Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nikolić: Posle Studije krećemo u rušenje Vlade Srbije  (Pročitano 13264 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Potpuno se slazem sa gotovo svim sto si rekao. Nazalost, cak i na ovom forumu primat u kvantitativnom smislu izgleda drze ovi "drugi", odnosno ljudi koji Zorana i dan danas smatraju izdajnikom, stranim placenikom, covekom koji je hteo da unisti Srbiju koja je bila tako sjajna i koja je prosto cvetala u ekstazi svog nezadrzivog prosperiteta. Dovoljno je samo da pogledas ovo i sve ce ti biti jasno. Znaci ovo kada procitas prevrne ti se zeludac i onda shvatis koliko smo izgubili kada smo izgubili Zorana. U principu licno za mene on je bio jedini koji je mogao nesto da uradi i koji je mogao na prevaru, koristeci svoju neverovatnu inteligenciju da dotera ljude do zida i primora ih da promene svoj mentalitet, za koji se slazem sa tobom da je prvi i osnovni razlog stanja u kojem se nalazimo i slazem se da moze neko da nam baca milijarde dolara i vuce nas za ruku u eu, nama ce biti lose dok god se ne odrekenemo svog mentaliteta i ne prihvatimo neka druga "pravila igre". Kada budemo prestali da slusamo GRAND SHOW, gledamo spanske serije, kada se budemo zahvaljivali Bogu svaki dan sto imamo posao i kada budemo radili po 12h dnevno i smatrali to neophodnim da bi mogli normalno da zivimo, tada cemo krenutio istinski napred. Ovo sada je samo jedna maskarada gde eu pokusava da igra nazimenicno ulogu "dobrog" i "loseg" policajca, pokusavajuci da provali na sta cemo bolje reagovati, medjutim cini mi se da i oni polako dizu ruke od nas, jer mislim da su konacno shvatili u sta su se upleli i sada gledaju sto je moguce bezbolnije po njih da se izvuku iz ove balkanske vukojebine i pokusaju da se vrate svojim problemima, a to je pre svega jacanje postojece eu sa tendencijom da ona u skorije vreme postane ekonomska sila broj jedan u svetu i preuzme primat koji amerika sada drzi. Znaci dok je bilo Zorana, bilo je nade. Ja licno ne vidim nikoga ko ima priblizno tu energiju, pamet i hrabrost da makar zasija u trenutku onim sjajom kojim je on sijao svo ovo vreme.

Inace kontaktirao sam pokret KAPIRAJ-KOPIRAJ i dobio sam cd "Ako Srbija stane" od njih i gledao ga vec ko zna koliko puta i isto kao i ti skoro zaplacem svaki put kada ga odgledam jer svaka rec koju je covek izgovorio pogadja tacno u metu, a mene jos i u srce. Predlazem svima koji ga nisu gledali, bez obzira da li vole Zorana ili ne, da pogledaju taj film i vide koliki genije je taj covek bio i koliko stvari je predvideo vec sada, a koliko je nagovestio i sve sto se sada desava ide nazalost upravo u tom pravcu.

Za one koji zele da pogledaju film mogu ga skinuti u real video formatu

[ovde] - 18 mb, vredi svaki kb. Smile Smile

IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nemam reci kakvi sve komentari padaju na tu temu. Najvise mozda razumem shoguna koji najpametnije govori, ali nekad preterano bljuje po nacionalizmu i pogresno ga tumaci. Nije svaki nacionalizam isti. Nacionalizam ima razne podele, ali ako se zaustavimo na nekom univerzalnom nacionalizmu onda mozemo da kazemo da je Zoran bio takodjer nacionalista jer je voleo srbiju i hteo je da ucini dobro, pri tome postojuci sve ostale. Dakle Sloba, Seselj, Tudjman, Alija nisu bili nacionalisiti nego Sovinisti. Tudjman je sovinista jer nije hteo da zadrzi Hrvatske Srbe nego ih je isterao itd nego da ne ulazim u drugu temu. No rekao si da bi smo se trebali odreci mentaliteta. Ja te razumem i znam sta si mislio pod time, ali drugi te nece razumeti ili ce namerno reci da tako se mi odricemo vere i nacije. No da im malo pojasnim, Zoran je isto znao da nije problem u politici ni u svetu samo nego da problem lezi u mentalitetu, sam je izjavio na video "ako srbija stane" da moramo da MENJAMO mentalitet ne da ga odbacujemo kako mnogi ovde misle. Dakle svet ne trazi od nas da se odricemo mentaliteta, niti svoje vere niti svoje nacije, vec samo da malo pokusamo da budemo konstruktivni. Oni su ti koji vode kolo i jednostavno nas pitaju hej, hocete s nama da igrate! A Srbi kazu, ma mi imao uzicko, jebem ti vase to kolo! A oni kazu, da cemo vam sansu da naucite da igrate i budete isti kao mi, a Srbi kazu ma daj nemoj da nam unistavas nasu tradiciju, imamo mi svoj ponos i znanje! Eto tako misle Srbi, i onda kada 450 000 000 EU stanovnika igra svoje kolo, a 6 000 000 igra svoje kolo i oni se u toj masi uopste ne vide i spoticu se, kriva im je ta cela masa, a ne zato sto nece da se pridruze njima. Nista brate, nama samo treba palica i nista vise nazalost!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Te radikale neko placa bre da jos vise destabilizuju i inace "sjajnu" situaciju u drzavi
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ne verujem da ih sada iko placa, jer imaju oni debele zalihe koje mogu da krckaju dosta dugo. Opet imaju mnogo clanova, tako da i od same clanarine mogu solidno da prolaze. Ono sto je opste poznata cinjenica, doduse oni to nikada nisu priznali i zato ce sada ovde verovatno da to proglase kao neosnovano, a to je da je Sloba pocetkom devedesetih shvatio da nema vise jednopatijskog sistema i da je bolje da on stvori par stranaka koje ce u javnosti da stvaraju privid zestokih opozicionara, a koji ce  biti njegovi verni psi. Naravno od svih koje je organizovao i finansirao iz raznih fondova, poput Zajma za preporod Srbije, prodaje telekoma i tome slicnih stvari, najduze se zadrzao i najbolje pokazao Seselj. Onda ga je on zatvarao, ovaj je vikao da mu je zena Crvena vestica i tako je stvarana jedna nerealna slika kako su oni ljuti protivnici. Znaci Sloba je sebi pravio odstupnicu, da jednoga dana kada narod shvati pored svih mehanizama represije kojime je on raspolagao i kojima se trudio da to shvate sto kasnije, Sloba i dalje opstane da vlada, samo u jednom metamorfoznom obliku. To se sada potpuno jasno vidi, naravno za one koji to zele da vide, a nazalost takvih je izgleda jako malo. Vidite ko sada najvise brani Milosevica? Ko predlaze rezolucije u skupstini za njeovo finansiranje, za povratak njegove porodice. Kao on pati bez svoje porodice. Smile  Jadno, mnogo jadno je to. Problem je sto radikali menjaju svoj oblik kako vetar duva, a samo s'vremena na vreme sevne po koji ocnjak, tek da podsete ljude da su oni i dalje isti oni stari dobri radikali koji su isli na kongres BAAS partije Sadama Huseina, koji su mahali pistoljima, zardjalim kasikama, koji su sekli kablove po skupstini, koji su polivali vodom sve redom, a to njihovom ucescu u ratu i da ne pricam. Ukratko bez obizra koliko glupo, cak i meni licno zvucalo to DB, kao demokratski blok, mislim da je to potpuno tacno. Jer cinjenica je da su radikali i socijalisti jedna strana medalje, a svi ovi ostali druga. Ono sto je meni tesko da gledam i sto me boli, to je sto nije zadrzana ostra granica izmedju jedne i druge strane, tako da nema ni najmanje sanse da se sve to strpa u jedan kos ili kako je to Zoran govorio da se od toga napravio riblja corba. Bojim se da je zahvaljujuci kulinarskim afinitetima Vojislava Kostunice ta riblja corba vec napravljena i sada kao sto je opet Zoran govorio, nema vise nazad, nema vise akvarijuma, skuvali ste ribe - gotovo je, to je istorija.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 314
mob
Nokia 6630
Interesantno je da za radikale glasaju mnogi u dijaspori,nije mi jasno zbog cega.
Recimo moj ujak iz Italy,redovno glasa za radikale,nije mi jasno zasto,da ne misli mozda da kad radikali dodju na vlast da ce u Srbiji biti kao u Italy pa da ce moci da se vrati...sumnjam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Od ovoga kako je sad, ni pod Slobom nije bilo gore... ljudi saltaju sve kombinacije dok ne istrose...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ne znam, ja ne razumem to sadijasporom koja glasa za radikale. Mogu da postujem, ne i da razumem ljude koji zive ovde i koji glasaju za radikale, jer oni pretpostavljam znaju sta ih ceka ali ipak iz nekog njima pozntog razloga zele da glasaju za njih. Ne mogu da razumem ljude koji zive negde hiljadama km daleko od matice i koji glasaju za radikale. To mi deluje veoma licemerno i u krajnjem slucaju veoma neodgovorno. Oni nece imati nikakve posledice ako radikali pobede, a ne razmisljaju kako ce se to odraziti na ljude koji zive u otadzbini.

Slazem se da je stanje generalno veoma lose. Slazem se i da ljudi traze alternativu, ali ne razumem kako je moguce da alternativu vide u radikalima? Sta radikali mogu da pruze? Zasto to nisu pruzili dok su bili na vlasti, a svako ko i malo prati politiku zna da su oni bili bar sa jedno 45% u realnom udelu u vlasti. Kako ljudi ne razumeju da su stvari kada su oni u pitanju crno-bele. Znaci sci relevantni fakotri u svetu ili da preformulisem malo bolje, Amerika i Evropa su jasno svima koji to zele da cuju rekli da nece da saradjuju sa radikalima. To valjda pokazuje i cinjenica da Americki ambasador nije hteo da se sastane sa Majom Gojkovic. Cinjenica je da mi od 2000. godine zivimo iskljucivo od donacija upravo te Amerike i Evrope, posto nam privreda uopste nije funkcionisala. Znaci ako dodju radikali - nema pomoci, ako nema pomoci - nema para za plate penzije - ako nema plata penzija - stampaju se pare, ako se stampaju pare - inflacija, ako napravimo inflaciju - ode sve u devedesete godine. Znaci mi direktno zavisimo, cijom krivicom necu sada da komentarisem, od Amerike i Evrope i njhovih donacija. Drugo da bi uospte pozeli da razvijamo nasu privredu to mozemo da izvedemo samo ako veliki kapital udje u zemlju. Ciji ce kapital da udje, ako ne opet Americki i Evropski? Znaci ne samo sto sada zavisimo od njih, vec i u perspektivi u narednih 20 godina cemo zavisiti od njihovog kapitala. Ako sve to znamo, zar nije toliko ocigledno i jasno i da radikali NE SMEJU da dodju na vlast, cak i da su najposteniji, najbolji, najlepsi, najpametniji i najveci Srbi i patriote koje je Srbija ikada imala. Jednsotavno sa njima idemo u propast. Naravno ima tu i druga strana medalje, pa tako pitam ja vas kakav bi status imali kada je odlucivanje o Kosovu u pitanju, ako bi radikali bili na vlasti? Sta bi bilo sa Republikom Srpskom? Vojvodinom? Ili jos bolje da postavim pitanje, kako bi radikali reagovali kada bi sutra Dzordz Bus rekao da je Kosovo od 1.maja nezavisno? On bi rekao neku patriotsku izjavu i onda bi poslao vosjku na Kosovo. I sta bi dobili? Dobili bi da bi izginulo 1/2 Srba i posle toga bi verovatno cela Srbija postala neki protektorat ili nesto slicno, naravno izgubivsi i samo Kosovo. I onda bi on rekao, eto sta cemo sada, mi smo se junacki borili, izginulo je pola Srba, ali eto oni su bili jaci pa su nam uzeli Kosovo. E meni je prilicno dosta toga, jer taj scenario smo imali da gledamo u Sloveniji, pa u Hrvatskoj, pa u Bosni, pa sada i na samom Kosovu, tako da mislim da je cetiri rata dovoljno da se shvati da jedna politika jednostavno ne funkcionise i da nesto treba drugacije postaviti. Ono sto ja mogu da kazem to je da je jedan veliki broj radikala dosta posten i realno veruje u ono sto prica, sto jeste pohvalno, ali to nije prihvatljivo za nas, za zemlju. Lepo bi bilo kada bi radikali bili ovako posteni ali kada nebi imali background koji imaju. Kada bi malo pametnije i fleksibilnije pristupali odnosima sa svetom i kada bi svet zeleo sa njima da saradjuje i naravno kada bi se odrekli svojih militantnih namera, radikali bi bili dobra opcija. Cinjenica je da bi radikali rasistili Srbiju od kriminala i to je ono sto mi se svijdja. Doduse i Kostunica cisti polako to, ali bas polako, tako da dok on ocisti jedno, na drugom mestu se stvori vec ceo nov kriminalni klan. Znaci radikali bi to brzo i efikasno izveli, ali bojim se da bi taj cilj nebi opravdao sredstvo, jer bi nas u svemu ostalom unistili, ne kazem sa losom namerom, ali cinjenica je da bi nas unistili, a u takvim slucajevima gledaju se posledice a ne namera.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
Cinjenica je da bi radikali rasistili Srbiju od kriminala i to je ono sto mi se svijdja


Cudi me da tako razmisljas ako podrzavas Zorana! Nije on uspeo da ih ocisti kako ce onda radikali?? Problem kod radikala je sto, a ja sam to vec jednom ponavljao, nemaju izradjen program kako Srbija treba napredovati. Lako je reci mi cemo se boriti protiv korupcije, mi cemo skinuti katance sa fabrika, mi cemo ovo mi cemo ono. A kako? Tu se nisu izjasnili. I ne mogu da shvatim da podrzavaju takozvanu "Vladu RSK" iako su se protiv te vlade izjasnili i Srbi u Hrvatskoj i udruzenje izbeglih Srba iz RSK u Srbiji. Dakle ako se oni bune i smatraju da je to besmisleno, zasto se onda radikali toliko zalazu. Za koga i radi cega? I nijednom nisam cuo da su izneli svoj program kao resiti probleme u zdravstvu, visokom skolstvu, prosveti, kako delovati u poljoprivrednom, privredom, ekonomskom i ostalim sektorima. Jedino sto u skupstini znaju da psuju, laju da optuzuju druge, kako ce nekoga obarati, smenjivati, a kad treba izneti konkretan predlog iznose se predlozi o finansiranju milosevica, prestanka progona njegove porodice, podrska takozvanoj vladi RSK i tako neke nebouloze. Hoce li nam biti mozda bolje u "Velikoj Srbiji" bez kuceta i maceta?? Kako ce nam biti bolje ako izjavljuju danece saradjivati ni sa EU i ni sa SAD, da nece priznati Hag i nece izrucivati i cak ako budu znali gde se kriju neki optuzenici, i ostalo. Ko veruje da radikali mogu iskoreniti korupciju taj veruje u bajke. Nigde u svetu gde je drzava podlozna kriminalu nije iskorenjen kriminal pa nece to ni radikali uspeti. Ne verujem da ce radikali ikada postati kao CSU/CDU kao i Nemackoj, jedna konzervativna EVROPSKA partija koja ce prvo obezbediti standard svom narodu, a tek onda razmisljati o nacionalizmu i zastiti nacionalnih interesa. Dok god se ide naopakoi nema napretka i sleduje nam izolacija.

I jos nesto Ciklopentanoperhidrofenan ja ti kao banjaluacnin mogu poruciti da se dzaba sekiras za Republiku Srpsku. Republika Srpska moze sama da hoce da se izbori za dobar zivot svojih gradjana. Po meni Republika Srpska kao entitet ovakav kakav jeste je besmislen i sputava celu Bosnu i Hercegovinu kao EU integracijama. Jer sta ce mi ime Republike Srpske ako se u njoj lose zivi?? Isto tako dok muslimani vuku na svoju stranu boreci se da Bosna bude unitarna u tom smislu da se sve komanduje iz Sarajeva isto tako nema buducnosti Bosni. Bosnu i Srbe u Bosni moze prvo sapasiti to da izruce sve zlocince Hagu, i da se zajedno sa Muslimanima i Hrvatima dogovore da od Bosne naprave Konfederaciju kao sto je Svajcarska. Dakle  ukinuti entitete i kantonizirati celu Bosnu.  Tako ce svi da dobiju sve ostalo ide na stetu jednog od naroda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Citat: costa
Citat
Cinjenica je da bi radikali rasistili Srbiju od kriminala i to je ono sto mi se svijdja


Cudi me da tako razmisljas ako podrzavas Zorana! Nije on uspeo da ih ocisti kako ce onda radikali?? Problem kod radikala je sto, a ja sam to vec jednom ponavljao, nemaju izradjen program kako Srbija treba napredovati. Lako je reci mi cemo se boriti protiv korupcije, mi cemo skinuti katance sa fabrika, mi cemo ovo mi cemo ono. A kako? Tu se nisu izjasnili.


Ma ne boj se. Ja ne podrzavam radikale, daleko bilo. Jednostavno sam rekao da mislim da bi oni bili dobri u obracunu sa kriminalom. Mislim da bi oni to dosta dobro rascistili. Zoran nije mogao da se izbori sa time zato sto je imao nesposobne ljude poput Dusana Mihajlovica, Vladana Batica i ostale ekipe koja je em bila nesposobna, em je imala dosta putera na glavi, tako da nije smela da se ostrije upusti u borbu sa kriminalom. Zoranu pripisuju da je bio u sprezi sa kriminalom i to je glupost. Jeste se on sretao sa Legijom i ostalim dusevnim bolesnicima, ali ljudi ne razumeju zasto je to tako bilo. Svi koji su malo pratili ove emisije oko Zoranovog ubistva i tako dalje, mogli su da cuju jednu stvar kada je Zoran pitao da li postoji u zemlji neka jedinica koja moze da se suprostavi crvenim beretkama i dobio je negativan odgovor. To je razlog zasto se on sreta sa Legijom i zasto je sa njim navodno saradjivao. Znaci on je jednostavno to morao da cini kako bi izbegao krvoprolice, a kasnije kada je i pored svih nesposobnjakovica i Milosevicevih kadrova uspeo da koliko toliko dovede vojsku i policiju u drzavne ruke i kada je poceo da sprema plan obracuna sa kriminalom, to su saznali zahvaljujuci opet Milosevicevim kadrovima olicenim u Bracanovicu i ubili su ga. Radikali nisu ni za sta drugo. Tacno je da nemaju plan, da nemaju kadrove, da nemaju viziju, nemaju nista. Imaju samo zelju za vlascu i nista drugo. Medjutim kazem, mislim da bi bili dobri za ministarstvo policije i to ne u nekim normalnim uslovime, vec sada kada je sve puno kriminala, da udare jedno veliko spremanje i onda da ih sklonimo i da nastavimo da pravimo jednu normalnu nekriminalizovanu drzavu.

Citat
I ne mogu da shvatim da podrzavaju takozvanu "Vladu RSK" iako su se protiv te vlade izjasnili i Srbi u Hrvatskoj i udruzenje izbeglih Srba iz RSK u Srbiji. Dakle ako se oni bune i smatraju da je to besmisleno, zasto se onda radikali toliko zalazu. Za koga i radi cega?


To su radikali. Sta ti je tu cudno? Cudno ti je sto to nije normalno i sto je totalno suprotno zravom razumu? Meni nije, jer znam ko stoji iza toga.

Citat
I nijednom nisam cuo da su izneli svoj program kao resiti probleme u zdravstvu, visokom skolstvu, prosveti, kako delovati u poljoprivrednom, privredom, ekonomskom i ostalim sektorima. Jedino sto u skupstini znaju da psuju, laju da optuzuju druge, kako ce nekoga obarati, smenjivati, a kad treba izneti konkretan predlog iznose se predlozi o finansiranju milosevica, prestanka progona njegove porodice, podrska takozvanoj vladi RSK i tako neke nebouloze.


Opet, radikali su to. Nemoj to shvatati ozbiljno.

Citat
Hoce li nam biti mozda bolje u "Velikoj Srbiji" bez kuceta i maceta?? Kako ce nam biti bolje ako izjavljuju danece saradjivati ni sa EU i ni sa SAD, da nece priznati Hag i nece izrucivati i cak ako budu znali gde se kriju neki optuzenici, i ostalo.


Ne, oni hoce da saradjuju sa EU i SAD, ali na ravnopravnim osnovama. Smile  Nema veze sto u njihovom malo vecem selu zivi vise ljudi nego sto ih ima u celoj Srbiji. DOduse nece bas potpuno ravnopravno. Ipak ce morati prethodno da nam se izvine i samokazne se zbog svih nepravdi koje su nam nacinili. Smile  Takodje oni hoce da saradjuju ali nece da salju ljude u Hag. Oni ne daju Kosovo, samo ne znam ko ce da ih pita da li ce da ga daju ili ne. Oni hoce Veliku Srbiju samo ne znam kako ce da je ostvare i tako dalje. Znaci jednsotavno ljudi su demagozi i to je ok sto se njih tice. Mene samo brine to sto sve vise ljudi pada na te njihove prazne price.

Citat
Ko veruje da radikali mogu iskoreniti korupciju taj veruje u bajke. Nigde u svetu gde je drzava podlozna kriminalu nije iskorenjen kriminal pa nece to ni radikali uspeti.


Znas kako. Oni su jedna autoritarna i nedemokratska stranka gde je normalna piramida u politici koja stoji na bazi,  kod njih okrenuta naopacke, tako da cela stranka stoji na vrhu piramide, odnosno na 2-3 coveka i niko, cak ni najnebitniji clan ne moze nista da napravi na sovju ruku dok ne dobije dozvolu od big brother-a. Zato mislim da bi mozda oni po tom pitanju nesto napravili, jer svaki clan us vakoj opstini ili nekoj nebitnoj poziciji ne bi mogao nista da napravi a da vrh o tome ne zna, a vrh mislim da ne bi dozvolio nikakvo muvanje.

Citat
Ne verujem da ce radikali ikada postati kao CSU/CDU kao i Nemackoj, jedna konzervativna EVROPSKA partija koja ce prvo obezbediti standard svom narodu, a tek onda razmisljati o nacionalizmu i zastiti nacionalnih interesa. Dok god se ide naopakoi nema napretka i sleduje nam izolacija.


Pazi oni se predstavljaju upravo tako. Medjutim mozda oni cak i veruju u to, ali ne znam kako ne kapiraju da ne mogu da naprave nista sami, a niko od bitnih faktora iz sveta jednostavno nece da saradjuje sa njima. Zato oni i kada bi zaista pokusali da ucine to o cemu toliko pricaju, ne bi mogli jer niko ne bi hteo da im pomogne.

Citat
I jos nesto Ciklopentanoperhidrofenan ja ti kao banjaluacnin mogu poruciti da se dzaba sekiras za Republiku Srpsku. Republika Srpska moze sama da hoce da se izbori za dobar zivot svojih gradjana. Po meni Republika Srpska kao entitet ovakav kakav jeste je besmislen i sputava celu Bosnu i Hercegovinu kao EU integracijama. Jer sta ce mi ime Republike Srpske ako se u njoj lose zivi?? Isto tako dok muslimani vuku na svoju stranu boreci se da Bosna bude unitarna u tom smislu da se sve komanduje iz Sarajeva isto tako nema buducnosti Bosni. Bosnu i Srbe u Bosni moze prvo sapasiti to da izruce sve zlocince Hagu, i da se zajedno sa Muslimanima i Hrvatima dogovore da od Bosne naprave Konfederaciju kao sto je Svajcarska. Dakle  ukinuti entitete i kantonizirati celu Bosnu.  Tako ce svi da dobiju sve ostalo ide na stetu jednog od naroda.


Meni ta prica sa Bosnom nije jasna jos od pocetka. Uopste ne vidim u cijem je interesu jedinstvena Bosna, osim mozda nekim zlobnicima koji ce tako imati mesto na kojem uvek mogu lako da naprave sranje i tako da isteraju neke svoje interese. Zasto Hrvati nisu dobili svoj deo koji bi pripojili Hrvatskoj, Srbi Republiku Srpsku koju bi pripojili Srbiji, a Muslimani bi dobili svoju drzavu koju nikada nisu imali i sa kojom bi opet dobili nesto o cemu nisu mogli ni da sanjaju pre 15 godina. U cijem je interesu da se to na silu drzi zajedno, meni nije jasno. Cinjenica je da ta tri naroda ne mogu i nece nikada da zive slozno i kao jedan. Jednostavno svako dobije svoje i svi neka prave sa svojim delom sta im je volja. Isto tako moram da kazem da se ne slazem sa tobom oko te price kako je iskljucivo vazno da se dobro zivi. Mislim jeste to vazno, ali vidim sada sve vise ljudi koji pricaju price, kao nema veze gde su granice i tako dalje jer ce to kao sve biti evropska unija pa kao tu nema granica i nije vazno. Da li mi treba da ponovimo istu gresku kao sa Jugoslavijom? Kao nema veze gde su granice, vazno je bratstvo i jedinstvo, svi smo mi Jugosloveni pa onda kada je izbilo sranje i rat onda vidis kako je sve lepo proslo. Ista je prica sa evropskom unijom. Ja mislim da je realno veoma tesko da evroska unija opstane za duze vreme. Da li ce to biti nekoliko godina ili nekoliko desetina godina, ali mislim da nikada ne moze da postane jedna drzava kao sto je to recimo SAD, zbog razlike u jeziku, kulturi, istoriji, medjusobnim ratovima i svim ostalim stvarima koje opterecuju te narode. Pa samo Balkan ako udje u evropsku uniju pa to je pitanje trenutka kada ce da izbije neko sranje i da se sve raspadne. Ima tu jedan vic. Kao Madjarska ulazi 2004, Bugarska 2007, Hrvatska 2012 i tako dalje i onda kao Srbija ulazi 2020. Onda 2021 Srbija postaje predsedavajuci evropske unije i onda 2022 Nemacka izlazi iz evropske unije, 2023 Italija i tako dalje, a onda 2025 evropska unija uvodi sankcije Nemackoj, Italiji. To uopste nije nerealno, cak sta vise tako nesto i ocekujem, normalno ne bas tako, ali nesto slicno da. Znaci hocu da kazem da je evropska unija dobra i sve je to lepo, ali moramo da znamo u metar gde je i sta nase, tako da ako izbije nekos ranje i ako se evropska unija raspadne da nema vise dileme sta je cije.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
S obzirom da Srbija skrece u desno ka 5 oktobarskoj petlji, ima ce uskoro sansu pa cemo videti sta ce uraditi!!

Oko Bosne su stvari poprilicno jasne. Bosna moze u Evropu samo kao jedinstvena drzava. E sad hoce li se Srbi izboriti u svoju korist i svojim politickim delovanjem izboriti konfederaciju, ili ce dopustiti da Muslimani unitarizuju Bosnu to ce vreme pokazati!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.