Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nostalgija ~ Panta rei  (Pročitano 11337 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Naravno da smo Nostalgicni, jer tek sada razumemo to sto smo imali, i te lepe trenutke pre nego sto smo znali da su lepi.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Naravno da smo Nostalgicni, jer tek sada razumemo to sto smo imali, i te lepe trenutke pre nego sto smo znali da su lepi.
Slazem se.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Uopšte nisam nostalgična; znam da je ono što je prošlo - prošlo, a uvek se trudim da iz toga izvučem nešto pozitivno: ako je bilo lepo, neka ostane lepa uspomena, ako je bilo ružno, neka postane iskustvo više.

IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Da li ste nostagični i da li često čeznete za prošlošću?
Tu i tamo, kada me nešto podseti. Uglavnom mi nedostaje ta neka bezbrižnost mladosti, vreme kada izbori još nisu bili načinjeni, vreme kada je još uvek sve bilo moguće.
Mislim da je to vrlo usko povezano sa količinom stresa u datom momentu.


I koliko je ta čežnja stvarno opravdana i osnovana?
Ne znam, verovatno nije.

  Da li utiče na vaš život u negativnom smislu i da li vas koči? Smile
Ne, u pitanju su momenti naleta nostalgije, iako ponekad prilično snažni, vrlo su kratkotrajni.
Nema se mnogo vremena za lamentiranje nad prošlošću.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Meni je fantasticno kad neko otvori temu koja zahtjeva .. da malo poblize objasnis svoj odgovor, a onda dobijes postove u fazonu 'ja ceznem za tim i tim, bas je bilo lijepo, aj cao'  Smile

Mislim .. meni je svejedno, ali ako se vec desi da jednom u 3 mjeseca neko otvori temu koja nije krstarica tj copy/paste, onda je valjda ok da procitate i malo dalje od naslova. Ovako imam osjecaj da sam na blablaonici i na nekoj temi tipa 'gdje ste sve ljetovali'

* ontopik

Ni ja nisam nostalgicna, ne razmisljam niti patim za prosloscu na nacin da prizeljkujem da se vrati. Prosto nisam prozivjela neka bolja vremena prije niti sam znala neke mnogo bolje ljude. Jedino bih vaskrsnula par ljudi, al to je vec neka druga prica
Imamo jednog dedu u familiji koji tako nostalgicno i tugaljivo prica o svojoj umrloj zeni i tako je ukiva u zvijezde da je to ravno parodiji. Covjek bi pomislio da je to bila neraskidiva emocija, ljubav, paznja, tolerancija bla bla bla, a vamo ..   Smile

Uglavnom, vjerovatno je sad ostao sam i shvatio je da nije cijenio trenutke s njom pa sad masta radi svasta, napravi od zene nevidjeno srodnu dusu. Pretpostavljam da je to i razlog svim ostalim nostalgijama.

I moram priznati da me uglavnom iritiraju stariji ljudi sa svojim pricama 'u nase vrijeme mi smo bili .. a pogledajte sada vas ..' -----_____------
Na sto mogu samo reci: better a living dog than a dead lion. I to je sah mat otp  Smile Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
HTC Wildfire S
Citat
Covjek bi pomislio da je to bila neraskidiva emocija, ljubav, paznja, tolerancija bla bla bla, a vamo.

Citat
Uglavnom, vjerovatno je sad ostao sam i shvatio je da nije cijenio trenutke s njom pa sad masta radi svasta, napravi od zene nevidjeno srodnu dusu.

Citat
Pretpostavljam da je to i razlog svim ostalim nostalgijama.

Uglavnom.

Mada je verovatno najzanimljivije to kad čujem kako izmene pravo stanje iz prošlosti i idealizuje se neki događaj ili osoba... kao što si i ti napisala u vezi tog čiče.

Nikad nije bilo preterano pametno ispravljati ih, to je stanje u kojem emocije preovladaju zdrav razum i logičko razmišljanje...

I moram priznati da me uglavnom iritiraju stariji ljudi sa svojim pricama 'u nase vrijeme mi smo bili

During the war...  Smile



 Smile


Mislim da mi najviše idu na živce Jugonostalgičari.

Pa kad krenu o velikoj ogromnoj državi, crvenom  pasošu, putovanjima, multikulturalnosti... Smile Ma raj na zemlji...
Potpuno ispijenog mozga s puno strasti su u stanju 5 dana gladni i žedni da te ubeđuu.
I naravno glavni argument na svako tvoje otvaranje usta i sam pokušaj da se kaže nešto suprotno: "Ma ne znaš ti to, nisi ti živeo u to vreme pa da znaš..."

« Poslednja izmena: 26. Feb 2010, 02:31:45 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Mislim da mi najviše idu na živce Jugonostalgičari.

Pa kad krenu o velikoj ogromnoj državi, crvenom  pasošu, putovanjima, multikulturalnosti... Smile Ma raj na zemlji...
Potpuno ispijenog mozga s puno strasti su u stanju 5 dana gladni i žedni da te ubeđuu.
I naravno glavni argument na svako tvoje otvaranje usta i sam pokušaj da se kaže nešto suprotno: "Ma ne znaš ti to, nisi ti živeo u to vreme pa da znaš..."



Iz kog razloga ti idu na zivce? Pa oni su ziveli u neko vreme koje je makar prividno bilo srecnije za njih. Tacno je, imali su crveni pasos i nisu morali da se maltretiraju gde god da su zeleli da se upute... kazu da su najlepsa druzenja imali u to doba kada su se organizovale radne akcije po svim krajevima bivse SFRJ (sada ne mozes da organizujes ni ciscenje ulaza)... itd itd itd Definitivno mi ne smetaju takve price. Saslusas, to bar nije tesko... a i dalje furas svoj fazon. Meni su zanimljive price o Beogradu i vremenu kada su se na Kalisu organizovale igranke po kojima je harao Mile Lojpur... itd itd itd Ne smeta mi, mozda su to sve price jednog vremena koje je makar prividno bilo bolje od ovoga sada... ko zna sta cemo mi sutra da prepricavama, odnosno u kakvom vremenu ce neki novi klinci odrastati. Ono sto umem da kazem: "pa sto dodje ovde majke ti, kada ti je tamo bolje?!" onima koji kukaju za svojom "rodnom grudom", a "zaslepila ih svetla velegrada"... mislim, jeste, da Smile



Edit:
« Poslednja izmena: 26. Feb 2010, 14:38:57 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ne smetaju ni meni jugonostalgicari, pa cak i da sve sto kazu nije istina i da je pretjerano, opet nekako lijepo zvuci pomisao da su ljudi nekad zivjeli neoptereceni svime cime su danas optereceni.

Ovi sto mene iritiraju su uglavnom maliciozni sa svojim pricama, to se osjeti.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Uopšte nisam nostalgična; znam da je ono što je prošlo - prošlo, a uvek se trudim da iz toga izvučem nešto pozitivno: ako je bilo lepo, neka ostane lepa uspomena, ako je bilo ružno, neka postane iskustvo više.



podrzavam u potpunosti
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
HTC Wildfire S

Mislim da mi najviše idu na živce Jugonostalgičari.

Pa kad krenu o velikoj ogromnoj državi, crvenom  pasošu, putovanjima, multikulturalnosti... Smile Ma raj na zemlji...
Potpuno ispijenog mozga s puno strasti su u stanju 5 dana gladni i žedni da te ubeđuu.
I naravno glavni argument na svako tvoje otvaranje usta i sam pokušaj da se kaže nešto suprotno: "Ma ne znaš ti to, nisi ti živeo u to vreme pa da znaš..."



Iz kog razloga ti idu na zivce? Pa oni su ziveli u neko vreme koje je makar prividno bilo srecnije za njih. Tacno je, imali su crveni pasos i nisu morali da se maltretiraju gde god da su zeleli da se upute... kazu da su najlepsa druzenja imali u to doba kada su se organizovale radne akcije po svim krajevima bivse SFRJ (sada ne mozes da organizujes ni ciscenje ulaza)... itd itd itd Definitivno mi ne smetaju takve price. Saslusas, to bar nije tesko... a i dalje furas svoj fazon. Meni su zanimljive price o Beogradu i vremenu kada su se na Kalisu organizovale igranke po kojima je harao Mile Lojpur... itd itd itd Ne smeta mi, mozda su to sve price jednog vremena koje je makar prividno bilo bolje od ovoga sada... ko zna sta cemo mi sutra da prepricavama, odnosno u kakvom vremenu ce neki novi klinci odrastati. Ono sto umem da kazem: "pa sto dodje ovde majke ti, kada ti je tamo bolje?!" onima koji kukaju za svojom "rodnom grudom", a "zaslepila ih svetla velegrada"... mislim, jeste, da Smile

Ja zaboravih na ovo.  Smile

Da bih ti opširno i argumentovano odgovorio na ovo morao bih debelo da zađem u politiku. A to nećemo ovde. Smile

Ukratko... zato što su neobjektivni, pristrasni, licemerni, zaluđeni, bezobrazni, selektivno zaboravni, selektivno nezaboravni, patetični...
... i najgore od svega. Nastavak priče. Upoređuju nas (mlađe generacije) sa njima i prebacuju nam mnoge stvari...  Smile

Pa jel smo "mi" krivi što su oni bili nesposobni da stvore normalnu državu?
Kad nisu marili za svoju decu (u širem smislu) ni ne zaslužuju poštovanje...
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 05:59:14 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.