Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nove verzije antivirusnih programa za Nokijine telefone  (Pročitano 723 puta)
13. Feb 2006, 20:24:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nove verzije antivirusnih programa za Nokijine telefone


Antivirusna kompanija F-Secure objavila je novu verziju antivirusnog softvera za četiri nova modela mobilnih telefona kompanije Nokia.

Radi se o modelima N71, E60, E61 i E70, čiji vlasnici će moći da preuzmu antivirusne programe uz pomoć Nokijine usluge Catalogs, u okviru koje korisnici preuzimaju melodije zvona, igrice i uslužne alatke. Vlasnici modela N71, pak, dobijaće softver instaliran na memorijskoj kartici prilikom kupovine telefona. U probnom periodu, koji traje 30 dana, novi antivirusni softver kompanije F-Secure je besplatan, a nakon toga se može kupiti uz pretplatu od približno dva evra mesečno.

Antivirusni programi kompanije F-Secure namenjeni "pametnim" mobilnim telefonima po prvi put su se pojavili 2004. godine. (V.K.)

Izvor: Mikro Vesti

(01. May 2007, 10:51:28)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Znači antivirusni program nametnut već kupovinom telefona traje svega 30 dana?!?
Pa nisu se baš nešto i pretrgli distributeri ili ti provajderi mobilnih telefonija da obezbede adekvatnu zaštitu za svoje proizvode.
Recimo Vodafone modifikuje originalni softver telefona koje nudi u svojoj mrezi, samim tim bi pored toga što brine za raznorazna autorska prava mogao da se pobrine da njegovi telefoni budu zaštićeniji malo više od "mesec dana"!
Kako bi ga neko koristio godinu dana treba da ga plati oko 25€", što i ne predstavlja neki ekonomski izdatak za jednog prosečnog zapadnog korisnika ali mogućnost odabira proizvodjača antivirusnog programa odmah otpada u startu osim ako se ne deinstalira isti posle mesec dana i instalira antivirus od nekog drugog proizvodjača. A to nije poenta ove priče već korišćenje preinstaliranog paketa. Samim tim F-Secure polako obezbedjuje sebi primat na tržištu mobilne telefonije(pa to je i najveći pronalazač virusa pobogu)!
Ovo me podseća na OEM distributere računara na kojima je odavno "default" Norton antivirus pa i ne čudi činjenica da mnogi od njih i ne znaju za postojanje drugih antivirusnih paketa i tvrde da je Norton najbolji i neprevazidjen!
Samim tim ne bi me čudilo da "n" seriju telefona ili na novi Symbian "devetku" ne krene još veći napad zlonamernih programa.
Meni je ovo ipak još bezazleno i smešno postavljati antivirusni program na mobilnom telefonu. Možda će doći i vreme obaveznog korišćenja pojavom sve jačih procesora, mogućnosti telefona, pohranjivanja informacija na istim, ali zasad to stvarno malo previše "naduvava" realnu opasnost i štetu od istih!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Pročitah još jednu zanimljivu vest u vezi F-Secure antivirusnog programa za mobilne telefone. Naime, da bi se apdejtovala baza tj. nove antivirusne definicije potrebno je to platiti putem gprs-a i do 1 dolar po apdejtu što me još više zbunjuje ako se ne varam. Znači još ga "nameću" prilikom kupovine telefona još treba da se plati sve i svašta a -  realna korist od njega nikakva!
Lepo ja rekoh da ljudima treba alternativa ili mogućnost izbora recimo onih paketa koji nisu takve krvopije kao ovaj ako je sve što sam pročitao normalno tačno!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.