Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:35:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Njeno velicanstvo Cigareta  (Pročitano 37724 puta)
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC one s
ne znam da li je ovaj tekst vec bio postovan

Vaš organizam nakon poslednje cigarete

>> Vec 20 minuta po prestanku pusenja stabilizuje se krvni pritisak i srcani ritam.
   Pusenjem cigareta u sebe uvlacite nikotin koji brzo prodire u telo preko pluca , a zatim krvlju stigne  u mozak od cega vas obuzme osecaj prijatnosti i opustenosti. Sa svakim uvucenim dimom , novopridosli nikotin momentalno povisuje krvni pritisak i ubrzava kucanje srca. Stoga, kad prestanete sa pusenjem , osecaj umora sto ga ta pojacana aktivnost izaziva lagano ce nestajati.

>> Nakon 8 sati prepolovljuju se kolicine nikotina i ugljenmonoksida u krvi.
   Ugljenmonoksid nalazi se u duvanskom dimu, a vrlo je otrovan gas koji remeti snadbevanje telesnih tkiva kiseonikom (mozak, srce…), i tako pospesuje nastanak bolesti kardiovaskularnog sistema (angine pectoris, infarkt…). Kad ga se oslobodite, njegovo mesto ponovo zauzima kiseonik, pa se budite odmorniji, ten vam je bolji i imate utisak da lakse disete.

>> Nakon 24 casa u vasem telu nema vise ugljenmonoksida ni u tragovima.
   Zaostaju samo opasne materije koje nadrazuju tkiva( katran i dr.), a koje se koncentrisu  u zadnjoj trecini cigarete blizu filtera. One se prilepe uz zid bronha (dusnica), menjaju njihovu sluzokozu i paralisuci funkciju trepljastih celija koje imaju zadatak da izbacuju strane materije iz pluca. Dovoljno je prekinuti pusenje na samo jedan dan da bi se pluca delimicno procistila i pocela izbacivati nagomilane otrovne materije.

>> Nakon 48 sati telo se u potpunosti oslobodilo nikotina.
   Bivsim pusacima se ponovo vraca izgubljen osecaj mirisa i ukusa, stoga mogu poboljsati svoju ishranu. Pusaci su skloni nezdravoj slanoj i masnoj hrani, jer receptori (celije koje primaju osecaje) u nosu i na jeziku bivaju tokom vremena izmenjeni zbog dejstva duvana, nedostatka kiseonika i toksicnog dejstva ugljenmonoksida.

>> Nakon 72 casa bivsi pusac lakse dise.
   Organi su mnogo bolje snadbeveni kiseonikom, a dusnice (bronhi) koje su ranije bile stegnute i suzene pod uticajem natalozenog katrana, pocinju se opustati i siriti pa otuda i navala nove energije. Osobe koje su prestale pusiti osecaju i gubitak do tada prisutne tezine u nogama kao rezultat poboljsane cirkulacije.

>> Nakon 2 do 12 nedelja ten se prolepsa.
   Do toga dolazi zbog bolje cirkulacije, jer i celije koze dobijaju vise kiseonika cime su bolje ishranjene i lakse se regenerisu.

>> Nakon 3 do 9 meseci nestaje pusacki kasalj i disajni kapacitet se poveca u proseku za 10%.
    Zahvaljujuci tom poboljsanju smanjuje se ucestalost infekcija disajnih puteva (bronhitis, pneumonije…), i glas koji je to tada bio promukao, jer glasne zice bivaju ostecene dejstvom duvanskog dima, postaje jasniji.

>> nakon 1 godine gotovo nestaje opasnost od prskanja krvih sudova u mozgu koja dovodi do mozdanog udara.
    Nakon 5 godina prestaje opasnost od infarkta srca za dva puta, a nakon 10 godina opasnost od raka pluca je prepolovljena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
oki,vidim da vishe niko ne posecuje ovu temu...Ili su svi koji su navodno bili prestali,opet propushili,ili ne smatrate da ima josh dusha kojima trebateeeeeeee, O Vi sredne pusachke i bivche-pushache dushe...
Ok,ovako,nije mi frka da ostavim cigarete,ostavila sam ih pre dve godine i nisam pushila godinu dana,nisu mi ni jednog momenta nedostajale,problem je shto sam se ugojila preko 10 kilograma. Zdrala sam ko luda,ok,opravdano,ali sad kad se prisetim,u pochetku nisam toliko zdrala,ali sam se svejedno gojila,recimo da sam se ugojila nekih 5 ili 6 kilograma, a da je ishrana ostala potpuno ista,a i fizichke aktivnosti. U chemu je trik? Btw,planiram da ostavim u narednih nekoliko dana,jer su mi dozlogrdile pljuge vishe.Eto jedino shto me zaista uzasava je ponovno gojenje koje ne znam kako da izbegnem.Jednostavno,ne bih volela da ponovo imam 75 kilograma,pa da vam bude lakshe da me preskochite Smiley))))) Pozdrav Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:35:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.