Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:13:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: no name diorama u 1/35  (Pročitano 6976 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Sjajno Smile Smile Smile, vidim u pozadini i fantasticne klupe od gvozdja - ocel' to one biti na trotoaru Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.62
papalu evo odgovora na tvoje pitanje u vezi klupe Smile, narvno da ide na trotoar Smile
danas sam imao bas sarenolik dan, klupa, put, vozilo, top..... sahtovi ( plus model ) su montirani na svoja mesta put je izlakiram vise puta sjajnim lakom i posle toga matiran, zalepljen na osnovu, zgradu ceka isto to, zasto? zato sto je gips izuzetno dobar materijal za obradu, lako se radi sa njim samo treba paziti da ne pukne, ali je izuzetno porozan sto ne valja u kasnijim fazama izrade jer se tesko farba, ne moze ili se jako tesko moze popraviti eventualna greska u farbanju, i najmanje ostecenje se odmah vidi jer se pojavi bela boja gipsa ispod farbe, itd...... e sad, da bi sprecili nase muke za ubuduce gips se natapa sjajnim lakom u spreju, kupljen u farbari, a sjajan lak koristim zato sto prva 2-3 sloja gips upije odmah i tek kasnije pocinje da bude mestimicno sjajan dok na kraju ne bude potpuno sjajan sto je znak da je ceo "natopljen " lakom i tada dolazi mat lak. kao sto zanamo mat povrsina je idealna za rad sa farbama a i poroznost je nestala ili smanjena na minimum.
polugusenicar je dobio gornji deo trupa, malo rdje na gusenicama, "papuce " slede i poceo sam sa izradom topa. madju " reslovima " sam nasao aberov set ( ustvari dva polovicna ) bas za ovaj top, samo sto je predvidjan za tamiyu tako da sam ogranicen sto se upotrebe tice ali najbitniji i najvidljiviji deo, oklop, moci cu da iskoristim, za sitne detalje sa eceraja jos ne znam sta cu i koliko moci da iskoristim. pozdrav!

« Poslednja izmena: 22. Sep 2010, 00:14:29 od modellius »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Uuuuuu, covece! Smile Smile Smile Eto tu se vidi kalibar maketara Smile Moj duboki naklon o veliki gurue i Clinte Eastwoode sencansko-vojvodjansko-stepsko-hiperborejski! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Ne da covek fenomenalno radi, vec i otkriva tajne zanata, a takodje i cinjenicu da kilometraza mnogostruko znaci! Eee, kad cu ja da dodjem da imama eceraja, oklopa, cevi itd. u restlovima. Odgovor znam i sam: treba radititi Smile

Ovo ce biti jos jedno remek delo, radujem se kao proletnji zec, Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia N70
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Sta reci!?
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.62
nije me bilo neko vreme ali to ne znaci da se nije radilo.... evo malo teorije pre fotki Smile, posto je u vezi makete sve manje vise poznato, samo bih par reci napisao o zgradi. nakon farbanja osnovnom bojom ide post shading potpuno identicno kako se radi kod vozila/aviona a zatim ide " ozivljavanje " uljanim ( slikarskim ) bojama, naime, stave se tufne razno-raznih boja ( plava, bela, oker, limun zuta.. ) i to se sve polako utrlja u povrsinu cetkicom umocenom u razredjivac, tako dobijemo jednu sarenu ne homogenu boju koja nam oslikava fasadu koja je vec pretrpela nekoliko zima, kisa, sunca, vetra i ostalih vremenskih prilika/neprilika. drvenariju uvek radim od balse, tu je vazno napomenuti ( a ovo isto vazi i za crepove ) da je najbolje ofarbati 3-4 ploce raznih nijansi, to staviti u kutiju pa dobro protresti-promesati i lepiti nasumicno, koju uhvatis iz kutije lepis, i tako dobijemo da nisu sve daske/crepovi istih boja ili nijansi, dobijemo malo sarenila.... dosta sam davio, evo fotki Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.62
evo nastavka, ovo je vec oko 90% gotova diorama, fali oluk i jos neke sitnice, da se poprave brljotine.... zavese su od toalet papira a tapiseriaj je kuhinjska alu folija....nastavak sledi

« Poslednja izmena: 10. Nov 2010, 22:54:22 od modellius »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile dakle, ljudiii... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
"King Kong se pojavio, molim razmaknite se" Smile

Postovana gospodo, ljubitelji plemenite vestine maketasenja, dodje mi da ne kazem ni reci, ali opet, to bi bilo sramno i nezahvalno, kada je u pitanju ovaj genije maketarstva. On zida poput Mikelangela, "luduje" poput da Vincija kada su u pitanju istrazivanja, i bojadise poput Ticiijana ili Karavadja; barshunasto, raznorodno ali i precizno, tehnicki. Ovo je totalno otkidanje, kazem vam.

Ne mogu da verujem kada gledam one cvikere na figuri - indijansko strpljenje i mirnoca, poput Apacha koji posmatra pustaru u kojoj se nista ne pomera, ali on zapaza titraje vazduha Smile.
O, veliki gurue, hvala za ove predivne fotografije; nemerljiva je tvoja energija, neka je Manitu s tobom. Smile Smile Smile

p.s: imas od mene pice koje oces, kad se vidimo, za ono staklo od prozora - koje ludilo, neverovatno, fenomenalno; patosiro si me skroz na skroz! Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 10. Nov 2010, 23:04:42 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
SonyEricsson C702i
Opako dobro prijatelju....
Ako mogu da primetim, imas svetlu buducnost kao zidar, kuca izgleda bas vrhunski....

Sitna sugestijica, jel moguce skratiti nekako visinu klupe ovaj vojnik mi deluje pomalo neskladno noge mu vise a obzirom da cita novine....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.62
samuraju77 dobro si primetio, al je problem sledeci, ako odrezem noge klupe bice ruzno, ako stavim vojnika na ivicu klupe ( onda noge dodiruju tlo ) nije dobar polozaj zbog ruke, tako da je ostala samo jedna solucija, vojnik zavaljen u klupu i verovatno neki sanduk pod noge... ako ne valja idemo na plan B, secemo klupi noge, pa kom obojci kom opanci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Stvarno si objasnio neke stvari.
Izvinjavam se na psovkama,al stvarno si mi jebo mater u pic*u! ! ! !
Mnoooogoooo,ali mnogo dobro izgleda!!!!


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Ma nemam komentar bre!!!! Smile Smile Smile
Idi begaj! Smile Smile


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:13:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.