Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Norveski parlament izglasao ukidanje drzavne religije  (Pročitano 36405 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
A otkud to da je bog jedan?
Pa I u hriscanstvu su tri boga
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Alcatel OT Telenor Smart
3? Koja 3?
Ako mislis na Oca i Sina i Sv. duha, jedini Bog od njih je Otac jer je jedini on stvarao sve.

Ako mislis na katolickog, pravoslavnog i protestantskog onda cu da shvatim tvoj odgovor kao sarkazam.
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
Mislim Na oca sina i svetog duha.
Hriscansko 3 u 1 pakovanje je vrlo teoloski problematicno. Tvoje tumacenje da je samo otac bog se ne slaze sa teologijom vecine hriscanskih crkava, Na prvom mestu katolika i pravoslavaca koji zastupaju zakljucke prvih vaseljenskih sabora

We believe in one God, the Father Almighty, Maker of heaven and earth, and of all things visible and invisible.
And in one Lord Jesus Christ, the only-begotten Son of God, begotten of the Father before all worlds (æons), Light of Light, very God of very God, begotten, not made, being of one substance with the Father;
by whom all things were made...
And in the Holy Ghost, the Lord and Giver of life, who proceedeth from the Father, who with the Father and the Son together is worshiped and glorified, who spake by the prophets.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2016, 07:44:17 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
Ajd I ovako:

Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Citat
Верујем у једног Бога

I muslimani isto tako veruju u jednog Boga, i ovi ovamo u jednog Boga, oni tamo veruju u jedno 50+ Bogova, ovi onamo isto i kuda nas sve to vodi?
Ko je u pravu u svom verovanju?
Da li pravoslavci koji veruju u Boga i Isusa ili muslimani koji veruju u Alaha i Muhameda?
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Linux
Browser
Chrome 50.0.2661.89
Niko nije u pravu. Bog je nesaznatljiv
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 50.0.2661.102
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Dobro. Ne znam sta vise da kazem sem: religija je zabluda
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
1. Iz istog razloga, zato što političari pričaju o tome kako pomažu narodu.

Samo što su političari na vrhu lanca ishrane pa im niko ništa ne može. A crkva nije.

Citat
2. Nemam pojma ko su ti ljudi.

Pa potraži malo.  Smile

Citat
3. Zato što to prodaje novine.

Naravno, sve su to samo laži i izmišljotine da bi se prodavale novine... I Crna reka je izmišljotina, i Kačavenda analni prosvetitelj je izmišljotina, i pedofilija među njima je izmišljotina...  Smile

Citat
4. Nese baš razumem u politiku. Valjda bi takav političar izgubio glasove

Nope. Prošle su ovde i mnogo veće pizdarije od zakona i politika pa bi prošao i jedan porez za crkvu. Uostalom, oćemo da izađemo na ulicu i pitamo 10 random ljudi šta misle o uvođenju poreza crkvi?   Smile

Citat
5. Za ateiste nikako.

Ma pusti me tih priča ateisti vernici.  Smile Ja pitam za činjenice. Proste činjenice. Konkretne i opipljive. Dakle kako to SPC danas pomaže narod i društvo, i još bitnije - u kolikoj meri, kako i gde? Znam za ona kukumavčenja o Kosovu i njihove marševe tamo. Kosovo dis, Kosovo det, Kosovo, Kosovo, Kosovo... Ali me zanima, osim te rupe bez dna koja ionako više nikada neće biti naša, kako to crkva danas doprinosi zajednici i Srbiji? Pitam jer ja češće srećem predmete i projekte koji su donacija drugih zemalja ili naše dijaspore nego SPC.

Bog je jedan, zar u tom slucaju ne bi bila dovoljna i jedna religija?

Pa i bi. Kad pogledaš većinu religija vidiš da je sve manje više isto sranje drugo pakovanje. Ali avaj, ako bi bila samo jedna religija, onda bi bilo samo jedno mudo i 10 njemu potčinjenih podmuda. Odnosno mafijaša u mantijama. A ovako kad imaš 20 religija, a svaka od njih po 30 grana i struja i svaka struja po 1000 podmuda... znaš koliko se tu ljudi može uhlebiti i karijera napraviti...  Smile
« Poslednja izmena: 24. Maj 2016, 12:35:52 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 46.0
Citat
Pa potraži malo.

Slagah. Znam Vendi, ali mi glupo da dajem odgovor posle jednog guglanja.

Citat
Naravno, sve su to samo laži i izmišljotine da bi se prodavale novine...
Nisam rekao da su laži.
Citat
Ma pusti me tih priča ateisti vernici.  Ja pitam za činjenice. Proste činjenice. Konkretne i opipljive.
Recimo u Velikom selu imaš manastir. Možeš nedeljom da odeš na ručak i niko te ništa neće pitati.
Jedi koliko hoćeš i idi. U povratku mnogi opustoše okolne bašte i onda čekaju sledeću nedelju da ponove.



IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.103
mob
Samsung 
Polako prolazi vreme državnih religija. U skandinavskim zemljama religija već neko vreme nema naročit značaj za državu, naciju i pojedince, tako da je ovo sledeći logičan korak.
Kod nas je religija jako povezana sa tradicijom, nacionalnim identitetom. Nema srba bez pravoslavlja, bošnjaka bez islama. I ako je duhovni značaj vere kod ljudi sa naših prostora u stvarnosti jako mali, upravo zbog ovog gore navedenog religija će još dugo biti povezana sa državom i biti jako bitna.
Svesne da gube uticaj i same religije forsiraju priču nema srba bez pravoslavlja i bošnjaka bez islama. Igranje na kartu nacionalnog identiteta i tradicije je poslednja etapa u njihovom polakom nestajanju. Naravno zbog situacije na ovim prostorima, potrajaće dok potpuno ne izgube na značaju
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.