Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:41:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova organizacija V i PVO VS  (Pročitano 18371 puta)
24. Jul 2007, 01:41:53
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
Prema novoj organizaciji, V i PVO VS će se sastojati iz:
204. Aviacijske baze
98. Aviacijske baze
250. Raketne brigade PVO
126. Centra VOJIN
333. Inženjerskog bataljona
210. Bataljona veze

204. Aviacijske baza se sastojati iz:
-101. LAE, nastale od bivšeg 204. LAP, naoružane lovcima tipa MiG-21 Bis (dvadesetak), MiG-21 UM (oko šest) i avionima MiG-29 (5);
-252. MAE, naoružane  Super Galebovima G-4 (oko 23), Utvama 75 i Gazelama. Sastojaće se iz 4 odeljenja, jednog borbenog (G-4), jednog nastavnog (G-4), jednog nastavnog (Utva 75), i jednog helikopterskog trenažnog (Gazele)odeljenja;
-138 MTAE, nastale objedinjavanjem dela 677. TAE i Pegaza, naoružana je transportnim avionima An-26, Yak-40, helikopterima Mi-8, Gazela, a sigurno će biti naoružana i helikopterima Mi-17 i Mi-24, i sastojaće se sigurno iz više odeljenja;
-1. izviđačko odeljenje, naoružano sa Migom 21M i 2 MiG-21 Bis opremljena za aero-foto izviđanja;
kao i iz 24. vazduhoplovno-tehničkog bataljona, 17. bataljona za obezbeđenje aerodroma i 177. art.-raketnog diviziona PVO.

98. Aviacijske baza se sastojati iz:
-241. LBAE, naoružane skoro svim operativnim Orlovima J-22 i NJ-22 (ima ih oko 16-20);
-714. POHE, naoružane helikopterima Gazela GAMA;
-119. MHE,  naoružane jedinim An-2TD, Gazelama i helikopterima Mi-8;
-2. izviđačkog odeljenja naoružanog Orlovima IJ-22 (Smile i INJ-22 (2);
kao i iz 24. vazduhoplovno-tehničkog bataljona, 161. i 98. Bataljona za obezbeđenje aerodroma i 98. art.-raketnog diviziona PVO.

250. Raketne Brigade PVO, koja se sastojati iz:
-Komande baterije
-1. i 2. raketnog diviziona PVO, kao i iz 3. 4. i 5. samohodnog raketnog diviziona PVO, naravno naoružanih Kubom i Nevom.

126.centar vazdušnog osmatranja, javljanja i navođenja sastoji se od:
-Komandne čete
-20. Bataljona VOJIN
-31. Bataljona VOJIN
i čete za vazduhoplovno-tehničko i tehničko održavanje i snabdevanje.



E, pa da čujemo i vas.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

An-2 SRB.jpg
(44.1 KB, 495x354)
An-26 SRB1.jpg
(90.23 KB, 1152x814)
G-2 SRB.jpg
(60.05 KB, 1024x768)
G-4 SRB2.jpg
(55.56 KB, 800x418)
J-22 SRB.jpg
(113.01 KB, 800x565)
Mi-8 SRB.jpg
(84.69 KB, 800x564)
Mi-24 SRB1.jpg
(12.68 KB, 440x335)
MiG-21_SRB.jpg
(27.87 KB, 625x316)
MiG-29 YUG.jpg
(41.82 KB, 800x514)
SA.341 SRB.jpg
(62.73 KB, 782x548)
Utva75 SRB.jpg
(181.53 KB, 1600x1133)
Yak-40 SRB.jpg
(67.2 KB, 1024x728)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Opera 7.01
mob
SonyEricsson C702i
Svaka cast na postu,ako nije tajna odakle ti ove informacije? Pitam posto u tvom postu ne nadjoh VOC a upravo G-4 na tvojoj gornjoj desnoj slici je od nedavno ofarban u ovim bojama i pripada VOCu.
Sve ovo deluje OK mada ja u celoj prici ne znam gde oni misle da nadju sve ove avione i to jos u letnom stanju?
Tuzno je to u kakvom se stanju nalazi nase vojno vazduhoplovstvo.Aerodromi i tehnika su u ocajnom stanju potpuno zapusteni,a o naletu pilota necemo raspravljati,nadam se da ce uskoro ova drzava uloziti malo novca u ovaj segment.
Smatram da je bolje imati i malo vazduhoplovstvo ali dobro opremljeno i utrenirano,sa pratecom infrastrukturom koja se dobro odrzava i unapredjuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
pa izvori su sa sajta VS, koji nešto zeza. čuo sam da je VOC pretopljen u VTI-vojno tehnički institut. nikada neću razumeti vazduhoplovstvo 90tuh koje je idalje imalo eskadrile G-2, MiG-21 i J-21, dok su mnogi G-4 i Orlovi povučeni iz upotrebe. što se tiče organizacije, racionalo je što se tiče našeg budžeta. samo da se konačno završi ova privremenea modernizacija. inače vazduhoplovstvo će koristiti aerodrome Batajnica (204.AB), Lađevci i deo aerodroma Niš (98.AB). zna li ko kada treba da se vrate Migovi 29 sa remonta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Ovaj spisak letelica mi vise lici na popis iz vazduhoplovnog muzeja nego na spisak letelica "modernog" vojnog vazduhoplovstva. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5

Imali nekih najava o modernizciji Orlovo posto je to planirano jos krajem osamdesetih.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
steta sto je ostao samo jedan An-2, a ni on ne leti bas cesto. Sjajan avion..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Za sad nema nista od modernizacije Orlova, jedva su skupili pare (ako su ih i skupili) i za 29tke.Ne verujem ni da ce biti uskoro nesto o poboljsanju Orlova (bar ne u narednih 10ak godina kako sad stoje stvari).A zasto bi An-2 bio toliko koristan vojsci pa da im treba vise komada?
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
pa operativna su samo 2 ili 1 An-26. da su operativni svih 6 onda An-2 i nebi imao korisst, mada kako je stanje sada. u Odbrani sam pročitao da će se ovaj najmlađi An-26 iz 1984 činimi se biti modernizovan i opremljen modernim sistemima za navođenje, da bi mogao da ima učešće u međunarodnim operacijama, dok će se još  3 matorija An-26 iz 1976 činimi se samo remontovati, kako bi leteli do 2014. mislim da ni Bugarsko vazduhoplovstvo nije nešto modernije, odsim onih novih helikoptera i transportnih aviona, a Poljska idalje koristi Su-22. Zna li ko kakve će biti nove oznake i nazivi eskadrila i koliko će od sada brojati eskadrila?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 98
Browser
Opera 7.01
mob
SonyEricsson C702i
An-2 je svakako interesantan avion za nasu vojsku,u krajnjem slucaju trosi manje goriva (poznato je da nasa vojska kuburi sa gorivom za avijaciju) od An-26 tako da za trenazu padobranaca An-2 je sjajan i ultra moderan.

Ako je verovati najavama 29-ke bi trebalo da se vrate u toku 2008-me god.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2007, 01:44:33 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
zar netreba prvi MiG-29 da se vrati pri kraju ove godine?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:41:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.37 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.