Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nokia Symbian Screen Resolution!  (Pročitano 15012 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ovi podaci za E61i su sa Nokia sajta a za E61 nema podataka o fizičkoj veličini...
Sad ću ja to samo da nađem odgovarajući mjerni instrument....  Smile

Edit : Izmjerio...
Prvo nelogično mi je da su ugradili različite ekrane u E61 i E61i. Mislim da je to u potpunosti isti ekran. Fizičke dimenzije ekrana na E61 jesu 58x45mm ali ekran ima crnu ivicu okolo i ja mislim da tu dolazi do ovih odstupanja. Dakle fizička veličina jeste 58x45 ali kada oduzmemo onu crnu ivicu okolo ekrana približno dobijamo podatke koje je Nokija okačila za E61i. Prvi put , za divno čudo , su realno napisali tačnu iskoristivu površinu... Što im čak ide i na štetu. Ali izgleda da je tako.  Smile Smile
« Poslednja izmena: 15. Jun 2007, 00:29:37 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Iliiti:phone    dimensions    resolution    density
Nokia N95    40 x 53 mm    240 x 320 pixels    3,623 pixels/cm 2
Nokia N73    37 x 49 mm    240 x 320 pixels    4,236 pixels/cm 2
Nokia N80    34 x 41 mm    352 x 416 pixels    10,204 pixels/cm 2
Nokia N93    37 x 44 mm    240 x 320 pixels    4,717 pixels/cm 2
Sony Ericsson P990i    42 x 56 mm    240 x 320 pixels    3,265 pixels/cm 2
HTC P4350 (Herald)    43 x 57 mm    240 x 320 pixels    3,133 pixels/cm 2
Jel se može znati izvor ovih informacija?!? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Na gsmarena.com,mislim da je u pitanju review n95,ali nisam siguran...Edit - pogodio sam: http://www.gsmarena.com/nokia_n95-review-141p3.php
« Poslednja izmena: 15. Jun 2007, 00:51:40 od wayfaringpilgrim »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
@milisave upotrebi logiku.  Smile
Rezolucija na e61 320x240 znači da ekran ima 320 piksela u horizontalnom pravcu i 240 u vertikalnom pravcu.
Rezolucija na n95 240x320 znači da ekran ima 240 piksela u horizontalnom pravcu i 320 u vertikalnom pravcu.

Radi se o rezoluciji čitavog ekrana naravno a razlike u veličini display-a , bez obzira što imaju istu rezoluciju , proističu iz različite veličine piksela. Znači e61 ima istu rezoluciju ekrana (doduše ekran je okrenut horizontalno) kao i n95 a zbog fizički većih piksela ekran ima veće dimenzije. Znači oba telefona imaju 76800 piksela ali pošto su na E61 zrnastiji tj. veći , otuda i veće dimenzije ekrana. Bar ja ovako razmišljam... Ne mora biti istina.  Smile Smile

Pazi, nisam znao da velicina piksela moze biti razlicita. Nije mi to bas logicno. Onda mnogo toga drugog sto se izrazava u dpi nema nikakvog smisla. Sta znaci ako recimo nekome kazes da je neka slika u rezoluciji 1024x768 dpi, ako sama velicina piskela moze biti drugacija. Onda se pod tom maskom rezolucije moze smestiti i neka skroz jadna i neka odlicna slika, u zavisosti od toga da li su pikseli veliki, pa je slika mutna, ili mali pa je slika ostra. Meni je ipak logicnije da je piksel standardne velicine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Mlisave ma ima logike , kako nema... Evo ti primjera monitora od 17" i 19" , imaju istu rezoluciju 1280x1024 i isti broj piksela... A ovaj od 19" je veći naravno ali ima manje piksela po inču. Znači razvukli su mu piksele i zato je veći u odnosu na onaj od 17 inča a imaju isti br. piksela... Meni je to sve logično. Ne shvatam šta te buni u svemu ovome??  Smile
To isto važi i za mobilne telefone.  Smile
« Poslednja izmena: 15. Jun 2007, 18:26:48 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Nokia N82
Nisam to znao. Mada meni i dalje nije bas logicno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Znači razvukli su mu piksele i zato je veći u odnosu na onaj od 17 inča a imaju isti br. piksela... Meni je to sve logično.

Jesi li siguran u to? Hoćeš reći uvećani pikseli ("loptice") tako da slika izgleda krupnije teksture. Ili su možda samo razteđeni pa je slika manje jasnija, ili pak oko biva prevareno pa ne vidi veći prazan prostor, ambis, nego se lepi za piksele "loptice" i tako ih "uvećava". E sad kako će sve to izgledati na ekranu zavisi i od tehnologije ekrana, a tu je i mogućnost prikazivanja različitih boja od 56 hilade do 16 miliona. Meni je ovo logičnije, da je veličina jednog poksela definisana.

Čini mi se da je wayfaringpilgrim mislio na 36,23 pixels/mm2 a ne na 3,623 pixels/cm2 (kod N95 npr,)?
« Poslednja izmena: 13. Nov 2007, 17:59:10 od Ignat »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Jok! Nisam siguran uopšte. To je samo moje razmišljanje. Nisam upućen u tehničke stvari izrade displeja na telefonima.

Samo mi je logično da i veliki i mali ekrani mogu imati istu rezoluciju i isti broj piksela ... a sad da li ih "razvlače" ili ih razmiču , da bi to postigli , nisam siguran i nije mi ni bitno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.