Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:55:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi album Green Day u maju  (Pročitano 1879 puta)
09. Feb 2009, 18:10:49
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
Novi album Green Day u maju
Ponedeljak, 9. februar 2009. 16:46    

Američki pank-rok bend Green Day objaviće novi album u maju pod nazivom "21st Century Breakdown".

Album, osmi u postojanju grupe, biće podeljen u tri celine: "Heroes and Cons", "Charlatans and Saints" i "Horseshoes and Handgrenades".

Prethodni album Green Day bio je "American Idiot" iz 2004, koji je širom sveta prodat u više od 10 miliona primeraka. Dobio je brojne nagrade među kojima i Gremija za najbolji rok album.

"Posle uspeha 'Idiota' zapitali smo se da li je ovo limit naših ambicija? Mogli smo da se vratimo korenima, ali smo odlučili da napravimo korak unapred", izjavio je pevač i gitarista Bili Džo Armstrong.

Novi album "vrvi" od angažovanih pesama koje govore o svakodnevnoj borbi srednje klase, apatiji i mračnom senkom koja se nadvila nad takozani "Američki san o boljem životu".

"Pevamo o tome šta se događalo u prethodne tri godine i muzikom podvlačimo neke jasne izjave", kaže on.

Jedna od najsnažnijih pesama sigurno je "March of the Dogs", kojom ističu hipokriziju religije. "Nemam ništa protiv religije. Ja sam za svaku duhovnost, a nema ničeg duhovnijeg od rock 'n' roll-a".


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Novi Green Day stiže 15. maja    

Sastav Green Day objavio je datum objavljivanja novog studijskog albuma. Izdanje '21st Century Breakdown' u prodaji će se širom sveta pojaviti 15. maja. Novi album, koji će biti osmo studijsko izdanje za Green Day, biće podeljen u tri dela 'Heroes And Cons', 'Charlatans And Saints' i 'Horseshoes And Handgrenades' i sadržaće 16 pesama.
Prvi singl biće pesma 'Know Your Enemy' koja će se u prodaji pojaviti u aprilu mesecu. Album je producirao Butch Vig, član sastava Garbage, i producent bendova kao što su Nirvana, The Smashing Pumpkins, AFI, Sonic Youth i The Subways. Bend je poslednji album ‘’American Idiot’’, objavio 2003. godine, a ovaj album je do sada prodat u preko 10 miliona kopija širom sveta.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Kaiser Chiefs na turneji sa Green Day    

Kaiser Chiefs su otkrili da će nastupiti kao podrška na predstojećoj američkoj turneji sastava Green Day. U izjavi za Daily Star lider benda, Ricky Wilson, je otkrio da je bend oduševljen pozivom i da su zauzeti turnejom do septembra meseca, ali se nadaju i da će ih ova turneja inspirisati da napišu nove pesme.
"Moramo da napišemo novi material jer smo sve već svirali. Kada smo pravili poslednji album želeli smo to da uradimo brzo i bilo je zabavno. Onda ga završiš i predaš kao domaći zaatak. I tako to postaje dosadno…. Onda svi album počnu da seciraju a sve što ti želiš je da budeš u bendu sa svojim ortacima" rekao je Wilson. Novi album sastava Green Day '21st Century Breakdown' u prodaji će se pojaviti 15. maja.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Svetska premijera novog spota Green Day    

MTV i VH1 ekskluzivno svetu predstavljaju premijeru najnovijeg videospota grupe Green Day – "Know Your Enemy". Spot će biti ekskluzivno prikazan na stanicama MTV, VH1, The N, Palladia, HD-muzičkom kanalu MTV Networks, MTV2, MTV Hits i internet stranicama MTV.com, VH1.com, kao i međunarodnim kanalima MTV i VH1 te MTVNHD, međunarodnom HD servisu te kompanije u petak, 24. aprila u 20 časova.
Ovo predstavlja prvu globalnu premijeru videospota na svim kanalima mreže MTV. "Know Your Enemy" će biti prvi videospot sa željno očekivanog albuma rokerskog trija, 21st Century Breakdown, koji izlazi u maju 2009. Svetska premijera spota grupe Green Day "Know Your Enemy" predstavlja MTV-jevu jedinstvenu međunarodnu veličinu i povezuje fanove sa najnovijim i najvećim delima svetske muzičke scene. "Know Your Enemy" će doživeti premijeru u etru MTV-ja i u digitalnom obliku, koji ima više od 140 prozora, uključujući 66 kanala i 200 internet stranica u 162 države. Putem kanala mreže VH1, "Know Your Enemy" će se prikazati u 134 države širom Latinske Amerike, Evrope i Azije. "Drago nam je što su Green Day odabrali MTV i VH1 za ekskluzivno predstavljanje njihovog najnovijeg videospota svojim fanovima širom sveta", rekao je Van Toffler, predsednik MTV Networks Music i Logo Group-a. "Već godinama uživamo u odličnoj saradnji s tim bendom i to što učestvujemo u objavljivanju njihovog poslednjeg albuma je velika stvar za sve nas." "Svetska širina MTV mreže je bez premca i pruža nam jedinstvenu poziciju da svojoj publici ponudimo ekskluzivni pristup nekim od njihovih najomiljenijih izvođača", rekao je Bruce Gillmer, SVP Talent & Music MTVN International. "Green Day je sigurno jedna od najpopularnijih grupa sveta, sa vernim fanovima od Kijeva do Kuala Lumpura, a samo MTV može sve da ih poveže putem bukvalno više stotina svojih platformi." Green Day – pevač i gitarista Billie Joe Armstrong, basista Mike Dirnt i bubnjar Tré Cool – svoj proboj su najavili 1994. godine izlaskom albuma "Dookie", dinamičnom eksplozijom širokog punk-popa u tri akorda koji se obraća dokonim tinejdžerima širom sveta. Album je prodat u više od deset miliona primeraka i doneo je bendu njihovu prvu Grammy nagradu. Više od deset godina Green Day nastavlja da zauzima vrhove top lista svojim narednim albumima Insomniac, Nimrod, i Warning, oduševljavajući milione fanova svojim burnim živim nastupima. Ali American Idiot, album iz 2004., vinuo je grupu Green Day u stratosferu. "American Idiot" je odmah zauzeo prvo mesto Billboardove top liste. Iznedrio je pet hitova, bio nominovan u sedam kategorija za Grammy (nagrađen je u dve, uključujući i Rock album godine) i podigao prag kvaliteta modernog rock and rolla. Green Day će objaviti novi album, 21st Century Breakdown, u maju 2009. i krenuti na svetsku turneju.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Green Day: Upoznajte neprijatelja (VIDEO)



Poslušajte prvi singl sa novog albuma benda Green Day "Know your enemy".

Naslednik albuma iz 2004. godine "American idiot" koji je širom sveta prodat u deset miliona primeraka "21st Century breakdown" izlazi 15. maja, i biće podeljen u tri celine "Heroes and Cons", "Charlatans and Saints" i "Horseshoes and Handgrenades".

Članovi benda su svim svojim fanovima omogućili i "skidanje" pesme sa njihove Internet stranice.

Spot za numeru "Know your enemy" premijerno će biti prikazan na kanalima MTV i VH1 24. aprila, a do tada pogledajte kako je izgledalo snimanje spota za pesmu i oslušnite kako bend "upoznaje neprijatelja".



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
eeexxxxtraaaaaaa   Smile Smile Smile
ja sam već skinula sve pesme i ne izlaze mi iz ušiju! 
IP sačuvana
social share
život je dugi proces umiranja x)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1047
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Samsung G880
nadao sam se da nece zeleti da ponovi AI. ali dzaba.

ja sam moje uradio, pazario cd i ispostovao ih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:55:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.