Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nokia 6600 - ispadanje iz mreze  (Pročitano 4942 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
biki, ajde ako ti nije frka objasni mi onako po seljacki, posto ovo sto si napisao otprilike razumem samo po sebi, ali ne znam to da povezem sa ovim sto meni treba.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Kada se mobilni aparat uključi na mrežu, on se prijavljuje najbližoj baznoj stanici koja taj podatak prosleđuje najbližem MSC-u ( centrali mobilne telefonije kojih može biti više - u obe mreže ih ima po 5 ). Ovaj podatak se beleži u HLR bloku centrale koji tada na jednoznačan način pamti gde se taj aparat nalazi. Svi ti podaci se čuvaju u bazi podataka HLR-a. Isto važi i za romere, stim da se to čuva u VLR-u. Kada menjaš lokaciju, tj. prelaziš na drugu baznu stanicu, ili kada te centrala sama prebaci na neku drugu BS iz razloga rasterećenja sistema jer je postojeća BS zagušena a susedna je recimo prazna, podaci o lokaciji se ažuriraju. E u tom trenutku nastaje problem! Podaci o prethodnom stanju se brišu a ne upišu se novi, pa je stanje nedefinisano i MSC smatra da si se isključio i postaješ nedostupan. Problem o kome govorimo je manje izražen u ruralnim sredinama jer tu na terenu postoji samo jedna BS. Primećujete da ste bili nedostupni neko vreme a onda volšebno ponovo dostupni, a to je zato što BS povremeno radi tzv. tracking, tj. proziva sve aparate koji su se tu nalazili u prethodna 24h, a VLR radi to isto ali u periodu od 48h. Ako vas nabode u tom trenutku, a aparat se odazove, ponovo postajete dostupni. Period trackinga zavisi od količine podataka koji se na toj BS nalaze, i jasno je da npr. BS Terazije u toku 24h primi mnogo veći broj korisnika nego BS iz Pripizdine Gornje, zato i kada se to desi u gradu čekate više nego u selu!
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Hvala ti, sada mi je skroz jasno sta si pisao. Nego pazi, meni se ovo desava i kada se nalazim u kuci i kada ne menjam mesto lokacije, jedino ako telefon sam se registruje ne neku drugu centralu, pa ne znam da to nije mozda ipak do telefona? Inace, zivim na Dedinju, ne znam bas da li je tu neka preterano velika koncentracija telefona, pa da telefon pokusava da se registruje na drugu baznu stanicu? Sta mislis?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Centrala tj. MSC se uvek trudi da održi balans saobraćaja na svakoj BS. U prevodu to znači da ako BS dedinje ima na sebi 1000 korisnika a ona na Senjaku 100, onda MSC prebaci korisnike sa dedinja na senjak, naravno ako ih obe BS pokrivaju. E to prebacivanje izaziva stanje o kojem sam pisao čak i kada se ti ne pomeraš.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
mob
HTC wildfire
biki direktore
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Nisam bre džabe pekao zanat kod Daltona i u MTS-u! Hvala na komplimentu! Smile
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
 Smile cestitamo direktore. Sad sam se setio da mi je ranije bio ukljucen onaj cell info i da mi je cesto pisalo Konjarnik i ako se nalazim na Dedinju. To je verovatno to.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
mob
HTC wildfire
za strucne i tehnicke detalje svi kod bikia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
 Smile
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


.::I am a man who walks alone::.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2996
Zastava Valjevo
mob
SonyEricsson P1i
Smile

Sto se sad stidis ???

Istina je !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.