u naoruzanju . Ali , ti bi , kao pravi reformista , to stopirao i kupio PC-9 .


a kako ti mislish da "modernizujesh" G-4 kad sam kazesh da je njegova proizvodnja za utvu kao odlazak na mesec  Smile Smile Smile . za tvoju informaciju , svaka " modernizacija" podrazumeva zamenu istroshenih delova - koje utva ne moze da proizvede  Smile .

shto se tiche laste - ljudi (hobisti) proizvode komplikovanije modele u radionicama (replike aviona iz 1. i 2. sv rata ) .


Citat
I da , stopirao bi ti sve reforme , i vratio vojsku na stanje pre pocetka istih . Znaci , imali bi redovno sluzenje , 120000 vojnika u stroju u doba mira . Itd. , itd .

naravno da bi imala redovno sluzenje i par desetina hiljada vojnika  Smile u stroju , a ne "profesionalce" i baba-sere .

Citat
Samo , tu imas jedan jasan problem , mi zivimo u 21.-vom veku . A kod nas je i danas standard pismenosti da umes da citas i pises . Pogledaj procente ljudi koji su i dalje nepismeni , polu pismeni ( jedva umeju da se potpisu , a za citanje jedne strane u novinama im treba dva sata ) . O koriscenju racunara da i ne govorimo . Kako ces da izvrsis obuku te opstenarodne vojske , da ih obucis da uspesno koriste najsavremenije naoruzanje i opremu ?

ne brini se ti o pismenosti . bivali su nashi ljudi josh nepismeniji pa su se izborili za svoju naciju i drzavu . nama je u ovom trenutku najpotrebniji najprostiji vojnik-pesadinac . takve su pretnje koje nas okruzuju . nije ni americhki marinac neshto posebno pismen pa ga nauche da koristi pushku i ostalu opremu .  moderne tehnike ionako imamo malo , i nju opsluzuju profesionalni vojnici .

Citat
Trenutno vozim polovna kola , trose vise , cesce se kvare , novih delova nema , polovnih je sve manje i pitanje je da li su bolji od onih koji su vec na mom autu . Ja sam za sebe resio , ili cu skupiti pare za novo , ili cu voziti ovo sto imam dokle mogu , a posle cu nastaviti peske .

pa kad nemash veze sa kolima  Smile , pa si kupio krsh koji ne umesh da odrzavash  Smile . nisu ni sva polovna kola ista , niti su svi novi automobili oslobodjeni problema .

Citat
Stankovic je zaustavio neke lose stvari , neke pokrenuo . Da nije bilo njega , MiG-ovi 29 bi vec bili na otpadu .

mig-29 su praktichno vec na otpadu ,jer su ostala svega 3 a i oni ne lete .

Citat
Sutanovac je sada pokrenuo poslove za vojnu industriju

 Smile Smile on je "pokrenuo" .... ono shto je ostalo od vojne industrije radi zato shto za njihove proizvode ima trzishta . tu ne treba nikakav ministar da neshto "pokrece" i ugradjuje se , dovoljno je da poslovodstvo fabrike ponudi svoju robu eventualnim kupcima - shto su i uchinili .

 
Citat
Sto se tice toga koji avion treba da uzmemo

uzmemo za vashke ?  Smile Smile
« Poslednja izmena: 13. Avg 2010, 05:50:28 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Uklanjanje parlamentarne demokratije znaci uvodjenje diktature . Sto se opet svodi na ovo sto sam rekao , dovesces svog ovna predvodnika umesto trenutnih , i stvar ce biti resena . Mozda ce se on zvati Srpski Firer , ili Kralj , ili vec neko treci . I teci ce krv ( tvojih neistomisljenika ) i znoj ( budala koje budu spremne da tvom ovnu predvodniku slepo veruju u svetlu buducnost ) .
Recenicu ne ponavljaju oni koji podrzavaju sadasnju vlast , vec oni koji ne vide nikog na politickoj sceni koga mogu da podrze . Za njih su svi isti , neki mozda nesto manje gori nego drugi , ali su u principu svi sifra G-G .
Krivicu za propale fabrike imaju svi zajedno koji su na vlasti bili do sada , od levice do desnice . Svaki je odradio svoj deo posla , i svaki nas je pomalo unistio na svoj nacin .
Za g-4 ti ne brini , ako proizvodnja i plasman Laste nastavi da ide kako treba , a izbor aviona za nase RV takodje bude odradjen kako treba , ako se ne dozvoli privatizacija vojnog kompleksa , vec se on prebaci u drzavnu svojinu i nastavi rad u njemu ili po principu zajednickih ulaganja , ili investiranja drzave , nece biti problema .
Utva je na kolenima , i krenula je da puzi . Trebace neko vreme da stane na noge , pa da pocne da hoda , i da trci .
Sto se tice nase pameti i sposobnosti da nesto naucimo , nije problem u prirodnoj inteligenciji i sposobnosti da nesto naucis , vec da li nesto zelis ili ne . A to pomanjkanje volje je ovde izuzetno izrazeno , pogotovu sto su generacije ucene da je bolje da se muva , krade , valja i zeleno i belo , nego da se uci i radi . Lako je coveka oterati iz klupe na ulicu , ili sa njive na asfalt , tesko ga je vratiti tamo nazad .
Sto se tice onoga sta nam treba u vojsci , ja bih rado da je godina 1914.-sta i da nam od oruzja trebaju samo puske i topovi , i junacko srce . Na zalost , u ovom veku nije tako . Ratove dobijaju tehnicki opremljenije i takticki i tehnicki obucenije vojske .
A oni koji stvarno nesto o vojsci znaju , znaju da je taj rat iznela stajaca vojska , zajedno sa rezervom . Pukovi stajace vojske su rasformirani i sluzili su kao osnova za formiranje divizija , gde su profesionalci preuzimali komandne duznosti od nivoa odeljenja na gore . Ja sam se licno zalagao za taj sistem sluzenja vojnog roka , ne za njegovo potpuno ukidanje . Procitaj malo o organizaciji vojske u to vreme , pa ce ti stvari biti mnogo jasnije . Medjutim , i ovaj sistem sa profesionalcima i aktivnom rezervom nije los , ako je dobar amerikancima , zasto ne bi bio nama ?
Sto se kola tice , niti sam kupio krs , niti sam nesposoban da ih odrzavam . Jednostavno godina proizvodnje cini svoje , a to je nesto sto tebi izgleda nije jasno . Od babe se devojka ne pravi . Koliko god dobrog polovnjaka da kupis , na to se na kraju svede . Novo je novo . A dobro biram od koga kupujem i staro i novo .
Za tebe su nasi MiG-29 na otpadu , za mene jos uvek nisu . Niti si ti u poziciji da tako nesto ocenjujes , niti ja . Ovde postoje mnogo obavesteniji ljudi i od tebe i od mene koji kazu da nije tako . Oni rade na tim istim aerodromima , tako da verujem njima vise nego tebi .
Sto se vojne industrije tice , to sto je od nje ostalo radilo je i ranije , pa opet nisu uspevali da te proizvode na trzistu prodaju . Izgleda da za prodaju vojnih proizvoda nije dovoljno postojanje proizvoda i trzista , vec i mnogo drugih faktora o tome odlucuje . A to sto neki drugi nisu umeli da urade nista da te faktore okrenu u nasu korist , ili da ih eliminisu , a neko sada jeste , to je druga prica .
A sta je cekalo istu , pogledaj izjave ministara u to vreme i koji su planovi bili u vezi iste , pa ces shvatiti koliko je blizu bila do potpunog rasparcavanja i unistenja .
Sto se tice aviona , mozda za proizvode , mozda iz kredita , mozda i za vaske ( ako smo dovoljno veliki prevaranti Smiley ) , mozda za lizing , kako god bilo , nekako ce mo morati da ih uzmemo . Mislim da to nije pitanje , vec je pitanje kako da u tom poslu prodjemo sto bolje . I da za sto manje para dobijemo sto vise .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.