Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:35:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Norveška, specifična destinacija!  (Pročitano 1433 puta)
16. Sep 2010, 14:56:51
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.55
Ineteresuje me je li iko bio tamo nekada  i šta ima zanimljivo videti u Oslu? Ili negde drugde u Norveškoj? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia E
Ja nisam bio ali jeste jedan moj drugar ako neka stvar mora da se vidi kad si tamo to je muzej vikinskih brodova i muzeji uopste gledao sam slike zaista je fantasticno!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Samsung i9300
taj muzej je posvecen brodu Kon Tiki i jos nekim drugim brodovima, on se nalazi na jednom ostrvu blizu Osla, tj. u Oslo fjordu i stigne se do njega brodom/kao gradski prevoz.
Oslo je mali grad, mislim da nema ni 400000 stanovnika pa ja nisam stekao utisak neke metropole, kao sto su npr. kopenhagen ili stokholm od tih nordijskih drzava.
lepo je videti tvrdjavu koja gleda na more, kraljev dvor, gradska kuca(meni se nije svidela, ogomna je a lici mi na komunisticki stil gradnje, uopste nema nista skandinavsko u sebi, stvar uskusa), park sa figurama nekog norveskog skulptora(ne znam mu ime, ovo sad zvuci lose objasnjeno Smiley ali je lepo prosetati se). Ako se ide kolima ili nekim drugim vozilom prema granici sa Svedskom, moze se videti, tj put prolazi ispod mosta, koji je projektovao niko drugi nego Leonardo da Vinci. Naime, osmanlijski sultan je angazovao Leonarda da mu projektuje most preko Bosfora i kada ga je leonardo projektovao svi su mu se u Turskoj smejali, projekat je bio napusten dok pred kraj 20. veka norveske arhitekte nisu dosli do tog projekta i pretvorili ga u delo. Most nije tako velik kao sto je trebao da bude, da je isao preko Bosfora, vec je samo kao neki nadvoznjak ali je veoma neobican jer nema uopste stubove nosace.

Ako se ide na sever treba posetiti Bergen, tu uzeti Flam train. Mislim da je skoro 2000 metara nadmorske visine razlika od pocetka do kraja pruge. Trondhajm, Lofontenska ostrva i dalje na dalekom severu ako se ima vremena obavezno otici do Nord Kapp-a, najsevernija tacka Evrope u kontinentalnom delu. Nord Kapp je ostrvo do kog se dodje tunelom, mislim da iz Tromza ima busevi ka toj oblasti, ali se ne secam dobro.
Za putovanja po Norveskoj je dobro koristiti buseve, kupiti kartu unapred jer su poprilicno jeftinije a na dalje destinacije avionom.

edit:
sad sam se setio, oslo je najmanji grad u svetu koji ima metro, i u gradu je sve skupo, bas skupo. Ali ako poznajes tamo nekog, tj. neko zivi tamo, oni sigurno znaju veoma povoljne rasprodaje, ali je to samo po par dana ili na jedan dan kada se ljudi bukvalno otimaju za patike ili neku odceu Smile
« Poslednja izmena: 17. Sep 2010, 12:08:15 od nilobac »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.59
Hvala vam na ovim informacijama. Obzirom da idem van sezone teško da se brodovima šta može obići, ali dobro, pričaću vam kad se vratim. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:35:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.