Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:36:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: No­vac te­če pre­ko Dri­ne  (Pročitano 538 puta)
09. Nov 2006, 00:34:59
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung S7220
No­vac te­če pre­ko Dri­ne

PAL­TI pro­met iz­me­đu Sr­bi­je i Bo­sne i Her­ce­go­vi­ne će se, od mar­ta na­red­ne go­di­ne, oba­vlja­ti di­rekt­no, od­no­sno ne­će vi­še ići pre­ko po­slov­nih ba­na­ka u ino­stran­stvu - po­tvr­dio je "No­vo­sti­ma" gu­ver­ner Na­rod­ne ban­ke Sr­bi­je Ra­do­van Je­la­šić.
Pre­ma nje­go­vim re­či­ma, za ma­nje od dva me­se­ca, od­no­sno od ja­nu­a­ra na­red­ne go­di­ne kre­nu­će se sa pro­ba­ma, što pod­ra­zu­me­va da će se pro­met oba­vlja­ti uz znat­no ni­že pro­vi­zi­je.
- Ve­ru­jem da će­mo na­kon ot­po­či­nja­nja di­rekt­nog plat­nog pro­me­ta sa Bo­snom i Her­ce­go­vi­nom vr­lo br­zo na­pra­vi­ti slič­ne aran­žma­ne sa svim ze­mlja­ma u re­gi­o­nu - na­ja­vlju­je Je­la­šić. - Br­ži i jef­ti­ni­je re­gu­li­san plat­ni pro­met od ve­li­ke je va­žno­sti za us­po­sta­vlja­nje slo­bod­ne tr­go­vin­ske zo­ne i bo­ljih me­đu­sob­nih tr­go­vin­skih ve­za.
Ove ak­tiv­no­sti cen­tral­nih ba­na­ka Sr­bi­je i Bo­sne i Her­ce­go­vi­ne sa­mo su deo po­sla ko­ji će sve ze­mlje u re­gi­o­nu mo­ra­ti da ura­de u sklo­pu ak­tiv­no­sti pred­vi­đe­nih Spo­ra­zu­mom o zo­ni slo­bod­ne tr­go­vi­ne CEF­TA, a ko­ji bi već da­nas tre­ba­lo da bu­de pa­ra­fi­ran u Bri­se­lu.
- Zo­na slo­bod­ne tr­go­vi­ne, a u ko­ju bi, od ja­nu­a­ra na­red­ne go­di­ne, tre­ba­le da uđu sve ze­mlje re­gi­je, pod­ra­zu­me­va, isti­na uz ma­nje ustup­ke za sve stra­ne, je­din­stve­no tr­ži­šte sa vi­še od 60 mi­li­o­na lju­di.

Izvor: Vecernje novosti
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:36:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.