Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:22:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Niste krivi što ste prevareni  (Pročitano 569 puta)
09. Apr 2009, 09:28:37
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Kada vas voljena osoba prevari, to jako boli, jer je izdala vaše poverenje. Dodatni problem (kao da ih već nema i previše) može da nastane kad neko sebe okrivljuje za to što je prevaren. A niste krivi za to. Niste vi doveli do neverstva.

U najvećem broju slučajeva neverstvo je jedan od simptoma toga da nešto u vezi ne funkcioniše. Neka potreba voljene osobe nije zadovoljena, i ona pokušava da tu potrebu zadovolji sa strane, van veze. U tome što nešto u vezi ne funkcioniše može da bude i vaše krivice - možda voljenoj osobi ne pružate dovoljno nežnosti, pažnje, podrške, razumevanja, možda ste je nečim, svesno ili nesvesno, povredili... Ne kažemo da ste za nefunkcionisanje odgovorni isključivo vi, oko veze treba da se trude oboje, samo kažemo da je moguće da tu ima i vaše krivice. Ali za to što ste prevareni za to niste krivi. To nije nešto što ste vi uradili.

Kad neko sebe krivi za to što je prevaren, neretko pomisli: "Zaslužio/la sam to", "Da sam uradio/la ovo ili ono, do toga ne bi došlo...", i slično. Moguće je da je vaše ponašanje dovelo do problema u vezi, ali voljena osoba je sama odlučila da na to reaguje prevarom, mogla je da pokuša i s nečim drugim, s nečim što nije izdajstvo. Vi ste odgovorni za sopstvene postupke, ali ne i za postupke drugih, ne ako se radi o odraslim osobama. Reći da ste vi krivi jer ste prevareni bilo bi slično kao da sebe okrivite za to što su partner ili partnerka nasilni prema vama - koliko god vi njih iznervirali (ili ih niste iznervirali vi, nego nešto što nema veze s vama, samo ste se voljenoj osobi našli u blizini dok je bila iznervirana), oni su ti koji su na vas digli ruku (nogu, vazu, varjaču, sekiru...). Nisu morali tako da reaguju. To je ono što su odabrali da učine - vi ih ne možete naterati da se ponašaju onako kako neće.

Da ne bude zabune, ne smatramo da treba, ukoliko je neko prevaren, da sad samo izigrava žrtvu. Probleme treba rešavati, ne samo okriviti nekoga što je nešto učinio i čekati da se sve sredi samo od sebe. Međutim, ne treba ni sebe kriviti za nešto za šta niste odgovorni - a niste niti možete biti odgovorni za to kako se neko drugi poneo.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 07:22:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.