Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Noćni Vuk odgovorio Špiglu: Vezan sam za Srbiju otkad je krvarila 1999.  (Pročitano 27138 puta)
06. Dec 2014, 13:22:39
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
04.12.2014. • 22:53h


Ugledni nemački časopis Špigl objavio je nedavno članak u kome je Aleksandra Zaldastanova Hirurga, vođu sveruskog moto-kluba Noćni Vukovi, pa i same Noćne Vukove, nazvao “metodom koju Vladimir Putin koristi da proširi svoj uticaj u Srbiji”.

Noćni Vukovi su nazvani “bandom”, a njihov predsednik “čovekom poznatim po svom antisemitizmu”.  Nije dugo prošlo, a Hirurg se oglasio otvorenim pismom u kome se potrudio da nemačkom časopisu objasni neke stvari. Portal Telegraf prenosi njegovo pismo:

"Ugledni časopisu Špigl,


Aleksandar Zaldastanov
Foto: Profimedia

Ja sam onaj Hirurg čije ime i fotografiju ste objavili u Vašem časopisu. Uvek sam mislio da je Vaš časopis isuviše ozbiljan da se u njemu objavljuju neproverene informacije ili, ne daj Bože, članak beskrupuloznih autora.

Želim da kažem da me sa Nemačkom povezuje moja lična istorija i dugogodišnje prijateljstvo, do kojeg mi je veoma stalo. Pred mojim očima je nestao zid između Istočnog i Zapadnog Berlina i tada sam se iskreno radovao, zajedno sa mojim nemačkim prijateljima, ovom događaju.

Mnogo godina kasnije, moj nemački prijatelj šestostruki prvak Evrope i četvorostruki svetski šampion Kris Pfajfer, pred više hiljada ljudi na bajk-šou u Sevastopolju, poželeo je ujedinjenje naše zemlje (Rusije i Ukrajine), kao što se ujedinila Nemačka.

Nikada ne bih pomislio da će se posle dve godine Nemačka, koja je osetila svu gorčinu odvajanja sopstvenog naroda, tako žestoko opirati ujedinjenju našeg.


Noćni Vukovi
Foto: Youtube Printscreen

Takođe, u prošlim 90-tim činilo mi se da je moja zemlja u Vama stekla prijatelja zauvek, da otpočinjemo novu istoriju povezanosti, ne samo mene i mojih prijatelja lično, nego i naših zemalja.

U Moskvi sada postoji mesto koje se zove „Sekston“, koje je povezano sa onim Berlinom koji sam ja poznavao, koji sam voleo i deo koga sam želeo da imam u svom rodnom gradu. Taj klub se nalazio u zapadnom delu Berlina, na Noendorf Placu i bio je najpoznatije kultno mesto rokenrola, u koje sam se vraćao svake godine, dolazio iznova i iznova, da bih se tamo susreo sa svojim prijateljima.

Tako je bilo sve do zatvaranja kluba, koji je ponovo oživeo u Moskvi, donoseći sa sobom deo kulture, deo duše mojih prijatelja, koji su mi to ostali do danas. Prema tome, svega što se sada dešava u odnosima između naše dve zemlje, ja sam bolno svestan.

Ostavimo po strani Vaše dvosmisleno tumačenje jednostavnog i jasnog Putinovog govora. Hajde da govorimo o tome što se odnosi lično na mene. U Vašem stavu, kao u ogledalu, vidljivo je potpuno nepoznavanje teme o kojoj ste Vi uzeli da pišete.


Zaldastanov i Putin

Prvo – ja nisam “metod koji Putin koristi da proširi svoj uticaj u Srbiji”. U principu , ja nisam ničiji metod . Moj odnos sa Srbijom ima svoju istoriju, koja datira još iz vremena NATO bombardovanja srpskih gradova. Tada je ova slovenska država krvarila kao i odsečene noge nekih od mojih prijatelja Srba.

Dvanaest godina kasnije, 2011. godine, ja, zajedno sa mojim moto klubom Noćni Vukovi, organizovao sam dva bajk-šoua u Sevastopolju i Novorosijsku, posvećujući ih Srbiji – koje je posetilo više od pola miliona ljudi i predsednik Rusije na motociklu. Naši programi, posvećeni Srbiji, emitovani na centralnim TV kanalima, izazvali su ogroman talas simpatija za naš klub.

Reči sa transparenta na stadionu u Beogradu, upućene predsedniku Rusije – Stariji brate, poljubi našu majku i reci joj da smo je dostojni, mi se borimo i borićemo se i reci joj da je volimo –  završna su kulminacija našeg bajk-šoua. Ove reči smo mi poslali Ukrajini mnogo pre krvavih događaja na Majdanu, kao primer bratskih i iskrenih odnosa.

Nakon ovih prijatnih događaja , ja sam više puta dolazio u Beograd svojoj braći, i sastao sam se sa predsednikom Srbije, što je čak preraslo u naše prijateljstvo. Ne samo u prošloj, nego sam se i ove godine sastao sa predsednikom Srbije , kada sam posetio Beograd tokom vojne parade, koju sam imao privilegiju da pratim sa VIP tribine.



Dalje, uvaženi Špigl , nazivajući nas “bandom”, da li ste znali da je delegacija Senata grada Berlina bila naš gost i ostavila pismo zahvalnosti, koje je potpisalo više od 20 članova?

I recite mi, uvaženi dopisnici Špigla, da li može čovek “poznat po svom antisemitizmu”, biti primljen u Moskovski jevrejski centar kod glavnog rabina Rusije Berela Lazara?

Izuzetan paradoks za mene je optužba homofobije, s obzirom da dolazi iz tradicionalne nemačke hrišćanske kulture. Shvatanje homoseksualnih odnosa kao bolest – moje je pravo. Možda autori smatraju da je tradicionalna seksualna orijentacija svojstvena samo banditima?

Vi ste iskusili gorku podelu nacije , zašto sada doprinosite podeli našeg naroda?

U svoje vreme, tokom druge polovine 20-tih godina XX veka, Hitler je došao na vlast na račun američkih poreskih obveznika, preobrativši Nemačku od potencijalnoga saveznika Rusije do stvarnog neprijatelja.

Takav ton vašeg časopisa ne doprinosi našem zbližavanju, naprotiv, dovodi do dubokog ponora. Pozivam na jedinstvo pred licem zajedničkih izazova .

S uvažavanjem prema svom nemačkom narodu Predsednik sveruskog moto kluba Noćni Vukovi“.

(Srbija danas)
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Ma oni hoce da iskoriste nas ogroman kapacitet... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
 Smile

Ali koji kompleksi majko mila.....zigosu svakoga ko ima podrsku i ko razmislja na tradicionalan nacin "seksualnog opredeljenja" i (nedobog) u korist srpskog ili ruskog naroda...... I zamislite, nema gej parade u Rusiji narednih 100 godina a ovi Vukovi vrsljaju kojekude, imaju svoje misljenje i tako....  Smile

« Poslednja izmena: 06. Dec 2014, 14:34:04 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Исти су то Атеншн Хорови...и ти мајмуни из Шпигла а и овај тртмрт бајкер.
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
i bil vilijamson tvrdi da su 9/11 finansirali saudijski princevi pa sta onda Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Ето још једног обожаваоца Уве Бола Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
prodao se gledam samo iz radoznalosti
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Исти су то Атеншн Хорови...и ти мајмуни из Шпигла а и овај тртмрт бајкер.



 Smile

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
Исти су то Атеншн Хорови...и ти мајмуни из Шпигла а и овај тртмрт бајкер.
Sta radi ljubomora od coveka. Gde ce veci atens hor od tebe? Dva akaunta sa preko 60 000 poruka? O cemu se tu zapravo radi?

Dobra tema!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 39.0.2171.65
А...ти си тај што не вређа и све по пропису аргументовано Smile

Па није 60.000. Волео би ја да је толико јер се такмичим са Анеом али су ми бановали први налог па сам морао направити нови Smile Мислим да је око 50.000 тако да сам слаб за њу али јбг...трудим се Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.